PDA

Zobacz pełną wersję : Plener modelkowy - akt i mokry kolodion w Łebie 29.05-01.06



Jacek_Z
28-03-2014, 22:24
Tradycja nakazuje bym zwołał pospolite ruszenie ;) na wiosenny plener z modelkami.
Miałem dylematy jak to przeprowadzić, więc zapytałem Was o zdanie. Głosowanie się odbyło
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=245310
i zrobię tak, jak wskazała większość.

Do rzeczy więc:

Termin - 29 maja - 1 czerwca (piękny dzień dziecka sobie zrobimy ;))
chcieliście plener od czwartku, na ten weekend było najwięcej wskazań

Modelki - było wskazań więcej na 2 aktowe, ale i były na 0 aktowych i na 1, więc kompromisowo weźmiemy jedną modelkę do aktów.
Z kalkulacją jest zawsze kłopot, bo nigdy nie wiem ilu was będzie.
Założyłem więc, że będzie:
a) - 4 modelki ciuchowe, 1 do aktu, 2 makjazystki, fotografów od 30 do 35 (6-7 na modelkę)
b) - 3 modelki ciuchowe, 1 do aktu, 1 makijażystka, fotografów od 24 do 28 (6-7 na modelkę)
takie jest mniej więcej pole manewru i prawie identyczna cena (27 zł różnicy, droższa jest opcja b i na taką opcję będę zbierał - muszę przyjąć taką wersję bym nie dopłacał do imprezy)

Cena za plener (tzn za ekipę) 319 zł brutto (wystawiam FV za szkolenie)
Do tego należy doliczyć 240 zł za nocleg ze śniadaniem.
Pozostałe posiłki kupimy sami "na mieście" - o tym napiszę więcej dalej, w harmonogramie.

Miejsce: Łeba, Villa Meander http://www.meander.tp1.pl/index.php polecona przez Katrinę. Niezły standard, zajmiemy cały obiekt, a jak się okaże, że jest chętnych bliżej 40 to ... będziemy musieli wziąć noclegi także u ich sąsiadów.

Plan mam taki
29 maja, czwartek - przyjazd uczestników, zakwaterowanie, zebranie organizacyjne o godzinie 20.00 (podział na grupy, przydzielenie modelek, plan na najbliższe 3 dni)
30 i 31 maja, piatek i sobota - 9.00 śniadanie, 10.00 fotografowanie ...
ale tu okazuje się, że dobrze mieć wyjątkowo obiad/obiadokolacje o tej godzinie jak się chce. Bo w zalezności jak sobie ustalimy plan na piątek i sobotę (np w zależnosci od prognozy pogody) to w jeden z tych dni możemy się wybrać z modelkami na wydmy między Łebą i Rowami, nie musimy wracac na obiad na 14.00.
Te dni to będą jedne z najdłuższych dni w roku. Z tego wynika, że jesli nie będziemy balowali do 3 nad ranem ;) to możemy namówic jakąś modelkę na zdjęcia o wschodzie słońca, który będzie jednak pierońsko wcześnie. Porobimy też coś o zachodzie słońca (strobing - dopalanie lampami).
edit - wschód słońca o 4.22, nie opłaca się kłaść spać ;) zachód o 21.12
01 czerwca, niedziela - 9.00 śniadanie, 10.00 fotografowanie, sesja z modelką do godzin okołoobiadowych i powrót do domu :(
Oczywiscie te godziny możemy sobie przesunąć, ustalimy to w czwartek wieczorem.

Wpłaty przyjmuje przez najbliższy miesiąc, do końca kwietnia musze wpłacić większą kwotę za pensjonat. Konto podam chyba na PW tym co się deklaruja z udziałem. Można mi przelać minimum 319 zł, albo + 240 zł za kwaterę czyli 559 zł. Przy wpłacie 319 resztę trzeba będzie zapłacić na miejscu. Zawsze mam wtedy małe zamieszanie, więc wolę gdybyście wpłacili wszystko. Gdyby było mało chętnych (mysle, że nad morzem i z modelka aktową nie będzie problemu z frekwencją) to w ostatni dzień kwietnia zwracam całą kasę. Osoby, które wpłacą, ale będą chciały z przyczyn losowych się wycofać w kwietniu - nie ma problemu, także zwracam kasę w całości. Gorzej z wycofaniem się w maju. Umówmy się, że wtedy kasa na ekipę (319 zł) może przepaść. Gdyby była wpłacona kasa za kwaterę to tę część zwrócę. Ale .. jesli frekwencja będzie duża to nawet wycofującym się w maju zwrócę 100% tego co wpłacili.

Kilka dodatkowych komunikatów:
1. Poszukuję ciekawych ośrodków, w cenie za nocleg z wyżywieniem (3 posiłki) niewiele przekraczających 100 zł/dzień (120-140 max). Trzeba myslec o lokalizacji na jesień, a ośrodki bywają rezerwowane z dużym wyprzedzeniem (konferencje, śluby itd).
W 2014 odpuszczę Luboradzę, Kręgiel tez odpada. Jak nie wymyslimy nic nowego to będziemy w Wiktorowie albo w Wymysłowie (koło Tucholi, dawno temu tam były plenery).

2. Kto nie jest informatykiem i nie ma takich kumpli to niech nie czyta tego punktu :)
Jak wiecie (uczestnicy poprzednich plenerów) udostepniam galerię do wrzucania zdjęc poplenerowych http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php Sęk w tym, że ona jest oparta na starym, nie rozwijanym skrypcie, co oznacza problem z bezpieczeństwem strony (boty ze spamem). Chciałbym postawić stronę (galerię) na wordpressie - ma to zalety, mogą tam się też naleźć nasze teksty, wspomnienia z plenerów itd. Tylko, że nie ma prostego sposobu przesiadki z 4images na wordpressa. Chyba mozna z 4images na phpbb, a z phpbb na wordpressa. Chodzi oczywiscie o bazę MySQL, chcę zachować wrzucone tam wszystkie wasze zdjęcia z przypisanymi do nich użytkownikami (mailami i jak się da to z hasłami). To da się w najgorszym razie zrobić ręcznie - tzn można napisac skrypcik, który przeniesie odpowiednie rekordy ze starej bazy do nowej. Problem w tym, że ja nie mam na ten temat pojęcia. Ktoś się chce tego podjąć?

3. nasze modelki szaleją: http://moto.pl/MotoPL/0,137336,15651112.html#BoxMotoTxt
Agata i Angelika są w 12-tce najatrakcyjniejszych dziewczyn (zdj nr 2 w tych mini-portfolich to dział naszych Adamów younga i greema, zrobione zresztą u mnie w studiu)
Mam nadzieję, że na plener uda się sprowadzić 2 bardzo, bardzo atrakcyjne a nowe modelki które też mogą w przyszłosci "namieszać".
EDIT - Angelika wygrała, a Agata została miss foto



Jest jeszcze jedna chętna na plener z tym że nie jest tutaj zarejestrowana. Bardziej pasuje jej termin ten pierwszy. Przyleci do Gdańska tak że prośba o transport do Łeby. Wstępnie Ewa się zdeklarowała :grin:Pilotuj więc jej sprawę, skoro ja nie mam kontaktu :)

W dalszej częsci wątku zapewne jeszcze sobie porozmawiamy na rózne tematy.
Może ustalimy co chcemy zrobić z modelkami jeszcze przed plenerem - tak by przygotować stroje, rekwizyty itd. Na pewno trzeba będzie mieć jakies długie zwiewne materiały do owijania modelek. Ale widziałem i inne pomysły, bardziej odjechane.

EDIT, zapomniałem o najważniejszym :)
Proszę się już od teraz deklarować z udziałem, będę wysyłał PW z nr konta :)

Edyta 2 :)
RobertMiernik będzie służył swoją wiedzą i sprzętem jeśli chodzi o mokry kolodion i ambrotypię. Będzie cały czas do dyspozycji - o ile będą chętni by się w to "bawić". Będą na pewno, ta technika jest bardzo ciekawa, tylko nie wiemy ilu będzie chciało sobie naswietlic jedną płytkę, ilu będzie zależało na "idealnym" zdjęciu i zrobi takich płyt 5, a ilu będzie co najwyżej oglądac efekty pracy innych.
Myślę, że traktując to nawet jako ciekawostke to każdy naswietli choć takie jedno zdjęcie i przywiezie z pleneru swój autoportret w stylu retro ;) bądź posadzi przed aparatem modelkę, zrobi jakiś ładny akt czy portret.
Wklejam 2 zdjęcia Roberta tak by unaocznić o co chodzi. Oczywiście to są małe skany. Zdjęcia będą na płytach szklanych najprawdopodobniej rozmiaru 18x24 cm! (lub "tylko" 13x18 cm, ale raczej opcja 1 wypali.)
Postaram się zorganizować jakiś płaski skaner na USB i na miejscu zdigitalizujemy zdjęcia tak by ci co nie mają skanera mieli jak swoje ambrotypie wrzucać do netu.
Pomyślę też nad strojami retro dla dziewczyn. Załatwię gorset, może tez takie suknie jakie były w Luboradzy.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/834/wewmc.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/513/cmxj.jpg)

popatrzcie też na avatar Roberta :)
Uprzedzam, że materiały do ambrotypii nie są tanie (czarne szkło, azotan srebra itd) i koszt 1 płyty to cos ponad 10 zł. Cena za plener tego nie obejmuje. 10 zł - to smieszna cena, ale ... jak ktoś chce zrobić 1 płytkę. A jak będzie chciał 5 albo 10? I pomnóżmy to x30 uczestników. Kilkadziesiąt płyt i 1 tys pójdzie mi jak nic. Dlatego traktuję to jako coś nadprogramowego, z której to pewnie okazji część z was skorzysta, a część nie. Jak ktoś jest zainteresowany mokrym kolodionem bądź ambrotypią to ma warsztaty w których płaci tylko za materiały - prowadzącego ma za darmo.
Takich warsztatów jest bardzo mało (i czasami są one całkiem drogie), więc nie wykluczam, że pojawią się na plenerze ludzie tylko ze względu na kolodion.

