PDA

Zobacz pełną wersję : Corel Paint Shop Pro Photo XI



Altro
23-04-2007, 19:00
Ściągnąłem wersję próbną 30-dniową od Corela i jestem mile zaskoczony - program intuicyjny z szybką podpowiedzią, czyni cuda włącznie z prostowaniem perspektywy, na moim już dość powolnym komputerze (Pentium 4...) manewruje plikami jak nie przymierzając minister PISu argumentami i co dla mnie najważniejsze - otwiera mi RAWy (NEFy) Nikona i je obrabia ze sprawnością (żadnych więcej analogii politycznych) rotweillera ogryzającego kość...
W porównaniu z Photoshopem CS jest dużym krokiem naprzód dla amatorów.
Co sądzicie o tym programie?

Paweł.S
23-04-2007, 19:03
Czemu w dziale z Nikonami Dxx ?

markB
23-04-2007, 19:05
To jest bardzo solidny, i jak zaznaczyłeś, amatorski program do obróbki zdjęć. Dla mnie zasadnicza wada to niewielka ilość narzędzi obsługiwanych w 16-bitowym kolorze. I tylko dlatego go nie kupiłem. No i trzeba się z tym przenieść do oprogramowania.

Altro
23-04-2007, 19:15
Czemu w dziale z Nikonami Dxx ?

Przepraszam, z rozpędu wpisałem się tutaj bo mam kilka nIkonów a ostatnio Nikona D 80; sądziłem że wiadomość o fajnym i "wypasionym" programie uraduje innych entuzjastów

jerryjola
23-04-2007, 22:52
no to ja chętnie dowiem się coś na temat nowego PSP XI, używam poprzednika, ale nefów z d80 to nie rusza...a zastanawiam się jeszcze nad capture nx...z tym że psp ma niezaprzeczalny plus - jest po polsku i w miarę prosty.

odie
23-04-2007, 23:03
Więc ja po intensywnym trialowaniu (30 dni + 15 przedłużenia) mam już zamówionego PSP XI w wersji ang. Niestety, w Polsce trudno takową wersję dostać. Niemniej jednak moim zdaniem soft ma tylko jedną wadę: jest wolny (Penitum D830 + 1GB RAM). Zgadzam się, że jeśli chodzi o stosunek możliwości do ceny, PSP XI jest nie do przebicia. W tym samym czasie testowałem PSE i niestety, nie spełnił moich oczekiwań, mimo że jest zdecydowanie szybszy.

Jeśli chodzi o RAWy to nic nie zastąpi dedykowanego programu do ich wywoływania i do tego służy mi aktualnie Raw Shooter, a niebawem będzie C1.

markB
26-04-2007, 15:52
Więc ja po intensywnym trialowaniu (30 dni + 15 przedłużenia) mam już zamówionego PSP XI w wersji ang. Niestety, w Polsce trudno takową wersję dostać.

Mogłeś rzucić okiem do Cortlandu. Wersję ang. sprowadzają w ciągu 7 dni.

odie
26-04-2007, 17:46
Okazało się, że spoko - daje się zaktywować angielską wersję kluczem z wersji polskiej. Upewniłem się w Corel USA, że takie działanie jest legalne, więc będę sobie radośnie używał wersji angielskiej.