PDA

Zobacz pełną wersję : Seria książek "sztuka fotografowania national geographic"



banans
24-04-2007, 19:33
czy ktoś miał doczynienioa z serią tych książek i może coś o nich powiedzieć ?
SZKOŁA FOTOGRAFOWANIA NATIONAL GEOGRAPHIC

widzialem ze seria ta jest podzielona na rozne tematy tj. fotografia czarno-biala, sport i przyroda, fotografowanie, fotografia portretowa itp a wiec wydaje mi sie ze skoro kazda z tych książek podejmuje tylko jeden temat to bedzie na tyle dobrze on przedstawiony, że pozwoli uzyskać jakąś konkretną i szeroką wiedze w kazdej z tych dziedzin.
Czy tak jest naprawde czy tylko mi ise wydaje ?
Szukam czegos dla osoby z ambicjami co przyda sie na przyszłość pozwoli rozwinąć skrzydła itp itd :)

i jeszcze jedno pytanie. Wie ktos może gdzie można nabyć książkę Andrzeja A. Mroczka "książka o fotografowaniu" oba wydania to z 199x ktoregos roku bo dokladnie niewiem ktorego i to z 2003 bo wszedzie w sklepach pisze ze "nakład wyczerpany"

Pozdrawiam

bukowy dziad
24-04-2007, 20:11
Czy tak jest naprawde czy tylko mi ise wydaje ?
Szukam czegos dla osoby z ambicjami co przyda sie na przyszłość pozwoli rozwinąć skrzydła itp itd :)

i jeszcze jedno pytanie. Wie ktos może gdzie można nabyć książkę Andrzeja A. Mroczka "książka o fotografowaniu" oba wydania to z 199x ktoregos roku bo dokladnie niewiem ktorego i to z 2003 bo wszedzie w sklepach pisze ze "nakład wyczerpany"

Pozdrawiam

nie inaczej. wydaje ci sie:) tematy wcale nie sa tak doglebnie potraktowane, jakby sie moglo wydawac sadzac po ukierunkowaniu w tytulach i ilosci ksiazek w serii...

a co do mroczka: nie inaczej - naklad jest wyczerpany a ostatni egzemplarz dystrybutor wystawil w swoim sklepiku za bodaj 999zl:). tak wiec na tego nowszego w ludzkiej cenie bardzo bym w najblizszym czasie nie liczyl, a na starszego polowal na allegro -ale i to w mocno zawyzonej cenie.

banans
24-04-2007, 21:14
no ten egzemplaz za 999 zl widzialem gdzies, ponoc z tylu z recznie napisanymi przez autora gratulacjami cos w stylu
"gratuluje zakupu ostatniego egzemplarza 2-go wydania i życze powodzenia ... cos tam dalej "

No i skoro kolega bukowy dziad twierdzi że seria książek national geographic nie opisuje zbyt dokladnie podjętych przez siebie tematów czy ktoś zna jakieś pozycje w których podjęty temat jest opisany szczegółowo i starannie? Nie mam na myśli książki ogółem o fotografi w których piszą o wszystkim i o niczym tylko takie które podejmują jeden temat.
Szczególnie interesują mnie pozycje o
1 Fotografi czarno bialej
2 Portretowaniu (znalazlem cos takiego Czapliński Czesław "fotografia portretowa" jak ktos czytal tez sie moze wypowiedziec)
3 ewentualnie sport i krajobrazy

zna ktos cos takiego ?

Sever
25-04-2007, 16:16
Nie wiem czy znajdzie się książka, która "dogłębnie" opisze fotografowanie.

Miałem przez godzinę w ręku jedną z tych książek (tą o portretach i fotografowaniu ludzi). Powiem szczerze, że byłem bardzo zadowolony i żałuję, że miałem ją w rękach tylko godzinę. Każdy temat zobrazowany różnymi zdjęciami. Zdjęcia krótko omówione. Trochę podstaw, trochę zaawansowanych rzeczy. Ładne zdjęcia, dobrze dobrane i skomentowane (czy aby się nie powtarzam? ;) ) - to jest główny atut tej książki.

markB
25-04-2007, 18:23
Faktycznie książki National Geographic nie są zbyt obszerne, ale wcale nie są złe. Mam prawie wszystkie. Są tam ciekawe porady udzielane przez mistrzów w fachu, ilustrowane ich zdjęciami. Niedawno można było kupić książki wydane przez Ars Polonę w 2001 roku, np. Fotografia czarno-biała Michaela Buselle lub Fotografia portretowa Davida Wilsona. Obie mniej więcej dwukrotnie obszerniejsze od tych z NG. Oczywiście, jak znasz angielski to polecam serię Amphoto. Książki wcale nie horrendalnie drogie, zwykle nieco powyżej 100 zł, można sprowadzić przez księgarnie językowe.

markB
26-04-2007, 10:40
Szukaj także książki Buselle i Wilsona Portret doskonały, także z tej serii Ars Polony. Ta seria jest dobra, bo do przykładowych fotografii dodane są opisy jak powstały, użyte akcesoria i ewentualne ustawienie światła.

banans
26-04-2007, 13:14
wlasnie czegos takiego szukam jak powiedzial markB konkretna ksiazke np o portretowaniu i z opisami jak zostaly wykonane zdjecia dzieki Ci bardzo. Jak ktos zna podobne pozycje na inne tematy tj. B&W akt itp. tez by bylo milo :)

mpwt
02-05-2007, 13:56
Ja przeglądałem ostatnio książki w Empiku odnośnie fotografowania. 3/4 książek dotyczą tematów dla użytkowników kompaktów gdzie najwięcej miejsca poświęcili jak podłączyć aparat do komputera. Przeglądałem książki z serii National Geographic i niestety tematy są tam opisane na dość podstawowym poziomie. I jeśli już jakieś minimalne podstawy znasz, to niewiele się z nich dowiesz i zapewne zostanie ci niedosyt po nich. Ale książka by była w sam raz np. dla mojej żony. Natomiast 0 książek w Empiku dla bardziej doświadczonych fotoamatorów :(

saygon
09-05-2007, 01:16
a wypowiem się bo mam 2 ksiązki z ng i takiw wrażnenia:
- są juz troche leciwe i sie to czuje(np AF to nowość)
- duzo poświęcone jest analogom i filmom
- są ogólne i opmówione bez rewelacji

sailor
09-05-2007, 11:22
Szukaj także książki Buselle i Wilsona Portret doskonały, także z tej serii Ars Polony. Ta seria jest dobra, bo do przykładowych fotografii dodane są opisy jak powstały, użyte akcesoria i ewentualne ustawienie światła.

masa bledow jezykowych i fachowych w tej ksiazce ... ale faktycznie na tle tego co jest dostepne o fotografii w polsce to calkiem przyzwoita pozycja

markB
09-05-2007, 17:43
Mam nadzieję, że te błędy powstały przy tłumaczeniu, bo przecież Busselle to znana figura w fotografii; smarował artykuły do różnych czasopism, a i książek ma na sumieniu sporo.