PDA

Zobacz pełną wersję : Ślub cywilny problemy, pytania etc.



Desperados
01-05-2014, 11:03
Witam wszystkich :)
Nie wiem czy odpowiedni dział ale nie chce zaśmiecać tematycznych działów więc pisze tutaj.
Przyszła dziś do mnie sąsiadka z prośbą zrobienia zdjęć na jej ślubie cywilnym... Niestety nigdy nie robiłem zdjęć na ślubie.. wszystko byłoby okej gdyby nie to, że ślub odbędzie się dzisiaj o 15.
Dowiedziałem się jedynie tyle, że nie będzie to ślub w USC tylko na pobliskim zamku który ma ogromne i jasne sale :)
I mam do was prośbę czy mógłby mi ktoś podesłać jakieś zdjęcia z takich ceremonii ? Niestety na forum ciężko tutaj znaleźć a jak są to linki dawno wygasły..
Proszę wasz jeszcze o kilka rad, uwag obojętnie wszystko co mogłoby mi się przydać np na co zwrócić uwagę etc.
Do dyspozycji mam D300, D300s, 24-70 2.8, 35 1.8, 85 1.8, sb-900
I nie wiem co do czego podpiąć :D
Liczę na waszą pomoc Nikoniarze!

zbyszekD7000
01-05-2014, 11:06
No to masz wszystko co potrzebne ;-) tylko robić zdjęcia :-)

Art Erie
01-05-2014, 12:20
24-70 i 35 praca na dwie puszki, do tej z 24-70 użył bym SB900 w trybie iTTL-BL na wypadek zdjęć pod swiatło. Zwykle to szybka ceremonia i jak na pierwszy raz, to zwykle nie ma czasu na przepinanie szkieł.

dammiz
01-05-2014, 13:05
Chyba trochę za późno żebyś to przeczytał, ale:
D300 + N24-70 w dużych jasnych wnętrzach powinno dać radę. Kilka moich zdjęć z cywilnego znajdziesz TUTAJ-KLIK (http://milosnahistoria.com/2014/02/ao-reportaz-slubny/).

Desperados
01-05-2014, 13:50
Do 14:20 mam czas :D Dzięki wielkie za rady !
Ale mam jeszcze takie pytanko odnośnie pomiary światła.. Którego raczej unikać a ktrego starać się używać :D Rozumiem, że jeśli BL to matrycowy ?

Art Erie
01-05-2014, 13:55
Do 14:20 mam czas :D Dzięki wielkie za rady !
Ale mam jeszcze takie pytanko odnośnie pomiary światła.. Którego raczej unikać a ktrego starać się używać :D Rozumiem, że jeśli BL to matrycowy ?

Nie, BL to nie jest tryb matrycowy. W puszce ustaw pomiar matrycowy, lub centralnie ważony (jak nie ma to dla ciebie różnicy, to ustaw matrycowy; przypadkiem nie wybieraj punktowego, bo możesz polec). Natomiast w lampie wybierz tryb iTTL-BL. Skoro sala jest jasna,to używaj lampy w trybie iTTL-BL podczas pracy pod światło, gdy masz okna w tle.

EDIT

Zrób sobie kilka próbnych strzałów z oknem w tle jeszcze w domu, a pózniej juz na sali.

Desperados
01-05-2014, 14:07
Kurde rzeczywiście jest różnica ogromna :D Teraz do mnie dotarło jak mało ogarniam sprzęt..
Na lampie jest coś takiego TTL BL FP ale chyba ttl a ittl to to samo ?

Art Erie
01-05-2014, 14:08
Kurde rzeczywiście jest różnica ogromna :D Teraz do mnie dotarło jak mało ogarniam sprzęt..
Na lampie jest coś takiego TTL BL FP ale chyba ttl a ittl to to samo ?

Tak można powiedzieć; TTL był w analogach, teraz mamy iTTL, ale mówimy o tym samym.

EDIT

FP używasz, gdy migawka ma pracować przy czasach krótszych niż 1/60s ( czyli w Twoim wypadku tak będzie). Musisz w puszce ustawić tryb FP ( w menu zakładka e braketting lampy ustaw Auto FP 1/320s), na lampie będziesz miał TTL BL FP.

EDIT

W trybie FP lampa straci sporo na mocy, ale tak to działa

GonzoG
01-05-2014, 14:18
FP używasz, gdy migawka ma pracować przy czasach krótszych niż 1/60s ( czyli w Twoim wypadku tak będzie). Musisz w puszce ustawić tryb FP ( w menu zakładka e braketting lampy ustaw Auto FP 1/320s), na lampie będziesz miał TTL BL FP.


Nie 1/60, a krótszych niż czas synchronizacji. D300/s mają czas synchronizacji wynoszący 1/250s. Tryb autoFP włącza się dopiero przy 1/400. Do 1/320s lampa działa w normalnym trybie.

Art Erie
01-05-2014, 14:39
Nie 1/60, a krótszych niż czas synchronizacji. D300/s mają czas synchronizacji wynoszący 1/250s. Tryb autoFP włącza się dopiero przy 1/400. Do 1/320s lampa działa w normalnym trybie.

Zakładam, że kolega będzie działał w trybie A, nie w M.

Desperados
01-05-2014, 14:43
Trybu M jeszcze tak nie ogarnąłem :D jestem na miejscu i jest mega jasno

GonzoG
01-05-2014, 14:47
Zakładam, że kolega będzie działał w trybie A, nie w M.
W trybie A czas ustawia się zgodnie z tym co jest w ustawieniach aparatu - e1 (najkrótszy czas pełnej synchronizacji i od jakiego włącza się autoFP) oraz e2 - najdłuższy czas migawki przy lampie.

Art Erie
01-05-2014, 14:54
W trybie A czas ustawia się zgodnie z tym co jest w ustawieniach aparatu - e1 (najkrótszy czas pełnej synchronizacji i od jakiego włącza się autoFP) oraz e2 - najdłuższy czas migawki przy lampie.

Kolega ma za 10 minut ślub, więc używam skrótów :)

Desperados
01-05-2014, 16:16
Powiem wam koledzy że już jestem po i jestem zadowolony :) dzięki wielkie za rady, dużo mi pomogliscie :) chociaż trema ogromna i ciężko o jakiś super kadry

Art Erie
01-05-2014, 20:58
Wrzuć coś poglądowo, bo jestem ciekaw jak sobie poradziłeś.