Zobacz pełną wersję : Do czego można to wykorzystać?
Cześć :)
Z kumplem mamy taką zabaweczkę. Chcemy ją pokazać na dniach nauki w czwartek na naszej uczelnii. To jest taka płytka, po której jeżeli przejedzie się palcem (max 10 palców) to pokazuje to na komputerze. Oprogramowanie pokazuje też w którym miejscu płytka została dotknięta. Na 100% wykorzystałby do tego raspberry pi ale niestety maliny nie mamy :/
Macie jakieś pomysły?
Tutaj dwa zdjęcia demonstrujące:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/DSC3806jp_ennrpsp-3.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/DSC3806jp_ennrpsp.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/DSC3805jp_ennrpwq-3.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/DSC3805jp_ennrpwq.jpg)
Pozdrawiam
Czyli, że co? Zrobiliście laptopowego touchpada, a teraz zastanawiacie się, do czego go użyć? :-)
Czyli, że co? Zrobiliście laptopowego touchpada, a teraz zastanawiacie się, do czego go użyć? :-)
Dokładnie :)
Oprogramowanie co posiadamy to jedynie pokazuje nam koordynaty nacisku (X i Y). Możemy rysować co przy następnym dotknięciu czyści ekran.
Chcielibyśmy aby na dniach nauki to jakoś fajniej wyglądało a nie jak to nazwałeś jak touchpad :)
Problem w tym, że to jest touchpad. ;) Większość IMHO będzie miała takie właśnie skojarzenie. Może po prostu zaprezentować to jako "zrobiliśmy od zera touchpada", wszak to powszechne urządzenie wcale nie jest takie proste.
Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
yyyy.... "standardowy" digitizer... zrobić w wersji przeźroczystej, pod spód położyć ekran i macie ekran dotykowy.
Przerobić na instrument muzyczny ? Macie chociaż moc nacisku?
yyyy.... "standardowy" digitizer... zrobić w wersji przeźroczystej, pod spód położyć ekran i macie ekran dotykowy.
Myśleliśmy o tym :)
Przerobić na instrument muzyczny ? Macie chociaż moc nacisku?
Noo niestety nie ma mocy nacisku. Gdyby była to można użyć tego jako wagi elektronicznej.
Nie chcę Was zniechęcać, ale właśnie zrobiliście digitizer. Musicie pomyśleć czy ma jakieś zalety w porównaniu z ogólnodostęnymi digitizerami: może jest tańszy, może ma większą rozdzielczość, może właśnie reagowałby na siłę nacisku albo na ciepło. Może w wersji przezroczystej mógłby być mega płaski, co by tym bardziej wyszczupliło smartfony i tablety. Może da się go zrobić z takich materiałów, aby wytrzymał uderzenie młotkiem, przez co znalazłby zastosowanie w przyrządach wojskowych lub narażonych na wandalizm (np bankomaty, windy itd.). Może dawałby użytkownikowi jakiś feedback, czyli np za pomocą odpowiedniego napięcia byłoby odczucie że powierzchnia jest śliska lub chropowata?
Nie chcę Was zniechęcać, ale właśnie zrobiliście digitizer. Musicie pomyśleć czy ma jakieś zalety w porównaniu z ogólnodostęnymi digitizerami: może jest tańszy, może ma większą rozdzielczość, może właśnie reagowałby na siłę nacisku albo na ciepło. Może w wersji przezroczystej mógłby być mega płaski, co by tym bardziej wyszczupliło smartfony i tablety. Może da się go zrobić z takich materiałów, aby wytrzymał uderzenie młotkiem, przez co znalazłby zastosowanie w przyrządach wojskowych lub narażonych na wandalizm (np bankomaty, windy itd.). Może dawałby użytkownikowi jakiś feedback, czyli np za pomocą odpowiedniego napięcia byłoby odczucie że powierzchnia jest śliska lub chropowata?
Wiesz jak się nazywa, ale chyba nie wiesz jak wygląda...
zdecydowana większość digitizerów ma grubość w okolicach 0.1-0.5mm (zależy od podkładu) i montuje się je pod izolatorem.
Może prosta gra (np. zrobiona we Flashu) pt. ubij muchę. Nie jest to może bardzo wysublimowane, ale zasady są proste, a igrzyska (krwawe) przyciągają tłumy, co na takiej prezentacji nie jest bez znaczenia.
Może prosta gra (np. zrobiona we Flashu) pt. ubij muchę. (...)
Albo rozbierz Muchę, choć wersja z ubiciem też znajdzie wielu fanów. ;)
Albo rozbierz Muchę, choć wersja z ubiciem też znajdzie wielu fanów.
Uff, a już się obawiałem, że będzie o bzykaniu.
Wacom będzie miał konkurencję :)
To z tą muchą byłoby git :D
Szkoda, że właśnie skońcyzły się targi :/
Złożyliśmy jeszcze wczoraj dwa roboty z kumplami i się ludziska bawili tym. Do tego jeszcze ciekły azot i mrożone paluszki jak znalazł :D
To przyznajcie się. Wyciągnęliście touchpada ze starego lapka i pytacie jak go wykorzystać? ;)
To przyznajcie się. Wyciągnęliście touchpada ze starego lapka i pytacie jak go wykorzystać? ;)
Ta co Ty :D
Model robiony od najmniejszych elementów :P
W wersji "big" jako tablica interaktywna
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.