Michał F.
03-05-2014, 11:16
Witam,
Nie znalazłem takiego tematu a chciałbym poruszyć kwestię monopodów, czyli statywów z jedną nogą, stopką i gwintem. Monopodu nie można ustawić tak jak statywu i lecz należy cały czas trzymać go podpartym u dołu. Interesuje mnie to ponieważ robię dużo zdjęć nocnych ze statywu ale nie ukrywam że zdecydowanie bardziej lubię zdjęcia z ręki. Rozstawianie statywu do każdego ujęcia potrafi być mocno zniechęcające. Zastanawiam się natomiast nad funcjonalnością takiego urządzenia. Wiem, że monopody nie zostały wymyślone po to by służyć do nocnych zdjęć architektury ale czy ktoś używa go przy nieco dłuższym czasie naświetlania? Jak to jest z drganiami? Zastanawiałem się nad modelem 681b monopod manfrotto 160 cm i 11 kg.
Dziękuję i pozdrawiam
Nie znalazłem takiego tematu a chciałbym poruszyć kwestię monopodów, czyli statywów z jedną nogą, stopką i gwintem. Monopodu nie można ustawić tak jak statywu i lecz należy cały czas trzymać go podpartym u dołu. Interesuje mnie to ponieważ robię dużo zdjęć nocnych ze statywu ale nie ukrywam że zdecydowanie bardziej lubię zdjęcia z ręki. Rozstawianie statywu do każdego ujęcia potrafi być mocno zniechęcające. Zastanawiam się natomiast nad funcjonalnością takiego urządzenia. Wiem, że monopody nie zostały wymyślone po to by służyć do nocnych zdjęć architektury ale czy ktoś używa go przy nieco dłuższym czasie naświetlania? Jak to jest z drganiami? Zastanawiałem się nad modelem 681b monopod manfrotto 160 cm i 11 kg.
Dziękuję i pozdrawiam