PDA

Zobacz pełną wersję : Przejściówka z nikon na m 42



Rafix84
07-04-2014, 13:08
Mam takie pytanie, na czym polega różnica między przejściówką bez soczewki a z soczewką do ostrzenia w nieskończoność? Na obiektywach nie da się uzyskać ostrego obrazu np przy fotografii krajobrazowej daleko oddalonego planu?
Dzięki z góry za pomoc.

baku127
07-04-2014, 13:26
Bez soczewki masz ograniczoną ostrość na kilka metrów, natomiast stosując soczewkę ustawiasz na nieskończoność.

Rafix84
07-04-2014, 16:31
Czyli jest ona niezbędna praktycznie.
A soczewka makro na przejściu z kolei działa podobnie jak taka nakrecana na obiektyw z przodu?

amirez
07-04-2014, 19:14
To właściwie taka trochę zabawa. Każda ingerencja w optykę ma wpływ na jakość zdjęć. Nie licz na super efekty.

Rafix84
07-04-2014, 19:57
Tylko taka zabawa to również nauka:)
Czyli bez ostrzenia w nieskończoność nie ma sensu kupować przejścia. Dobrze to rozumiem?

puciek
07-04-2014, 20:11
Nie, źle rozumiesz. Przejściówka bez soczewki, choć umożliwia ustawianie ostrości tylko na kilka metrów jest lepszym wyjściem, bo nie ingeruje w obraz. Przy przejściówce z soczewką będziesz miał w miarę ostry obraz od f4, co całkowicie niweluje zaletę tego obiektywu jaką jest światłosiła f2 Dodatkowo koszt przejściówki z soczewką jest 2x większy. Po co Ci obiektyw z w miarę ostrym F4 i nieskończonością?

Rafix84
07-04-2014, 20:16
Teraz rozumiem wszystko. Dzięki wielkie za wyjaśnienie tej kwestii.