PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] J@nek miał swoje Mammatus-y...



bajcy
15-05-2014, 22:39
...mam i ja
***Zapraszam***

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/9small-3.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-UrsbaMZmwGA/U3UlpOvolCI/AAAAAAAABkk/o5H6SO-nAKU/w1000-h557-no/9-small.jpg)

Pozdrawiam
Janusz

Greg77
15-05-2014, 22:46
Kompozycja lezy, ale reszta mi glowe urywa, gratuluje warunkow i strony technicznej.

creep
15-05-2014, 22:48
Burza piaskowa nad Nowym Sączem? ;)

bajcy
15-05-2014, 22:49
Grzesiu, gdybym Ci pokazał co było pod na spodzie zdjęcia, to też byś tak ciachnął:) A wyjścia nie miałem, bo ucinając nad drzewkami, byłoby za mało dołu.
Nie ukrywam też, że chciałem tych chmur jak najwięcej, bo nie codziennie ma się taki spektakl na niebie:)


Burza piaskowa nad Nowym Sączem? ;)

Można tak powiedzieć:) najfajniejsze jest to, że w tym miejscu z którego zdjęcie robiliśmy nie było prawie deszczu:) dlatego tak fajnie można było to wszystko podziwiać, tylko miejsce mało ciekawe;/
Zdrówko

6868
15-05-2014, 22:50
Kompozycja lezy, (...)
Mógłbyś to bardziej rozwinąć?

Greg77
15-05-2014, 23:03
Juz mowie, teraz jest to pospolity widoczek, fajne zdjecie ze wzgledu na warunki ktore panowaly, ale widoczek, rozumiem, ze nic ciekawego na podlodze nie bylo i dlatego zdjecie jest takie jakie jest.
Mowiac najprosciej brakuje mi tutaj pierwszego planu, tematu...

Duder
16-05-2014, 00:51
Oj Gregory, przeca tematem są chmury, nie szukaj dziury w całym. Fota dobrze pokazuje co miała pokazac. Podejrzewam tylko przesaturowanie nieba (żółtość chmur), no ale to już jest standard wszechobecny, więc przełknę.

grzegorzdz72
16-05-2014, 09:19
Chmury pierwsza klasa ! Technicznie jak juz pisał Greg, też super.

skarcity
16-05-2014, 09:19
taaaaa, na dole powinien być patyk w morzu na długim czasie, albo jeszcze lepiej jakaś łódka albo wrak...

Zdjęcie jest fantastyczne, bardzo dobrze obrazuje sytuację.

Pozdrawiam

jaś
16-05-2014, 09:29
patyk pewnie byłby lepszy, wykadrowałbym jeszcze z połowę tego dołu, a dodał tych chmur.

Greg77
16-05-2014, 09:43
taaaaa, na dole powinien być patyk w morzu na długim czasie, albo jeszcze lepiej jakaś łódka albo wrak...


Pijesz do mnie? Ojojoj, widze, ze strach juz skomentowac i skrytykowac zdjecie na tym forum, chyba juz wiem, dlaczego tylu dobrych fotografow sie stąd wynioslo...tak masz racje zdjecie jest fantastyczne, wrzucam na fejsunia obok mojej samowalki!

skarcity
16-05-2014, 10:08
Pijesz do mnie? Ojojoj, widze, ze strach juz skomentowac i skrytykowac zdjecie na tym forum, chyba juz wiem, dlaczego tylu dobrych fotografow sie z tad wynioslo...tak masz racje zdjecie jest fantastyczne, wrzucam na fejsunia obok mojej samowalki!

Co najwyżej do Twojej wypowiedzi, a nie do Ciebie. Nie strachaj się krytykować, jak i ja tego nie czynię. Ty masz prawo krytykować powyższe zdjęcie, ja mam prawo nie zgodzić się z Twoję krytyką (w konsekwencji Ty z mają również). Daruj sobie więc emocjonalne, dziecinne wrzutki o odchodzeniu z forum. Jeśli jesteś tak dobrym fotografem, którego opinii nie można podważyć, to rzeczywiście nadzszedł czas na odejście z forum do jakiegoś fotograficznego olimpu.

A zdjęcie rzeczywiście jest fantastyczne!

Co to jest "samowalka"?

Pozdrawiam

bajcy
16-05-2014, 10:23
Panowie no i po co te nerwy?
Jedni lubią rybki inni akwarium, nie dogodzi wszystkim:)
Jeśli Grześkowi się nie podoba, ok przecież się nie obrażę, szanuję jego zdanie, no a jesli komuś się podoba(jak np. Tobie Skarcity) to nic innego jak tylko się cieszyć.
Mnie również wiele zdjęć się nie podoba, choć inni się zachwycają.
Dlatego odpuśćmy nerwy i uszczypliwości, a pozwólmy się jednym delektować innym narzekać nad tym zdjęciem:D
Zdrówko

Greg77
16-05-2014, 10:35
Co najwyżej do Twojej wypowiedzi, a nie do Ciebie.


