Zobacz pełną wersję : Jeszcze o ostrości.
Wiele naczytałem się na temat ostrości, oglądałem dużo fotek zrobionych takim zestawm jak mój, znaczy D50+sigma 70/300 i mam juz mieszane odczucia. Fotki z róznych galerii sa ostre wg mnie, moje, jak mi sie wydaje jakoś mniej. Sami oceńcie...czy te fotki sa ostre???
1... czas:1,6 sek, f22, ogniskowa 300, odległość ostrzenia jakieś 80, może 90 cm
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img412.imageshack.us/img412/77/dsc2405sv2.jpg)
2...czas:0.079, f25, ogniskowa 300, odległośc ostrzenia ok 1,2m
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img208.imageshack.us/img208/9035/dsc3325rv1.jpg)
Ciekaw jestem bardzo Waszych opinii...pozdr.
Moim zdaniem
nie są ostre bo:
1) czas 1.6 s - możliwe poruszenie od lustra
2) przysłona 22 - akurat nie najszczęśliwsza bo wyłażą przy niej wszelkie wady obiektywu,
3) ogniskowa 300 mm - skrajne wartości zooma nie są najlepiej skorygowane
4) to tylko sigma co tu wymagać:mrgreen:
drugie zdjęcie tak samo
po zmiejszeniu wyostrzyłeś?
fotki tylko zmniejszone, bez żadnej obróbki
i po wyostrzeniu...
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img412.imageshack.us/img412/6940/dsc2405cj6.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img179.imageshack.us/img179/8817/dsc3325lx1.jpg)
Al Bundy
24-04-2007, 16:28
Albo nie potrafisz wyostrzać albo coś z tym szkłem nie tak. Posłuchaj też powyższych rad... Ocena szkła po skrajnych ustawieniach to błąd...
to może ktoś powie jak przetestować obiektyw pod względem ostrości, bo sam już nie wiem.
masz wszystko napisane wyżej, zacznij czytać !
wilus...
no to zaistniałeś :)
Zmiejsz przysłonę, skróć czas i ogniskową a będzie lepiej. Poza tym polecam walnąć gruchą w matryce bo wyłażą paskudy. Poza tym nie spodziewaj się cudów po obiektywie który ostrością nie powala.
Ok, dzięki. Na matrycy faktycznie syfki się pojawiły. Zastanawia mnie tylko zdecydowanie lepsza ostrość na innych, oglądanych na różnych galeriach fotkach robionych takim samym zestawem jak mój. Czy to tylko obróbka, czy może z moim szkłem cos nie tak? A do wskazówek sie zastosuję.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.