PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień szesnasty: 16 kwietnia - 22 kwietnia 2007



holka
22-04-2007, 23:15
1. I miejsce - gratulacje

http://www.martaholka.pl/16/01.jpg
źródło (http://www.martaholka.pl/16/01.jpg)




2. jasiu102

http://www.martaholka.pl/16/02.jpg
źródło (http://www.martaholka.pl/16/02.jpg)



3. luck29

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/16/03.jpg)



4. II miejsce - gratulacje

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/16/04.jpg)



5. childintime

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/16/05.jpg)



6. samuraj

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/16/06.jpg)



7. jchyra

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/16/07.jpg)



8. sl@wcio

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/16/08.jpg)



9. jakubs

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/16/09.jpg)



10. III miejsce - gratulacje

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/16/10.jpg)




Zapraszam do glosowania

Zorba
22-04-2007, 23:18
Ale gdzie ?? Nie ma "kółeczek" do zaznaczania ;-)


Ooooooooooo - pojawiły się ;-)

holka
22-04-2007, 23:21
niecierpliwcy, eh...

wizja
22-04-2007, 23:31
Marta, Ty się lepiej więcej uśmiechaj :-)


Co do tygodnia. Tradycyjne porównanie z poprzednikiem wypada na korzyść tego. Kilka ciekawych fabularnie, kilka ot takich, jedno.. ekhm.. dramatyczne (eh ci bohaterowie) :-) Poza tym ktoś kto tak skompresował te fajne wydmy powinien dostać po łapach - zmarnowane całe 30kB.. gorzej to już tylko odbitki mi w FJ zrobili (poważnie) :-)

Ale ogólnie rzecz biorąc jest w porządku, nie rzucana kolana, ale jest ok.


PS. gdzie te prace co miały andrzejowi_laskowskiemu skopać to i owo? ;-)

jakubs
22-04-2007, 23:38
mnie rzuca na kolana... jest kilka eksperymentów, czegoś co świadczy o poszukiwaniach, o próbach... a to mnie zawsze rzuca na kolana...

Radek Radziszewski
23-04-2007, 06:31
Poszło :)

pebees
23-04-2007, 07:03
Obowiązek forumowy wypełniono! :)

Ruppel
23-04-2007, 08:54
głos oddany

tomys
23-04-2007, 11:03
W tym tygodniu zagrałbym "triple", z tym że między 1 i 2 miejscem będzie przepaść. No, to tylko moje zdanie, ale w tym roku się jeszcze nie pomyliłem.
Ogólnie zdjęcia świetne i coraz lepsze. To prawdziwa przyjemność popatrzeć na niektóre "perełki".

adrian
23-04-2007, 11:11
Widzę, że poziom rośnie :mrgreen:

Paweł
23-04-2007, 11:17
szkoda że nie można zaznaczyć więcej niż jeden.... szkoda :(

andrzej_laskowski
23-04-2007, 11:47
Faktycznie poziom wyższy niz średnia konkursowa.
I w dodatku aż dziesiąciu Autorów.
Jedynka fajna bardzo, tylko szkoda że technicznie Autor sobie nie poradził z photoshopem. Czwórka też przyciąga uwagę poprzez kadr i długi czas.

Jacek_Z
23-04-2007, 11:58
W tym tygodniu zagrałbym "triple", z tym że między 1 i 2 miejscem będzie przepaść. No, to tylko moje zdanie, ale w tym roku się jeszcze nie pomyliłem.

Teraz sie pomyliłeś :-D - zobaczymy za tydzień. Ja miałem tym razem duży problem. Sądzę, że pierwsza trójka będzie dość blisko siebie (a czwarte też niedaleko)

elmo
23-04-2007, 12:17
kombinacje ;)

tomys
23-04-2007, 12:21
Jedynka fajna bardzo, tylko szkoda że technicznie Autor sobie nie poradził z photoshopem. Czwórka też przyciąga uwagę poprzez kadr i długi czas.

Pytanie: czy wolno wstawiać takie teksty?

andrzej_laskowski
23-04-2007, 13:21
Pytanie: czy wolno wstawiać takie teksty?

Napisałem o dwóch forografiach które mi się podobają. To chyba nie grzech?
Cieszmy sie że nic o tych które są słabe. Bo by mnie zjedli i zbanowali pewnie.;)

Borowa
23-04-2007, 14:10
orzesz-ty ale poziom podszdll do gory

Gratuluje kazdemu i wszytskim na raz

jakubs
23-04-2007, 14:40
Pytanie: czy wolno wstawiać takie teksty?

myślę, że wolno jak najbardziej, a nawet jest to wskazane, jednak w precyzyjniejszej formie; np z czym konkretnie w tym PS sobie nie poradził, bo będzie to wskazówka dla autora, a nie tylko wyrażenie ogólnikowego sądu...

od dawna uważam, że kłotnie w tym dziale są jak najbardziej wskazane :)

ps
o tych które są słabe też powinno sie pisać, ale o tym co konkretnie w nich jest słabe...

Nemeth
23-04-2007, 14:49
W tym tygodniu (po dwoch czy trzech edycjach przerwy) zaglosowalem. Poziom wyraznie lepszy (w moim subiektywnym odczuciu). Jest kilka zdjec na ktorych wzrok zatrzymuje sie na dluzej.

