maleckim
23-04-2014, 14:52
Witam,
Dziś przyszedł aparat Nikon D70s, którego zamówiłem młodszemu kuzynowi, żeby zaczął przygodę z fotografią. :) Od początku jednak są z tym aparatem jakieś problemy. Jako, że zajmuję się fotografią amatorsko i osobiście mam D90, nie mam pomysłu co mogło powodować taki błąd. Dodam, że AF w ogóle nie łapie ostrości. Przy trybie automatycznym wyskakuje coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/82876cc31dc3b1fdgen-2.jpg
źródło (http://images65.fotosik.pl/907/82876cc31dc3b1fdgen.jpg)
Natomiast przy trybie manualnym gdzie poustawiałem wszystko ręcznie - po naciśnięciu przycisku, migawka staje, wyskakuje widoczny poniżej Err, a następnie muszę puścić migawkę, żeby wróciło do standardowej pozycji.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/bb334a114fa91a73gen-2.jpg
źródło (http://images65.fotosik.pl/907/bb334a114fa91a73gen.jpg)
Co w tym wypadku należałoby zrobić - odesłać sprzedawcy towar, który de facto nie jest zgodny z umową czy to coś drobnego?
Pozdrawiam,
maleckim
Dziś przyszedł aparat Nikon D70s, którego zamówiłem młodszemu kuzynowi, żeby zaczął przygodę z fotografią. :) Od początku jednak są z tym aparatem jakieś problemy. Jako, że zajmuję się fotografią amatorsko i osobiście mam D90, nie mam pomysłu co mogło powodować taki błąd. Dodam, że AF w ogóle nie łapie ostrości. Przy trybie automatycznym wyskakuje coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/82876cc31dc3b1fdgen-2.jpg
źródło (http://images65.fotosik.pl/907/82876cc31dc3b1fdgen.jpg)
Natomiast przy trybie manualnym gdzie poustawiałem wszystko ręcznie - po naciśnięciu przycisku, migawka staje, wyskakuje widoczny poniżej Err, a następnie muszę puścić migawkę, żeby wróciło do standardowej pozycji.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/bb334a114fa91a73gen-2.jpg
źródło (http://images65.fotosik.pl/907/bb334a114fa91a73gen.jpg)
Co w tym wypadku należałoby zrobić - odesłać sprzedawcy towar, który de facto nie jest zgodny z umową czy to coś drobnego?
Pozdrawiam,
maleckim