PDA

Zobacz pełną wersję : Promocja na statyw - szybkie pytanie



pudlox
22-04-2014, 11:35
Witam ;)
W sklepie Euro pojawiła się dzisiaj promocja: http://www.euro.com.pl/statywy/vanguard-abeo-323av.bhtml?from=ceneo&p=349&cr=1#opis. Z 900 zł na 350zł myślę że warto. Akurat szukam statywu pod d800 (maksymalnie będzie na nim d800 + 70-200 + grip). Tą głowicę zawsze mogę sprzedać i kupić inną a i tak będę z zyskiem, chyba, że ta jest dobra. Na statywach mało się znam wiec proszę o opinię, ponieważ chce dzisiaj zamówić. Tak więc szybkie pytanie: Czy warto? Proszę o krótkie uzasadnienie
Pozdrawiam

PS. O mobilność się zbytnio nie martwię i gabaryty nie są jakąś wielką przeszkodą

Badol
22-04-2014, 15:01
A ja właśnie o mobilności i gabarytach bym pomyślał teraz bo może się okazać, że jak kupisz duży, stabilny itd. to zabierzesz go dwa razy i będzie stał w szafie bo jest zbyt duży i ciężki. Przerobiło to dwóch moich znajomych.
Sam statyw - nie wiem ale na mnie jakoś szczególnego wrażenia nie robi. Myślę, że w tej cenie można kupić coś fajniejszego ale wszystko zależy czego oczekujesz po statywie.

pudlox
22-04-2014, 15:25
no właśnie zastanawiam sie czym różni się taki statyw za 900 zł od statywu za 350 zl. Nie znam tego tematu w ogóle. Zamówiłem i jeśli mi się nie spodoba to mam czas 10 dni na zwrot.

Badol
22-04-2014, 16:00
3kg - to dość sporo. Nie wiem czy waga jest już podana z głowicą czy nie.
Ja wolę mniejsze/lżejsze statywy, które zapewniają większą mobilność. Mały nie jestem ale śmigam na rowerze, z buta po górach itd. i tam waga i gabaryty mają ogromne znaczenie.
Ja używam Benro A550 i głowicę HD-18 (też benro).
Dobry stosunek wielkość/waga/udzwig/cena. Ogarnia D700 z gripem i 16-35 czy 24-70
Zobacz sobie jak to wygląda to może będziesz miał odniesienie.

bogdi64
22-04-2014, 21:44
no właśnie zastanawiam sie czym różni się taki statyw za 900 zł od statywu za 350 zl. Nie znam tego tematu w ogóle. Zamówiłem i jeśli mi się nie spodoba to mam czas 10 dni na zwrot.

najłatwiej się przekonać po 15 latach użytkowania :)

pudlox
22-04-2014, 21:48
No dobra dobra, ale czym on się praktycznie różni poza cena od statywu za 350 zł? Nie sądzę, że producent zrobił statyw i dał cene 900 za statyw jakości tego za 300, bo wtedy przecież nikt praktycznie by tego nie kupił.

RobertMiernik
22-04-2014, 22:24
No dobra dobra, ale czym on się praktycznie różni poza cena od statywu za 350 zł? Nie sądzę, że producent zrobił statyw i dał cene 900 za statyw jakości tego za 300, bo wtedy przecież nikt praktycznie by tego nie kupił.

Jakością wykonania, materiałów i trwałością.
Też dostępnością serwisu czy części.

pudlox
23-04-2014, 00:18
Więc pewnie w porównaniu do tego co posiadam obecnie to będzie ogromny skok dla mnie, więc pewnie będę zadowolony ze wszystkiego. Mam jeszcze takie pytanie skąd bierze się taka obniżka? Przecież chyba nikt zdrowo myślący nie daje rabatu 550 zł czyli ponad 60%.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

bogdi64
23-04-2014, 13:50
czyszczenie półek i pozycjonowanie sklepu

pudlox
23-04-2014, 15:13
Czyli chyba dobrze zrobiłem, że kupiłem

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

MasterM16
23-04-2014, 15:19
Według Was to opłacalny zakup? 350zł jestem w stanie dać za statyw, więc mógłbym się na niego skusić.

Borat1979
23-04-2014, 16:16
Według Was to opłacalny zakup? 350zł jestem w stanie dać za statyw, więc mógłbym się na niego skusić.

W takiej cenie to jak za darmo. Bierz i się nie zastanawiaj. Jak ci nie będzie pasował to za miesiąc sprzedasz go za 550-600 zł i jeszcze będziesz do przodu dwie stówy :)

pudlox
23-04-2014, 16:47
A ta głowica jest dobra, czy do zmiany?

MasterM16
23-04-2014, 18:15
A też sobie zamówiłem. :)

pudlox
23-04-2014, 18:30
No i dobrze :D ..

