PDA

Zobacz pełną wersję : Kompakt dla żony-zajączek



piotereks
18-04-2014, 14:55
Witam chciałem dla zony zakupic prosty funkconalny. podreczny. przygladam sie tym dwum http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=3597093264&p2=6887616527
i sam nie wiem. na 1 rzut oka bezapelacyjnie Fuji ale jak sie blizej przyjrzalem to swiatlo Samsunga f/ 3,1-6,3 w stosunku do Fuji f/3,5-5,3... zniechcecilo mnie doniego.
Moze ktos pomoze na chlodno ktory ???? dzieki,

Saimon
18-04-2014, 15:05
Fuji, przynajmniej dla mnie, ma lepsze parametry:
ogniskowa, zapis w RAWach, FullHD i matryca EXR. Dodatkowo większa pamięć wewnętrzna i wyższe ISO.

Franek_
18-04-2014, 15:05
Ja bym brał Fudżiego. Ładniejszy. Do tego w tym porównaniu ma więcej zielonych ptaszków. Z pewnością lepiej spełni zadanie prezentowe. Ale nie ze względu na zielone ptaszki, a na czerwoną obudowę.

pastwisko
18-04-2014, 15:16
z funkcji przydatnych przeciętnemu użytkownikowi, to Fuji ma wiekszy zoom, filmy HD i wiekszą pamięć wewnętrzną - na wypadek zostawienia karty w czytniku w domu ;)

GL
18-04-2014, 15:30
Fuji sporo większy, to może być dla użytkowniczki istotny parametr. Oba mają ciemne obiektywy, za to z bezsensownymi krotnościami zooma. Nie kupiłbym żadnego.

piotereks
18-04-2014, 15:32
Fuji sporo większy, to może być dla użytkowniczki istotny parametr. Oba mają ciemne obiektywy, za to z bezsensownymi krotnościami zooma. Nie kupiłbym żadnego.

a ktory ciemniejszy? jaki bys kupil?

Franek_
18-04-2014, 15:33
Do codziennych zdjęć wystarczy nawet iphone. Nie mówiąc o 10-letnim Contaxie i4r z CCD 4mpix i Tessarem - fisheyem. Bierz czerwony.

GL
18-04-2014, 15:41
a ktory ciemniejszy? jaki bys kupil?
Na przykład taki:
http://allegro.pl/nowy-aparat-cyfrowy-canon-powershot-s110-okazja-i4138338495.html
albo tańszy ale srebrny (MZ brzydszy):
http://allegro.pl/canon-powershot-s110-hs-full-hd-f-2-wi-fi-srebrny-i4159745200.html

To generalnie trochę więcej kasy niż zakładałeś, ale będzie zauważalnie mniejszy od Fuji. Obiektyw będzie ostrzejszy i jaśniejszy niż w tym co proponowałeś. Wykonanie samego aparatu będzie lepsze.

Franek_
18-04-2014, 15:42
Kosztuje dwa razy tyle i nie jest czerwony.

Na poważnie - a do czego to ma służyć? Do zdjęć na rodzinnych spacerach i przy okazji urodzin / imienin? Wtedy faktycznie głównym kryterium powinien być czerwony kolor obudowy. Jeśli zaś żona ma zacięcie fotograficzne, to wtedy inna rozmowa.

piotereks
18-04-2014, 15:43
no dobra widze ze dominuje czerwony. wiec tak zostanie. ale powiedzcie przeciez samsung bije tego fuji pod katem wpadania swiatla. kurcze o cala prawie skale!!! F-5,3, S-6,3. to bardzo duzo...

Franek_
18-04-2014, 15:49
To jeden pies, na długim końcu i tak ciemno. A na pełnej dziurze bardzo podobnie.

Misher
18-04-2014, 15:50
Nie bardzo rozumiem co mówisz. Fuji jest tylko delikatnie ciemniejszy na szerokim za to jaśniejszy na długim. gdzie tu samsung bije fuji?

GL
18-04-2014, 15:51
no dobra widze ze dominuje czerwony. wiec tak zostanie. ale powiedzcie przeciez samsung bije tego fuji pod katem wpadania swiatla. kurcze o cala prawie skale!!! F-5,3, S-6,3. to bardzo duzo...

Raczej daleko tu do różnicy o przysłonę, a poza tym odbywa się to na innej ogniskowej. Obawiam się że nie do końca wiesz o czym piszesz, kup czerwony.

piotereks
18-04-2014, 15:52
Nie bardzo rozumiem co mówisz. Fuji jest tylko delikatnie ciemniejszy na szerokim za to jaśniejszy na długim. gdzie tu samsung bije fuji?

no jakto Fuji wpusci tylko 5,3 a samsung 6,3. to chyba lepszy. chyba ze mi sie juz pokielbasilo.

