PDA

Zobacz pełną wersję : Karta płatnicza... :(



amirez
03-04-2014, 12:59
Do dzisiaj to tylko było na filmach. Koleżanka z pracy skorzystała chyba z trefnego bankomatu. Chociaż urządzenie stoi pod bankiem. Wypłacono z jej konta 1000zł w dolarach w... Limie /Peru/. Karty nikomu do ręki nie dawała, pinu strzeże.

sailor
03-04-2014, 13:01
Niech zlozy reklamacje w banku. Uznaja takie rzeczy

TOP67
03-04-2014, 13:04
Jeśli ma krajowe transakcje w tym samym dniu, to udowodnienie będzie dosyć proste.
Powinna też zgłosić sprawę na policji, żeby sprawdzili inne karty wypłacające w tym bankomacie.

ASAHI
03-04-2014, 13:32
Jak najszybciej zgłoszenie do banku i na Policję. Prawdopodobnie była nakładka, pokrzywdzonych może być więcej.

amirez
03-04-2014, 18:18
Zgłosiła. Tylko... bank się miga od zwrotu. Coś tam marudzą, że może w ciągu roku, bo muszą sprawdzić. Pytałem w innym /swoim/ banku. Podpowiedzieli, że banka ma 3 miesiące na rozpatrzenie szkody.

sailor
03-04-2014, 21:37
bank ma 30 dni. kiedys mialem taki przypadek z terminalem. tylko u mnie pani zapomniala o przyjetej reklamacji. skonczylo sie na wizycie u dyrektora banku ds klientow detalicznych, sprawa zostala rozwiazana w ciagu 2 dni lacznie z telefonem z przeprosinami.

ukasz81
04-04-2014, 16:43
Jeśli ma krajowe transakcje w tym samym dniu, to udowodnienie będzie dosyć proste.
Powinna też zgłosić sprawę na policji, żeby sprawdzili inne karty wypłacające w tym bankomacie.

Dokładnie tak. Czas rozpatrzenia takiej reklamacji jest ściśle określony więc wystarczy zerknąć do regulaminu danego banku.
Dobrą radą choć po fakcie jest zmiana limitów na karcie tak aby ustrzec się takich problemów.

sailor
04-04-2014, 16:55
Dobrą radą choć po fakcie jest zmiana limitów na karcie tak aby ustrzec się takich problemów.

tysiac pln to nie jest kwota dla ktorej ustala sie limity... wiec rada tak z kosmosu lekko

Jarkod
04-04-2014, 21:16
tysiac pln to nie jest kwota dla ktorej ustala sie limity... wiec rada tak z kosmosu lekko

To wszystko zależy.

ksviper
05-04-2014, 11:03
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15745725,Trefny_bankomat_na_Jezycach__Pie niadze_znikaja_z_kont_.html

ferenc-adam
07-04-2014, 14:47
Limit na karcie i szybka reakcja przy takich sprawach, niestety tylko tyle można aktualnie... Wiele zależy od banku :/

ukasz81
07-04-2014, 21:51
można ustawić limit na ścianę płaczu, wyciągnąć z bankomatu mogę jednorazowo 300PLN. Myślę, że mało kto wyciąga większą kwotę bez konieczności, a takową można przewidzieć:)

RobertMiernik
07-04-2014, 22:08
Chyba bym się zapłakał na śmierć wyciągając po 300 zł jednorazowo...

W tak ewidentnym przypadku reklamacja powinna być rozpatrzona pozytywnie, bez żadnego problemu. Karty należy pilnować i nic złego jej się nie stanie. Ustawianie chorych zabezpieczeń powoduje, że jej wartość użytkowa jest równa karcie zostawionej w domu, wtedy równie dobrze można ją dla bezpieczeństwa pociąć nożyczkami zaraz po otrzymaniu...