Jezeli to bylo do wypowiedzi to trzeba bylo sie do niej odniesc a nie do moich zdjec "lodki, albo wrak"...sorry o tym pisalem?!
Nie pisalem o odejsciu z forum bo nie jestem dzieckiem, chodzi mi o to, ze wielu mialo dosc takich prywatnych docinek i przestalo sie udzielac a to wielka szkoda, bo wiele wnosili.



Dlatego odpuśćmy nerwy i uszczypliwości, a pozwólmy się jednym delektować innym narzekać nad tym zdjęciem:D


Napisalem Tobie w pierwszym poscie, ze zdjecie powoduje u mnie opad szczeki, ale nie pasuje mi kompozycja, osobiscie szukałbym czegos na pierwszy plan, wiele razy widze jakies ekstra warunki na niebie, robie zdjecie i trzymam na dysku, bo same chmury zdjecia nie robia.
To co masz na obrazku wydaje sie byc pieknym tematem na dluga lufe, ale tez w tych warunkach nie bardzo, bo szkoda nieba.

lechupe
16-05-2014, 10:38
Kompozycja formalnie zła nie jest, no dół nie jest powiedzmy najszczęśliwiej zakończony, natomiast rozumiem, ze po prostu pierwszy plan nie jest równie atrakcyjny co te chmury.
Patrząc na pierwsze zdjęcie byłem przekonany, ze to twórczość własna, a nie naturalna :-)
A tu faktycznie warunki niespotykane.
Te zdjecie podoba mi sie bardziej z uwagi na zróznicowane niebo.

bajcy
16-05-2014, 10:45
no niestety, podłogi się nie dało wymienić. W każde inne miejsce(lepsze) musiałbym poświęcić paręnaście minut-bałem się, że warunki sie od mienią i będzie klapa. Na dodatek z za pleców dawało ostro słońce, gdby ono zaszło to by efektów na chmurach nie było żadnego...
Lechupe, to żadna twórczość własna, jak najbardziej prawdziwe:D

moshica
16-05-2014, 10:56
A czy każde zdjęcie musi być artystyczne a nie może być dokumentem tylko? Ewidentnie chmury robią całą robotę a tu się pisze że dół kiepski, że brak 1 planu itp. Z punktu widzenia osoby mającej czas i szukającej miejscówki i robiacej nasiadówę cały dzień, to pewnie że tak to wygląda, ale jeśli się "zastało" przypadkiem taki spektaktl na niebie to dlaczego nie uwiecznić takiej chwili ? Nie oceniajmy wszystkich zdjęć pod kątem ideału, doszukiwania się artystycznej wartości, itp. Czasami pisząc zastanówcie się w jakim celu autor wykonał zdjęcie.

shaolin
16-05-2014, 11:17
Na niebie cuda! Zawsze mozna upierniczyc caly dol bo faktycznie czegos tam brakuje...

moshica
16-05-2014, 11:21
I właśnie "brak ideału" upiernicza chęć wstawiania zdjęć przez innych. Nie tędy Panowie droga, trochę więcej zastanowienia po co i na co i w jakim celu.

jarekf34
16-05-2014, 19:09
Ależ warunki Ci się trafiły... jak dla mnie świetne foto, takiego nieba jeszcze nie widziałem. Graty Janusz.

Greg77
16-05-2014, 20:21
I właśnie "brak ideału" upiernicza chęć wstawiania zdjęć przez innych. Nie tędy Panowie droga, trochę więcej zastanowienia po co i na co i w jakim celu.

Moim zdaniem sie mylisz, chodzi o cos innego, kazdy z nas pokazuje tutaj zdjecia, wyrabiamy sobie jakis poziom, ktory potem trzeba utrzymac, jezeli autor przyzwyczail mnie do lepszych a raczej ciekawszych kadrow to tego od niego oczekuje...dokladnie tego samego oczekuje sie ode mnie.
Jak wspomnialem, warunki powoduja u mnie opad szczeki!

Bartekkw
17-05-2014, 11:19
Warunki ekstra, technicznie opanowane bez uwag. Kadrowo trochę za Grześkiem no ale wszystkiego mieć nie można :)

bajcy
17-05-2014, 12:20
czyli 4+ będzie ;)?

Bartekkw
17-05-2014, 14:58
czyli 4+ będzie ;)?

Nawet 5- :)

piotrekcoleman
17-05-2014, 15:47
Chmury masz niesamowite. Zazdroszczę warunków
Technicznie też niczego sobie

rainer
18-05-2014, 23:31
Wracam już któryś raz i napatrzeć się nie mogę, pięknie się dzieje, bardzo ładne zdjęcie. :)

bajcy
19-05-2014, 07:38
Dzięki;) były to zdecydowanie najlepsze warunki jakie udało się mi złapać w foto;) szkoda tylko, że nie byłem w lepszym miejscu, no ale... nie można mieć wszystkiego:D

biegly
21-05-2014, 16:39
Wspaniale się dzieje, mnie się podoba i widac że ciężko było by coś wyskrobać.

Nikonozaur
22-05-2014, 22:24
Kompozycja lezy, ale reszta mi glowe urywa, gratuluje warunkow i strony technicznej.
Dokładnie tak jak napisał Grzesiek.