EDYTA 3 :) - lista
Postanowiłem zrobić jak dawniej listę, zainteresowanym rozsyłam na PW dane i info dotyczące wpłat, nr konta itd.
Jak kogo nie ma na liście to niech zabierze głos :) (oczywiście mam na myśli osoby, które chcą jechać)

stan na 16.05. godz 12.30

1. RobertMiernik - Robert - Rzeszów
2. Anyth - Grzegorz - Rzeszów (od Roberta)
......
......
5. pinokio - Marek - Warszawa
6. Rozalinda - Agnieszka - Warszawa (za noclegi też)
6. .:Gerard:. - Gerard - Monachium
7. anita_wlo - Anita - Wrocław (za noclegi też)
+1 od Anity (z Gdańska)(za noclegi też)
9. gustaw79 - Marcin - Ostrów Wlkp (zabierze Anitę wlo)(za noclegi też)
10. TOP67 - Tomek - Wrocław
11. karvajalka - Jurek - Gdańsk (z rodziną)
..........
13. leon_gd - Leszek - Trójmiasto
......
15. eSPARROW - Ewa - Gdańsk
....
17. pm16v - Paweł - Kraków (ale będzie jechał raczej z Katowic)
18. passer - Jacek - Bydgoszcz
19. 2KC - Jurek - Bydgoszcz
....
21. Valush - Łukasz - Kalisz
22. +1 od Valusha - Michał (z noclegiem, ale 19 zł za mało)
23. oper - Piotr - Warszawa 95%
24. cube - Kuba - Trójmiasto
......
26. JerzyB - Wyrzysk (czyli Bydgoszcz ;)) (za noclegi też)
27. somrozen - Irek - bez noclegów, mieszka obok
28. doreena69 - Dorota - to +1 od somrozen - bez noclegów
29. kiirpl - Robert - (śląsk)
30. holek331 - Marek - Poznań (lub Toruń) (co do pasażerów - nie wie)
32. kashpir - Paweł - Warszawa (za noclegi też)
33. elvis185 - Arek - Włocławek (szuka transportu) (za noclegi też)
34. nikonista02 - Marek - Bydgoszcz
31. arieloza - Arek - Chojnice - pół pleneru = pół wpłaty - czwartek i piątek
xx. fotopstryczek - Radek - Trójmiasto - pół pleneru = pół wpłaty - czwartek i piątek
35. Walle - Roman - Rzeszów (za noclegi też)
36. davio
37. Marie - Mariola - Trójmiasto

Karolina z Wrocławia (towarzysząca)
antebot (brak kontaktu)

RobertMiernik
28-03-2014, 23:00
a) - 4 modelki normalne, 1 do aktu, 2 makjazystki, fotografów od 30 do 35 (6-7 na modelkę)
b) - 3 modelki normalne, 1 do aktu, 1 makijażystka, fotografów od 24 do 28 (6-7 na modelkę)


Czy jesteś pewny, że wszystkie modelki aktowe i makijażystki są nienormalne?

;]


P.S. Co z kontynuacją naszej rozmowy PeWu'owej - daj znać, bo nie wiem co planować na czerwiec ;)

Jacek_Z
28-03-2014, 23:30
:) OK, przeedytuje na ciuchowe :)

co do mokrego kolodionu/ambrotypii - macie dużą rozbiezność co do oceny kosztów wykonania 1 płyty - Hania mówi, że 1 płyta ambrotypii (z chemią do oblewu i wywołania) 4x5 cala kosztuje ponad 10 zł, ty tyle samo mówisz o 18x24. Myslę, że uczestnicy i tak potraktują to jako zabawę, a 4x5 cala to tez nie jest mały format ;) , będzie wystarczający.
Kompletuję swój sprzet, nie chce zabierać Hani (ani twojego), choć może będę do tego "zmuszony". No i ćwiczę, dochodzę do perfekcji ;)
Nie wspominam o tym w temacie plenerowym, bo nie przesądzam, że będziemy się w to bawili. Muszę lepiej jeszcze poznać proces - np co gdy temperatura się zwiększa i będzie 25, a nie 20 stopni.

Aha - jedziesz?

RobertMiernik
28-03-2014, 23:48
decyzja będzie pewnie zależała od tego czy 'mnie bierzesz' czy nie, bo ostatnio tylko takie zdjęcia robię...

Jacek_Z
29-03-2014, 00:02
tzn kolodion?

Olsza
29-03-2014, 03:01
Ja chętny. I chętnie podczepię się do kogoś jadącego z Warszawy.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

TOP67
29-03-2014, 07:27
A ja właśnie planuję w tym terminie wyprawę do Faro.

mini21
29-03-2014, 10:05
Też bym był chętny, jeśli dałoby radę zabrać się z kimś z Warszawy.

.:Gerard:.
29-03-2014, 12:50
odpowiedzi na pytania z wątku z głosowaniem:
:) butelka wystarczy? ;)


Jasne, symboliczna na otwarcie wystarczy ;):-D
Trzymamy za słowo :smile:

anita_wlo
29-03-2014, 19:45
Ja również jestem chętna :)

Co do ciekawych miejsc to proponuje http://www.moszna-zamek.pl Jest klimat :)
Ostatnio też zachwycałam się tym oto miejscem http://www.willa-jaskolka.pl (Szklarska Poręba).
No i tez ciekawe okolice http://www.darjury.pl
Jeśli chodzi o ceny to nie wiem, ale jest to pewnie kwestia dobrej negocjacji.

karvajalka
29-03-2014, 21:02
jacku, tradycyjnie spytam - jaka cena za rodzinke ?

darko
29-03-2014, 21:35
Ze mnie "model" jest, więc ewentualnie mogę pozować tym razem, tylko pytanie Jacku jaka stawka ;)
Tylko na akty to zbyt nieśmiały jestem ;)

Jacek_Z
30-03-2014, 01:26
jacku, tradycyjnie spytam - jaka cena za rodzinke ?Tradycyjnie - tzn ty za całość, reszta rodzinki - pobyt. Maleństwo zapewne na dostawce będzie liczone już w ogóle ulgowo. Zapytam ile, odpiszę na PW.

aha - konkurs rozstrzygnięty i nasze dziewczyny ... wygrały.
Angelika została miss moto, a Agata miss internautów.
http://moto.pl/MotoPL/1,125167,15709268.html?bo=1#BoxMotoTxt
a w śród dziewczyn była m.in Kamila Maćkowiak, więc wygrały w naprawdę ostrej konkurencji
(znam jeszcze Zuzę, ale jej na naszych plenerach nie było)

pawszm
30-03-2014, 01:37
tyle się naczytałem o tych Waszych plenerach, że tym razem już nie odpuszczę :)
Jadę!

Z dużym prawdopodobieństwem będę jechał własnym samochodem, więc z chęcią zgarnę kogoś (będę miał 3 miejsca wolne) z Krakowa, Śląska, Częstochowy, Łodzi...

karvajalka
30-03-2014, 21:06
szkoda, ze to osobowka, a nie kuchnia polowa. zamowilbym u ciebie wspaniala zupe ogorkowa z grodzkiej :)

Valush
30-03-2014, 22:11
No to moze być ciekawie.
Jacku a ktoś z dawnej ( Paradizo, Babilon) ekipy się wybiera?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Jacek_Z
30-03-2014, 23:11
Nie wiem. Chyba trzeba będzie rzucić temat na spfl i się okaże. Nie patrzyłem czy mają jakieś pokazy do focenia w tym terminie :)

Valush
30-03-2014, 23:47
Nie trzeba, wystarczy jak na bieżąco będzie się pojawiać lista uczestników :) a z innej beczki, 7os. Na modelkę to szacujesz przy jakiej ogólnej ilości uczestników?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

gustaw79
31-03-2014, 09:10
Zgarniam anite_wlo i razem się przywleczemy na północne rubieże polszy.

darko
31-03-2014, 09:14
Własnie, Jacku mógłbyś listę zrobić?

TOP67
01-04-2014, 11:25
Właśnie kupiłem bilety do Porto na połowę maja, więc najprawdopodobniej na plener się wybiorę.

Jacku, dopisz mnie.

passer
02-04-2014, 00:01
Proszę o dopisanie do listy .
Passer - Jacek Wróbel - Bydgoszcz

arieloza
02-04-2014, 16:02
Do wymysłowa (PARADISO) zapraszam jestem z Tucholi a nad tymi wydmami to się zastanowię.
pozdrawiam wszystkich

Katrina
02-04-2014, 17:41
Jacku, jak bedzie mnie stac, to wpadne, bo pensjonat fajny, rejon tez, no i mam blisko. Najwyzej komus na podłodze zalegne jak mnie nie bedzie stac na wlasne wyro ;p Szkoda, ze obiadow nie ma, bo ja straszny zarlok jestem ;p

Co do modela, no coz moge zrobic. Osobiscie wolalabym ubranego modela niz rozebrana dziewczyne ;p

cube
03-04-2014, 10:11
ja się jeszcze zastanowię, straszne zagęszczenie wszystkiego ostatnio u mnie.

TOP67
03-04-2014, 10:44
Ojtam, ojtam. Ja do końca czerwca mam zaplanowane:
Sycylia, Budapeszt, Bratysława, Porto, Berlin, Kopenhaga, Malmo, Amsterdam i Toskania. A znalazłem czas na Łebę.

.:Gerard:.
03-04-2014, 14:14
Ojtam, ojtam. Ja do końca czerwca mam zaplanowane:
Sycylia, Budapeszt, Bratysława, Porto, Berlin, Kopenhaga, Malmo, Amsterdam i Toskania. A znalazłem czas na Łebę.
Tak sobie palcem przeciągać po mapie to i ja umiem :-D

TOP67
03-04-2014, 15:53
Ty się szykuj, bo w czerwcu jedziemy przez Monachium.

.:Gerard:.
03-04-2014, 16:36
Ty się szykuj, bo w czerwcu jedziemy przez Monachium.

Którego ? mam wesele, od 6 do 10-tego będę w Polsce, mam nadzieje ze to nie wtedy przejdzie tornado przez Monachium ;)

TOP67
03-04-2014, 16:44
28.06 i 7.07

.:Gerard:.
03-04-2014, 16:55
28.06 i 7.07

Ooo, to proszę ja Ciebie, szczegóły omówimy na Plenerze, mam nadzieje ze mi sie uda i będę mógł przyjechać ;-)

leon_gd
07-04-2014, 07:32
Jacku dopisz mnie do listy.

pozdrawiam Leszek

pm16v
07-04-2014, 10:46
Jacku poprosze o dopisanie do listy.

Jacek_Z
07-04-2014, 22:52
Uwaga, nowe info.

