Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : EasyCover zbroja Nikon D5300



Deti
09-04-2014, 19:55
Witam,

Znalazłem na Allegro taki wynalazek jak EasyCover zbroja dla Nikon D5300 i innych.
Zauważyłem że często kłade moje lustro gdzie popadnie, czasem mój 2 letni synek się nim bawi więc pomyślałem iż to by mogło być coś fajnego...
http://allegro.pl/easycover-pokrowiec-armor-zbroja-nikon-d5300-i4100573153.html

Co myślicie o tym gadcie ?

RAF7705
09-04-2014, 20:08
A po co Ci taki kondon...

Wysłane z mojego GT-I9300

SerU
09-04-2014, 23:20
I jak Ci się dostanie choć trochę piachu pomiędzy tę gumę a aparat, to dopiero zacznie "pomagać".
Poza tym kto daje 2 letniemu dziecku D5300 do zabawy? :)

Borat1979
09-04-2014, 23:24
Kup dziecku zabawkę za tę stówę i patrz gdzie kładziesz aparat bo jak dzieciak trzaśnie nim o podłogę to ci żaden kondon nie pomoże.

Jacek S.
10-04-2014, 10:14
Kondom, Panowie, kondom.

RAF7705
10-04-2014, 11:37
Kondon, ładnej brzmi.:-D

Wysłane z mojego GT-I9300

puszosław
10-04-2014, 14:35
Ja bym czegoś takiego nie kupował na twoim miejscu. Ani to wygodne w użytkowaniu (tak mi się coś zdaje) ani praktyczne. Nie przesadzaj też z dbaniem o sprzęt (oczywiście mam na myśli by robić to z umiarem). Drapnięcia dodają mu charakteru :) Co Ci po sprzęcie który po 3 latach ma 2000 klapnięć i "folię na wyświetlaczu" chyba że zamierzasz sprzedać za 30 lat jako eksponat muzealny. To nie jest ZABAWKA DLA DZIECI!!! Powinieneś w jakiś sposób zabezpieczyć sprzęt przed możliwością dostania się w niepowołane rączki :)

ronin87
15-10-2016, 21:53
Odświeżę temat - czy ktoś używa te osłony? Jak z funkcjonalnością? Można założyć grip?

GonzoG
15-10-2016, 23:22
Gripów raczej ie założysz, a funkcjonalność prawie żadna.
A jak chcesz aby aparat się nie zniszczył, to wsadź go do pudełka, pudełko szczelnie zaklej taśmą i schowaj w sejfie bankowym.

ronin87
16-10-2016, 12:13
Pytanie było skierowane do praktyków, a nie teoretyków.

OjTam
16-10-2016, 13:22
Jak z funkcjonalnością?

Tego nie wiem. Nie używałem, choć się zastanawiam nad tym.


Można założyć grip?


http://www.easycover.eu/sites/default/files/styles/large/public/D7100%20black%20case%20back%20%28Small%29.jpg?itok =NCgeIi-o
źródło (http://www.easycover.eu/sites/default/files/styles/large/public/D7100%20black%20case%20back%20%28Small%29.jpg?itok =NCgeIi-o)

Sądząc po zdjęciu, to tak.

GonzoG
16-10-2016, 13:24
Pytanie było skierowane do praktyków, a nie teoretyków.
To se kup i sie sam przekonaj....

- - - - kolejny post - - - - - -


Tego nie wiem. Nie używałem, choć się zastanawiam nad tym.




http://www.easycover.eu/sites/default/files/styles/large/public/D7100%20black%20case%20back%20%28Small%29.jpg?itok =NCgeIi-o
źródło (http://www.easycover.eu/sites/default/files/styles/large/public/D7100%20black%20case%20back%20%28Small%29.jpg?itok =NCgeIi-o)

Sądząc po zdjęciu, to tak.
Sądząc po zdjęciu - na pewno nie. Grip przylega do całego dołu,a nie jedynie jego płaskiej części.

OjTam
16-10-2016, 13:28
Sądząc po zdjęciu - na pewno nie. Grip przylega do całego dołu,a nie jedynie jego płaskiej części.
O widzisz. Tego to nie wiedziałem. Zawsze można się nożykiem pobawić. ;-)
A bardziej poważnie, to faktycznie przydatność tego raczej mniej niż mała. Tyle chyba tylko, że ręka do body na mrozie nie przymarznie...

Edycja: Faktycznie wychodzi na to, że trzeba przycinać osłonę żeby z gripem użyć.

https://youtu.be/5Hts5OXwJe4

Plus dla Ciebie, GonzoG.