Franek_
18-04-2014, 15:53
Czerwony.

pastwisko
18-04-2014, 16:09
no jakto Fuji wpusci tylko 5,3 a samsung 6,3. to chyba lepszy. chyba ze mi sie juz pokielbasilo.

Ale Fuji ma dwa razy większy zoom, więc de facto, tam gdzie w Samsungu konczy się zoom, u Fujiego jest dopiero połowa i możliwe ze jest tam nawet jaśniej. A tak poza tym, to te róznice są bez znaczenia prawie.

rotor
18-04-2014, 16:19
ja też za czerwonym, ma długiego zoooma, M, panoramę, RAW..

piotereks
18-04-2014, 16:55
Dzieki wszystkim za poswiecanie czasu. Czerwony wygrywa. Szybkosc odpowidzi mnie zaskoczyla. zdaze na zajaczka. dzikei i WesołychŚwiąt. pietrek

Misher
18-04-2014, 18:32
no jakto Fuji wpusci tylko 5,3 a samsung 6,3. to chyba lepszy. chyba ze mi sie juz pokielbasilo.

Nie wiem dlaczego nikt nie naprostował do tej pory, a tobie się "pokiełbasiło".

F 5,3 wpuszcza więcej światła niż F 6,3.

F5,3 - "duża" dziura wpuszcza więcej światła
F6,3 - "mniejsza" dziura wpuszcza mniej światła (oba tak na prawdę są ciemne, ale Fuji na długim końcu wpuszcza więcej światła).

Dlatego obiektywy 1,8; 1,4 są takie drogie bo są "jasne". Im wyższa wartość F tym "gorzej" (w uproszczeniu).
Co nie zmienia faktu, że fujik lepszy.

piotereks
18-04-2014, 18:49
Nie wiem dlaczego nikt nie naprostował do tej pory, a tobie się "pokiełbasiło".

F 5,3 wpuszcza więcej światła niż F 6,3.

F5,3 - "duża" dziura wpuszcza więcej światła
F6,3 - "mniejsza" dziura wpuszcza mniej światła (oba tak na prawdę są ciemne, ale Fuji na długim końcu wpuszcza więcej światła).

Dlatego obiektywy 1,8; 1,4 są takie drogie bo są "jasne". Im wyższa wartość F tym "gorzej" (w uproszczeniu).
Co nie zmienia faktu, że fujik lepszy.

dzieki serdeczne. zawsze mialem z tym problemy. zawsze myslalem ze jak wieksza cyfra to wpada wiecej swiatla, jak mniejsza to mniej. rzeczywiscie 1,8, 1,4 to bardzo drogiesz szkla.

meehoo
19-04-2014, 23:42
Podepnę się z pytaniem bo też planuję kupić żonce jakiś aparat, do fotografowania i filmowania naszej nowo narodzonej córeczki. Aparat będzie też służył na spacerach i ogólnie wszędzie tam, gdzie nie chce mi się targać lustra. Założenia jakie sobie stawiam:
- zakres zaczynający się najlepiej od ekwiwalentu 24mm i kończący około 100-120mm
- ma być mały i ładny :D
- tryb auto i jak najlepsza jakość zdjęć na nim
- możliwie najlepsze filmy

Może mieć trochę rozbudowanych funkcji (dla mnie do zabawy), ale priorytetem jest dobry tryb auto i jakość zdjęć. Cena, no cóż, im taniej tym lepiej, powiedzmy w zakresie 1000-1600PLN.

W tej chwili biorę pod uwagę:
- Canon S110 (ładny i rozsądny cenowo, obecnie mój faworyt)
- Sony RX100 (dobra matryca, jednak znacznie drożej)
- Fuji X10/X20 (tylko czy żona go ogarnie? no i jest już wyraźnie większy...)

Koledzy poratujcie proszę, bo nie siedzę w temacie kompaktów. A może coś ze stajni Nikona?

pawl_s
20-04-2014, 08:34
Ja się nie znam, ale moja żona jest zadowolona z Nikona P310, a teraz jet już P340 z jaśniejszym obiektywem. W cenie się chyba też mieści. Małe toto i mi się z wyglądu podoba.