RobertMiernik będzie służył swoją wiedzą i sprzętem jeśli chodzi o mokry kolodion i ambrotypię. Będzie cały czas do dyspozycji - o ile będą chętni by się w to "bawić". Będą na pewno, ta technika jest bardzo ciekawa, tylko nie wiemy ilu będzie chciało sobie naswietlic jedną płytkę, ilu będzie zależało na "idealnym" zdjęciu i zrobi takich płyt 5, a ilu będzie co najwyżej oglądac efekty pracy innych.
Myślę, że traktując to nawet jako ciekawostke to każdy naswietli choć takie jedno zdjęcie i przywiezie z pleneru swój autoportret w stylu retro :wink: bądź posadzi przed aparatem modelkę, zrobi jakiś ładny akt czy portret.
Wklejam 2 zdjęcia Roberta tak by unaocznić o co chodzi. Oczywiście to są małe skany. Zdjęcia będą na płytach szklanych najprawdopodobniej rozmiaru 18x24 cm! (lub "tylko" 13x18 cm, ale raczej opcja 1 wypali.)
Postaram się zorganizować jakiś płaski skaner na USB i na miejscu zdigitalizujemy zdjęcia tak by ci co nie mają skanera mieli jak swoje ambrotypie wrzucać do netu.
Pomyślę też nad strojami retro dla dziewczyn. Załatwię gorset, może tez takie suknie jakie były w Luboradzy.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/834/wewmc.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/513/cmxj.jpg)

popatrzcie też na avatar Roberta :smile:
Uprzedzam, że materiały do ambrotypii nie są tanie (czarne szkło, azotan srebra itd) i koszt 1 płyty to cos ponad 10 zł. Cena za plener tego nie obejmuje. 10 zł - to smieszna cena, ale ... jak ktoś chce zrobić 1 płytkę. A jak będzie chciał 5 albo 10? I pomnóżmy to x30 uczestników. Kilkadziesiąt płyt i 1 tys pójdzie mi jak nic. Dlatego traktuję to jako coś nadprogramowego, z której to pewnie okazji część z was skorzysta, a część nie. Jak ktoś jest zainteresowany mokrym kolodionem bądź ambrotypią to ma warsztaty w których płaci tylko za materiały - prowadzącego ma za darmo.
Takich warsztatów jest bardzo mało (i czasami są one całkiem drogie), więc nie wykluczam, że pojawią się na plenerze ludzie tylko ze względu na kolodion.

W pierwszym poście pojawiła się na samym dole lista - podaję ja tutaj, ale to jest stan na te chwilę. Aktualne będzie to co w poście nr 1, więc czasem go odwiedzajcie.

wpłaty zbieram jeszcze 3 tygodnie (28 kwietnia data graniczna). Postanowiłem zrobić jak dawniej listę i za chwile roześlę na PW dane i info dotyczące wpłat, nr konta itd.
Jak kogo nie ma na liście to niech zabierze głos :smile: (oczywiście mam na myśli osoby, które chcą jechać)

1. RobertMiernik - Robert - Rzeszów
2. +1 od Roberta
3. Olsza - ....... - Warszawa
4. mini21 - ...... - Warszawa
5. pinokio - Marek - Warszawa
6. Rozalinda - ... - Warszawa
6. .:Gerard:. - Gerard - Monachium
7. anita_wlo - Anita - Wrocław
+1 od Anity (z Gdańska)
9. gustaw79 - Gustaw - Ostrów Wlkp (zabierze Anitę wlo)
10. TOP67 - Tomek - Wrocław
11. karvajalka - Jurek - Gdańsk (z rodziną)
12. darko - Darek - Gdynia
13. leon_gd - Leszek - Trójmiasto
14. Riki - Ryszard - Gdańsk
15. eSPARROW - Ewa - Gdańsk
16. pawszm - ... - Kraków (chętnie zabierze kogoś po drodze - Częstochowa, Łódź itp)
17. pm16v - Paweł - Kraków
18. passer - Jacek - Bydgoszcz
19. 2KC - Jurek - Bydgoszcz
20. photofun - ... - Toruń, Gdańsk ?

Woland + opiekunowie ??? + modelka ??? - Sebastian - Bydgoszcz (udział niepewny)
wilk325 ???
nickt - 60% ???
Katrina ???
cube ???
Valush ???
oper ???
somrozen ???
Bartman ?
arieloza ???
tk422 ???
digit ???
gizmo ???
Lu80 ???
JerzyB ???
davi4 ???
??? - traktuję jako udział niepewny, proszę o deklarację czy dopisać do "pewniaków" czy wykreślić.

pensjonat jest na około 30 fotografów (licząc bez dostawek, ale chyba ich nie chcemy) i kilka osób "ekipy" - tzn ja, modelki, makiażystki.
Chciałbym się wstrzelić z ilością uczestników w te liczbę. Ale to może być kłopotliwe. Opcja minimum to 24 fotografów. Na razie jeszcze trochę brakuje. Mogę dać info na innych forach o ambrotypii i ... może się okazać, że zaraz będzie nadkomplet. Proszę deklarujcie mi się szybko bym wiedział co robić.

Olsza
08-04-2014, 00:08
Jacku, ja to znowu uzależniam od możliwości zabrania się z kimś jadącym autem, więc mnie licz tak na 50%. Bo chociaż bardzo bym chciał tam być, to bardzo nie chcę jechać pociągiem 9 godzin.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

mini21
08-04-2014, 00:12
Olsza, to mamy sporo wspólnego ;)
Dlatego Jacku, proszę, mnie też dopisz do "rezerwy".

Jacek_Z
08-04-2014, 00:13
popatrzcie na listę:
3. Olsza - ....... - Warszawa
4. mini21 - ...... - Warszawa
5. pinokio - Marek - Warszawa
6. Rozalinda - ... - Warszawa

po to piszę miasta byście się dogadywali na PW w kwestiach transportu. Sporo osób jedzie z Trójmiasta, można dojechać PKP/PKS do Gdańska i stamtąd jechać razem.

Rozalinda
08-04-2014, 00:47
Widzę, że już jestem na liście :). Jadę, jadę. Trzeba rozebrać przynajmniej jednego modela ;), ale czy da się sfotografować? Oto jest pytanie!

Jacek_Z
08-04-2014, 00:57
No to zgadajcie się w kwestii transportu z mini21 i Olsza (i z pinokio). Dla mnie nie jest komfortowe gdy na liscie są deklaracje potencjalnych uczestników, ja przestaję "szukać' fotografów (np dając info na innych forach), a potem mi ludziska uciekają i mam niedobór.
Wymieńcie między sobą PW, telefony i dajcie jednoznaczne odpowiedzi.

mini21
08-04-2014, 00:58
Tak też uczyniłem - próbuje "zgadać się" w sprawie transportu i jak się uda coś ustalić, na pewno dam znać.

Lu80
08-04-2014, 06:41
U mnie 50/50 > szczegóły wysłałem na PW.
btw. ktoś może sprzedaje w dobrym stanie Subaru Forester + LPG tak do 10000 PLN albo z kolei chce kupić BMW F650GS 2004r ? ;))

Jaras
08-04-2014, 15:40
ehhh.... mi niestety termin nie pasuje :( 25.05-01.06 lecę z rodziną do Grecji.

Valush
10-04-2014, 10:22
Ja potwierdzam swój udział. Prosiłbym tez o dopisanie Michała który to swoją decyzję potwierdzi maksymalnie w ciągu 1-2 tygodni. Na chwilę obecną jest zdecydowany

holek331
11-04-2014, 00:12
wiadomo już jakie będą modelki?

karvajalka
11-04-2014, 16:59
jacek na poczatku obiecal atrakcyjne :)

TOP67
11-04-2014, 17:06
Atrakcyjny to jest Kazimierz. Byle nie były, jak jego brat ;)

karvajalka
11-04-2014, 22:03
wiem, ze dziewczyny postulowaly meskosc... ale zeby bryndal ? jak cos, bedzie na ciebie :)

holek331
13-04-2014, 11:00
Proszę o dopisanie :)
Jadę z Poznania, więc chętnie zabiorę kogoś w celu zminimalizowania kosztów paliwa :)

anita_wlo
15-04-2014, 12:38
Czy Jacek to już maile z numerem konta wysyłał?

TOP67
15-04-2014, 12:50
Mogę podać swój :)

Jacek_Z
15-04-2014, 15:45
Czy Jacek to już maile z numerem konta wysyłał?Już chyba do wszystkich właśnie wysłałem.
Gdyby ktoś nie miał PW a był na liście, albo by chciał wziąć udział to piszcie. Mogłem kogoś przeoczyć.

Właśnie idę naświetlić kilka kolejnych kolodionów :)
Jak mi się udadzą zdjęcia to zeskanuję i tu wrzucę (za parę dni - nie mam skanera).
Pomału trzeba będzie oszacować ilość chętnych i ilość płyt szklanych i odczynników jakie trzeba zabrać.

cube
15-04-2014, 15:56
ja chciałbym autoportret na kolodionie

TOP67
15-04-2014, 15:57
Zapłaciłem, więc jadę. Zbieram ekipę do samochodu. Mogę zabrać 5 lub 7 osób (ze mną). Na razie są 3 (Anita z koleżanką i ja).
Do Łeby zwykle jadę przez Poznań i Piłę. Ale tyle samo się jedzie przez Kalisz i Gdańsk (tylko płatną autostradą).


ja chciałbym autoportret na kolodionie

Ja chyba kiedyś sobie zrobiłem. Zasnąłem z gębą w galarecie. To się liczy? ;)

Jacek_Z
15-04-2014, 15:59
Spoko. Pierwszy mój kolodion to też był autoportret :)
Sam oblewałem płytkę emulsją, sam pozowałem :) tylko za kamerą stała dziewczyna i odmierzała 8s - tyle się naświetlałem :) (czułośc płyty - ISO 3 (słownie - trzy))
Wyszła jakaś zakazana gęba :)

anita_wlo
15-04-2014, 19:15
Tomku, ale jak podasz to daj tez hasło :P

Jacek_Z
16-04-2014, 23:53
Wrzucam swoje nowe kolodionki :)
Ciemnia ma naprawdę swój urok. Nie wiem czy to tylko dla mnie - w kazdym razie wróciły wspomnienia. Ciekawe jak będą sie do tego odnosiły osoby, które nigdy w ciemni nie były. Fotografowie, którzy zaczynali przygodę od cyfry. W kazdym razie to jak się obraz wyłania w wywoływaczu robi wrażenie na modelce :), więc na fotografach też powinno.
Te 2 zdjęcia zajęły mi .... 2,5 godziny. Ale to dlatego, że jakiś z roztworów był zły i nie wiedzieliśmy jaki. W efekcie spie.. 2 płyty, zrobiliśmy nowy utrwalacz (bez sensu, wiedziałem, że nie może być winny) i wywoływacz (co nic nie dało) i dopiero wymiana kąpieli z azotanem srebra dała efekt. Tylko 1,5 godziny było zmarnowane.
Pracowałem u pewnej pani, na jej chemii. Ja kiedyś podchodziłem do tematu precyzyjniej - każda kąpiel miała przypisaną kuwetę, menzurkę itd itd. Okazuje się jak ważne są szczegóły. W każdym razie bez strachu - na plenerze roztwory będą wcześniej sprawdzone.
Myślę, że w godzinie da się zrobić 4 zdjęcia (nowicjusz z instruktorem). Jak ktoś dojdzie do wprawy to może z 6 (lub więcej). Robert - ile to tobie zajmuje, patrzyłes na zegarek? :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/DSC_7999_int-2.jpg
źródło (http://www.galeria.jjstudio.pl/data/media/33/DSC_7999_int.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/DSC_7998_int_2-2.jpg
źródło (http://www.galeria.jjstudio.pl/data/media/33/DSC_7998_int_2.jpg)

aha - zrobiłem też zdjęcie cyfrą. Identyczne. Czy aby na pewno?
To jest zrobione kilkadziesiąt sekund wcześniej. Ta sama modelka, to samo światło (kamera LF zamienia strony prawą z lewą). Zupełnie inna kontrastowość - głównie przez to, że kolodion nie widzi wielu kolorów.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/DSC_7988_int-2.jpg
źródło (http://www.galeria.jjstudio.pl/data/media/33/DSC_7988_int.jpg)

