PDA

Zobacz pełną wersję : Przyzwoity hotelik w Rzymie



fumio
27-04-2014, 19:57
Witam,

Ktoś może mi polecić jakiś nie za drogi hotelik w Rzymie?
Fajnie jak byłby był blisko stacji metra.
Jadę 2 maja na 2 dni.

Pozdr., Fumio.

sokolnik
27-04-2014, 21:50
hmm ja byłem w hotelu (mieszkaniu w kamienicy podzielonym na pokoje ze wspólną kuchnią i lodówką). Pokoje miały własne łazienki w pokoju. Całkiem niezłe warunki. Śniadanie to rogalik i kawa.
Myślałem że będę niezadowolony... Jednak okazało się że w pokoju byłem max 9h, bo wracałem po północy a już o 10 byłem na mieście. Hotel to powiem tak szczerze - w takim pięknym mieście jak Rzym, hotel to tylko spanie. Szkoda tracić kasę na luksusy - bo luksusy są do zwiedzania na mieście.
Ja mieszkałem niedaleko dworca głównego, blisko samej Bazyliki Maria Maggiore - blisko do metra, świetna sprawa.

azimut
27-04-2014, 22:17
Polecam hotel Artis w Rzymie. Wysoki standard, bardzo dobre śniadania. Za pokój 2-osobowy w wakacje płaciłem 50 eur/doba. Rezerwowałem przez booking. Jedynym minusem jest to, że do metra trzeba dojechać autobusem.
http://www.hotelartisroma.com/en/index.html

fumio
28-04-2014, 07:46
Dziękuję. Zaczynam więc oglądać co i jak.

Pozdr.

lukpep
28-04-2014, 08:29
Gdzieś w połowie marca byłem w http://pl.hostelbookers.com/hostele/wlochy/rzym/97301/ - szału nie było ale jako noclegownia i baza wypadowa sprawdził się dobrze. Bardzo blisko do metra i do koloseum - dobre miejsce do wypadów.
Z opisu to tak jak pisał Sokolnik - rogal i kawa na śniadanie i pokoik w mieszkaniu - być może nawet był w tym samym miejscu co ja ;)

sokolnik
28-04-2014, 10:05
ja uważam że jak jedziemy zwiedzać to hotel to najmniejszy problem, ważne by był blisko centrum. Jak jedziemy siedzieć w hotelowym basenie to minimum 5 gwiazdek :)

w weekend mieszkałem w PL w hotelu 5 gwiazdkowym... nie ma co porównywać do tanich kwater w Rzymie :) :)

doktor
28-04-2014, 10:50
w weekend mieszkałem w PL w hotelu 5 gwiazdkowym... nie ma co porównywać do tanich kwater w Rzymie

I na odwrót.

TOP67
28-04-2014, 10:53
Jedziesz sam, czy w kilka osób. Od 3-4 opłaca się szukać apartamentów (prywatnych mieszkań). W grudniu byliśmy w Rzymie w cenie 10 Euro od osoby.

Coof
28-04-2014, 14:11
Masa super mieszkań na airbnb.com

fumio
29-04-2014, 11:25
Masa super mieszkań na airbnb.com

A to jest ciekawe ;-) Dzięki.

Pozdr.

TOP67
29-04-2014, 11:37
Tylko trzeba uważać. Włosi bardzo często podają inne ceny w opisie niż wychodzi na AirBnB. Są jakieś problemy z przeliczaniem dodatkowych osób.


Warto do każdej podróży zakładać nowe konto z polecenia (na żonę, kolegę itp). Obie osoby dostają 18 Euro premii. Czasami są też jednodniowe kody promocyjne.

Na początek można się zarejestrować z tego linku. www.airbnb.pl/c/tpiotrowski

W niektórych krajach bardziej popularny jest www.wimdu.pl

kjeld
29-04-2014, 23:59
Właśnie dzisiaj zarezerwowałem na airbnb. com to:
https://www.airbnb.pl/rooms/986108?euid=949a6a61-bf67-705b-6514-db01273c0a87

15 minut z buta od Watykanu.

fumio
30-04-2014, 13:28
Właśnie dzisiaj zarezerwowałem na airbnb. com to:
https://www.airbnb.pl/rooms/986108?euid=949a6a61-bf67-705b-6514-db01273c0a87

15 minut z buta od Watykanu.

Wygląda fajnie. A jest tam może w pobliżu gdzieś stacja metra?

Pozdr.

kjeld
30-04-2014, 13:50
1900m stacja Cipro. To mieszkanie jest na południe od Watykanu, linia metra A biegnie na północ od Watykanu.

mehmet efendi
04-05-2014, 18:13
http://www.anfiteatroflavio.com
śniadania można sobie darować.
Obok trattoria, tania knajpa hinduska, sklep spożywczy.
Parking jak sobie znajdziesz.