PDA

Zobacz pełną wersję : Do czego można to wykorzystać?



zolton
06-05-2014, 20:05
Cześć :)
Z kumplem mamy taką zabaweczkę. Chcemy ją pokazać na dniach nauki w czwartek na naszej uczelnii. To jest taka płytka, po której jeżeli przejedzie się palcem (max 10 palców) to pokazuje to na komputerze. Oprogramowanie pokazuje też w którym miejscu płytka została dotknięta. Na 100% wykorzystałby do tego raspberry pi ale niestety maliny nie mamy :/
Macie jakieś pomysły?

Tutaj dwa zdjęcia demonstrujące:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/DSC3806jp_ennrpsp-3.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/DSC3806jp_ennrpsp.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/DSC3805jp_ennrpwq-3.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/DSC3805jp_ennrpwq.jpg)

Pozdrawiam

J@sió
06-05-2014, 20:16
Czyli, że co? Zrobiliście laptopowego touchpada, a teraz zastanawiacie się, do czego go użyć? :-)

zolton
06-05-2014, 20:22
Czyli, że co? Zrobiliście laptopowego touchpada, a teraz zastanawiacie się, do czego go użyć? :-)

Dokładnie :)

Oprogramowanie co posiadamy to jedynie pokazuje nam koordynaty nacisku (X i Y). Możemy rysować co przy następnym dotknięciu czyści ekran.
Chcielibyśmy aby na dniach nauki to jakoś fajniej wyglądało a nie jak to nazwałeś jak touchpad :)

costi
06-05-2014, 21:27
Problem w tym, że to jest touchpad. ;) Większość IMHO będzie miała takie właśnie skojarzenie. Może po prostu zaprezentować to jako "zrobiliśmy od zera touchpada", wszak to powszechne urządzenie wcale nie jest takie proste.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

GonzoG
06-05-2014, 21:31
yyyy.... "standardowy" digitizer... zrobić w wersji przeźroczystej, pod spód położyć ekran i macie ekran dotykowy.

Kurtz
06-05-2014, 22:03
Przerobić na instrument muzyczny ? Macie chociaż moc nacisku?

zolton
06-05-2014, 22:38
yyyy.... "standardowy" digitizer... zrobić w wersji przeźroczystej, pod spód położyć ekran i macie ekran dotykowy.

Myśleliśmy o tym :)


Przerobić na instrument muzyczny ? Macie chociaż moc nacisku?

Noo niestety nie ma mocy nacisku. Gdyby była to można użyć tego jako wagi elektronicznej.

elmo78
07-05-2014, 23:33
Nie chcę Was zniechęcać, ale właśnie zrobiliście digitizer. Musicie pomyśleć czy ma jakieś zalety w porównaniu z ogólnodostęnymi digitizerami: może jest tańszy, może ma większą rozdzielczość, może właśnie reagowałby na siłę nacisku albo na ciepło. Może w wersji przezroczystej mógłby być mega płaski, co by tym bardziej wyszczupliło smartfony i tablety. Może da się go zrobić z takich materiałów, aby wytrzymał uderzenie młotkiem, przez co znalazłby zastosowanie w przyrządach wojskowych lub narażonych na wandalizm (np bankomaty, windy itd.). Może dawałby użytkownikowi jakiś feedback, czyli np za pomocą odpowiedniego napięcia byłoby odczucie że powierzchnia jest śliska lub chropowata?

GonzoG
07-05-2014, 23:54
Nie chcę Was zniechęcać, ale właśnie zrobiliście digitizer. Musicie pomyśleć czy ma jakieś zalety w porównaniu z ogólnodostęnymi digitizerami: może jest tańszy, może ma większą rozdzielczość, może właśnie reagowałby na siłę nacisku albo na ciepło. Może w wersji przezroczystej mógłby być mega płaski, co by tym bardziej wyszczupliło smartfony i tablety. Może da się go zrobić z takich materiałów, aby wytrzymał uderzenie młotkiem, przez co znalazłby zastosowanie w przyrządach wojskowych lub narażonych na wandalizm (np bankomaty, windy itd.). Może dawałby użytkownikowi jakiś feedback, czyli np za pomocą odpowiedniego napięcia byłoby odczucie że powierzchnia jest śliska lub chropowata?

Wiesz jak się nazywa, ale chyba nie wiesz jak wygląda...
zdecydowana większość digitizerów ma grubość w okolicach 0.1-0.5mm (zależy od podkładu) i montuje się je pod izolatorem.

doktor
08-05-2014, 10:19
Może prosta gra (np. zrobiona we Flashu) pt. ubij muchę. Nie jest to może bardzo wysublimowane, ale zasady są proste, a igrzyska (krwawe) przyciągają tłumy, co na takiej prezentacji nie jest bez znaczenia.

kazwita
08-05-2014, 11:24
Może prosta gra (np. zrobiona we Flashu) pt. ubij muchę. (...)

Albo rozbierz Muchę, choć wersja z ubiciem też znajdzie wielu fanów. ;)

doktor
08-05-2014, 11:30
Albo rozbierz Muchę, choć wersja z ubiciem też znajdzie wielu fanów.

Uff, a już się obawiałem, że będzie o bzykaniu.

Kalam
08-05-2014, 13:34
Wacom będzie miał konkurencję :)

zolton
08-05-2014, 13:41
To z tą muchą byłoby git :D
Szkoda, że właśnie skońcyzły się targi :/
Złożyliśmy jeszcze wczoraj dwa roboty z kumplami i się ludziska bawili tym. Do tego jeszcze ciekły azot i mrożone paluszki jak znalazł :D

ropusz
11-05-2014, 00:41
To przyznajcie się. Wyciągnęliście touchpada ze starego lapka i pytacie jak go wykorzystać? ;)

zolton
11-05-2014, 08:26
To przyznajcie się. Wyciągnęliście touchpada ze starego lapka i pytacie jak go wykorzystać? ;)

Ta co Ty :D
Model robiony od najmniejszych elementów :P

Vinci
11-05-2014, 08:43
W wersji "big" jako tablica interaktywna