PDA

Zobacz pełną wersję : Żelazko do 150 zł



zolton
06-04-2014, 17:17
Witam
Długo się zastanawiałem co mojej rodzicielce naa 50-te urodziny kupić. Przeszukałem cały dom i większość rzeczy posiada. Parę dni temu dopiero zauważyłem, że mamy stare (ledwo działające) żelazko. Pogadałem z siostrą i kupujemy na spółacza. Kwotę jaką ustaliliśmy to 150 zł. Co polecacie w tej kwocie? Niechcę kupić jakiegoś kiczu więc pytam tutaj - może się ktoś zna (lub kupował z rok temu i ma się dobrze).
Pozdrawiam

zolton
06-04-2014, 22:29
nikt nic nie poleci? :D

sokolnik
06-04-2014, 23:13
polecam Tefal - mam model Tefal 3510. Mama ma (chyba) takie same, oba działają dobrze. Ja mało prasuje, mama więcej. Ja mam od ponad roku i wszystko działa.
Cudów nie ma, do koszul itp lekkich rzeczy w zupełności wystarcza.

zolton
06-04-2014, 23:45
a wypowie się ktoś może o zelmerze?

sokolnik
07-04-2014, 00:16
a wypowie się ktoś może o zelmerze?


Zelmer S.A. – polskie przedsiębiorstwo przemysłu elektromaszynowego z siedzibą w Rzeszowie. Producent sprzętu AGD oraz silników komutatorowych małej mocy.
22 marca 2013 roku BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o., polska spółka należąca do koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, została większościowym udziałowcem Zelmer S.A. W efekcie tego Zelmer stał się częścią Grupy BSH. Obie firmy - Zelmer i BSH będą obecnie ściśle współpracować w Polsce i na innych rynkach.


Proszę :)

matbe
07-04-2014, 09:22
Czy to forum gospodyń domowych? Kolejny temat będzie o mopach? No litości.

zolton
07-04-2014, 09:56
@SOkolnik dzięki :D


Czy to forum gospodyń domowych? Kolejny temat będzie o mopach? No litości.

Noo wiesz...jak pojawiają się tu tematy o pilarkach, zegarkach, konsole i inne rzeczy niezwiązane z fotografią to czamu nie napisać nic o żelazkach? :D

freefly
07-04-2014, 10:10
Czy to forum gospodyń domowych? Kolejny temat będzie o mopach? No litości.

Również coś dla gospodyń:
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3290024&postcount=700

zolton
07-04-2014, 10:12
Również coś dla gospodyń:
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3290024&postcount=700

No to sami widzicie :D
Z resztą jak sama nazwa podforum wskazuje są tu porady niefotograficzne :)

elanek
07-04-2014, 10:33
Czy to forum gospodyń domowych? Kolejny temat będzie o mopach? No litości.

Biorąc pod uwagę, że uczestniczyłeś aktywnie w wątku o ekspresach, uznaję to za trolling :)

matomi
07-04-2014, 10:42
http://www.ceneo.pl/401968

Tu masz 686 opinii. Miłego czytania :)

matbe
07-04-2014, 11:28
Biorąc pod uwagę, że uczestniczyłeś aktywnie w wątku o ekspresach, uznaję to za trolling :)
Śledzę też wątki o telefonach, zegarkach a i do alkoholowego tez czasem zajrzę..
Jednak pytania o żelazko uważam już za przegięcie. eot

stock
07-04-2014, 11:32
Śledzę też wątki o telefonach, zegarkach a i do alkoholowego tez czasem zajrzę..
Jednak pytania o żelazko uważam już za przegięcie. eot

hahaha - a czym się rózni pytanie o ekspres od tego o żelazko ?

matbe
07-04-2014, 12:22
hahaha - a czym się rózni pytanie o ekspres od tego o żelazko ?
Po dobrej kawie lepiej mi się zdjęcia robi ;-)

stock
07-04-2014, 14:18
Szkoda ze do tej pory zadnego nie pokazałeś. Po kawie i w wyprasowanej koszuli trzaśniesz od razu fote życia :)

zako
07-04-2014, 17:37
Szkoda ze do tej pory zadnego nie pokazałeś. Po kawie i w wyprasowanej koszuli trzaśniesz od razu fote życia :)