Dyziek
23-04-2007, 15:29
Głos oddany.

ozzy
23-04-2007, 15:41
no prosze, jak to poziom sie podniósł... czego efektem jest problem z oddaniem głosu, przynajmniej w moim przypadku.
No nic, jeszcze tu wrócę ;)

żółto-czarny
23-04-2007, 15:58
Ledwie wlazłem na ten wątek i od razu wiedziałem na co głosować. To pierwszy taki tydzień :-D
No to zagłosowałem!

jacek47
23-04-2007, 16:51
1-ka oczywiscie ale i 8-ka tez jest super.Ciekawe gdzie bylo zrobione zdjecie nr1,jakos znajoma okolica:)

pilon
23-04-2007, 19:20
Obowiązek dobrego forumowicza dopełniony :) W tym tygodniu od razu złapałem faworyta :)

ozzy
23-04-2007, 19:37
veni, vidi, vicjusz... czyli głos oddany;)

ewka-konerwka
23-04-2007, 21:00
zdjęcia naprawdę super. chyba będzie zaciekła walka na podium. dlatego że ubóstwiam naturę to 2, 7 i 10.

jchyra
23-04-2007, 23:33
zagłosowałem na takie jedno zdjęcie
bo lubię taki jeden film dla dzieci :-)
ale nie o spidermanie

wizja
24-04-2007, 08:39
pewnie pszczółka maja :-)

jakubs
24-04-2007, 09:56
ja stawiam na sindbada

Al Bundy
24-04-2007, 10:01
Niezły poziom. Mam dylemat między krajobrazem a naturą :D

Ania_B
24-04-2007, 10:10
myślę, że wolno jak najbardziej, a nawet jest to wskazane, jednak w precyzyjniejszej formie; np z czym konkretnie w tym PS sobie nie poradził, bo będzie to wskazówka dla autora, a nie tylko wyrażenie ogólnikowego sądu...

od dawna uważam, że kłotnie w tym dziale są jak najbardziej wskazane :)

ps
o tych które są słabe też powinno sie pisać, ale o tym co konkretnie w nich jest słabe...

zgadzam się z kolegą w 100%! dzięki temu autorzy będą widzieli jak ich zdjęcia są odbierane i co robią źle po warunkiem że krytyka będzie konstruktywna a nie na zasadzie to jest nieładne a to jest super..

Sebastiann
24-04-2007, 10:42
Głos oddany, mam faworyta:)

żółto-czarny
24-04-2007, 12:08
Patrząc na Twojego avatara, domyślam się który to :lol:

wizja
24-04-2007, 13:08
ja stawiam na sindbada

jakubs ja tu widzę Mowgli'ego a nie Sindbada :-)

jakubs
24-04-2007, 13:23
popiszę sobie coś ;)

1. super zdjęcie oczywiście :) jednak plamy na gruncie i jego cieniowanie wygląda tak nienaturalnie (nieumiejętnie), że aż mi się wierzyć nie chce by było to zrobione w komputerze, jednak klimat, kolorystyka i motyw samochodów z drzewem- rewelacyjny
2. fajne, jednak jest to portret jaszczurki, i ja bym nie zostawiał całego kadru, bo jest jej za mało na zapełnienie planu w porównaniu z ilością nieostrości
3. znakomite, spotęgowane pytanie: 'kto to jest, jaką ma twarz?' uwielbiam coś takiego :), proste rozwiązanie i oczywiście wyeksploatowane, a mimo to wciąż ciekawi, zwłaszcza, iż odlewy minimalnie sie różnią
4. też świetne... krzywe jak z krakowa, symboliczne jak diabli (te piekielne światła;)), rewelacja, jak do czegoś wykorzystywać kanon popkultury, to właśnie do czegoś takiego, gratuluję
5. super kolory, to jasne, i egzotyka też fajna, ale poza tym dla mnie 'nic moc' jak to mówią czesi, przewalające się leniwie wydmy, obcięty budynek i obcięte odbicie w wodzie
6. mroczny wiosenny las z fajną geometrią, ale wg mnie trochę za bardzo zbija się wszystko w jedną masę i nie za bardzo wiem, co jest głównym motywem
7. pejzaż broni się sam... co tu dużo pisać, fajny i chciałoby się tam być :)
8. chyba najlepsze zdjęcie pojedynczego toru jakie tu widziałem :) absolutna odważna symetria (choć nie... i to właśnie bym zmienił, ostrość chyba ciekawsza by była na roślinkę, tzn pozostawiłbym symetrię z ostrością na roślinkę) rewelacyjne światło, bardzo mi sie podoba :)
9. dwaj bohaterowie z innej bajki... jakże odmienna historia każdego z nich jeden zaczynał jako literki, a drugi jako obrazki, któregoś dnia materializują się i spotykają na planie zdjęciowym... fajny kadr i ogólnie, choć dosyć kontrowersyjne :)
10. jeśli to nie montaż, to moment uchwycony super, jednak kompozycyjnie i kolorystycznie nie zachwyca mnie, choć podoba :)

mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, bo to z głębi serca płynący post ;)

jakubs
24-04-2007, 13:24
jakubs ja tu widzę Mowgli'ego a nie Sindbada :-)

ale ja widzę sindbada na wydmach :)

wizja
24-04-2007, 17:43
zachęcony notorycznym komentarzem jakubsa postanowiłem skrobnąć co następuje :-)

Niniejszym uważam, że:

1 - podoba mi się to zdjęcie, jego nastrój, kolory.. Natomiast jest racją, że trochę grunt jakby nie do końca dobrze przedstawiony. Mam wrażenie, że autor zamierzenie postanowił rozjaśnić nieco otoczenie wraku, ale o gruncie chyba na końcu zapomniał i wyszło jak wyszło :-)

2 - w takich zdjęciach lubię większe zbliżenie. Bo tak to ani makro, ani odniesienie do środowiska, w którym zwierze żyje.. bliżej, lekko z boku a nie centralnie z góry i byłoby prawdopodobnie lepsze zdjęcie przyrodnicze.

