PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd taki efekt uzyskać?



kgsven
06-04-2014, 18:15
Jak w temacie w jaki sposób oczywiście lustrzanką uzyskać taki oto efekt, jakich parametrów w body ustawić?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/CostaRicaWeddingPhotographer068-1.jpg
źródło (http://nordicaphotography.com/wp-content/uploads/2014/02/Costa-Rica-Wedding-Photographer-068.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/CostaRicaWeddingPhotographer067-1.jpg
źródło (http://nordicaphotography.com/wp-content/uploads/2014/02/Costa-Rica-Wedding-Photographer-067.jpg)
a jak już przy okazji piszę to tez się zapytam o technikę obróbki tego stylu zdjęć

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/CostaRicaWeddingPhotographer054-1.jpg
źródło (http://nordicaphotography.com/wp-content/uploads/2014/02/Costa-Rica-Wedding-Photographer-054.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/CostaRicaWeddingPhotographer036-1.jpg
źródło (http://nordicaphotography.com/wp-content/uploads/2014/02/Costa-Rica-Wedding-Photographer-036.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/CostaRicaWeddingPhotographer035-1.jpg
źródło (http://nordicaphotography.com/wp-content/uploads/2014/02/Costa-Rica-Wedding-Photographer-035.jpg)
czy to czasem nie presety z VSCO, bardzo są w moim guście ale raczej bez kupna nie uzyska się takich możliwości jaki daje ta seria presetów.

GonzoG
06-04-2014, 19:36
Odnośnie efektu - wybacz, ale jako "profesjonalny" fotograf, nie powinieneś pytać o absolutne podstawy obsługi aparatu, bo efekt ten uzyskuje się aparatem - robiąc zdjęcia.

Obróbka:
1. identyczne można wyciągnąć prosto z aparatu. Trzeba tylko umiejętnie je naświetlić.
2. spłaszczyć krzywą tonalną i gotowe.
3. Też nie widać nic co można by opisać.. no może kontrast zmniejszony.

kazak
07-04-2014, 20:11
to reklama tych presetów? bo powiem szczerze że zdaje się że aparat może mieć je wgrane na stałe i nie prorokuję tu zarobku

MatikoPL
13-04-2014, 17:39
Ja dołączam się do pierwszego pytania. Podobny efekt próbowałem uzyskać przez długie naświetlenie zdjęcia i błysk lampy. Przez to zdjęcie wychodziło rozmazane, ale to, co doświetliła lampa było ostre. Ale tak jak już powiedziałem, było to podobny efekt, a nie taki sam, więc prosiłbym jeśli ktoś może wyjaśnić. Chętnie się czegoś nauczę.

GonzoG
13-04-2014, 18:18
Ja dołączam się do pierwszego pytania. Podobny efekt próbowałem uzyskać przez długie naświetlenie zdjęcia i błysk lampy. Przez to zdjęcie wychodziło rozmazane, ale to, co doświetliła lampa było ostre. Ale tak jak już powiedziałem, było to podobny efekt, a nie taki sam, więc prosiłbym jeśli ktoś może wyjaśnić. Chętnie się czegoś nauczę.

Dalej robić jak robiłeś, aż dojdziesz do wprawy i nauczysz się gdzie, kiedy i jak to wykorzystywać, bo jest dużo czynników, które dyskwalifikują możliwość użycia tego "efektu".

MatikoPL
13-04-2014, 19:50
Dalej robić jak robiłeś, aż dojdziesz do wprawy i nauczysz się gdzie, kiedy i jak to wykorzystywać, bo jest dużo czynników, które dyskwalifikują możliwość użycia tego "efektu".

np. jakie czynniki ? Przepraszam, ale jestem zupełnym amatorem, aparat kupiłem sobie pół roku temu i dopiero próbuję nauczyć się jakichś technik. Jedyne czym mogę się pochwalić, to 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie geograficzno-fotograficznym. A co do zdjęć z rozmazaniem, to zrobiłem kilka zdjęć na 18-tce koleżanki z klasy: https://plus.google.com/photos/116108798701383626563/albums/5997424429029090081?authkey=CMO_3f2nkr-U5AE .

GonzoG
13-04-2014, 20:55
np. jakie czynniki ? Przepraszam, ale jestem zupełnym amatorem, aparat kupiłem sobie pół roku temu i dopiero próbuję nauczyć się jakichś technik. Jedyne czym mogę się pochwalić, to 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie geograficzno-fotograficznym. A co do zdjęć z rozmazaniem, to zrobiłem kilka zdjęć na 18-tce koleżanki z klasy: https://plus.google.com/photos/116108798701383626563/albums/5997424429029090081?authkey=CMO_3f2nkr-U5AE .

Kolory, jasność obiektów, źródła światła, kierunek ruchu aparatu i obiektu, kąty świecenia lampy, ilość światła zastanego, ilość światła na głównym obiekcie, itp, itd...

Czynników jest cała masa. Przede wszystkim musisz pamiętać o 2:
1. główny obiekt musi być jak najmniej oświetlony zastanym.
2. obiekt powinien być na ciemnym, a najlepiej czarnym tle.

MatikoPL
13-04-2014, 23:20
A gdybyś dał mi przykład ustawień do takiego zdjęcia, to jak by wyglądał? ... i jeśli już to na trybie S, czy na M proponujesz ?

jjanczur
27-04-2014, 22:12
Czas 1/2s przyslona np 5.6 oczywiscie M, lampa blyskowa i blysk na 2. kurtunę + machanie aparatem w rozne strony.