Mnie tam zdecydowanie bardziej podobają się zdjęcia niedoskonałe technicznie. :)
Choć modelka wyszła mocno niepodobna do siebie :) (podobało jej się w ciemni :) )
Aha - kolodion - czas naświetlania 10 s, ISO - mniej niż 3, (musze policzyć :)) przysłona 5,6
Nikon D800 - czas 1/160 s, ISO 1000, przysłona też 5,6 (chciałem zobaczyć rozkład GO i bokehu przy róznych formatach klatki, ale w studiu to mi się nie udało)

RobertMiernik
17-04-2014, 00:09
Myślę, że w godzinie da się zrobić 4 zdjęcia (nowicjusz z instruktorem). Jak ktoś dojdzie do wprawy to może z 6 (lub więcej). Robert - ile to tobie zajmuje, patrzyłes na zegarek? :)

Bardzo sensowne założenie, 4 zdjęcia w godzinę to jest tempo pozwalające spokojnie zrobić wszystko co trzeba i zrozumieć proces a nie tylko odbębnić szkiełko.

Tak patrzyłem na zegarek, dwie pierwsze płytki (ustawienia, kontrola, etc) zajmują mi zwykle po 10 minut, kolejne jestem w stanie robić co 5-6 jeśli się spieszę - wtedy w trakcie robienia zdjęcia kolejna płytka już się uczula, więc po zrobieniu zdjęcia wywołuje, w trakcie utrwalania oblewam kolodionem koleją, którą pakuję do azotanu i idę robić kolejne zdjęcie.

Swoją drogą to jest dopiero szybkostrzelność jedno zdjęcie na 5 minut daje 0,003 zdjęcia na sekundę ;P

eSPARROW
17-04-2014, 09:55
Wbijam na 100-wę i postuluję zrzutę dla Katriny - im więcej kobiet, tym chętniej panowie się rozbiorą (no, Gerarda zachęcać nie trzeba ;D
Panowie, na kolodion piszę się bbbbb chętnie

.:Gerard:.
17-04-2014, 11:51
Wbijam na 100-wę i postuluję zrzutę dla Katriny - im więcej kobiet, tym chętniej panowie się rozbiorą (no, Gerarda zachęcać nie trzeba ;D
Panowie, na kolodion piszę się bbbbb chętnie

No to teraz mnie zona na pewno puści, z torbami :sad:

Teraz szykuj dla mnie spowiedź do uniewinnienia albo "sień" gdzie będę mógł koczować :grin:

Valush
17-04-2014, 12:07
No to ja mogę już i siebie i Michała potwierdzić na 100%. See you w Łeba City ;)

TOP67
17-04-2014, 12:24
Jaki macie transport?
Ja będę jechał przez Kalisz. Na razie w 4 osoby, więc Vectrą. Ale jeśli zabierzecie się z nami, to wezmę C4 Grand Picaso. Może się przydać na miejscu, bo wejdzie 7 osób.

Jacek_Z
17-04-2014, 12:53
Ja mam w planach modelkę z Sosnowca (i kolejną z Czestochowy), tylko ona by musiała jakoś do was dotrzeć. No chyba, że ktos się znajdzie z Katowic czy okolic (skąd jest kiirpl?). Tylko jeszcze nie mam pewności czy ona pojedzie.
Na poczatku maja będę chciał od dziewczyn 100% deklaracji jesli chodzi o ich udział. Na razie nie podaje nawet jakie mam plany (Valush) kto ma jechać, bo pewnie 50% z tego wypali, ale nie wiem które 50% :)

Valush
17-04-2014, 12:53
Samochodem będziemy kulać. Raz, że trochę sprzętu muszę zabrać m.in. walizka z lampami, dwa ze może zabiorę ze sobą modelki jakieś (jeśli finalnie tak Jacek ustali) abo po prostu zabiorę jakąś dodatkową modelkę na foty ;)

TOP67
17-04-2014, 12:58
OK. Przy 6 osobach zostaje pół bagażnika, więc lampy by nie weszły.

Jacek_Z
23-04-2014, 11:54
Alo, alo :)
Przypominam - mamy końcówkę kwietnia. Wpłat jest 12 (wytłuszczone w pierwszym poście), na PW albo telefonicznie mam zapewnienia o wpłacie lada chwila od kolejnych kilku osób (8). To jest w sumie 20, a minimum to miało być 24. To dla mnie (niemały) problem.
Proszę o info od osób, które się nie kontaktowały czy jadą czy nie. Oficjalnie wycofały się 3 osoby, a mini21 chce, ale nie ma z kim jechać (ktoś jedzie przez Warszawę?)
Proszę o wpłatę kasy dziś - jutro, tak bym miał to zaksięgowane jeszcze w tym tygodniu, albo proszę napisać, że przelew pójdzie w przyszłym tygodniu.

holek331
25-04-2014, 16:08
Coś nam wolno idzie to zbieranie :(, ale mam ogromną nadzieję, że pojedziemy :)

Jacek_Z
25-04-2014, 16:43
Jest 14 wpłat i 8 deklaracji wpłaty, czyli 22. Pojedziemy. O ile te 8 osób faktycznie wpłaci ;)
Gorzej, że ja będę musiał puścić zaliczkę i wtedy trzeba jechać, bo inaczej to moja kasa będzie utopiona. Zresztą wtedy tak czy tak będzie utopiona, bo przy 20 osobach budżet się nie zepnie (wypłaty i zakwaterowanie modelek itd - do tego będę musiał dopłacić).

Jest problem z plenerami. Chce by było tanio, więc kalkuluje na styk. Ale jak brakuje kilku uczestników to jest problem. Czasami sobie myslę, ze opakowanie (i reklama) jest ważniejsze od zawartości. Zrobić profesjonalną www, brać prowadzącego warsztaty i zamiast 500 zł mieć imprezę za 1500 zł, mieć 8 uczestników i w dodatku jeszcze na tym zarobek. Gruzja nie wypaliła bo się w ostatnim momencie wycofały 2 osoby. Z modelkowymi też sie tak może stać. Ciągnę to wszystko sam, czasami ktoś wskaże lokalizacje (ale najczęściej z kosztami rzędu 200 zł za nocleg z posiłkami co podraża znacząco imprezę). Ludzi na forum chyba coraz mniej. Muszę wyjść z imprezami poza forum i podnieść ceny - to wtedy ma szanse to być kontynuowane.

kashpir
26-04-2014, 03:38
Jeśli jeszcze można, proszę o dopisanie :)

Jacek_Z
26-04-2014, 09:10
Cieszę się :) Poszło PW, mini21 z Warszawy szuka wspólnego transportu. Skontaktujcie się.

arieloza
27-04-2014, 14:04
Spoko, jak coś lampy Elfo mam do dyspozycji bagażnik pusty,bez agregatu :-)

nikonista02
29-04-2014, 19:38
Poprawię bilans, prosząc o dopisanie do listy uczestników.

Jacek_Z
29-04-2014, 20:11
Spokojnie, dzisiaj dopisały sie 2 osoby, kilka innych potwierdziło wpłaty bądź dziś wpłaciło (zobaczę to na koncie jutro). Jesli tak będzie to nas będzie ;) 27 (fotografów), a nawet jak dołączy nickt, Katrina i pinokio (albo nawet wilk i young - nadal mam dla nich miejsca) to możemy dojść do 30-32. W każdym razie jeśli chodzi o wymagane mnimum to je na pewno przekroczymy, przelewam kasę (zaliczkę) do pensjonatu, plener się odbędzie. :)

nickt
30-04-2014, 01:20
Ja niestety na dzień dzisiejszy nie wiem czy będę.....ale ze mną tak już jest ;) Jak będzie miejsce a nic mi się nie zmieni to pewnie pojadę.....jedyny problem, że akurat w tym czasie jest konkurencyjna impreza muzyczna na której chciałbym być.....ale zobaczymy jakie zespoły ogłoszą. Jak już Marek jest to ostatecznie będę musiał przyjechać pomóc mu ogarniać tych pijących.... ;)

anita_wlo
30-04-2014, 10:02
To jak już jest pewne że plener się odbędzie to ja poproszę o pf modelek. Wizażystką będzie Paulina M.? I jeszcze jedno pytanie stylizacje. Domyślam się że dziewczyny będą miały własne ale czy jakieś dodatkowe tez są przewidziane (tak jak w Luboradzy)?

zyxel
30-04-2014, 19:07
Kurcze, dlaczego te plenery ciągle są tak daleko od Lublina, sam chętnie wziąłbym udział w takim plenerku jednak dla mnie zbyt daleko. Mamy na Lubelszczyźnie kilka fajnych miejsc gdzie można było by zorganizować podobny plener a i chętnych pewnie by się kilku znalazło. Ostatnio byłem na szkoleniu firmowym w Okiunince nad jeziorem białym w ośrodku szkoleniowym Babie Lato http://babielato.eu rewelacja Jacku może skusiłbyś się ?

Jacek_Z
01-05-2014, 00:31
Robert jedzie z Rzeszowa. U was (tzn w okolicy) jest świetny zamek, ale znowu reszta kraju będzie marudzić, że daleko.