3 - jest tu jakiś pomysł, nawet dość ciekawy. Gdybym to zdjęcie zobaczył w formacie A0 pewnie zrobiłoby na mnie wrażenie. Gdyby dodatkowo jedna głowa w mocnym punkcie patrzyła do przodu, wrażenie byłoby jeszcze większe. Tak jak jest, to chyba pozbyłbym się koloru, bo nic tu nie wnosi. Ale zdjęcie na pewno może rodzić pytania - dlaczego akurat 40? dlaczego nie patrzą na nas? One chyba stoją w jednym ciągu, hm?

4 - fajne zdjęcie trikowo-efektowe. Ja chyba ciąłbym lekko niżej, albo w ogóle kadrował niżej, bo dla mnie ciut za dużo nieba (wiem, że fajne przejście kolorystyczne, ale jednak). Sygnalizację można by odczytać symbolicznie - dla jednych ludzi "zielone światło" do wesołego miasteczka, dla innych niestety "stop" - może ze względu na różne charaktery, może sytuacja życiowa, a może zwykłe "chcenie się". Alegoria - trudne słowo :-)

5 - tu już pisałem, spaprane niebo.. i to doszczętnie. Widziałbym je chyba bardziej nasycone (ale pewien nie jestem), a przede wszystkim lżej skompresowane. Sam kadr akurat mi sie podoba, lekki, egzotyczny, może trochę czarodziejski (bajki z 1000 i 1 nocy), bez tej rzeki byłby o wiele gorszy... Ptaki albo bym wywalił, albo "dorobił" więcej nad samym budynkiem. :-)

6 - bardzo ciekawa kolorystyka i kadr, z jednym ale... ale za bardzo przekrzywiony. Jak się człowiek tak wpatrzy późnym wieczorem, można złapać lepszy klimat - zaraz ktoś wejdzie w kadr, zza drzewa. Kadrowałbym trochę wyżej (więcej drzewa) i lekko wyprostował, ale klimat mi sie podoba - zaczynam się wpatrywać w głębię tego lasu, tam gdzieś, między gałęziami patrzy na mnie niezbadane... :-)

7 - pewnie piękne rozlewisko, ale te kolory.. dlaczego takie wyprane? Niestety dla mnie nic tu się nie dzieje. Bez odrobiny nieba nie ma wrażenia przestrzeni.

8 - faktycznie lepsze byłoby totalnie symetryczne. Może i ostrość na kępkę, ale wtedy nie byłyby ostre tory w środku a jeśli tak, to byłaby już za duża głębia. Z drugiej strony ciekawe same tory.. nie jest to zwrotnica, więc czemu taki układ (wzmocnienie mostu?). Można by spróbować wprowadzić większą dynamikę przez pochylenie kadru. Może trzeba by się pokusić znowu o symbolikę... tylko jaką? Nic ponad błahe skojarzenia z rozstaniem albo wręcz spotkaniem nie przychodzą mi do głowy.

9 - ładny bokeh ;-) W tym zdjęciu wiele jest źle. Bohater po złej stronie, ostrość na nogi a nie "oczy", cięcie ni to amerykańskie ni jakieś konkretne. Treść? Hm, ja rozumiem, że można znowu alegorią (trudne słowo), ale ja na prawdę nie chcę na siłę szukać tu treści. Czy może autor miał na myśli obraźliwy gest spidermana, skierowany w widza... Chętnie się dowiem, "co autor miał na myśli" :-)

10 - tu podoba mi się akcja. Nie do końca jestem przekonany, że motyl żyje (sądząc po skrzydełkach, to co to za życie :-)), ale mimo to, bardzo ciekawy ten trzmiel/pszczoła. Bardzo pasuje mi tu jego nieostrość. Kadr lekko bym obniżył i było by cacy :-) Technicznie rzecz biorąc to coś tam dzieje się z kwiatkiem pod motylkiem - jakieś przeostrzenia, rozmydlenia, wypalenia.Oczywiście szkoda mi nieostrego fragmentu kwiatka przed motylkiem. Ale akcja podoba mi się.

Przyjemności życzę!

PS. psuje mi się spacja i co drugie słowo napisane musiałem wracaj i dodawać odstęp... aaaarrrgghh!

andrzej_laskowski
24-04-2007, 18:20
No Wizja, że tez Ci sie chciało tyle pisać.
Ale fajnie że komuś się chce bo to urozmaica zabawę.

ewka-konerwka
24-04-2007, 18:48
wizja, generalnie przychrzaniłeś się do każdego zdjęcia, tu nie taki kadr tu kolory tu ostrość przecież w taki sposób można wprowadzić społeczność w kompleksy. nie wiem jak Twoja kobieta to wytrzymuje.
1. jedynka bardzo fajna, taka nienaturalność ma swój urok.
2. chyba trudno zrobić takie zdjęcie, chodzi mianowicie o takie podejście jaszczurki. Bardzo fajne.
3. coś w tym jest chociaż nie wiem co.
4. super pomysł. może nie wiadomo o co chodzi ale technicznie bardzo fajne zdjęcie.
5. ładne. ale podejrzewam że większość z nas przywiezie z takiej wycieczki ładne zdjęcie.
6. może być ale bez szału
7. jeden z fajnieszych krajobrazów w dotychczasowych konkursach, dotąd prawie same bure pola
8. może się podobać ma coś w sobie i podejrzewam że każdy na chwile zawiesił na tej focie wzrok
9. plus za pomysł
10. jeżeli ta pszczoła nie jest doklejana to gratuluję uchwycenia momentu chociaż technicznie niedociągnięte

StruceL
24-04-2007, 19:59
może i ja coś skrobnę... inaczej niż wszyscy :mrgreen:.

poziom jakby lepszy ale wydaje mi się, że część prac jest "niewykończonych" i nieprzygotowanych do prezentacji.

