PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań o pracę Nikona J1 / V1 z manualami i wyprowadzenie obrazu na ekran LCD



lenio
07-05-2014, 10:49
Tytuł może nieco niewłaściwy (ograniczenie znakowe) ale już precyzuje o co mi chodzi.
Chciałbym podłączyć Nikona J1 lub V1 za pośrednictwem adaptera c-mount do mikroskopu zabiegowego i wyprowadzić obraz na zewnętrzny ekran LCD za pomocą kabla HDMI.

1. Czy któryś z tych Nikonów będzie mierzył światło bez obiektywu ze stykami?
2. Czy te aparaty mają opcję powiększenia obrazu i/lub peaking ułatwiającą manualne ustawianie ostrości?
3. Czy w trakcie nagrywania mogę zrobić zdjęcie?
4. Czy dłuższe, ciągłe nagrywanie (ok. 20 min.) nie przegrzewa aparatu?
5. Jaki jest czas pracy J1 i V1 na jednym ładowaniu baterii?
6. Czy jest dostępny do powyższych modeli zewnętrzny zasilacz?
7. Czy jest możliwość przesyłania zdjęć i filmów od razu do komputera, np. za pomocą WiFi?

marcin_G
08-05-2014, 20:33
1 Nie, żaden z nich
2 Tak, jest powiększanie obrazu
3 Tak
4 Nie powinno
5 Ciężko mi powiedzieć
6 Nie
7 Chyba nie....

dexterxx
08-05-2014, 22:14
3. Nie tyle zdjęcia, co po prostu możesz jedną klatkę zapisać "jako zdjęcie" w rozdzielczości filmu. Jest też możliwość włączyć nagrywanie w trybie aparatu (w mniejszej rozdzielczości) i w trakcie nagrywania można zrobić normalne zdjęcie, ale przerywa to nagrywanie video
5. Przy nagrywaniu na zużyciu 0-1 to bodajże zapełnienie całej 16GB karty nagrywając w 720p (20Mbit?)... więc wychodzi coś koło dwóch godzin+ ciągłego nagrywania jak się teraz nie mylę
6. Powinien być, ale w Polsce ja go nie widziałem... a i nie szukałem ;) O, takie coś wyglądające jak bateria z kabelkiem - http://www.amazon.com/Replacement-Supply-Connector-Digital-Cameras/dp/B00A8SLDUA ; masz np. po otworzeniu klapki baterii idzie taki mały cypelek obudowy "oderwać", przez który kabelek przebiega po zamknięciu klapki przy zaaplikowaniu tego adaptera.
7. Albo wykombinujesz jakiś emulator karty SD (nie widziałem na oczy czegoś takiego nigdy, ale nie mówię, że niemożliwe) albo podłączysz po prostu video-out po kabli i będziesz przechwytywał, ale to chyba nie jest pełna rozdzielczość + OSD widać niestety.

lenio
09-05-2014, 01:05
Dzięki za odpowiedzi:)
Słabo, że te Nikony nie pomierzą światła:/ w nexach działa przynajmniej priorytet przysłony. A chociaż migawka wyzwala się bez obiektywu/adaptera ze stykami?
Jak ludzie robią zdjęcia tymi maluchami ze szkłami M42?

Ark
09-05-2014, 06:20
...A chociaż migawka wyzwala się bez obiektywu/adaptera ze stykami?
Jak ludzie robią zdjęcia tymi maluchami ze szkłami M42?
Tak, w trybie M działa.

sokrates
13-05-2014, 20:29
Tak, w trybie M działa.
ale że jak - na czuja się ekspozycję ustawia? metodą prób i błędów? skoro nie mierzy światła... jak to dobrze że poszedłem w kierunku "playstation" ;-)

Ark
13-05-2014, 21:29
ale że jak - na czuja się ekspozycję ustawia? metodą prób i błędów? skoro nie mierzy światła... jak to dobrze że poszedłem w kierunku "playstation" ;-)
Jest jeszcze coś takiego jak światłomierz ;-). Oczywiście można także "na czuja...metodą prób i błędów". Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego co, komu jest potrzebne ;-).

Ketosz
13-05-2014, 23:12
Nie trzeba tak do końca na czuja robić - można podglądać manualną ekspozycję przełączając aparat w tryb wideo ;)