:D

wikary
07-04-2014, 18:16
Śledzę też wątki o telefonach, zegarkach a i do alkoholowego tez czasem zajrzę..
Jednak pytania o żelazko uważam już za przegięcie. eot

Nie zgadzam się. Ja kupiłem żelazko i okazało się tandetą- teraz śledzę temat bo muszę kupić coś co będzie prasować.
Jeszcze muszę kupić sporo klamotów typu odkurzacz, toster, mikrofala więc cena odgrywa znaczącą rolę.

zolton
07-04-2014, 18:21
Nie zgadzam się. Ja kupiłem żelazko i okazało się tandetą- teraz śledzę temat bo muszę kupić coś co będzie prasować.
Jeszcze muszę kupić sporo klamotów typu odkurzacz, toster, mikrofala więc cena odgrywa znaczącą rolę.

Noo to tak więc prosimy o polecane produkty bo chciałbym jutro zamówić. Jak na razie na celu jest ten philips

nigel
07-04-2014, 19:37
ja mam takkie od dobrych 3 lat, może uda Ci się znależć gdzieś troche taniej
http://www.euro.com.pl/zelazka/braun-texstyle-5-ts515.bhtml

moja mama ma identyczne, z 5 juz może, bo to w sumie stary model, ale ciągle prasuje świetnie.

.:Gerard:.
07-04-2014, 20:03
Polecam firmę Siemens, prasowanie zaczyna być przyjemne :-)
Mam Siemens TS 12150 wiem ze kosztuje 2razy tyle ale,
padło zaraz po gwarancji, kupiłem identyczne które po miesiącu przepuszczało parę i wydawało dziwne odgłosy, wymienili na nowe i dalej cieszymy się żelazkiem,
chodzi mi tylko o to ze wszystko się psuje nawet wyższe modele :wink: mimo awarii nadal będę polecał te markę :wink:

wikary
07-04-2014, 20:19
...prasowanie zaczyna być przyjemne :-)


...chyba przesadzasz

.:Gerard:.
07-04-2014, 20:40
...chyba przesadzasz

:wink:

A teraz poważnie, to są słowa mojej zony która jedyna ze znanych mi osób na świecie mówi ze lubi prasować i twierdzi ze tez Siemens jest dobry.

zolton
08-04-2014, 11:07
Ok. Zamówiłem tego philipsa za 155. Temat można zamknąć ;)

nigel
08-04-2014, 12:42
Mały off topic z przymrużeniem oka - jak to zamknąć, to nie będzie kolejnej kłótni jak w innych wątkach :)
Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

zolton - spoko, że udało się coś wybrać :)

gALL
08-04-2014, 13:51
Oo! Watek o mojej znienawidzonej czynnosci, ktora uprawiam przy prasowaniu koszuli rano. Szczerze, kup cokolwiek co ma ceramiczna stopke, zadnych tam teflonow czy polerowanych stali a juz z daleka od aluminium, oraz cos co nie jest zbyt lekkie. Lekkie zelazko jest upierdliwe, poniewaz mozna cholery dostac probujac rozprasowac cos na bawelnie.

Inna dobra funkcja jest samowylaczanie sie zelazka w pozycji bezruchu. Dobre dla zapominalskich jak ja. Nigdy nie pamietam czy je zostawilem wlaczone czy wylaczone.

Pomijam juz roznego rodzaju wkladki odkamieniajace wode, poprostu uzywa sie wody demineralizowanej i po sprawie.

zolton
08-04-2014, 16:20
Wybrałem właśnie ciężkie ze stopą ceramiczną. 2400W mocy więc się szybko nagrzeje.
Nigel kto się chce kłócić? :D

nigel
08-04-2014, 19:51
zolton - akurat w tym wątku nie. I to bardzo dobrze :)
ale rzuć okiem na inne, co wątek to flame :(