1. podoba mi się ale widać jak wół psowe grzebanie np. obwódki wokół samochodów.
2. pół gada, brak ostrości, farfocle odciągające wzrok - moim zdaniem nieudane zdjęcie.
3. jest rytm ale imo mało ciekawe.
4. podoba mi się.
5. ładny obrazek ale kompresja zepsuła cały efekt.
6. ????
7. widoczek fajny ale monotonny. słaba jakość zepsuła odbiór.
8. może być ale podobnie jak w 3 mało ciekawie.
9. nie mam zdania.
10. brakuje mi ładu ale coś się dzieje na tym zdjęciu.

sory, że tak mnie wzięło ale takie są moje wrażenia.

pozdro dla autorów.

jakubs
24-04-2007, 20:02
wizja pozwolę sobie pospierać teraz, bo w sobotę rankiem jadę i nie za bardzo będę miał czas...
mnie kolory tych mokradeł czy rozlewiska się podobają, dla mnie są wystarczająco sugestywne, żebym miał odczucie ich wilgotności i słomianego zapachu szuwarów, podobnie jak wiele dla mnie tam się dzieje... meandrują trawy w równoległych do siebie pasach, środkiem wędruje grobla, w oddali wita płaski gościnny brzeg, a popołudniowa cisza kryje w sobie mnogość żywota ;) i dla mnie to wystarczy, zdjęcie nie jest może wzorowe technicznie może to nawet skan odbitki, albo crop 1:1, ale dla mnie ciekawe

co do spidermana, to ujęcie wydaje mi się jak najbardziej 'amerykańskie', a jeśli miałbym jakies zastrzeżenia to do przestrzeni ujęcia, lecz nie cięcia kolan... jak chodziłem do szkoły, to mówili nam, że amerykański plan to taki z cięciem na wysokości kolan lub nieco niżej, teraz przeczytałem specjalnie w wikipedii, że minimalnie powyżej... umieściłbyś postaci po prawej, podczas kiedy one wg mnie wychodzą z kadru, co podkreślone jest cieniem po lewej, ostrość jest na nogi przy okazji ostrości na twarz mowgliego, która wg mnie jest głównym motywem tego zdjęcia, możesz oczywiście powiedzieć, że bohaterowie wychodzący ze zdjęcia, nie podobają Ci się, ale nie uważam, by to było niepoprawne kompozycyjnie :)

ewka-konerwka
24-04-2007, 21:19
może i ja coś skrobnę... inaczej niż wszyscy :mrgreen:.

poziom jakby lepszy ale wydaje mi się, że część prac jest "niewykończonych" i nieprzygotowanych do prezentacji.

1. podoba mi się ale widać jak wół psowe grzebanie np. obwódki wokół samochodów.
2. pół gada, brak ostrości, farfocle odciągające wzrok - moim zdaniem nieudane zdjęcie.
3. jest rytm ale imo mało ciekawe.
4. podoba mi się.
5. ładny obrazek ale kompresja zepsuła cały efekt.
6. ????
7. widoczek fajny ale monotonny. słaba jakość zepsuła odbiór.
8. może być ale podobnie jak w 3 mało ciekawie.
9. nie mam zdania.
10. brakuje mi ładu ale coś się dzieje na tym zdjęciu.

sory, że tak mnie wzięło ale takie są moje wrażenia.

pozdro dla autorów.

nastepny naszional dżografer się znalazł

Sl@wcio
24-04-2007, 22:26
A ja nie głosuję i nie komentuje. "Z pewną nieśmiałością" odważyłem się umieścić po raz pierwszy swoją fotkę w konkursie tygodniowym tracąc tym samym dziewictwo ;-)

jivaro
24-04-2007, 22:48
I znowu trzeba wybierac; jeden z dziesięciu ;), ale gratuluje wszystkim którzy wysyłając te ładne zdjęcia utrudnili ten wybór...

wizja
24-04-2007, 23:14
wizja, generalnie przychrzaniłeś się do każdego zdjęcia, tu nie taki kadr tu kolory tu ostrość przecież w taki sposób można wprowadzić społeczność w kompleksy. nie wiem jak Twoja kobieta to wytrzymuje.

hm, powiem tak.. nie znasz mnie, więc nie pierdziel :-) pozwalam sobie na takie określenie, skoro Ty pozwalasz sobie na wątek o wytrzymywaniu... :twisted:


piszę jak ja widzę dane zdjęcie, napisałem co bym poprawił, ale i napisałem co mi się w danym podoba. Chyba nie zauważyłaś. Czytasz sobie przez taki filterek osobisty i wybierasz co Ci pasuje do teorii... panna jesteś pewnie, co? :lol: :twisted:

Może spójrz na swoje komentarze... "fajne zdjęcie", "coś w sobie ma"... od razu człowiekowi raźniej ;-)

Poza tym to nie plfoto, żebyśmy się poklepywali po pleckach... ;-)


