Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Kaszanka z synchro lampy



zygmunt
01-08-2005, 15:58
Zanim kupie SBxxx kombinuje na starym manualu. Problem w tym, ze fotka zrobiona na 1/60 jest naswietlona identycznie jak zrobiona za 2 sekundy na 1/400. Niezaleznie od ustawien zdjecia sa zawsze niedoswietlone, co przy lampie o LP 40 nie moze miec miejsca.

Help!

P.S. D70

twlodar
01-08-2005, 16:17
Możesz napisać po polsku, bo ni diabła Cię zrozumieć nie można..

zygmunt
01-08-2005, 16:40
Stawiam aparat na statywie, robie zdjecie z F8 i 1/60s. Przestawiam czas na 1/800 i pstrykam ponownie. Histogramy obu zdjec sa identyczne.

Cos chyba przeoczylem...

Czornyj
01-08-2005, 16:42
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Przysłone zmień człowieku! Przecież czas nie ma znaczenie, błysk trwa duuuużo krócej i nie zmienisz ilości wpadającego światła skracając czas migawki!

zygmunt
01-08-2005, 16:50
Dzieki :)

szymony
01-08-2005, 17:38
Stawiam aparat na statywie, robie zdjecie z F8 i 1/60s. Przestawiam czas na 1/800 i pstrykam ponownie. Histogramy obu zdjec sa identyczne.

Cos chyba przeoczylem...
Tak. Podstawową wiedzę na temat używania błysogratów wszelakich.
Już Ci napisali o co biega, więc sie nie będę powtarzał.