Wysłane z mojego S1 przy użyciu Tapatalka

meehoo
20-04-2014, 18:38
Dzięki, mnie też się podoba. Niestety różnica w cenie do RX100 niewielka, chyba bym wolał dopłacić jednak... W tej chwili waham się już tylko między Canonem S100 za 960PLN a Sony RX100 za 1650PLN. Różnica w sumie niebagatelna, prawie drugie tyle. Pytanie czy różnica w jakości jest tego warta?

ropusz
20-04-2014, 22:19
Prawda jest taka, że w słabych warunkach i jeden i drugi będzie niewystarczający a w dobrych oba sobie poradzą. Canony w trybie zielonym na ogół radzą sobie najlepiej. Ken Rockwell zawsze poleca.

pastwisko
20-04-2014, 22:52
w dobrych warunkach to wszystko sobie radzi :)

Franek_
21-04-2014, 10:26
Nawet ja. Co do aparatow - moj glos znow za Fuji. Znow z powodow estetycznych. No i jedna rzecz - Fuji w przeciwienstwie do tamtych dwoch ma wizjer, co jest absolutnie nie do przecenienia i znacznie moim zdaniem wazniejsze niz jakies stabilizacje czy roznice w matrycach.

Mekano
21-04-2014, 18:57
- ma być mały i ładny :D


To tylko RX100 Wspanialy! :-D Nawet sie nie zastanawiaj. :)

hulk2012
22-04-2014, 07:13
To tylko RX100 Wspanialy! :-D Nawet sie nie zastanawiaj. :)


Ja wybrałem nex7 po dłuższym porównaniu. Do tego szkła minolty Rokkor (po założeniu przejściówki) i nikt nie podskoczy w temacie do kwoty zł 5k
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/majumyme-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/04/22/majumyme.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/8ymevuna-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/04/22/8ymevuna.jpg)

Ps. Obydwa lekko zle przycięte bo wrzucałem na szybko z telefonu..

meehoo
22-04-2014, 09:31
Tyle że Nex to dla mnie już nie kompakt...

ShoRtie
22-04-2014, 10:21
NEX chyba dla nikogo nie jest kompaktem. Chociaż np taki 3N bez gripu np z naleśnikiem 20mm już jakoś tam kompaktowy jest.

hulk2012
22-04-2014, 11:51
NEX chyba dla nikogo nie jest kompaktem. Chociaż np taki 3N bez gripu np z naleśnikiem 20mm już jakoś tam kompaktowy jest.


3N + naleśniki - jak najbardziej. Jednak biorąc pod uwagę niewielka różnice w rozmiarze pomiędzy np nex7 a rx100 gdzie możliwościami rx100 sporo ustępuje nexowi - nie widzę problemu w "drobnym" ustępstwie na korzyść nexa. Do tego ta różnica w rozmiarze matrycy. Nex7 to po prostu długotrwalsza inwestycja i świat pełen interesujących niespodzianek i multum możliwości. Moja żona miała i rx100, kilka Fuji jak rownież Nex5r. Cóż - Nex5r okazał sie idealny jednak ten brak wizjera np w słoneczne dni sprawił ze wybrała 7. Po 1,5 roku ma zamiar kupić w maju a77 tak jej sie fotografia spodobała. A tak z rx100 dziś biegalyby moje dzieciaki bo po krótkim czasie sie po prostu "nudzi". Zreszta jak juz w tym kierunku to może iPhone 5s. Mnóstwo aplikacji do fotografii i wtyczek do obróbki + iCloud do katalogowania i dzielenia sie nimi z inni. Tak to dla mnie wyglada..

ropusz
23-04-2014, 22:25
Widziałem dziś Canona 120. Całkiem fajny jak na podręczny aparat. Mam co prawda Nexa 5R ale żona mi podbiera a lubię mieć aparat przy sobie, więc jakiegoś malucha też bym chętnie przygarnął. Mam w szafce co prawda niewiele używanego XZ-1 ale wcale taki kompaktowy nie jest.

MariuszJ
23-04-2014, 22:36
Jednak biorąc pod uwagę niewielka różnice w rozmiarze pomiędzy np nex7 a rx100
Mocno polemizowałbym.


gdzie możliwościami rx100 sporo ustępuje nexowi
W konfiguracji małogabarytowej możliwości rx100 ma porównywalne. Absolutnie nie ma przepaści.


Nex7 to po prostu długotrwalsza inwestycja i świat pełen interesujących niespodzianek i multum możliwości.
No mnie trochę niespodzianki w stylu, że zamiast fajnych prosumerskich szkiełek dostaję od Sony trzeci ciemny zoom standardowy zniechęciły do systemu.