EDIT:
jest tu także moje zdjęcie i zostało o nim troszkę powiedziane co i jak jest źle - przypatrzyłem się i faktycznie mają rację. I co? I się nie obrażam, tylko wdzięczny jestem, że Ci dobrzy ludzie nie dają popaść mi w megalomanię :-)

bodzio
24-04-2007, 23:32
A i owszem. Poszło.

ewka-konerwka
25-04-2007, 07:09
wizja nie gorączkuj się trzeba trochę podkręcać atmosferę a nie tylko "poszło" lub "ale trudny wybór" plus dla ciebie że wyraziles swoją opinię ale fakt że trochę marudny jesteś pozdrawiam

jasiu102
25-04-2007, 13:35
maruderów nie brakuje, ale po co pisać, jak wizja, że kadrował by inaczej 4 albo jak strucel, że na 2 brak ostrości. A może tak miało być.

sylwan
25-04-2007, 13:59
Miałem dylemat, kilka zdjęć b. dobrych a głos tylko 1. ale oddany.

wizja
25-04-2007, 16:37
A może tak miało być.

tak, oczywiście.. wszystko tak miało być... a może wyprane kolory miały być, a może zła kompresja miała być, a może, a może.. poprawnośc polityczna cudowna do wyrzy()ania :lol:

Jak trudno odebrać coś jako jakąś myśl kolegi fotografa, próbę spojrzenia na temat innym okiem, może nawet poniekąd próbę pomocy... nie kurde.. jak coś napisze się o poprawkach to już maruder, zrzęda, upierdliwiec, któremu nic się nie podoba...

TO WŁAŚNIE DLATEGO NIKOMU SIĘ NIE CHCE PISAĆ CO MYŚLI O TYCH ZDJĘCIACH, A TYLKO KURTUAZYJNIE NASKROBAĆ, ŻE "WŁAŚNIE ODDAŁ GŁOS"


PS.Nie mędrkuj tylko napisz co o nich myślisz - nic więcej.

Sl@wcio
25-04-2007, 17:42
Lepszy według mnie jest nawet najostrzejszy komentarz niż wpis "OK, głos oddany". Jaka to ważna persona oddaje ten głos że musi wszem i wobec o tym zakomunikować? Ja osobiście wstrzymuję się o takich komentów i jestem ... "oszczędny w słowach" ;-) Może czasem drażnić jak komuś nic nigdy się nie podoba i z ust płyną jedynie słowa krytyki, no ale dlatego każdy człowiek jest inny, nie ma klonów.

wizja
25-04-2007, 17:50
no mam nadzieję, że ja jednak nie jestem tak odbierany jak to napisałeś w ostatnich słowach :-)

kuzyn88
25-04-2007, 18:23
poziom rośnie, oby tak dalej:)

jakubs
25-04-2007, 20:53
no mam nadzieję, że ja jednak nie jestem tak odbierany jak to napisałeś w ostatnich słowach :-)

w każdym razie, ja nie widzę nic złego w Twoim komentarzu... każdy ma prawo mieć własne zdanie i może je wyrazić... jeden może byc bardziej przymilny (ja ;)), drugi bardziej srogi (Ty ;)), ale to są tylko nasze sądy, w rzeczywistości niewiele zmieniające...

no, ale z drugiej strony trzeba być przygotowanym na krytykę swojej krytyki, bo wszyscy się tu uczymy :)

StruceL
25-04-2007, 21:25
z krytyką można się nie zgadzać, tak jak z poglądami. jeżeli zaczniemy krytykować krytyki, krytykować krytykowane krytyki itd. to wpadniemy w pętlę absurdu.
to co napisała na temat mojego postu ewka-konerwka jest właśnie tego przykładem i jest po prostu bardzo śmieszne.
brawo. więcej takich mądrych wpisów.

Sl@wcio
25-04-2007, 22:11
z krytyką można się nie zgadzać, tak jak z poglądami. jeżeli zaczniemy krytykować krytyki, krytykować krytykowane krytyki itd. to wpadniemy w pętlę absurdu.
to co napisała na temat mojego postu ewka-konerwka jest właśnie tego przykładem i jest po prostu bardzo śmieszne.
brawo. więcej takich mądrych wpisów.

No może się lekko zagalopowała - ale pewnie w "dobrej wierze". A to co napisales o krytyce krytyki - to w pełni popieram.

wizja
25-04-2007, 22:18
kamień z serca :-)

meliszipak
25-04-2007, 22:59
Trudno się zdecydować....

jakubs
25-04-2007, 23:56
nie wiem, gdzie to zgłosić więc piszę tutaj: link do szesnastego tygodnia odsyła do piętnastego

ps do krytyki krytyki
jesteśmy na forum i każdy może skomentować dowolny post i każdy może skrytykować czyjś sposób komentowania zdjęć/ia, ponieważ może mu się on nie podobać...
nie widzę zagrożenia pętlą absurdu, widzę natomiast zagrożenie falą obojętności

andrzej_laskowski
26-04-2007, 04:27
tak, oczywiście.. wszystko tak miało być... a może wyprane kolory miały być, a może zła kompresja miała być, a może, a może.. poprawnośc polityczna cudowna do wyrzy()ania :lol:

Jak trudno odebrać coś jako jakąś myśl kolegi fotografa, próbę spojrzenia na temat innym okiem, może nawet poniekąd próbę pomocy... nie kurde.. jak coś napisze się o poprawkach to już maruder, zrzęda, upierdliwiec, któremu nic się nie podoba...

