PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś mógłby poświęcić chwilkę na wytłumaczenie mi wszystkich zagadnień??



MrMitosi10PL
08-05-2014, 00:35
Witam,
Czy ktoś mógłby poświęcić chwilkę na wytłumaczenie mi wszystkich zagadnień dotyczących lustrzanki Nikon D5100.

Co to jest:

- kompensacja błysku,
- kompensacja ekspozycji,
- Autobraketing,
- pole AF,
- ISO,

Prosił bym również o link do postu w którym jest coś więcej.

Dziękuję.

adrianek32
08-05-2014, 00:42
te zagadnienia nie dotycza tylko lustrzanki D5100, wszystkie pojecia masz dokladnie opisane na wielu stronach, starczy wyszukac w google

zgera
08-05-2014, 08:28
Wszystkie zagadnienia są opisane w instrukcji obsługi aparatu.

puszosław
08-05-2014, 09:11
Jeśli przeczytasz instrukcję i nadal nie zrozumiesz, to testuj sprzęt. Z czasem wszystko się wyjaśni. Myślę jednak, że przeczytanie nawet pobieżnie instrukcji obsługi rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jeśli mimo to będą problemy to można coś pokombinować z tłumaczeniem, ale podstawy musisz z instrukcji wchłonąć.

MstrG
08-05-2014, 09:20
kompensacja błysku (http://foto.jasiu.pl/08.html)
kompensacja ekspozycji (http://www.szerokikadr.pl/poradnik/kompensacja-ekspozycji)

slawek061964
12-06-2014, 23:19
http://www.youtube.com/watch?v=Khwd6IFI1hI&hd=1 polecam tego pana tam się dowiesz wszystkiego

mateusz0
08-07-2014, 14:09
większość zagadnień wytłumaczona w tym filmiku dzięki za wstawienie

Coitus Interraptus
12-07-2014, 10:57
Polecam książkę Włodzimierza Barchacza "Moja cyfrówka i ja"; dostępna na znanym portalu aukcyjnym ;)

Biedrona2013
11-08-2014, 13:48
Ostatnio kupowałam Nikona D 7000. Ma całkiem przystępnie napisaną instrukcję obsługi.Ja osobiście sama testowałam swój sprzęt.Zagadnienia o których piszesz są tematami dosyć obszernymi.O samym ISO mozna wiele pisać.Poza tym polecam książki Scotta Kelbyego. Fajnie wyjaśnia wiele zagadnień. W necie też jest trochę jego wypowiedzi.Powodzenia!

Marzenka13
24-08-2014, 15:06
No to i ja wam dziękuję za link , podpowiedzi. Jestem samoukiem i każda wiedza się przydaje.