A tak z rx100 dziś biegalyby moje dzieciaki bo po krótkim czasie sie po prostu "nudzi".
A ja zdradziłem nexa dla Fuji-X i RX100 właśnie. I jakoś mam wrażenie lepszego dopasowania do potrzeb. Także do sprawy trzeba podchodzić indywidualnie i świadomie.

hulk2012
23-04-2014, 23:36
Mocno polemizowałbym.





W konfiguracji małogabarytowej możliwości rx100 ma porównywalne. Absolutnie nie ma przepaści.





No mnie trochę niespodzianki w stylu, że zamiast fajnych prosumerskich szkiełek dostaję od Sony trzeci ciemny zoom standardowy zniechęciły do systemu.





A ja zdradziłem nexa dla Fuji-X i RX100 właśnie. I jakoś mam wrażenie lepszego dopasowania do potrzeb. Także do sprawy trzeba podchodzić indywidualnie i świadomie.


Kto tu szklach Sony. Ja mowię o przejściowce do nexa których jest pełno pasujące pod każdy bagnet. Ja osobiście jestem fanem Minolty Rokkor. Nie ma na nexa obecnie nic lepszego i nie będzie. Seria maxxum Minolty to szła już AF jednak Rokkor króluje jeśli chodzi o obrazek.

pastwisko
23-04-2014, 23:43
Nie ma na nexa obecnie nic lepszego i nie będzie. Seria maxxum Minolty to szła już AF jednak Rokkor króluje jeśli chodzi o obrazek.

de gustibus et bagnetibus...

hulk2012
23-04-2014, 23:44
de gustibus et bagnetibus...


I speak truth and only truth

MariuszJ
23-04-2014, 23:55
Kto tu szklach Sony. Ja mowię o przejściowce do nexa których jest pełno pasujące pod każdy bagnet. Ja osobiście jestem fanem Minolty Rokkor. Nie ma na nexa obecnie nic lepszego i nie będzie. Seria maxxum Minolty to szła już AF jednak Rokkor króluje jeśli chodzi o obrazek.

Przepraszam, ale rozmawianie w temacie "Kompakt dla żony-zajączek" o obiektywach do których sam adapter jest większy od E20/2.8, wymagających ręcznego ostrzenia i mających ekwiwalent ogniskowej mnożony 1.5 względem konstrukcyjnego traktuję jako zwykły spam.

hulk2012
23-04-2014, 23:56
Przepraszam, ale rozmawianie w temacie "Kompakt dla żony-zajączek" o obiektywach do których sam adapter jest większy od E20/2.8, wymagających ręcznego ostrzenia i mających ekwiwalent ogniskowej mnożony 1.5 względem konstrukcyjnego traktuję jako zwykły spam.

hahahahahaha

Mekano
24-04-2014, 01:00
3N + naleśniki - jak najbardziej. Jednak biorąc pod uwagę niewielka różnice w rozmiarze pomiędzy np nex7 a rx100 gdzie możliwościami rx100 sporo ustępuje nexowi - nie widzę problemu w "drobnym" ustępstwie na korzyść nexa. Do tego ta różnica w rozmiarze matrycy. Nex7 to po prostu długotrwalsza inwestycja i świat pełen interesujących niespodzianek i multum możliwości.

Nex 7 jest o wiele wiekszy niz Nex 3/5 N
porownanie 5N vs rx100
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/2683051/nex-rx100.JPG)
poza tym, w normalnym uzytkowaniu aparatu potrzebny jest uniwersalny obiektyw, a nie 16mm czy inny nalesnik, 16 mm dobrze sie sprawdza w ciemnych pomieszczeniach czy innych gorszych warunkach, ale w dzien warto miec uniwersalny obiektyw jaki daje rx100.
W czym rx100 sporo ustepuje nexowi?



A ja zdradziłem nexa dla Fuji-X i RX100 właśnie.

Ja moge chyba powiedziec to samo, tzn. zamiast Fuji, to bardzo lubie Samsunga NX a RX100 jest aparatem ktory mam zawsze przy sobie.. swietnie.. bezlusterkowce jednak sa mimo wszystko duze w porownaniu do malego rx100.

pastwisko
24-04-2014, 01:01
I speak truth and only truth

And which lenses have you own, sir?

hulk2012
24-04-2014, 03:10
And which lenses have you own, sir?


I got them all my man..

pastwisko
24-04-2014, 11:14
All lenses of all brands? Wow.

piotereks
17-05-2014, 17:59
po wywolaniu zdjeci z Fujego na papier. hm.... mam wrazenie ze kolorystyka lepsza niz z mojej lustrzanki .

GL
19-05-2014, 09:30
A jak je "wywoływałeś" na papier?