Zobacz pełną wersję : Bezlusterkowiec do 2kzł i ~100mm
Koledzy, potrzebuję Waszej opinii i pomocy. Muszę kupić sprzęt o takich wymaganiach:
- bezlusterkowiec, aby zmieścił się w damskiej (dużej) torebce
- ISO na poziomie NEX5 (czyli min. 1EV więcej niż V1/D300)
- plusem będzie odchylany ekran (najlepiej na ramieniu, a nie w jednej płaszczyźnie)
- obiektyw na długim końcu musi mieć ekwiwalent min. 100mm (są takie, czy muszę kupić dwa obiektywy?)
- cena z FVAT 2000 zł brutto
Są takie aparaty? ;)
Nie bo wszystkie bezlustra są z kitem powiedzmy, że max 55mm albo w zestawie kit + tele ale to już grubo ponad 2 tysiaki. Musiał byś kupić samo body i do tego obiektyw z wymaganymi 100mm ale w tym wypadku to już nie wejdzie do torebki tak łatwo.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/8ln0v-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/8ln0v.jpg)
No dobra, a bez tele co polecacie? zastosowania: zdjęcia/filmy 50/50
Wyslane z telefonu
Nie wiem jak w Polsce, ale w De obecnie mozna kupic Fuji X-A1 z podwojnym kitem 16-50 + 50-230 za 499 euro.
A to? Olympus Pen E-PL5 + 14-42 mm + 40-150 mm http://www.ceneo.pl/19829848
Wyslane z telefonu
koniecpolska
23-04-2014, 10:24
A to? Olympus Pen E-PL5 + 14-42 mm + 40-150 mm http://www.ceneo.pl/19829848Matryca z nowej linii Olka, osiągi podobne do OMD E-M5, PEN E-P5, E-PM2, czyli na poziomie NEX'a.
Jeśli zależy Ci na jednym obiektywie to Olympus ma 14-150 - całkiem niezłe szkło.
O ile mnie pamięć nie myli, to żadne bezlustro nie ma LCD obrotowego na ramieniu.
Jeśli zależy Ci na filmowaniu, to rozważ OMD E-M5, droższy ale ma rewelacyjną stabilizację - doskonała do filmowania.
O ile mnie pamięć nie myli, to żadne bezlustro nie ma LCD obrotowego na ramieniu.
Są takie, np. Samsung NX20 i NX30, czy wszystkie Lumixy GH.
Koledzy, potrzebuję Waszej opinii i pomocy. Muszę kupić sprzęt o takich wymaganiach:
- bezlusterkowiec, aby zmieścił się w damskiej (dużej) torebce
- ISO na poziomie NEX5 (czyli min. 1EV więcej niż V1/D300)
- plusem będzie odchylany ekran (najlepiej na ramieniu, a nie w jednej płaszczyźnie)
- obiektyw na długim końcu musi mieć ekwiwalent min. 100mm (są takie, czy muszę kupić dwa obiektywy?)
- cena z FVAT 2000 zł brutto
Są takie aparaty? ;)
Canon PowerShot G1 X wydaje się tu sensowniejszym wyborem od bezlusterkowców. Matrycę ma nawet trochę większą niż system micro 4/3, ma namiastkę wizjera, ekwiwalent ogniskowych 28-112, bardzo skuteczną stabilizację obrazu i ruchomy LCD.
Bezlusterkowce mają małe body, ale ich obiektywy (poza naleśnikami) już całkiem solidnie odstają i ich kompaktowość/poręczność często staje się dość dyskusyjna. Kupowanie dwóch zoomów to dodatkowy gabaryt, a szukanie ich w dużej damskiej torebce... ;)
Porządny kompakt sprawi się tu znacznie lepiej i będzie zajmował mniej miejsca.
Gdybyś był nieco mniej ortodoksyjny co do wysokich iso, to rozważ jeszcze SONY RX100 (2 ma lepsze iso, ale jest parę stów droższa) i Fuji x20 (lub nieco słabsze pod względem iso, ale za to o połowę tańsze x10).
koniecpolska
23-04-2014, 11:32
Są takie, np. Samsung NX20 i NX30, czy wszystkie Lumixy GH.Faktycznie, chyba nawet jeszcze coś z serii Lumixa G może posiadać LCD na ramieniu (chyba G1, czyli pierwszy z rodziny).
docxxx, w m43 jest kit (nawet do OMD E-M5) co osiąga 100mm, to 12-50mm (24-100mm), nieco ciemny na końcu, ale użytkownicy nawet go chwalą. Dedykowany do filmowania.
Ten GX1 jest war uwagi
Wyslane z telefonu
koniecpolska
23-04-2014, 14:00
Ten GX1 jest war uwagiJest to właściwie następca Panasonic GF1, po tym jak linia modeli F podryfowała w kierunku mini korpusów. GX1 ma 16Mpix matryce, ale jest to inna matryca niż 16Mpix matryca z Olympusów typu E-PL5, OMD E-M5 ... może nieco bardziej szumiąca. Korpus o porządnej budowie, można go trafić tanio, bo zastąpił go GX7. W stosunku do Olków Panasonic lepiej filmuje. No i ten Panasonic nie ma stabilizacji w korpusie ...
Wyslane z telefonuA jaka to różnica, że wysłane z telefonu a nie z komputera czy tabletu?
pastwisko
23-04-2014, 14:56
A jaka to różnica, że wysłane z telefonu a nie z komputera czy tabletu?
Jak między Olkiem, a Pansonikiem.
Jest to właściwie następca Panasonic GF1, po tym jak linia modeli F podryfowała w kierunku mini korpusów. GX1 ma 16Mpix matryce, ale jest to inna matryca niż 16Mpix matryca z Olympusów typu E-PL5, OMD E-M5 ... może nieco bardziej szumiąca. Korpus o porządnej budowie, można go trafić tanio, bo zastąpił go GX7. W stosunku do Olków Panasonic lepiej filmuje. No i ten Panasonic nie ma stabilizacji w korpusie ...
Ale chyba chodziło mu o G1 X o którym pisał Łukasz, a nie o panasa... Przynajmniej ja tak zrozumiałem.
- bezlusterkowiec, aby zmieścił się w damskiej (dużej) torebce
- obiektyw na długim końcu musi mieć ekwiwalent min. 100mm (są takie, czy muszę kupić dwa obiektywy?)
Są takie aparaty? ;)
Tak marzenia sa naprawde piekne ;) ja tez cos takiego szukalam i skonczylam na kompakcie.. :mrgreen:
Ja do video kupiłem Panasa G6, jestem bardzo zadowolony.
Opis pod kątem video tu -> http://www.eoshd.com/content/10824/panasonic-g6-review-the-gh2-redux
Moje pierwsze próby video:
https://vimeo.com/90692122
https://vimeo.com/89381266
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.