PDA

Zobacz pełną wersję : Przejściówka do wyzwalacza



pawulon
01-04-2014, 19:05
Do mojego Nikona D700 posiadam dwa wyzwalacze kablowe, które montuje się w 10-pinowym gnieździe z przodu aparatu.
Niestety mój nowy nikon D600 nie posiada takiego gniazda, ale sa do niego takie same wyzwalacze jak do D700, ale z wtyczką bodajże USB.

Czy dałoby się skomponować taką przejściówkę, żeby wyzwalacz z D700 zadziałał w D600?

Czyli 10-pinowe gniazdo -> wtyczka USB

Może gdzieś można kupić części, szczególnie mam na mysli to gniazdo 10-pin... USB to się znajdzie...

GonzoG
01-04-2014, 19:32
To nie wtyczka USB, a gniazdo GPS.
Z dostaniem przejściówki jest ogólnie problem (chyba ich nie ma), natomiast znacznie łatwiej zrobić kabel z wymiennymi końcówkami (wyzwalanie aparatu, to aż 3 żyły) - obciąć kabel od wyzwalacza i założyć tam wtyczkę i gniazdo micro jack (2.5mm) i kupić kabel do wyzwalaczy do D600 - z jednej strony będzie miał jacka 2.5, a z drugiej wtyk do aparatu.