PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat kompaktowy dla biegacza



manfred
07-04-2014, 15:15
Witam serdecznie potrzebuje mały solidny aparacik. Będę zabierał go na wycieczki biegowe rowerowe wszędzie tam gdzie lustrzanka jest za duża. Swoją edukację kompaktową zakończyłem na PowerShot A95 Canona czy jak on tam sie zwie. Oczekuję szerokokątny obiektyw min 28 mm. Plik raw choć nie mam pojęcia czy coś takiego jest i oczywiście możliwość filmowania FHD. Z tego co przeglądam serwisy aukcyjne to wpadł mi w oko Coolpix A http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-nikon-coolpix-a-czarny-nowy-i4130977728.html Nie mam parcia na nikona może być każdej innej firmy byle jakośc zdjęc była na najwyższym poziomie. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

shaolin
07-04-2014, 15:25
RX100m2.

manfred
07-04-2014, 18:12
Chyba jednak wybiorę nikona choćby dlatego że mam lampę do niego. Musze sie jeszcze rozejrzeć.

Znalazłem jeszcze takie cuś Nikon Coolpix P330

kiemlo
07-04-2014, 19:03
Ogólny problem z Coolpiksami jest taki, że są wyjątkowo wolne. Taki P330 umiera na kilka sekund, kiedy zapisuje RAW na karcie, po zrobieniu serii umiera na kilka sekund * liczba zdjęć w serii... Ten sam problem jest też np. z P7700 i P7800.

manfred
07-04-2014, 20:12
Ja potrzebuje tylko i wyłącznie robić zdjęcia gdzieś w lesie podczas biegania spacerowania aby nie taszczyć lustrzanki. Ale zależny mi na jakości obrazka z rozsądną ceną tak do 2 tys.

wunat
07-04-2014, 20:15
no to shaoln dobrze mowi. nie chcesz taszczyc lustra na bieganie a lampe bedziesz?

manfred
07-04-2014, 20:18
Różnie w życiu bywa czasami na wycieczkę zabieram lampę jak jest słoneczna pogoda. Zgoda aparat do biegania ale nie zaszkodzi zabrać na ognisko do parku ot taki aparacik do wszystkiego. No chyba że sony to wypas nad wypasy.

shaolin
08-04-2014, 04:27
manfred nie rob wsi, jak chcesz biegac z lampa to kup se duzy format od razu. Albo bierzesz RX100m2 albo nie zawracaj gitary :twisted:

;)

manfred
08-04-2014, 05:11
Turlaj dropsa nie pasuje to się nie udzielaj.

Hamarama
08-04-2014, 11:06
Fuji ma jakieś opcje z APS-C. Ja mam X-A1. Obrazek super Minut taki, że naleśnik drogi.

ekonet
08-04-2014, 11:40
Turlaj dropsa nie pasuje to się nie udzielaj.
Sam turlaj, weź se smartfon na bieganie i z bani. :) Mały, lekki i z dobrym aparatem.

manfred
08-04-2014, 11:40
Fajnie wygląda tylko że już do kieszeni za bardzo nie wejdzie no bo jednak jego gabaryty sa troszkę większe.

manfred
08-04-2014, 11:42
Sam turlaj, weź se smartfon na bieganie i z bani. :) Mały, lekki i z dobrym aparatem.

Tylko że mój smartfon pomimo tego, że fajny to aparat ma do bani mowa o nexus 4. Zresztą to jest jakieś nieporozumienie robienie zdjęć tym telefonem

ekonet
08-04-2014, 12:39
To polecam Galaxy. :)

manfred
08-04-2014, 12:53
E zdjęcia smartfonem robić obciach na całego.

ekonet
08-04-2014, 13:00
E zdjęcia smartfonem robić obciach na całego.
Ja mam gorzej, bo często służbowe zdjęcia muszę robić tabletem 10". :)

manfred
08-04-2014, 13:02
Współczuje :-)

Sławomir
09-04-2014, 20:17
oj jaki piękny temat :-) polecam okulary googla. W zasadzie mają wszystko! A nawet w nowych mediach można liczyć na publikację!

Aras
10-04-2014, 13:06
E zdjęcia smartfonem robić obciach na całego.
Dla jednego obciach robić zdjęcia smartfonem, dla innego obciachem może być bieganie z aparatem ;)
Mi czasem nawet na rower nie chce się brać kompakta, a co dopiero biegać z nim :-O Na bieganie to ja nawet telefonu nie biorę, tylko smartwatcha ;)
Ale grunt to olać co myślą inni i kierować się własnymi potrzebami :)

manfred
11-04-2014, 09:52
No własnie i tak też wg Twojego ostatniego zdania potraktuję Twój post :-)

anghan
13-04-2014, 11:11
Ricoh GR, wychodzi chyba taniej niż Coolpix i chyba szybszy.

cherrus
13-04-2014, 13:36
RX100. Miałem, utopiłem, kupię następny :)

.:Gerard:.
14-04-2014, 23:49
SAMSUNG NX 300 Schwarz + 18-55mm + Tab 3 10“ Wifi 16GB (http://www.saturn.de/mcs/product/SAMSUNG-NX-300-Schwarz---18-55mm---Tab-3-10%E2%80%9C-Wifi-16GB,48352,262055,1220298.html?langId=-3&et_cid=46&et_lid_128&et_sub=TV_Angebote_KW16_1824574)