TO WŁAŚNIE DLATEGO NIKOMU SIĘ NIE CHCE PISAĆ CO MYŚLI O TYCH ZDJĘCIACH, A TYLKO KURTUAZYJNIE NASKROBAĆ, ŻE "WŁAŚNIE ODDAŁ GŁOS"


PS.Nie mędrkuj tylko napisz co o nich myślisz - nic więcej.

Ja się tylko moge podpisac pod tym obiema recami.;)
Najczęstrzym usprawieliwianiem gniotów jest tekst: " a może Autor tak właśnie chciał".


Poza tym dla mnie oczywiste jest że jak ktos wystawia pracę na widok publiczny (konkurs) to może ona być skomentowana przez innych. Niestety do krytyki potrzeba dystansu do swojej "tfurczości", a tego w wielu przypadkach brakuje. Więc ja, na razie,oszczędzam nerwy Autorom co niektórch "dzieł".
Ale do czasu.;)

ewka-konerwka
26-04-2007, 07:09
Ja się tylko moge podpisac pod tym obiema recami.;)
Najczęstrzym usprawieliwianiem gniotów jest tekst: " a może Autor tak właśnie chciał".


Poza tym dl mnie oczywiste jest że jak ktos wystawia pracę na widok publiczny (konkurs) to może ona być skomentowana przez innych. Niestety do krytyki potrzeba dystansu do swojej "tfurczości", a tego w wielu przypadkach brakuje. Więc ja, na razie,oszczędzam nerwy Autorom co niektórch "dzieł.
Ale do czasu.;)

Amen

jasiu102
26-04-2007, 14:24
wizja napisał że się nie przychrzania, ale w każdym z 10 zdjęć cos by zmienił. dlaczego jakubs potrafi napisać ciekawa opinię (on równiez wyraził propozycję zmian, ale tylko w kilku fotach, a nie we wszystkich) ale może krytyka to dla niektórych sposób na zycie, albo czują, że jak ich zdjęcie wybiło się w któryms z konkursów to mają prawo do bezproduktywnego krytykowania ("ja bym kadrował trochę niżej") innych.

alexkoz
26-04-2007, 14:38
jasiu102 pozwolę się z Toba nie zgodzić - nie wiem na jakim jesteś etapie, czy potrafisz już sam we własnej kolekcji zdjęć oddzielić ziarna od plewy. Powiadam Ci trudne jest to zadanie. Uważam że rzetelna, obiektywna i życzliwa krytyka jest o wiele cenniejsza niż stwierdzenie "Jest ok" albo co gorsza brak komentarza. Autor zdjęcia zawsze zwiazany jest emocjonalnie ze swoim "dziełem" i jest w jakiś sposób ograniczony jeżeli chodzi o jego postrzeganie. Marzy mi się wielostronnicowa polemika kolegów z forum, konstruktywne ruganie moich zdjęć, które tu czasem wystawiam...ciekaw jestem jak byś przyjął podobną sytuację? Uwazam że powinniśmy stawiać sobie możliwie wysoko poprzeczkę, a nie poklepywac się po plecach.


wizja napisał że się nie przychrzania, ale w każdym z 10 zdjęć cos by zmienił. dlaczego jakubs potrafi napisać ciekawa opinię (on równiez wyraził propozycję zmian, ale tylko w kilku fotach, a nie we wszystkich) ale może krytyka to dla niektórych sposób na zycie, albo czują, że jak ich zdjęcie wybiło się w któryms z konkursów to mają prawo do bezproduktywnego krytykowania ("ja bym kadrował trochę niżej") innych.

Czy Ty naprawde nie zdjesz sobie sprawy że pod "ja bym kadrował trochę niżej" kryje się uwaga dot. kompozycji zdjęcia, czy uważasz że jest to nieważny aspekt fotografii ? - na marginesie spójrz na wątek w ktorym liczna rzesza forumowej braci kupuje książkę dotyczącą tego zagadnienia. Zastanów się dlaczego.

jasiu102
26-04-2007, 15:00
Czy Ty naprawde nie zdjesz sobie sprawy że pod "ja bym kadrował trochę niżej" kryje się uwaga dot. kompozycji zdjęcia, czy uważasz że jest to nieważny aspekt fotografii ? - na marginesie spójrz na wątek w ktorym liczna rzesza forumowej braci kupuje książkę dotyczącą tego zagadnienia. Zastanów się dlaczego.

ale zdjęcie nr4 jest naprawdę dobrze skadrowane i dlatego napisałem akurat ten przykład i to wcale nie jest moja fota generalnie do kazdego zdjęcia mozna mieć jakies ale, ale bez przesady między nami nie ma chyba nikogo z reutersa:)
p.s. po co poprawiac cos co jest dobre

alexkoz
26-04-2007, 15:02
jeżeli ta uwaga dotyczyła zdjęcia nr 4 to... ja też bym kadrował trochę niżej :-D a z tym reutersem to hmm nigdy nic nie wiadomo...

jasiu102
26-04-2007, 15:08
myślę że tym optymistycznym akcentem powinniśmy zamknąć wątek "krytyka krytyki"

wizja
26-04-2007, 16:26
wizja napisał że się nie przychrzania, ale w każdym z 10 zdjęć cos by zmienił.

wystaw sobie Waćpan, że nawet w swoim, które jest tu wystawione, a które dostało bacikiem od kolegów, teraz coś bym zmienił. Zrobiłem je tak a nie inaczej, ale po sugestii kolegów, widzę, że faktycznie mogłem lepiej (to kluczowe słowo) i za to jestem wdzięczny.