Katrina
03-05-2014, 01:05
Kurde chyba jednak nie pojade. Pewnie przyjedziemy z Darko na 1 dzien sie przywitac, ew. na jedna dobe, ale nie jako uczestnicy a jako szydera.

fotopstryczek
06-05-2014, 23:18
ja jadę na 2 dni więc jak ktoś chce na krotko z 3miasta lub okolic to mogę zabrać :P

cube
12-05-2014, 11:59
kiedy poznamy modelki? ( i nie chodzi mi o odpowiedź "na plenerze" :-) )

anita_wlo
12-05-2014, 21:02
Też czekam z niecierpliwością na odpowiedzi na pytania zadane jakiś czas temu ;)

gustaw79
13-05-2014, 09:15
Podobno tym razem nie będzie żadnych ;).

eSPARROW
13-05-2014, 13:48
Poznały sqad i żadna nie chce jechać?

holek331
13-05-2014, 13:58
"Pofocimy" krajobrazy :)

Wysłane z mojego Note 3 przy użyciu Taptalka

gustaw79
13-05-2014, 15:26
eSPARROW twe podejrzenia wydają się być całkiem sensowne;). Bierzcie szerokie kąty i filtry ND bynajmniej nie do opalania.

fotopstryczek
13-05-2014, 18:47
jak coś to piszcie szybciej to coś na poczekaniu się znajdzie, chociaż wydmy... też piękne :P

eSPARROW
14-05-2014, 15:34
Jak ja wydmy rozbiorę?
Poza tym modelki głównie aktowe - co za wyzwanie taką rozebrać... Słabo ;\
Pozostaje ... Gustaw ;D

anita_wlo
14-05-2014, 16:11
eSPARROW o ty masz "znajomego" który może być raz modelką a raz modelem może wstępnie zarezerwuj :P

A tak sobie zapytam czy wy macie jakieś wizje tego pleneru? Jakieś tematy do zrealizowania? Ja to początkująca bardzo jestem ale już jednej rzeczy się nauczyłam że sesje trzeba wcześniej sobie zaplanować i mieć jej wizję. Bo tak bez planów i na spontana to pełno jest dziewczyn na maxmodels czy tam megamodels i można się bawić i to na zasadach tfp. Jadąc na plener jednak chciałoby się oczekiwać czegoś więcej. Nie tylko modelki z umiejętnością pozowania ale również stylizacji, fajnej fryzury i ciekawego wizażu czyli coś czego nie dostanie sie na zasadach tfp. :))

Rozalinda
14-05-2014, 23:38
anita_wlo to nie jesteś sama. Też jestem początkująca. Dla mnie to pierwszy plener. Zobaczymy czy złapię bakcyla. Pomysły jakieś są. Liczę na swoją kreatywność już na miejscu.

Też z niecierpliwością czekam na prezentacje modelek :)

gustaw79
15-05-2014, 05:46
Podobno jedna z modelek ma mieć brodę w sensie zarost :) ; eSPARROW :D ;)

anita_wlo
15-05-2014, 09:57
Gustaw79, jak widać ostatnio taka moda ;). To my nie możemy odbiegać od mody, trzeba być na czasie :P

Ktoś ostatnio się "chwalił" że ma rękawice bokserskie czy można prosić o zabranie ich i pożyczenie na plenerze??? :))

eSPARROW
15-05-2014, 12:28
Podobno jedna z modelek ma mieć brodę w sensie zarost :) ; eSPARROW :D ;)
Ogolimy Cię na miejscu ;)

eSPARROW
15-05-2014, 12:35
Gustaw79, jak widać ostatnio taka moda ;). To my nie możemy odbiegać od mody, trzeba być na czasie :P

Ktoś ostatnio się "chwalił" że ma rękawice bokserskie czy można prosić o zabranie ich i pożyczenie na plenerze??? :))
Anita, mam też worek treningowy, cały sprzęt hokejowy (tego do swojego wózka nie upchnę), jeździecki, serfingowy,... Wybieraj ;D

anita_wlo
15-05-2014, 15:21
Anita, mam też worek treningowy, cały sprzęt hokejowy (tego do swojego wózka nie upchnę), jeździecki, serfingowy,... Wybieraj ;D

Tak?? Kurde biorę wszystko niech się modelki już boją i na siłownię chodzą :P bo jak będą bez kondycji to wygonię z pleneru ;)

holek331
15-05-2014, 15:43
Jakby co to ja mam jeszcze ochraniacze na cojones :)

Wysłane z mojego Note 3 przy użyciu Taptalka

Valush
16-05-2014, 11:36
Gadu gadu rękawice, ale fakt taki, że nadal info brak ;)

karvajalka
16-05-2014, 22:20
w dniu wyjazdu zrobi sie losowanie :)

fotopstryczek
18-05-2014, 23:20
że niby zagramy w marynarza?? ^^

to co szukamy zapasu czy Jacku zdradzisz trochę tajemnicy? :)

anita_wlo
19-05-2014, 14:19
Oj dalej nic nie wiadomo na temat modelek?

Valush
19-05-2014, 14:59
Oj dalej nic nie wiadomo na temat modelek?

Sezon łowiecki zaczyna się dopiero 21go ;) także pewnie za 3 dni jakieś info się pojawi :D

RobertMiernik
20-05-2014, 02:24
Słuchajcie, słuchajcie...


Ponieważ zaczynam pakować graty na plener, fajnie było gdybyście spróbowali określić mniej więcej ile potrzebujemy 'materiałów'. Oczywiście zabiorę 'sporo' więcej, żeby się nie okazało, że od drugiego dnia nie mamy na czym fotografować, ale potrzebuję wiedzieć czy brać 100 czy 500 szkiełek ;]


Parę uwag dotyczących samego kolodionu:

Udowodniono też, że pierwsze zdjęcie mało komu wychodzi za pierwszym razem... Dlatego jeśli chcecie wrócić do domu z wypasionym na maksiora szkiełkiem to w większości przypadków wymaga to zrobienia minimum dwóch prób (znaczy zwykle druga jest już akceptowalna, a trzecia bardzo fajna)

Przeciętnie przygotowanie do zrobienia jednego zdjęcia trwa mniej więcej 5-7 minut + czas pstryknięcia + wywoływanie = nie mniej niż 10-12 minut. To dla trzech zdjęć daje minimum 30 do 45 minut na jedną osobę!

A na koniec chemia: mocno brudzi, rękawiczki dla was będę miał, jakiegoś marnego fartucha też ale jeśli komuś zależy na stuprocentowej plamoodporności to warto mieć swoje zabezpieczenie (albo uważać ;)...)




Fajnie byłoby gdybyście w odpowiedzi skopiowali (całą) poniższą listę dopisując w kwadraciki po lewej od swojego nicka ilość szybek do której się chcecie przymierzyć (jak przy mnie...), będę mógł później szybko podsumować. Oczywiście deklaracje tutaj nie są wiążące i jak się ktoś rozmyśli to nie będzie to miało konsekwencji, nie chcę po prostu wieźć przez całą Polskę tony szkła ;)

[6] 00. Jacek_Z - Jacek - Bydgoszcz
[7] 01. RobertMiernik - Robert - Rzeszów
[] 02. Anyth - Grzegorz - Rzeszów
[] 03. pinokio - Marek - Warszawa
[] 04. Rozalinda - Agnieszka - Warszawa
[] 05. .:Gerard:. - Gerard - Monachium
[0] 06. anita_wlo - Anita - Wrocław
[0] 07. od Anity Anita (z Gdańska)
[] 08. gustaw79 - Marcin - Ostrów Wlkp
[0] 09. TOP67 - Tomek - Wrocław
[3] 10. karvajalka - Jurek - Gdańsk
[] 11. leon_gd - Leszek - Trójmiasto
[tak] 12. eSPARROW - Ewa - Gdańsk
[3] 13. pm16v - Paweł - Kraków
[0] 14. passer - Jacek - Bydgoszcz
[3] 15. 2KC - Jurek - Bydgoszcz
[4] 16. Valush - Łukasz - Kalisz
[3] 17. od Valusha - Michał
[3] 18. oper - Piotr - Warszawa
[3] 19. cube - Kuba - Trójmiasto
[] 20. JerzyB - Wyrzysk
[0] 21. somrozen - Irek -
[0] 22. doreena69 - Dorota -
[] 23. kiirpl - Robert -
[3] 24. holek331 - Marek - Poznań (lub Toruń)
[0] 25. kashpir - ... - Warszawa
[] 26. elvis185 - Arek - Włocławek
[] 27. nikonista02 - Marek - Bydgoszcz
[3] 28. arieloza - Ariel - Chojnice - tylko piątek
[0] 29. fotopstryczek - Radek - Trójmiasto - tylko piątek
[0] 30. Walle - Roman - Rzeszów
[] 31. davio
[2] 32. Marie - Mariola - Trójmiasto



No, chyba tyle ;>

P.S. Pytania można tu albo jak się ktoś wstydzi to na PW też można pisać...

TOP67
20-05-2014, 07:22
Ja nie kolodionuję.

passer
20-05-2014, 11:10
Za kolegą TOP67 .

anita_wlo
20-05-2014, 11:27
Ja też nie.

Jacek_Z
20-05-2014, 13:00
Nie lubicie się zaciągać eterem? ;)
Ja wpisałem 6, ale jak będzie małe zainteresowanie to bardzo chętnie zrobię więcej (jak znajdę czas).

