PDA

Zobacz pełną wersję : Sterowanie d90 z tabletu/tel



Tymon82
23-04-2014, 10:41
Hej, nie wiem czy dobry dział. Czy jest jakaś dobra apka na androida którą możnaby sterować aparatem. Chciałbym zrobić timelapse i najlepiej byłoby ustawić parametry przez telefon/tablet żeby nie targać sprzętu.

Doczu
14-05-2014, 21:44
A skąd w ogóle pomysł, że takie apki mogłyby byc ?
Jak sobie wyobrażasz współpracę tabletu/smyrofona z D90 ?

Carlos_lo
14-05-2014, 22:32
tak na szybko znalazlem http://www.bhphotovideo.com/explora/blue-slr/news/smartphone-control-your-nikon-dslr-camera


Sent from my iPhone using Tapatalk

Doczu
14-05-2014, 22:34
ooo dzięki za info. Nie miałem pojęcia że takie wynalazki już wymyślono :)

GonzoG
14-05-2014, 22:38
Tak na szybko "sterowanie android" w szukajce forum (http://www.google.com/custom?domains=forum.nikoniarze.pl&q=sterowanie+android&sitesearch=forum.nikoniarze.pl&sa=Szukaj+Google&client=pub-000000000&forid=1&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&cof=GALT%3A%23CC9908%3BGL%3A1%3BDIV%3A%23999999%3B VLC%3A8A949E%3BAH%3Acenter%3BBGC%3A000000%3BLBGC%3 ACCE5F9%3BALC%3AFFFF66%3BLC%3AFFCC00%3BT%3AFFFFFF% 3BGFNT%3ACC9908%3BGIMP%3A223472%3BFORID%3A1%3B&hl=pl&s=&securitytoken=1400099802-3e3a7440fa1b2d99ffdd56a384ed032673ccd290&do=dosearch&quicksearch=1&title=):

i pierwszy link

kiemlo
15-05-2014, 00:03
Podpinasz D90 do tabletu kablem USB-OTG, odpalasz Helicon Remote (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.HeliconSoft.HeliconRemote2) i już :idea:

Carlos_lo
15-05-2014, 11:17
nie znalazlem nic do mojego d7000 (tzn wifi modul)


Sent from my iPhone using Tapatalk

GonzoG
15-05-2014, 11:41
nie znalazlem nic do mojego d7000 (tzn wifi modul)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja mam WiFi do każdego Nikona... Patrz post nr. 5.