kaliszfornijczyk
04-05-2014, 11:37
Witam.
Wcześniej używałem N70-300 VR którego zamieniłem na N300 F4
Już się cieszyłem że będę miał na spacery jaśniejsze szkło, lepszą optykę a tu trochę mały zawód...
Zauważyłem że nowym szkłem (N300 f4) wychodzi mi większy % nieostrych zdjęć.
Większość robię z ręki, czasy jak najkrótsze ale i tak AF często gdzieś się gubi.
Czy może to być spowodowane brakiem VR ? czy ja coś nie tak robię? może to szkło wymaga innej techniki ?
Jak poprawnie złapać ostrość?
Pierwsze trzy sample z ręki, ostatni (mysz) ze statywu. (Pełny rozmiar po drugim kliknięciu w lupkę w LD rogu)
Proszę o rady.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s276.photobucket.com/user/kaliszfornijczyk/media/DSC_4565.jpg.html) jeden z lepszych kadrów jakie zrobiłem, niestety zmarnowany :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s276.photobucket.com/user/kaliszfornijczyk/media/DSC_4522.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s276.photobucket.com/user/kaliszfornijczyk/media/DSC_4321.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s276.photobucket.com/user/kaliszfornijczyk/media/DSC_4666.jpg.html)
Wcześniej używałem N70-300 VR którego zamieniłem na N300 F4
Już się cieszyłem że będę miał na spacery jaśniejsze szkło, lepszą optykę a tu trochę mały zawód...
Zauważyłem że nowym szkłem (N300 f4) wychodzi mi większy % nieostrych zdjęć.
Większość robię z ręki, czasy jak najkrótsze ale i tak AF często gdzieś się gubi.
Czy może to być spowodowane brakiem VR ? czy ja coś nie tak robię? może to szkło wymaga innej techniki ?
Jak poprawnie złapać ostrość?
Pierwsze trzy sample z ręki, ostatni (mysz) ze statywu. (Pełny rozmiar po drugim kliknięciu w lupkę w LD rogu)
Proszę o rady.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s276.photobucket.com/user/kaliszfornijczyk/media/DSC_4565.jpg.html) jeden z lepszych kadrów jakie zrobiłem, niestety zmarnowany :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s276.photobucket.com/user/kaliszfornijczyk/media/DSC_4522.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s276.photobucket.com/user/kaliszfornijczyk/media/DSC_4321.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s276.photobucket.com/user/kaliszfornijczyk/media/DSC_4666.jpg.html)