PS
Edytowałem post Roberta.

anita_wlo
20-05-2014, 17:31
Druga Anita też nie jest zainteresowana.

fotopstryczek
21-05-2014, 17:05
ja wole zaciągać się etanolem niż eterem, więc również spasuje

Jacek_Z
22-05-2014, 21:14
Co do modelek, bo pytacie (ciekawscy ;)) Będzie rewelacyjnie - 3 nowe, świetne i jedna, którą niektórzy z was fotografowali, ale to było 2 lata temu, a jest to modelka na którą delikatnie mówić nikt nie narzeka. :) Powybieram zdjęcia dziewczyn i je tu zamieszczę. Jeszcze się chwilę podenerwujcie ;)

Pozostaje kwestia logistyki. Już piszę co potrzebuję.
1 modelka z Gdańska - pracuje, w związku z tym chce wystartować w czwartek po pracy. No chyba, że całe Trójmiasto będzie jechało rano, to ona weźme urlop, aczkolwiek niechętnie. Pytanie do Kuby, Leona, Ewy i Antebota - kto z was może ją wziąć do samochodu, to z was staruje w popołudniowych godzinach? (ktoś z Was zabiera też chyba Anitę, koleżankę Anity :) ?)
2 modelki z Włocławka - godziny odbioru obojętne. Tu są chyba rózne opcje - "Warszawa" jadąc autostradą może zjechać na moment we Włocławku. Kalisz też ma po drodze, a z Kalisza są 4 osoby, więc chyba 2 samochody. Kto chętny? Valush wstepnie pisał na PW, że może wmieści 1 modelkę, bo ma w samochodzie też kolegę i mnóstwo gratów studyjnych.
1 modelka i 1 makijażystka (Ola, była w Luboradzy i Wiktorowie) z Bydgoszczy. One by nie chciały startować do Łeby zbyt wcześnie, makijażystka może po 14.30. Z Bydzi jedzie nas czterech (uśmiecham sie tu do 2KC, passera i nikonisty), ale ja bym chciał jechac rano. Wypada by organizator był wcześnie, chcę też zrobić rozeznanie terenu jesli chodzi o wyżywienie i o miejscówki do zdjęć.
Panowie kto chętny zabrać te przedstawicielki płci pięknej? :)

Na miejscu chcę byśmy wszyscy byli (najpóźniej) w okolicach godziny 19, zakwaterowanie itd - zebranie organizacyjne o godz 20. Pamiętajcie, że nie mamy wykupionych tam obiadów i kolacji, więc chyba najlepiej przyjechać juz przed 19 (można nawet rano), wpaść na jakąś rybkę, zobaczyć co i gdzie dają do jedzenia, tak by w następne dni wybrac jakąś knajpkę na miejsce posiłków. No i zobaczyć miesca do zdjęć, przecież nie będziemy fotografowali przez 2,5 dnia wyłącznie na plaży i wydmach.

PS - przy okazji piszcie co z kolodionkami, mały ten wasz odzew. Ile kto naświetli płyt? Robert będzie miał wolne? To go chyba nawet ucieszy :)
kolodionki wyglądają tak:
http://www.google.pl/search?q=wetplate&safe=off&nord=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=N01-U9nRJOau7Aa0roC4Cw&ved=0CCkQsAQ&biw=1280&bih=643

TOP67
22-05-2014, 21:23
Czyżby chomiczek? Jeśli tak, to rewelacja. ;)

anita_wlo
22-05-2014, 21:52
Ola tancerka?

cube
22-05-2014, 21:58
modelka po pracy tzn o której ? i jaka modelka ? ja mam skomplikowany plan bo rano muszę zawieźć dzieci do babci do chojnic i nie planowałem już wracać do 3city. mogę nagiąć ten plan ale to już zależy od tego kogo i o której miałbym wieźć.

ja chcę 3 kolodiony zrobić.

gustaw79
22-05-2014, 22:10
Jacek_Z jeśli chodzi o obsadę modelkową jest Hichcockiem wcielonym :)

TOP67
22-05-2014, 22:27
modelka po pracy tzn o której ? i jaka modelka ? ja mam skomplikowany plan bo rano muszę zawieźć dzieci do babci do chojnic i nie planowałem już wracać do 3city. mogę nagiąć ten plan ale to już zależy od tego kogo i o której miałbym wieźć.

Dla chomiczka byś nie wrócił? ;)

cube
22-05-2014, 22:34
Dla chomiczka byś nie wrócił? ;)

no toż pytam kogo mam wozić :)

gustaw79
22-05-2014, 22:36
Ale to jakiś gryzoń czy "cuś"? ;)

Valush
22-05-2014, 22:59
No ja potwierdzam, juz z 1 modelka tez temat transportu dogadałem.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

TOP67
22-05-2014, 23:01
Jedną osobę z Kalisza zabieram ja. Ale będzie nas czwórka. Jak się nikt nie znajdzie, to wezmę większy samochód.

Valush
22-05-2014, 23:43
Co do kolodionu: ja 4 plytki. Kumpel pewnie ze 3. Wieczorami fajne oderwanie od pikseli :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Jacek_Z
23-05-2014, 00:26
Czyżby chomiczek? Jeśli tak, to rewelacja. :wink:Kto to chomiczek? :)


Ola tancerka?Nie, Ola tancerka była przecież ostatnio.
Ja mówię o makijażystce Oli, była 2 lata temu w Luboradzy i w Wiktorowie.
Ola tancerka wie o plenerze, skończyła egzaminy maturalne, ma wolne i sama do mnie napisała na FB, że by chciała jechać. Ale nie chcę powtarzać co plener modelek, niech będzie jakiś odstęp, może kiedyś pojedzie.


No ja potwierdzam, juz z 1 modelka tez temat transportu dogadałem. Domyślam się, że się dogadałeś z Martą.


rano muszę zawieźć dzieci do babci do chojnic i nie planowałem już wracać do 3city. .Jadą przecież jeszcze inni z Trójmiasta, mam nadzieję, że oni wezmą.
Modelka ciebie nie zna :)


Jacek_Z jeśli chodzi o obsadę modelkową jest Hichcockiem wcielonym :)To nie tak. Ja mam zawsze pewne plany. Chcę super dziewczyny, wybieram sobie takie i ... sęk w tym, że te super dziewczyny łapią bardzo dobre (tzn bardzo dobrze płatne) zlecenia, albo cos im na studiach wyskakuje itd. Nie ma co robic planów na ponad miesiąc przed plenerem. Taka prawda, to reguła, robiłem pare plenerów to wiem. dałbym miesiąc przed plenerem linki i .. zero z tego by się ostało. A ludziska by mówili, że się nastawili na dziewczynę X, a tu kicha. Po co mi pretensje, wolę nie pokazywać osób, póki nie jestem pewien.
Do miesiąca przed plenerem wszystko gra. A potem są "podmianki". Z planów 4 dziewczyn jakie były brane pod uwagę .. nie ma żadnej! Te co ponad miesiąc temu były na początkowych miejscach jako rezerwowe też nic nie wypaliło! W efekcie są 4 dość niespodziewane dla mnie samego dziewczyny. O dziwo końcowy skład jest atrakcyjniejszy niz ten, który miał być na początku. Nie będzie żadnej początkującej modelki. Bo tak naprawdę nie mam teraz żadnej bardzo atrakcyjnej początkującej, a "średniaków" nie chcę brać. W efekcie sięgnąłem po modelki robiące komercję, co mnie przyznam kosztowało sporo więcej, niż kalkulowałem. Stąd dobiłem do 28 uczestników (w ostatnich dniach się jeszcze ludzie podopisywali). Gdyby nas było 24, to byśmy ich nie mogli mieć.

Nie bardzo chcę dawać linków do pf dziewczyn. Chyba wstawię tu pojedyncze zdjęcia, ale .. nie jestem ich autorem. Wstawię i za pare dni usunę. Na razie je opiszę :) Będzie jedna modelka, blondynka, która ma nogi do samej ziemi, wzrost niby tylko 176 cm, ale wygląda jakby miała 180, jak nie więcej. Będzie jej przeciwieństwo - niziutka brunetka, 158 cm, z piekną twarzą - duże oczy, usta, mały nosek. Do portretów - super. Do aktów ktoś pośredni (wzrostem - 167 cm) - dziewczyna ma ciemne włosy o długości ...do połowy pupy. No i znana niektórym - to mogę ujawnić - Ola Hapka. Pozuje super, co tam się będę na temat Oli rozwodził. Z dziewczynami jestem w kontakcie, został tydzień do pleneru. Skoro potwierdzają udział to myslę, że taki skład już zostanie.
Mam w rezerwie aktową modelkę z Warszawy, mam rezerwową Olę tancerkę choćby, i mam rezerwową pewną wysoką Martę z też bardzo długimi włosami. Inne dziewczyny sie też pytały o plener - Natalia z Centrum Molo itd, ale im nie dawałem nadziei, pierw "nowe" modelki. Ola H nie jest nowa, ale ona była na plenerze 2 lata temu (i chyba z 5 lat temu w Paradizo), większość z was jej nie fotografowała.

kashpir
23-05-2014, 00:31
Kolodionów 0, wolę same piksele :)
Mam 2 miejsca wolne w samochodzie, więc mogę po drodze zgarnąć drugą modelkę z Włocławka.

Jacek_Z
23-05-2014, 00:33
Z Włocławka jest też do zabrania elvis, rozmawiałeś z nim? A Oper (Piotr) jedzie z Tobą?
O której chcecie być we Włocławku?

kashpir
23-05-2014, 00:44
Mam jedno miejsce zarezerwowane dla pinokio.
Wyjadę z Warszawy pewnie gdzieś koło 12, więc Włocławek koło 14. Ale to są bardzo wstępne prognozy ;)
A elvisa dopiero teraz zauważyłem na liście, zaraz pójdzie PW.

Jacek_Z
23-05-2014, 00:57
Pinokio? Siedzi cicho. halo, Marek odezwij się :)
Z Warszawy jedzie Oper. Każdy z was jedzie osobno?

Jest też chyba ktoś (holek331) z Torunia bądź Poznania, nie wiem czy się z kimś umówił, on sam niedawno nie wiedział z którego z tych miast będzie jechał. Jak z Torunia to też jest na trasie. Ale pierw modelki, potem panowie :)
Zapowiada się, że samochodów będzie dostatek. No chyba,że się Trójmiasto tak dogada ze sobą, że nie znajdą miejsca na modelkę :)

passer
23-05-2014, 11:15
Startuje z Bydgoszczy , jednak jak już informowałem wcześniej Elvis'a , nie chce nikomu nic obiecywać i z nikim się wiązac , bo mam obciążenie w rodzinie "chemią onkologiczną" i wszystko się zmienia kalejdoskopowo . Powrotnie jestem otwarty .

Jacek_Z
23-05-2014, 11:18
Mam info od 2 osób, że chcą zabrać swoje małżonki. Jurek mi wspomniał dziś o tym tak od niechcenia. I generalnie to nie ma problemu, zawsze bylismy w większych ośrodkach. Ale tym razem jesteśmy w pensjonacie, który ma ograniczona liczbę łóźek i jesteśmy już w pobliżu maksymalnego wypełnienia. Właściciele mówią, że są dostawki (i sa mniej płatne, 50 zł), ale nie wie mczy będziecie chcieli tych dostawek. Proszę zgłaszac mi takie sprawy jak przyjazd z małżowinką ;) muszę policzyć juz bardzo dokładnie ilość łóżek.
W ogóle mi piszcie kto z kim śpi ;) (sa 3 pokoje 2-osobowe z łożami małżeńskimi - to pewien problem) i mam tu na mysli nas, fotografów, bo będe chyba robił bardzo precyzyjną rozpiskę. Jak komu obojętne z kim wyląduje w łóźku ;) to niech tez napisze. To dobrze, bo będę mał dzięki takim "luźnym" osobom pole manewru.
PS - oczywiście nie będę układał tak by nieznajomi panowie trafili do łóżka małżeńskiego :)
Natomiast jak się pojawi więcej osób towarzyszących to być może będę one (lub jakieś pary) nocować w pensjonacie obok naszego.


