PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje kieszonkowego ekwiwalentu D600



1ukas
17-05-2014, 00:22
Witam,

Moj glowny aparat to Nikon D600 z obiektywem 28-70. Ze wzgledu na rozmiary nie moge go miec zawsze ze soba.
Poszukuje wiec kieszonkowego aparatu o jak najlepszych parametrach zdjec, cena nie przewyzszajacego D600.

Czy macie jakies rady?

R
17-05-2014, 00:24
hmm a ja myslalem ze to wlasnie d600 to kieszonkowa wydmuszka ;)

1ukas
17-05-2014, 00:25
hmm a ja myslalem ze to wlasnie d600 to kieszonkowa wydmuszka ;)

Zalezy jakie kto ma kieszenie ;)

qbic
17-05-2014, 00:50
Skoro musisz mieć zawsze, to czy naprawdę ta jakość jest tak potrzebna?

1ukas
17-05-2014, 00:53
Skoro musisz mieć zawsze, to czy naprawdę ta jakość jest tak potrzebna?

Jakosc jest potrzebna. Jak nie zalezy mi na jakosci, to cykam iPhonem.

pastwisko
17-05-2014, 01:16
Skoro musisz mieć zawsze, to czy naprawdę ta jakość jest tak potrzebna?

przecież to się nie wyklucza

Michel71
17-05-2014, 01:25
Jakosc jest potrzebna. Jak nie zalezy mi na jakosci, to cykam iPhonem.Któryś z RX100?

morzon
17-05-2014, 01:28
RX1 ? Używki chyba można dostać już w takiej kasie. Nie napisałeś czy szkło ma mieć takie zakres jak to co masz w D600...
A7 + jakiś kit?

pastwisko
17-05-2014, 02:00
A7 + jakiś kit?

troche to mało kieszonkowe

Franek_
17-05-2014, 07:13
A to Sony, co ma pelna klatke i na stale przyspawane 35mm? Innych opcji nie widze, tym bardziej, ze ma to byc kieszonkowe, a więc mieszczace się do kieszeni.

sufenta
17-05-2014, 07:38
Body sony a7 wazy pol kilograma. bylaby to waga na obie kieszenie.

Franek_
17-05-2014, 07:42
Wiem! Leica T.

MariuszJ
17-05-2014, 08:43
Ricoh GR, Nikon A albo Sony RX100, jak duża kieszeń kurtki to Sony RX1, Fuji X100(s) czy Canon G1x, ewentualnie jakiś bezlusterkowiec z naleśnikiem, do wyboru do koloru.

drdln
17-05-2014, 10:22
Oddaję głos na RX1. Będziesz miał jakość nawet lepszą niż z D600 z tym szkiełkiem, oczywiście kosztem uniwersalności.

blaciej
17-05-2014, 16:32
Rx100 mark II zdecydowanie. Wejdzie do każdej kieszeni.

Ewentualnie bezlusterkowiec z naleśnikiem ale wtedy już jest problem z mieszczeniem się w kieszeni spodni. Tutaj propozycja na Panasonica GM1 i Olympusa E-pl5.

d90
17-05-2014, 16:53
Epl5 + 17mm
W kieszeń sie mieści. Jak chęci beda można zapiac cokolwiek innego.
Bez problemów.
Jakość jpg - bardzo dobra.
A jak bez zmian szkielek to rx jakis...mz

morzon
17-05-2014, 17:48
Epl5 + 17mm


A w którym miejscu jest on ekwiwalentem D600? Bo chyba nie jakości obrazka.

pastwisko
17-05-2014, 18:03
A w którym miejscu jest on ekwiwalentem D600? Bo chyba nie jakości obrazka.

Chcieć to móc ;)


A w kwestii tematu - to nie ma kieszonkowego ekwiwalentu D600 z 28-70 - albo bedzie bez zooma, albo z mniejszą/słabszą matrycą, albo niekieszonkowy. Z czegoś trzeba zrezygnować, a z czego to tylko autor wątku jest w stanie orzec.

stachmuszel
17-05-2014, 18:18
A ja postawie na zdrowy rozsądek i powiem Sony alpha 5000+16-50. Matryca niewiele odbiegająca od tej z D600.

pastwisko
17-05-2014, 18:31
w kieszeń od palta wejdzie..

pgaik
17-05-2014, 19:59
Ricoh GR - to maleństwo z APS-C a jak pełna klatka to najmniejszy jest RX1