PDA

Zobacz pełną wersję : Zapis nutowy - potrzebna pomoc



Szuwar
12-05-2014, 21:46
Witam,

Mam krótki zapis nutowy do przepisania wraz z tekstem pod nim.

Jest to 5 linii (pięciolinii) , na każdej po kilkanaście nut (zdjęcie)

Mam to w tragicznej rozdzielczości, żadna interpolacja nie daje rady, bo i materiał wyjściowy kiepski.

Wiem, że są programy do pisania, ale ani się nie znam na muzyce, ani nigdy nie miałem do czynienia z takim programem. A czas mnie mocno goni - niestety.

Czy jest na forum osoba, która ma wiedzę programowo-muzyczną, chęć niesienia pomocy i chwilę, aby przepisać te nutki i zapisać w możliwie dużej rozdzielczości, abym mógł wykonać wydruk w A3 lub A2 przy 300 dpi.

Wydaje mi się, że powinna być to dla takiej osoby błahostka, ale jeżeli się mylę to proszę o wyprostowanie :).

Chodzi o przepisanie tego:


http://images61.fotosik.pl/969/3a45a9b7d1559918m.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3a45a9b7d1559918)

proszę kliknąć miniaturkę

Slawko
12-05-2014, 21:55
Jesli nosisz okulary od +10dioprii wzwyz, albo od -10 w dół i na dodatek masz astygmatyzm, to roumiem Twoja prośbę. W kazdym innym przypadku jest to czyste lenistwo.

jak to wydrukujesz na A3, to kazdy co zna się na nutach bez problemu to odczyta. Chyba nie widziałeś w kiepskiej postaci zapisu nutowego i na dodatek napisanego ręcznie.

Szuwar
12-05-2014, 22:05
Jesli nosisz okulary od +10dioprii wzwyz, albo od -10 w dół i na dodatek masz astygmatyzm, to roumiem Twoja prośbę. W kazdym innym przypadku jest to czyste lenistwo.

jak to wydrukujesz na A3, to kazdy co zna się na nutach bez problemu to odczyta. Chyba nie widziałeś w kiepskiej postaci zapisu nutowego i na dodatek napisanego ręcznie.

Widzisz, chodzi o to, że nikt z tego nie będzie ani grał, ani śpiewał, chodzi o wydruk, który będzie się jakościowo prezentował dobrze lub bardzo dobrze.

Jeżeli uważasz, że z materiału 72 dpi i 635 x 423 pikseli jestem w stanie uzyskać coś sensownego to chętnie się nauczę. Serio.

sailor
12-05-2014, 22:10
Mam to w tragicznej rozdzielczości, żadna interpolacja nie daje rady, bo i materiał wyjściowy kiepski.


w pelni sie zgadzam z @Slawko ze to czyste lenistwo - 20 sekund w PS daje spokojnie czytelny wynik
sciagnij sobie wersje a3:
http://photoheaven.net/forum/nutki.jpg

Slawko
12-05-2014, 22:15
Widzisz, chodzi o to, że nikt z tego nie będzie ani grał, ani śpiewał, chodzi o wydruk, który będzie się jakościowo prezentował dobrze lub bardzo dobrze.

Jeżeli uważasz, że z materiału 72 dpi i 635 x 423 pikseli jestem w stanie uzyskać coś sensownego to chętnie się nauczę. Serio.
czyli robisz jakąś prezentację(tak sie domyślam, choć to nie ma znaczenia). nie wiem czy sa jakies programy do pisania zapisu nutowego, ale przepisanie tego do zeszytu nutowego to jakies 5 minut, jak sie nie znasz to 10.
jak ma byc w programie, to dolicz czas jego nauki.

Szuwar
12-05-2014, 22:25
Sailor, dziękuję za to co zrobiłeś, ale to nie jest jakość, która mi odpowiada.

Panowie, nie znacie przeznaczenia wydruku, dlaczego ma być jakość taka a nie inna, potrafiliście tylko napisać o moim lenistwie.

Nie czuję się leniem, bo próbowałem uzyskać to o co mi chodzi w różnoraki sposób.

Ale cóż ... dziękuję chociaż za naukę i morały.

Moda proszę o zamknięcie.

OberD
12-05-2014, 22:33
podaj maila na priv, to prześlę Ci gif-a z tymi nutami ale bez tekstu. Żona napisała ale ma jakiś problem z formatowaniem takstu... :)

doktor
12-05-2014, 22:34
Może to pomoże...
klik (http://musescore-polski.e-programy.pl/)

Me_how
12-05-2014, 22:40
Jednak sugestie dotyczące lenistwa są uzasadnione. Próbowałeś np. znaleźć edytor zapisu nutowego? Ja spróbowałem - bez problemu. Pierwszy z brzegu o nazwie MuseScore bardzo ładnie załatwia problem.

ASAHI
12-05-2014, 22:40
Zamykam na prośbę autora.