PDA

Zobacz pełną wersję : Bezlusterkowiec - do filmowania - najlepsza jakość za rozsądną cenę :)



artur678
22-05-2014, 19:39
Szukam dla żony i dla siebie, jakiegoś bezlusterkowca, który za niezłą (rozsądną cenę) nagrywałby niezłe filmy w HD. Szukam z jakimś podstawowym obiektywem. Cena circa 2000 zł.

Mam d700 I d7100, ale nie zawsze chce mi się pakować sprzęt do torby i znią łazić. Poradźcie ... .

Fajnie gdyby Fatman pokusił się o podsumowanie swoich testów z video. :)

Alter
27-05-2014, 18:05
Lumix G6 mam i polecam. Uniwersalne tanie urządzonko filmowo-fotograficzne. Można używać jako idioten camera lub pobawić się i wykorzystać jego wielkie możliwości. No i można poprzez adaptery podpinać szklarnie nikonowską.

Nixi
26-06-2014, 20:17
Klasę samą dla siebie stanowi Panasonic GH2- przy odrobinie szczęścia da się go kupić za 2000zł.
pzdr Nix

Alcatraz
26-06-2014, 20:43
Oprócz Panasonica G6 śmiało możesz też pomyśleć o G5. Jednak najbardziej (w tej cenie) polecam chyba Sony NEX-5T. Dodam, że jakiś czas temu polecał mi go także Fatman.

Bemko
27-06-2014, 08:09
G6 nie ustępuje prawie w niczym GH2, ma nawet pewne funkcje niedostępne w tym drugim (np. focus peaking). G5 nie ma niestety wejścia na zewnętrzny mikrofon, które może się przydać jeżeli będzie się chciało kręcić jakieś bardziej ambitne produkcje.

Alcatraz
27-06-2014, 12:20
Z G6 i GH2 pełna zgoda. A do bardziej ambitnych produkcji, zamiast zewnętrznego mikrofonu polecam zdecydowanie rejestrator. Koszt niewiele większy a jeśli ktoś chce na serio zrobić świetny film to efekt bez porównania lepszy od zewnętrznego mikrofonu. Myślę jednak, że w tym wypadku kolega poprzestanie na wbudowanym mikrofonie - chyba, że w przyszłości będzie coś dokładał.

Nixi
27-06-2014, 17:18
No z tym rejestratorem to nie jest tak, że rejestrator zapewnia b.dobrą jakość, a aparat nie. Rejestrator ma zewnętrzny mikrofon i jeśli taki sam podłączymy do aparatu, otrzymamy podobnej jakości nagranie.

pzdr Nix

Alcatraz
27-06-2014, 18:04
No z tym rejestratorem to nie jest tak, że rejestrator zapewnia b.dobrą jakość, a aparat nie. Rejestrator ma zewnętrzny mikrofon i jeśli taki sam podłączymy do aparatu, otrzymamy podobnej jakości nagranie.
pzdr Nix

Mylisz pojęcia. Rejestrowanie dźwięku to nie tylko mikrofony ale przede wszystkim (w uproszczeniu) tor audio. We wszystkich aparatach tor audio, do którego podłączamy zewnętrzny mikrofon jest w najlepszym razie miernej jakości. Niestety, dzieje się tak z wielu powodów m.in. pewnie kosztów produkcji. Nawet na naszym Forum wiele osób pisze, że kupiło jakiś mic i po podłączeniu do body są szumy itp. W rejestratorach natomiast tory audio są co do zasady znacznie lepszej jakości niż w jakimkolwiek body. Dodatkowo rejestratory mają wbudowane starannie dobrane zestawy mikrofonów, które zapewniają znowu znaczną przewagę nad mikrofonem podłączanym do body. A nawet biorąc pod uwagę, że podłączamy identyczne mikrofony do rejestratora i body - ten pierwszy zestaw zdecydowanie pokona jakością nagranie wykonane przez aparat. Testowałem to zarówno na rejestratorach Zoom, Roland jak i kilku innych. ZAWSZE jakość nagranego dźwięku przewyższała ZDECYDOWANIE jakość nagrań z body (obojętnie z jakiego mikrofonu).

Wśród rejestratorów też jest spora gradacja co do jakości ale już Zoom H1 czy H2 i tak będą znacznie lepsze niż tory audio w aparatach.

Nixi
27-06-2014, 19:16
Cóż... któż z nas się nie myli? ;)
Nie, pojęć nie mylę. Wynikowa finalna jakość ścieżki dzwiękowej zależy od wszystkich komponentów w szeregu, a ogranicza ją ( jak to w szeregu bywa najgorszy komponent)
Nie sądzę że " w wszystkich aparatach" tor audio jest marnej jakości i tyle. No chyba że wszystki Nikony takl mają... Testowałem kiedyś Canona z zewnętrznym mikrofonem i powiem że wynikowa jakość była barzo, bardzo dobra.

pzdr Nix

PS. Sam mam H2 i nieraz używam, ale żeby on był taki super to nie powiem, owszem ma dużoopcji i przyzwoite mikrofony.