Startuje z Bydgoszczy , jednak jak już informowałem wcześniej Elvis'a , nie chce nikomu nic obiecywać i z nikim się wiązac ,OK, więc modelkę i stylistkę postaram się dać nikoniście i 2KC. 2KC tez rozmawiał z elvisem. Ale być może elvis nie będzie musiał jechac do nas do Bydzi, może go zabierze ktoś z Włocławka. Zdaje się, że będzie więcej samochodów jechało przez Włocławek niż od nas z Bydzi.
Proszę o info ludzi z Trójmiasta (modelka do zabrania) i jadących przez Włocławek. Valush zabierze (oprócz jednego z fotografów z Kalisza) modelkę Martę. Zostaje do wzięcia z Włocławka druga modelka i elvis. Jak pozostali ludzie z Kalisza i okolic? Jedziecie przez Włocławek? Jest to po drodze.

holek331
23-05-2014, 11:28
Ja na 90% już wiem, że będę startował z Poznania.

Wysłane z mojego Note 3 przy użyciu Taptalka

cube
23-05-2014, 11:30
W ogóle mi piszcie kto z kim śpi ;) (sa 3 pokoje 2-osobowe z łożami małżeńskimi - to pewien problem)

to żaden problem, możesz mnie zapisać z blondynką "nogi do samej ziemii"

passer
23-05-2014, 11:55
... trzymam się twierdzenia , ze w jednym lozku "(...)sa 3 pokoje 2-osobowe z łożami małżeńskimi(...)" zawsze smaczniej wygladaja 2ie kobiety niż 2ch facetow . Dlatego pakowac tam kobitki . Będzie zdrowiej i smaczniej ! ;)

Oczywiście należy spelnic prosbe Kuby ;)

kashpir
23-05-2014, 12:41
Proszę o info ludzi z Trójmiasta (modelka do zabrania) i jadących przez Włocławek. Valush zabierze (oprócz jednego z fotografów z Kalisza) modelkę Martę. Zostaje do wzięcia z Włocławka druga modelka i elvis. Jak pozostali ludzie z Kalisza i okolic? Jedziecie przez Włocławek? Jest to po drodze.

Z elvisem własnie ustaliliśmy, że go zgarniam z Włocławka. Zostało jeszcze jedno miejsce w samochodzie, mogę zgarnąć też modelkę.

holek331
23-05-2014, 12:52
Jacku zdjęcia modelek wrzucisz jeszcze dzisiaj? :) :) :)

Wysłane z mojego Note 3 przy użyciu Taptalka

nikonista02
23-05-2014, 15:08
Nie żebym chciał utrudniać Jacku, ale planuję od jakiegoś czasu wyjazd dzień wcześniej tj. w środę po południu, dla oceny miejscówek i paru zdjęć "krajobrazowych". To się może oczywiście zmienić w związku z jakąś nieprzewidzianą kolizją z pracą zawodową, ale na dzisiaj plan jest taki jak napisałem.

Jacek_Z
23-05-2014, 15:19
OK, widzę, że pare osób będzie dzień wcześniej - ty, Robert, jego kolega. Nocować będziecie tam gdzie my, musze uprzedzić pensjonat.
Nie ma pokoi 1-osobowych i tu jest problem. W dodatku będzie nas dużo, nie wiem czy będzie możliwa opcja spania samemu w pokoju 2 osobowym (a pani z pensjonatu nie jest zbyt elastyczna - chce liczyć jak za 2 łóżka).
2KC będzie chyba musiał zabrac oprócz żony także modelkę i stylistkę.


Ja na 90% już wiem, że będę startował z Poznania.
Trochę szkoda, bo miałbym do zabrania makijażystkę z Torunia. Okazuje się, że mam problem z najmnjej oczekiwanej strony - z Bydgoszczy. Nikonista jedzie dzień wczesniej, passer - nie, 2KC jedzie z żoną rano, a dziewczyny są do wzięcia po południu. Ja też chcę jechac wcześnie. Zobaczymy, może jedna modelka pojedzie ze mną lub z 2KC rano, natomiast druga - Ola - makijażystka może ruszać z Torunia, nie z Bydgoszczy. Ona tam pomieszkuje (studia na UMK), może mieć walizki w Toruniu. Może w takim razie zabierze ją ktoś zbaczając z A1?

anita_wlo
23-05-2014, 18:03
Jurek to chyba zarezerwował sobie miejsce w pensjonacie obok.
Ja bym chciała :))) być w pokoju z Anitą i Ewą.

oper
23-05-2014, 18:43
Jadę z Warszawy z Rozalindą, bez problemu też zagospodarujemy łóżko małżeńskie ;-)
W temacie kolodionów to dla mnie myślę 3.
Olę moglibyśmy zabrać z Torunia, tak jak wcześniej było pisane po 14.30?

Jacek_Z
23-05-2014, 20:19
Olę moglibyśmy zabrać z Torunia, tak jak wcześniej było pisane po 14.30?
Tak, no to fajnie. :) Olę makijażystkę zabierzesz ty. Olę modelkę z Bydzi .. nie ma kto zabrać, bo ona jest wolna (po kolokwium) po 14-tej. :(

karvajalka
23-05-2014, 21:21
Jurek to chyba zarezerwował sobie miejsce w pensjonacie obok.
Ja bym chciała :))) być w pokoju z Anitą i Ewą.

tak, bede mieszkal vis a vis w latarnik.eu
oczywiscie rowniez chcialbym byc w pokoju z anita i ewa :)))

anita_wlo
23-05-2014, 21:45
tak, bede mieszkal vis a vis w latarnik.eu
oczywiscie rowniez chcialbym byc w pokoju z anita i ewa :)))
Ha ha ha Jurek jakiś zachłanny jesteś żona dzieci i jeszcze 2 koleżanki na dokładkę ech... ;) Bo już nie będę pytać z która Anita ha ha ha

gustaw79
24-05-2014, 00:05
Jeśli Jurek to ja też wpakuję wam się do pokoju ;)

eSPARROW
24-05-2014, 14:55
Jeśli Jurek to ja też wpakuję wam się do pokoju ;)
Tia... i na to łóżko małżeńskie... A żonka notuje :P

gustaw79
24-05-2014, 21:07
Żona? Jakie duże zaskoczenie się dowiedzieć że ją się ma ;)

karvajalka
24-05-2014, 21:25
sztuka jest sztuka.
beda co najmniej dwie, to sobie wybierzesz :)
moze byc i ta notujaca :)

TOP67
24-05-2014, 21:54
Widzę, że dyskusja nabrała tempa. Pamiętajcie o zabraniu rekwizytów. Zawsze jest poszukiwana męska koszula (Robert, pamiętaj) i coś do podarcia (warto zajrzeć do lumpexu).

RobertMiernik
24-05-2014, 22:47
Widzę, że dyskusja nabrała tempa. Pamiętajcie o zabraniu rekwizytów. Zawsze jest poszukiwana męska koszula (Robert, pamiętaj) i coś do podarcia (warto zajrzeć do lumpexu).

Oczywiście! ;)

//...telefonowane...//

arieloza
26-05-2014, 12:55
Jeśli mogę jeszcze zamówić to poproszę 3 płytki,szkiełka do mokrego kolodionu.

cube
26-05-2014, 14:37
to jak będzie, poznamy przed plenerem modelki czy nie ?

Jacek_Z
26-05-2014, 18:51
Teraz dużo info, poczytajcie ten post kilka razy :)

Kombinujcie co z nimi chcecie robić. One maja przywieźć stroje kąpielowe, bikini, bieliznę, letnie sukienki takie powiewne, oraz miniówki, szorty.
Jakie życzenia macie (ale one mają ograniczonej wielkości garderoby, wszystkiego co sobie zażyczycie nie mają).

Jakieś rekwizyty powinniście sami skombinować. "Standardem" na wydmach jest jakiś powiewny materiał - długi, cienki i przeźroczystawy.

Dziewczyny (te tu nieaktowe) pozowały do zdjęć typu nagość zakryta, któraś z nich tez do aktów. Ale do aktu mamy jedną, inne będą pozowały do zdjęć w bikini czy bieliźnie. Jak będziecie mili to może namówicie którąś na zdjęcia półnago.
Zestaw modelek jest tym razem "zawodowy" :)

Pogoda się trochę sypie - bałem się morza i .. mam nadzieję, że będzie się dało robić zdjęcia na zewnątrz dziewczynom skąpo odzianym. Temperatura ma spaść do okolic 13-15 stopni. Jak będzie wiało od morza to ..

Zabierzcie lampy błyskowe (SB900 itp) do strobingu (i statywy, by było je jak poustawiać na piasku).
Zabierzcie ekrany odblaskowe - jak największe (180 cm). Małe ekrany (120 cm) są słabe przy całej postaci.

Nadal brak połowy deklaracji czy chcecie robić kolodion. Podkreślam - deklaracji, bo będzie można zrobić ich więcej albo ... zrezygnować. Ale Robert chce oszacować zapotrzebowanie na płyty i chemię. Koszt płyty to około 10 zł, miejcie to na względzie (to i tak tanio).

Pamiętajcie, że mamy noclegi i śniadania w cenie tych 80 zł. Obiady i kolacje (lub obiadokolacje) opłacamy sobie sami, będziemy jedli "na mieście". Jak będziecie w czwartek wcześniej w Łebie jedli gdzieś obiad czy kolacje to zapamiętajcie adres. Jak będzie smacznie to tam będziemy potem chodzili.

Spotykamy się w czwartek przed 20-tą w Willi Meander. Bądźcie już wszyscy po kolacji, bo po zebraniu to pewnie będzie impreza integracyjna a nie wyjście na miasto. Ja będę w obiad - pochodze po tym kurorcie, poszukam innych miejscówek niż plaża.

Kto chce z kim spać - też proszę o takie info. Kilka osób napisało, reszta - obojętnie?

Kto chcę fakturę VAT na szkolenia foto, prosze podać dane. Na teraz poprosiła jedna osoba, pewnie tradycyjnie wystawie dla Tomka i Roberta też. A inni? Prosze dane. faktura za noclegi - na miejscu, wystawia ją ten pensjonat gdzie nocujemy.

holek331
26-05-2014, 20:30
Ja poproszę 3 płytki.


