Zobacz pełną wersję : Poszukuje kieszonkowego ekwiwalentu D600
Witam,
Moj glowny aparat to Nikon D600 z obiektywem 28-70. Ze wzgledu na rozmiary nie moge go miec zawsze ze soba.
Poszukuje wiec kieszonkowego aparatu o jak najlepszych parametrach zdjec, cena nie przewyzszajacego D600.
Czy macie jakies rady?
hmm a ja myslalem ze to wlasnie d600 to kieszonkowa wydmuszka ;)
hmm a ja myslalem ze to wlasnie d600 to kieszonkowa wydmuszka ;)
Zalezy jakie kto ma kieszenie ;)
Skoro musisz mieć zawsze, to czy naprawdę ta jakość jest tak potrzebna?
Skoro musisz mieć zawsze, to czy naprawdę ta jakość jest tak potrzebna?
Jakosc jest potrzebna. Jak nie zalezy mi na jakosci, to cykam iPhonem.
pastwisko
17-05-2014, 01:16
Skoro musisz mieć zawsze, to czy naprawdę ta jakość jest tak potrzebna?
przecież to się nie wyklucza
Michel71
17-05-2014, 01:25
Jakosc jest potrzebna. Jak nie zalezy mi na jakosci, to cykam iPhonem.Któryś z RX100?
RX1 ? Używki chyba można dostać już w takiej kasie. Nie napisałeś czy szkło ma mieć takie zakres jak to co masz w D600...
A7 + jakiś kit?
pastwisko
17-05-2014, 02:00
A7 + jakiś kit?
troche to mało kieszonkowe
A to Sony, co ma pelna klatke i na stale przyspawane 35mm? Innych opcji nie widze, tym bardziej, ze ma to byc kieszonkowe, a więc mieszczace się do kieszeni.
Body sony a7 wazy pol kilograma. bylaby to waga na obie kieszenie.
MariuszJ
17-05-2014, 08:43
Ricoh GR, Nikon A albo Sony RX100, jak duża kieszeń kurtki to Sony RX1, Fuji X100(s) czy Canon G1x, ewentualnie jakiś bezlusterkowiec z naleśnikiem, do wyboru do koloru.
Oddaję głos na RX1. Będziesz miał jakość nawet lepszą niż z D600 z tym szkiełkiem, oczywiście kosztem uniwersalności.
Rx100 mark II zdecydowanie. Wejdzie do każdej kieszeni.
Ewentualnie bezlusterkowiec z naleśnikiem ale wtedy już jest problem z mieszczeniem się w kieszeni spodni. Tutaj propozycja na Panasonica GM1 i Olympusa E-pl5.
Epl5 + 17mm
W kieszeń sie mieści. Jak chęci beda można zapiac cokolwiek innego.
Bez problemów.
Jakość jpg - bardzo dobra.
A jak bez zmian szkielek to rx jakis...mz
Epl5 + 17mm
A w którym miejscu jest on ekwiwalentem D600? Bo chyba nie jakości obrazka.
pastwisko
17-05-2014, 18:03
A w którym miejscu jest on ekwiwalentem D600? Bo chyba nie jakości obrazka.
Chcieć to móc ;)
A w kwestii tematu - to nie ma kieszonkowego ekwiwalentu D600 z 28-70 - albo bedzie bez zooma, albo z mniejszą/słabszą matrycą, albo niekieszonkowy. Z czegoś trzeba zrezygnować, a z czego to tylko autor wątku jest w stanie orzec.
stachmuszel
17-05-2014, 18:18
A ja postawie na zdrowy rozsądek i powiem Sony alpha 5000+16-50. Matryca niewiele odbiegająca od tej z D600.
pastwisko
17-05-2014, 18:31
w kieszeń od palta wejdzie..
Ricoh GR - to maleństwo z APS-C a jak pełna klatka to najmniejszy jest RX1
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.