to mają prawo do bezproduktywnego krytykowania ("ja bym kadrował trochę niżej") innych.

bezproduktywne mój zacny Panie, to byłoby: "do dupy, bo tak!"


ale zdjęcie nr4 jest naprawdę dobrze skadrowane

tak, dla Ciebie i rzeszy innych fotografików, dla mnie i kolejnej rzeszy fotografików można je skadrować ciut niżej. Ja mówię tak, Ty mówisz tak, wyciągamy średnią i tyle.


generalnie do kazdego zdjęcia mozna mieć jakies ale

i właśnie je wyraziłem :-)



p.s. po co poprawiac cos co jest dobre

żeby było jeszcze lepsze. Jeśli chcesz robić dobre zdjęcia to stajesz w miejscu, ruszasz dopiero gdy chcesz robić lepsze zdjęcia. Lepsze niż przed chwilą, lepsze niż te z wczoraj, itd. Niekoniecznie lepsze niż ktoś uznany.



Chyba za mało skupiłeś się na analizie korespondencji mojego komentarza z zamieszczonymi fotografiami a za bardzo na moim psychodynamiczno-socjologicznym portrecie ;-)

No to kiedy napiszesz komentarze do tych zdjęć? Chętnie poznam inny punkt widzenia :-)

jasiu102
26-04-2007, 19:33
mam zbyt ubogie psychodynamiczno-socjologiczne podejście do fotografiki i nie napisze komentarzy. chyba za mało zwojowałem w tej dziedzinie, żeby się mądrować.

err
27-04-2007, 08:33
A ja głos oddałem. Ot, i miło popatrzeć.

żółto-czarny
27-04-2007, 16:17
I miejsce dla 1. - za klimat, kompozycję i kolorystykę. Też jestem ciekawy historii tego "gruntu" :) ale pewnie nigdy się nie dowiemy, dlaczego wyszedł tak jak wyszedł.
II miejsce dałbym 10. - wyczekać taki moment nie jest łatwo! Gratuluję oka i cierpliwości :) Nie powiedziałbym, że jest złe pod względem kadru.
III miejsce - 4. Jak dla mnie autor dość odważnie użył "szerokiego" szkła i pochylonego kadru. Jakichś metafor i alegorii raczej bym się tu nie doszukiwał ;-)

jakubs
27-04-2007, 23:28
no i fajnie, cieszę się, że jedynka wygrała, dwójka wice wygrała, a moje zdjęcie dostało dwa głosy :)

wszystkim, którzy będą mieli bardzo długi weekend życzę miłego wypoczynku, a pozostałym życzę miłych chwil wypoczynku

ewka-konerwka
28-04-2007, 07:18
no i gdzie te wyniki??????

jasiu102
28-04-2007, 08:51
no wlasnie gdzie te wyniki?? chyba jakieś machlojki pod stołem:)

jasiu102
28-04-2007, 11:49
holka chyba zapiła wczoraj z adminem

andrzej_laskowski
28-04-2007, 15:39
Chyba macie jakis problem z przeglądarką, bo wyniki jak byk stoją od wczoraj.
Albo może to nie Holka zapiła?;)

StruceL
28-04-2007, 15:58
sprawdzam na foxie i na ie i dupa, nie ma wyników tylko komunikat "Dziękujemy za głosowanie w tej ankiecie. Wyniki będą dostępne po zakończeniu głosowania."

ewka-konerwka
28-04-2007, 16:03
andrzeju to może podziel się z nami wynikami, albo udostepnij link do super przegladarki

andrzej_laskowski
28-04-2007, 16:41
andrzeju to może podziel się z nami wynikami, albo udostepnij link do super przegladarki
1-pierwsze bezapelacyjnie
4- drugie
10-trzecie

ewka-konerwka
28-04-2007, 18:06
chciaabym jednak zobaczyć wyniki na wlasne oczy

StruceL
28-04-2007, 19:55
coś mi się widzi, że z konfiguracją forum jest nie teges

jchyra
28-04-2007, 20:42
ile tych głosów było?
ja chcę zobaczyć wyniki
bo nie wiem czy się przyznać, że 7 jest moje ;-)
jedno wiem, że nie jestem na podium
i że dobrze się bawiłem
gratuluję zwycięzcom i po omacku ufam że są to zdjęcia 1, 10 i 4

Radosso
28-04-2007, 20:48
Dla mnie wygrał numer 3

jchyra
28-04-2007, 20:50
Dla mnie wygrał numer 3
czy to sprawa gustu, czy jakiejś dziwnej przeglądarki www ;-) ?

Jacek_Z
28-04-2007, 20:57
nie wiem, też nie widzę wyników. W poprzednim tygodniu tez był ten problem. nie wiem co jest przyczyną

josoko
28-04-2007, 21:08
Dla tych, co nie widzą:)

1 --- 113 --- 51.36%
2 --- 4 ------ 1.82%
3 --- 9 ------ 4.09%
4 --- 38 ----- 17.27%
5 --- 6 ------ 2.73%
6 --- 3 ------ 1.36%
7 --- 4 ------ 1.82%
8 --- 18 ----- 8.18%
9 --- 2 ------ 0.91%
10 -- 23 ---- 10.45%
Głosujących: 220.

jasiu102
28-04-2007, 21:32
gratuluję wszystkim, cholernie ciekawy tydzień, do następnego

Sl@wcio
28-04-2007, 22:37
Dziękuję za głosy na moją fotke... nr 8

Al Bundy
29-04-2007, 12:05
Ja też nie widzę wyników - dziwne...

