Zobacz pełną wersję : Sterowanie d90 z tabletu/tel
Hej, nie wiem czy dobry dział. Czy jest jakaś dobra apka na androida którą możnaby sterować aparatem. Chciałbym zrobić timelapse i najlepiej byłoby ustawić parametry przez telefon/tablet żeby nie targać sprzętu.
A skąd w ogóle pomysł, że takie apki mogłyby byc ?
Jak sobie wyobrażasz współpracę tabletu/smyrofona z D90 ?
Carlos_lo
14-05-2014, 22:32
tak na szybko znalazlem http://www.bhphotovideo.com/explora/blue-slr/news/smartphone-control-your-nikon-dslr-camera
Sent from my iPhone using Tapatalk
ooo dzięki za info. Nie miałem pojęcia że takie wynalazki już wymyślono :)
Tak na szybko "sterowanie android" w szukajce forum (http://www.google.com/custom?domains=forum.nikoniarze.pl&q=sterowanie+android&sitesearch=forum.nikoniarze.pl&sa=Szukaj+Google&client=pub-000000000&forid=1&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&cof=GALT%3A%23CC9908%3BGL%3A1%3BDIV%3A%23999999%3B VLC%3A8A949E%3BAH%3Acenter%3BBGC%3A000000%3BLBGC%3 ACCE5F9%3BALC%3AFFFF66%3BLC%3AFFCC00%3BT%3AFFFFFF% 3BGFNT%3ACC9908%3BGIMP%3A223472%3BFORID%3A1%3B&hl=pl&s=&securitytoken=1400099802-3e3a7440fa1b2d99ffdd56a384ed032673ccd290&do=dosearch&quicksearch=1&title=):
i pierwszy link
Podpinasz D90 do tabletu kablem USB-OTG, odpalasz Helicon Remote (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.HeliconSoft.HeliconRemote2) i już :idea:
Carlos_lo
15-05-2014, 11:17
nie znalazlem nic do mojego d7000 (tzn wifi modul)
Sent from my iPhone using Tapatalk
nie znalazlem nic do mojego d7000 (tzn wifi modul)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja mam WiFi do każdego Nikona... Patrz post nr. 5.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.