Alcatraz
27-06-2014, 20:27
Nie twierdzę, że we wszystkich bez wyjątku aparatach jest słaby tor audio. Jednak to, że znajdą się dwa lub trzy wyjątki, w których jest on dobry nie czyni z tego reguły. A reguła jest to, że zewnętrzne rejestratory dają znacznie lepszą jakość dźwięku. Jeśli naprawdę masz H2 powinieneś to wiedzieć, chociaż oczywiście samo posiadanie sprzętu nie gwarantuje jeszcze jego pełnego wykorzystania. Schodzimy jednak zupełnie niepotrzebnie z głównego tematu - poczekajmy zatem na wypowiedzi samego autora. Mam nadzieję, że nasze propozycje na coś mu się przydadzą.

Alter
28-06-2014, 08:11
Między G6 a G5 jest jeszcze jedna różnica i to bardzo znaczna. W G5 jesteśmy skazani w filmowaniu tylko na automatyczne ustawienia. Trochę tańszy od G6 jest GF6, który ma manualne ustawienia. Audio w G6 jest naprawdę niezłej jakości biorąc pod uwagę klasę sprzętu.

Nixi
28-06-2014, 18:39
Jeśli dołożyć porządny mikrofon zwnętrzny ( z taką charakterystyką jaka Ci odpowiada) to byłoy jeszcze lepiej.
A mikrofonów jest dużo do wyboru.
pzdr Nix

Alcatraz
28-06-2014, 19:07
...daj już spokój z tymi mikrofonami. Poczekajmy aż wypowie się autor wątku, bo mam wrażenie że on wcale nie chciał iść aż tak daleko w dozbrajaniu sprzętowym. Chciał dobry drugi aparat - bezlusterkowca. A takim jest zarówno Sony, o którym pisałem jak i Panasonic G5/G6.

radekpls
29-06-2014, 11:51
Co do Panasonica G5 w ABFOTO jest fajna promocja: za G5 i dwa szkła 14-42 i 45-150 za 1999zł więc nie taki zły zestaw, a G5 ma wejście na mikrofon zewnętrzny. I jest jeszcze 5 lat gwarancji za darmo od Panasa, do końca lipca.

Alcatraz
29-06-2014, 16:05
Te 5 lat gwarancji jest do końca czerwca, nie lipca: https://lumixg5lat-panasonic.pl/pl-PL/5-year-warranty.aspx

radekpls
29-06-2014, 18:17
Te 5 lat gwarancji jest do końca czerwca, nie lipca: https://lumixg5lat-panasonic.pl/pl-PL/5-year-warranty.aspx

Racja, czas rejestracji jest do końca lipca.

Bemko
29-06-2014, 21:06
(...) a G5 ma wejście na mikrofon zewnętrzny.
Skąd masz takie informacje? Specyfikacja podaje jedynie gniazdo jack 2,5mm do sterowania wężykiem spustowym.

prz3mo
01-07-2014, 16:45
Też mam G6 i polecam :)
Tu 2 moje filmiki z niego (zaznaczam, że filmowiec ze mnie żaden :P ).

https://vimeo.com/90692122

https://vimeo.com/89381266

Dla zastanawiających się nad zakupem G6 do filmowania polecam ten artykuł:

http://www.eoshd.com/content/10824/panasonic-g6-review-the-gh2-redux

Marek_RobimyTV
03-09-2014, 10:12
Lumix GX1 - tani i dobry sprzęt do nagrywek. Spore możliwości jak na takie urządzonko. Co prawda to cyfra, ale i tak jest świetny.

Lailonn
02-10-2014, 23:25
Nawet najtańszy dyktafon podpinany pod nagrywany obiekt da lepszą jakość niż wbudowany w aparat mic. A to czy dyktafon będzie OK czy trzbea mieć coś innego, to już kwestia co się robi.

Fatman
21-10-2014, 22:05
Fajnie gdyby Fatman pokusił się o podsumowanie swoich testów z video. :)

Ups.. dopiero teraz zobaczyłem ;) I pewno już "po ptokach", ale..........

Widzę, że prawie wszyscy polecają Panasy. Ja dla odmiany polecę Sony. A6000 -niestety cena z obiektywem przekracza 2000 zł. Jednak warto -bardzo dobra jakość video obrazu, dobre parametry, no i zdecydowanie ładniej działający niż w Panasach autofocus podczas filmowania.

zibik
16-11-2014, 18:31
Panowie pomóżcie, obecnie posiadam kamerę Panasonica agac130 ale chciał bym ją sprzedać i w zamian kupić jakiś aparat i kilka szkieł. Oglądałem mnóstwo testów jednak nic nie zastąpi opinii użytkowników. Zależy mi na tym aby można było filmować na ISO 3200 lub nawet 6400 bez drastycznych spadków jakości obrazu. Kwota jaką dysponuję na zakup body to ok 3.000zł może być ciut więcej.