PDA

Zobacz pełną wersję : przesiadka na f90x?



krystek
02-08-2005, 11:05
witam
kawalek czasu siedze z moim f801 i dobrze nam sie zyje. siezyce, ulewy, powodze, rzucanie plecakiem, a on sobie nic z tego nie robi, dalej dobrze lezy w rece i wsio. z racji jednak, ze gdy siedze w rodzinnym miescie, spora czescia mojej fotografi, to dzial deskowy, 3.3fps, tak niekoniecznie mi wystarcza. tzn jezeli o precze chodzi itp to jest ok, ale na szybkie flipy ze schodow itp to jednak jest malo. brakuje mi dokladnie jednej (oczywscie najwazniejszej) klatki w kazdej serii. stad pomysl zeby na f90x sie przesiasc (4.3fps). troche mnie przeraza brak multiekspozycji i rzekomo dwukrotnie miejsza zywotnosc baterii.
pytanie mam tylko jak f90x lezy w reku, czy nadal bez obaw bede mogl isc robic zdjecia w burze stulecia i nie bac sie calycas o niego?

twlodar
02-08-2005, 11:18
Pod względem wytrzymałości i szczelności F90X jest o dwie klasy wyżej
od f801..

Dodatkowo jest to jeszcze ten sam styl sterowania aparatem, więc stare
przyzwyczajenia będą działały z nowszą puszką. Bierz śmiało.

pzdr
tadzik

szymony
02-08-2005, 11:32
troche mnie przeraza brak multiekspozycji i rzekomo dwukrotnie miejsza zywotnosc baterii.

Multiekspozycja jest, tylko niestety nie dostępna przy gołym korpusie :cry:
Trzeba miec tylną sciankę MF-26, lub alternatywne rozwiązanie: kabelek i komp/palmtop.
Przy obecnych cenach, to 200-300zeta do body byś musiał dołozyć. Chyba że trafisz i kupisz odrazu korpus z dataścianką.
Co do baterii to nie mam porównania i tak jadę na Accu więc nawet jeżli to prawda, to olewam to. :wink:

lyle
02-08-2005, 11:35
Witam,
Aktualnie zastanawiam się nad zakupem F90X właśnie. Chciałbym, aby posłużył mi jak najdłużej, stąd pytanie, czy istnieje duże ryzyko, że używany, kilkuletni już F90X po prostu przestanie w końcu mi działać? Proszę o radę, ewentualnie rozwianie wątpliwości. F80?

Lyle

kiemlo
02-08-2005, 11:39
W/g mnie F801 lepiej leży w łapie, w F90 pokrętło nastawcze jest za bardzo przesunięte w prawo. Nie jest to jakiś specjalny problem oczywiście :) W zależności od budżetu - albo F90x, albo F100.

Jak dołożysz do F90x ściankę MF-26, to będziesz miał multiekspozycję i parę innych, mniej lub bardziej przydatnych bajerów.

szymony
02-08-2005, 11:44
Witam,
Aktualnie zastanawiam się nad zakupem F90X właśnie. Chciałbym, aby posłużył mi jak najdłużej, stąd pytanie, czy istnieje duże ryzyko, że używany, kilkuletni już F90X po prostu przestanie w końcu mi działać? Proszę o radę, ewentualnie rozwianie wątpliwości. F80?
Lyle
Zainwestuj i kup lub pożycz kabel, za pomocą którego podepniesz body do kompa. W "softalku" odczytasz ile razy wyzwolono migawkę. Ta informacja + ogledziny zewnętrzne dadzą Ci odpowiedź co do ryzyka. A to zawsze istnieje, nawet przy nówce.

dRUId
05-08-2005, 12:33
Co do F-90x to jak do tej pory złego słowa powiedzieć nie mogę .... poza nieszczęsną gumą na tylnej ściance, która jak wszem wiadomo z biegem czasu pracy aparatem wyciera się :evil: . Najlepiej tak jak radzi kiemlo założyć MF-26. Z bateryjkami nie ma problemu, to tylko paluszki więc cenowo nie najgorzej, byle były dobrej jakości. Wolę baterię od akku ze względu na możliwość zauważenia kiedy zaczynają padać.

szymony
05-08-2005, 12:36
Co do F-90x to jak do tej pory złego słowa powiedzieć nie mogę .... poza nieszczęsną gumą na tylnej ściance, która jak wszem wiadomo z biegem czasu pracy aparatem wyciera się :evil: . Najlepiej tak jak radzi kiemlo założyć MF-26
Z niej też to złazi :(

dRUId
05-08-2005, 12:38
Z niej też to złazi :(
To tam też jest guma :(

szymony
05-08-2005, 12:41
To tam też jest guma :(
Gumą tego nazwać nie można. Ale rozumiem o co biega. Jest to ten sam rodzaj powłoki co w standartowej ściance. Tak samo kiepski też niestety.

dRUId
05-08-2005, 12:45
Gumą tego nazwać nie można. Ale rozumiem o co biega. Jest to ten sam rodzaj powłoki co w standartowej ściance. Tak samo kiepski też niestety.
W ręku tego nie miałem, na zdjęciach wyglądało porządniej niż standartowa ścianka. No to mnie pocieszyłeś :wink:

szymony
05-08-2005, 12:47
W ręku tego nie miałem, na zdjęciach wyglądało porządniej niż standartowa ścianka. No to mnie pocieszyłeś :wink:
Chcesz zobaczyć jak wygląda moja ??

twlodar
05-08-2005, 12:50
Z nowych tylnych ścianek nie schodzi, Nikon poprawił ten element bodajże
po roku produkcji F90x.. (taką informację swego czasu trafiłem na grupie
N90-N90s users na Yahoo)..

dRUId
05-08-2005, 12:55
Z nowych tylnych ścianek nie schodzi, Nikon poprawił ten element bodajże
po roku produkcji F90x.. (taką informację swego czasu trafiłem na grupie
N90-N90s users na Yahoo)..
Masz na myśli standardowe ścianki? Mój egzemplarz kupiony w 2002r bodajże i pomału złazi :(