Johny42
23-04-2014, 18:41
Już pawie też zamówiłem, ale .... ta głowica jest 2-kierunkowa - do filmowania.:mad:

pudlox
23-04-2014, 19:19
No ja wiem wiem, zdarza mi się popełnić trochę filmów, a i do makro się przyda, bo większa precyzja. W reporterce nie przydał mi się jeszcze statyw, a jak zajdzie potrzeba to dokupię głowicę kulową

Johny42
23-04-2014, 19:22
No wygląda bardzo solidnie. Jeszcze się łamię :) Cena super :)

pudlox
23-04-2014, 19:46
Jak mówi Borat - zawsze możesz sprzedać.

Borat1979
23-04-2014, 19:48
Już pawie też zamówiłem, ale .... ta głowica jest 2-kierunkowa - do filmowania.:mad:
A co za problem sprzedać głowice i kupić inną?

Johny42
23-04-2014, 19:52
No właśnie też już zamówienie poszło :)
Patrzyłem z ciekawości na ebay'u. Za ten zestaw trzeba dać powyżej 200$ + przesyłka.

pudlox
23-04-2014, 20:04
Ostatnio sprzedawali Vanguard Alta+ 263AB 100 za 399 zł. Wtedy sobie odpuściłem. A tutaj pojawiła się jeszcze lepsza oferta :)

Johny42
23-04-2014, 20:09
Jak się rozkręcę to może dołożę do tego np taką http://www.euro.com.pl/statywy/vanguard-sbh-100.bhtml głowicę w opcji 10 X 30 zł. :)

pudlox
23-04-2014, 20:28
Ta głowica była sprzedawana z tym zestawem o którym pisałem powyżej. Dokładnie to: http://www.euro.com.pl/statywy/vanguard-alta-263ab-100.bhtml#akcesoria było sprzedawane za 399. Wszystko fajnie, ale cena już ponad budżet i udźwig za mały (lepiej mieć trochę tego zapasu)

Johny42
24-04-2014, 18:27
Właśnie dostałem maila:
Z przykrością informujemy, że zamówiony/zarezerwowany przez Ciebie produkt:

STATYW VANGUARD ABEO 323AV
508458
349,00zł
1
349,00zł

Obecnie jest niedostępny w sklepie internetowym RTV EURO AGD. Serdecznie przepraszamy za niedogodność związaną z niedostępnością produktu.
W przypadku zainteresowania innym produktem dostępnym w sklepie www.euro.com.pl prosimy o przesłanie nazwy wybranego sprzętu w celu zmiany produktu.
Na wybrany model postaramy się zaproponować atrakcyjną cenę.
:mad: Chyba się spóźniłem :evil:

dj_tomek
24-04-2014, 18:58
Ja również dostałem......

Borat1979
24-04-2014, 19:04
Czyli ta promocja to zwykła ściema żeby przyciągnąć uwagę do sklepu a przy okazji z kilkuset osób składających zamówienie może kilka zamówię coś innego z oferty sklepu.

Johny42
24-04-2014, 19:09
Cóż. Dawno temu przestaliśmy wierzyć w bajki ..... trzeba przestać wierzyć w 60 % rabaty :)

dj_tomek
24-04-2014, 19:09
Dokładnie tak. gdyby to nie był fake to system nie dopuściłby do złożenia zamówienia gdyby brakowało towaru.

pudlox
24-04-2014, 19:46
Nie ściema. Do mnie doszedł, jutro będę miał go w rękach, bo dzisiaj gdy kurier przyjechał nie było mnie w domu, to poprosiłem go o dostarczenie statywu do rodziny w pobliskiej miejscowości. Dla niedowiarków mogę zrobić zdjeciem dowodu zakupu razem ze statywem :P

Badol
24-04-2014, 20:45
Pewnie zrobili promocję na kilka sztuk. Ja w podobny sposób kupiłem u nich N16-35. Nie było rabatu 60% ale było jakieś 500pln. taniej niż wszędzie na rynku :) Załapało się kilka osób a później cena wróciła do normy.

MasterM16
24-04-2014, 21:08
Dla mnie też brakło. :(

Johny42
25-04-2014, 15:09
pudlox napisz chociaż jakie wrażenia. Będziemy wiedzieli co przeszło nam koło nosa :).

pudlox
25-04-2014, 15:57
Dzisiaj wieczorem, albo jutro rano ;)

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

pudlox
25-04-2014, 23:05
Dorwałem go :D
Powiem tak, jest ogromny. Ja mam 188 cm wzrostu, a on po rozłożeniu w najwyższej opcji jest sporo wyższy ode mnie. Jest bardzo stabilny i wytrzymały - o swój sprzęt na pewno się nie będę martwił. I na deser świetna głowica - do filmowania idealna. Ma taki piękny gładki opór, co pozwala na bajeczne zjazdy kamerą bez żadnych wstrząsów. Podsumowując jestem bardzo zadowolony. Teraz tylko napisze do Vanguarda, czy byłaby możliwość dokupienia jakiegoś pokrowca, bo widziałem że w i innym modelu był więc jest szansa że mi go sprzedadzą jako dodatek.

Johny42
26-04-2014, 00:26
No to pozostaje tylko pogratulować zakupu.:mrgreen:

pudlox
26-04-2014, 00:28
Dziękuję :)