Zobacz pełną wersję : Mikrofon do reportaży (D610)
Witam.
Szukam szukam i brak konkretnego faworyta więc pozwolę sobie podpytać kolegów.
Poszukuję mikrofonu do reportaży, który będzie podpinany do D610 i używany głównie na otwartym terenie.
Budżet 200-300zł.
Pomoże ktoś coś doradzić?
Z góry dzięki.
foto4deg
21-04-2014, 01:44
300 pln to nie za dużo.
Może jakiś mikrofon z Rode? Choć na zewnątrz potrzebujesz "gąbki" na mikrofon, więc minimum 400 pln za mikrofon zapłacisz...
300 pln to nie za dużo.
Może jakiś mikrofon z Rode? Choć na zewnątrz potrzebujesz "gąbki" na mikrofon, więc minimum 400 pln za mikrofon zapłacisz...
Jak trzeba 400 no to będzie 400...lepiej 100 dołożyć niż później narzekać.
Prosiłbym o jakieś konkrety do typowych reportaży, nie będę go zakładał na aparat, tylko i wyłącznie reportaże.
Co znaczy mikrofon do reportaży ?? bo to tak samo szerokie pojęcie, jak "aparat do fotografowania".
Co chcesz nim nagrywać ?? W jaki sposób ?? Z jakich odległości ?? jakie pasmo w szczególności ?? czy potrzebne są filtry ??
Przejrzyj znany portal ;) Mikrofonów setki. Ceny różne. Do d7100 podłączyłem taki, który kiedyś do gazety dołączyli, chyba za 5 zeta. I też zadziałał. Jak reportaż to raczej mikrofon blisko mówiącego. W tej cenie bym celował w zestaw bezprzewodowy, aby nie ograniczać się kablem. Potrzebna będzie jedynie nakładka /gąbka, futerko/ w celu ograniczenia szumu od wiatru. W sugerowanej cenie parametry nie powalą, ale zadowolą. Jak mają powalić, to trzeba ze 2k min. wydać. Tylko czy to ma sens?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.