Zink
29-04-2007, 12:23
Hmmm... ja też nie widzę, a dotąd nie miałem z tym problemów. Wyniki z poprzednich tygodni są jak najbardziej widoczne. Używam Firefoxa 2.0.0.3. Sprawdzałem też na IE - dokładnie to samo.

jchyra
29-04-2007, 12:44
a ja mam Firefox/1.5.0.11
i też nie widzę

a pod IE 7 też nie widzę

i nie przestane zaśmiecać forum, dopóki nie zobaczę :-)

Maciej
29-04-2007, 13:02
I ja nie widzę wyników.

StruceL
29-04-2007, 15:34
o... są wyniki. jakieś czary mary się tu odbywa :).
gratulacje dla zwycięzców i uczestników.

Keyser Soze
29-04-2007, 16:03
...faktycznie od paru godzin widac wyniki choc jeszcze wczoraj ich nie widzialem, a sprawdzalem na dwoch kompach pod FF, Opera i IE

gratulacje dla zwyciezcy...

Zink
29-04-2007, 16:27
Ja też już widzę. Dziękuję komuś za naprawienie tego :).

żółto-czarny
29-04-2007, 18:03
A ja aktualnie siedzę na IE 6.0.2900 i nie widzę autorów :shock:

Maciej
29-04-2007, 18:12
A ja aktualnie siedzę na IE 6.0.2900 i nie widzę autorów :shock:
Bo chyba nie ma. Ja siedzę na najnowszym FF i teraz widzę wyniki, ale autorów niet.

tomys
07-05-2007, 12:51
Teraz sie pomyliłeś :-D - zobaczymy za tydzień. Ja miałem tym razem duży problem. Sądzę, że pierwsza trójka będzie dość blisko siebie (a czwarte też niedaleko)

A jednak się nie pomyliłem, po pierwszym miejscu przepaść. Triple nie trafiłem, bo nie brałem pod uwagę zdjęcia z miejsca II, miejsce III i IV obstawiłem jako II i III.

Jacek_Z
07-05-2007, 13:36
mam swoje usprawiedliwienie - uzasadnienie tego faktu.
Postulowałem by mozna było oddawac 3 głosy i wtedy takich przewag nie było widać, głosy bardziej by oddawały rzeczywiste proporcje między wartością zdjęć. Gdyż wg mnie wygrywające zdjęcie nie odstaje aż tak od innych jak widać z rozkładu głosów.
Oprócz wygrywających nr 1 i 10 na uwagę zasługiwały zdjęcia 3, 5, 7, 8 - które dostały stosunkowo niewiele głosów. Ponad połowa zdjęc w tym tygodniu była lepsza niż przecietnie, gdy w innych tygodniach czasami przechodzące dalej zdjęcie zajmujące drugie lub trzecie miejsce jest juz niespecjalne.
W tym tygodniu tak wysoko nie stawiałem zdjęcia nr 4 - bardzo dobrego technicznie, a naprawdę nie jest to łatwe zrównoważyć światła i mieć wszystko w GO -natomiast bez specjalnie innych zalet.
Zdjęcie nr 7 za to super motyw - ale technicznie niezbyt. Brak ostrości albo nie wyostrzone. Ja na nie mimo to głosowałem, a zajęło one dopiero miejsce 7-8. Zresztą się spodziewałem, że nie wygra.
Powoli poznaje gust forumowiczów i daje się przewidywać co sobie zdobywa uznanie.

tomys
07-05-2007, 17:18
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

jakubs
08-05-2007, 18:23
wizja widzę, że się pokazałeś to odpowiem Ci na pytanie, które zadałeś w tym wątku: 'co autor miał na myśli?' otóż na myśli miałem kilka rzeczy, bo jak to zwykle bywa w przypadku utartych bohaterów i ogranych motywów; interpretacji tyle, co interpretatorów :) ... spidy wynosi mowgliego skądś, dzieciak spoglada w obiektyw... takie trochę , jak mi się wydawało kpiarskie podejście do tej tradycji, która każe jednej z postaci portretu spoglądać na widza, może to byc madonna z dzieciątkiem, albo jakiś portret zbiorowy, przetrawione to przez kulturę amerykańską i komiksową zaowocowało jakąś taką nienaturalnością, trudno powiedzieć: celową czy mimowolną, która kokietuje nas dziś stale... no i to główny temat tego zdjęcia, oczywiście mogłem dorobić do tego jakieś tło, ale czy to by pomogło temu zdjęciu? wątpię, a zresztą powiedziałem sobie, że daję tu tylko zdjęcia bez obróbki
odpowiedziałem?
:)

wizja
08-05-2007, 22:23
jakubs jak najbardziej odpowiedziałeś :-)

trafia do mnie Twoja interpretacja i zamiar - to po prostu ja chyba nie zadałem sobie należytego trudu interpretacyjnego. Niestety mam tak trochę, że jak zdjęcie w pierwszej chili do mnie nie mówi, to trudno mi dorabiać do niego jakąś historię - no taki mam mały defekt :-)

Dzięki :-)

jakubs
08-05-2007, 22:44
co Ty, ja myślę, że ono faktycznie mało warte... pomysł dobry, ale brak wykończenia, jakiegoś zdecydowania, czegoś co pozwoliłoby mi mieć świadomość, że jak ktoś nie zrozumiał, to jego problem... może inny kadr, może jakiś element sztafażu, nie wiem... uczę się, późno, ale się uczę :)