Mam pytanie z innej beczki: posiadam lampę Sb700, mam statyw z softboxem, ale niestety nie posiadam nadajnika oraz odbiornika :(. Posiada może ktoś z Was zapasowe i będzie skłonny pożyczyć? :)

karvajalka
26-05-2014, 20:36
to i ja chcialbym zarezerwowac 3 plytki

anita_wlo
26-05-2014, 20:55
Jacku a czy w tym pensjonacie jest miejsce na grilla lub ognisko? Przy pogodnym wieczorku może warto się skusić na taki posiłek ;)

gustaw79
26-05-2014, 21:03
Te modelki to "na bogato" Jacku :)

RobertMiernik
26-05-2014, 21:37
Jeszcze jedno ogłoszenie, z Rzeszowa jedziemy dzień wcześniej (w środę koło 11 wyjazd). Jeśli ktoś chciałby się zabrać gdzieś po drodze - piszcie PW

TOP67
26-05-2014, 21:50
Sam bym pojechał dzień wcześniej, ale dzisiaj byłem tylko godzinę w robocie.

Jacek_Z
26-05-2014, 23:40
Kurczaki, zapowiada się, że będzie zimno.
Szukam miejscówek pod dachem. Jest taki pałac http://palacgrabkowo.pl ale to w zależności od trasy od 46 do 56 km w jedną stronę. Chcą opłaty za fotografowanie. Jutro rano tam zadzwonię.
Ładne miejsce, może na następny cały plener.
Irek z Dorotą - znacie coś fajnego w okolicy?

RobertMiernik
26-05-2014, 23:52
Pałac Grąbkowo bardzo polecam, niesamowicie klimatyczne miejsce, genialne schody, byliśmy tam z chłopakami.

Dodatkowo właściciel ma jeszcze stary browar z wyposażeniem, jeśli chcesz mogę spróbować zorganizować tam wjazd.

somrozen
27-05-2014, 00:04
nad morzem jest fajnie...jak jest ciepło :) Ten Pałac w Grąbkowie jest OK, byłem tam 2 lata temu, jest klimat, ciągle restaurowany, kompleks leśny wokół niego, itp. Jacku, zajedź tam po drodze jeśli znajdziesz czas, ocenisz sam, 20 min jazdy autem z Lęborka w stronę Słupska. Łeba to godzina drogi dla mnie, ciężko coś mi tam w okolicy doradzić więcej.

TOP67
27-05-2014, 07:21
Kurcze. Jeszcze dwa dni temu sprawdzałem pogodę i miało być 15-18 stopni, ale bezchmurnie.
Norweska pogoda daje trochę nadziei na sobotę

gustaw79
27-05-2014, 07:41
Łeba
Piątek 13C (słońce za chmurami)
Sobota 14C (słońce za chmurami)
Niedziela 16 (deszcz)
Szału nie ma, ale z tego co pamietam ostatnio w Luboradzy cieplej to nie było.

somrozen
27-05-2014, 09:46
Proponuje być na bieżąco z : http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=1943

nickt
27-05-2014, 22:44
Kurcze a ja nie mogę być.....
Nie dość, że Grąbkowo, w którym byłem już kilka razy i to jest naprawdę świetne miejsce. Co do starego browaru i młyna to bym się raczej nie nastawiał, bo nie sądzę, że to się uda zorganizować, co do organizacji całego pleneru, to też się nie będę wypowiadał...
Natomiast modelki.....ochy i achy. Ola jest najlepsza!!! Naprawdę najlepsza, nie da się Jej zrobić złego zdjęcia. Emilia również wie jak się ustawić i jest bardzo fotogeniczna, poza tym świetnie wygląda w różnych kreacjach, więc naprawdę wszyscy powinni być zadowoleni....nawet Marek przy tych swoich krajobrazach :P
Zazdroszczę i życzę jak zwykle udanego pleneru
P.S. Uważajcie tylko na Ewę :P

Jacek_Z
28-05-2014, 01:01
Rozmawiałem z ludźmi z Pałacu Grąbkowo. Skoro tam nie mieszkamy, to chcę pewną odpłatność za fotografowanie na obiekcie. Wynegocjowałem 150 zł od grupy (czyli 7 focących 1 modelkę), Pani pierw myślała 50 zł od fotografa, ale to była przesada.
Wolą byśmy byli tam w sobotę. O ile w ogóle tam pojedziemy. Myślę, że powinny pojechac 2 grupy na cały dzień, bo w połowie dnia się trzeba wymienić modelkami. A specjalnie po to wracać do Łeby - szkoda czasu (1 godzina w jedną stronę). Tym bardziej, że nie wiążą nas z Łebą posiłki, a obok Grąbkowa jest podobno świetna restauracja w młynie, wystrój rustykalny - może tam też coś da sie porobić.
Jak będziemy robili podział na grupy to zrobimy tak, że utworzymy 2 grupy co chcą fotografować w pałacu. O ile tak będzie, że połowa woli wnętrza, a połowa plaże.

Nie ma nikt żadnych pytań, żadnych próśb do przekazania modelkom?

Gerard - OK.

somrozen
28-05-2014, 01:21
Z tą restauracją w młynie (Nostalgia) to bym odpuścił, jak byłem tam kilka lat temu to herbata kosztowała tyle co zestaw w McDonaldzie, a z tego co polecają chłopaki z TIRów, to warto tu: https://www.google.pl/maps/@54.466692,17.464344,3a,75y,338.1h,81.03t/data=!3m4!1e1!3m2!1sBKdIT2YQpThSxWg-Nh_7xw!2e0 lub najlepiej tu "U Gabi": https://www.google.pl/maps/@54.44719,17.267541,3a,75y,236.3h,88.65t/data=!3m4!1e1!3m2!1sAFluCKmPxunSrJy1-fSDaA!2e0

pinokio
28-05-2014, 09:02
Ja niestety odpadam :(
Życzę wszystkim udanych kadrów

arieloza
28-05-2014, 11:20
A co planujemy w piątek?Ja niestety w sobotę nie mogę być z Wami.

Jacek_Z
28-05-2014, 11:42
ustalenia będą w czwartek wieczorem

elvis185
28-05-2014, 12:14
Jeśli jeszcze mogę, to poproszę zostawić dla mnie 3 szkiełka do mokrego kolodionu.

Skoro pogoda jest jaka jest, to dla mnie pomysł z Pałacem w Grąbkowie jest swietny. Więc napewno się już na to szykuje:)

eSPARROW
28-05-2014, 12:45
Co do wieczornego biesiadowania w razie w:
ognisko nie, grill tak...

Do naszej dyspozycji ławy, stoły, wszelkie naczynia kuchenne.
W naszej gestii paliwo: żarełko, węgiel drzewny, paliwa płynne ;D

I te trzy płytki potwierdzam...

anita_wlo
28-05-2014, 13:28
A ten zameczek Neptun w Łebie to dostępny dla turystów? Może w niepogodę np. w piątek pozwolą wykorzystać wnętrza do zdjęć.

Dla mnie pomysł z Pałacem też jest świetny :)

holek331
28-05-2014, 13:33
Neptun również bardzo dobra opcja na piątek :)

Wysłane z mojego Note 3 przy użyciu Taptalka

Jacek_Z
28-05-2014, 15:06
Jak wszyscy będziemy w czwartek wcześniej to pochodźmy po Łebie i poszukajmy miejscówek. Niech ktoś też zajrzy do tego Neptuna i zobaczy jak na żywo sie prezentuje w środku i czy się zgodza na sesję.

Grąbkowo jest fajne, ale musza tam jechac 2 grupy, by się wymienić w obiad modelkami. Raczej w sobotę.

Pamiętajcie - mamy opłacone noclegi ze śniadaniami. NIE mamy kolacji czy obiadów. Na naszym spotkaniu w czwartek wieczorem wszyscy maja być po posiłku, który sobie gdzieś samodzielnie w Łebie przekąszą. No chyba, że ktoś zabiera kanapki.

Marie
28-05-2014, 17:19
Jacku, pytałeś co do modelek.
Gdyby miały luźne koszule, zwiewne letnie sukienki (wiem - optymistka ze mnie), lekkie buty, nie tylko wysokie obcasy i ciężkie czółenka, długie spódnice. Gdyby któraś miała długą suknię - też chętnie. Ewentualnie duże swetry.
Zabiorę sporo swoich rzeczy, ale tak awaryjnie, gdyby dziewczyny miały coś swojego, a by się nadawało, byłoby świetnie.

anita_wlo
28-05-2014, 18:44
Jakby miały białe płócienne spodnie, rybaczki to proszę o zabranie :)

somrozen
28-05-2014, 19:34
Jacku, w Grąbkowie też można zjeść...trzeba tylko uzgodnić z właścicielką...

Jacek_Z
28-05-2014, 20:34
Zwiewne sukienki, swetry długie sukienki - to miały przekazane (o swetrach powiedziałem im dzisiaj, bo będzie chłodno). Mówiłem tez o bikini i bieliźnie, ale z tym bikini może być .. niewykonalne. Pamietajcie, że modelka ma pozować 3 dni, więc nie trzymajcie cienko ubranych dziewczyn przez kilka godzinna zimnie już w piątek rano, bo nie dotrwają w dobrej kondycji do końca pleneru.

Zaraz napiszę im na FB o białych spodniach, luźnych koszulach, lekkich butach.
Wiem, że w Grąbkowie można (nawet smacznie) zjeść. Zobaczymy co ustalimy w czwartek. Mam telefon do właścicieli, obiecałem ich uprzedzić dzień wcześniej.
Prosze pooglądajcie zdjęcia z Pałacu - http://palacgrabkowo.pl
2 grupy w sobotę tam mogą jak najbardziej jechać. To o tyle istotne, że tak utworzymy grupy - na chętnych i na niechętnych na fotografowanie w Pałacu. By nie było tak, że pół grupy chce, a pół nie. No i jest aspekt finansowy - jedna grupa płaci za użyczenie zdjęć 150 zł. Grupy będą miały po 7 osób, więc to będzie zrzuta po (około) 22 zł na głowę.
Dziś wszystkie 4 modelki potwierdzały udział. Zobaczymy co będzie jutro :) ale jestem optymistą w tm względzie. Wszystkie są "sparowane" z kierowcami.

nikonista02
28-05-2014, 21:41
Jestem na miejscu. Po zdjęciach na plaży przy falochronie. Dwa polary, spodnie i kurtka goretex, czapka polar. I nie było za ciepło.

Jacek_Z
28-05-2014, 21:50
Spodziewam się. W następne dni na szczęście ma być cieplej.
Robert już dojechał?

Właśnie jedna modelka (aktowa) puściła mi sygnał, ale ma wyłączony telefon i nie wiem o co chodzi. Boje sie takich sygnałów.

.:Gerard:.
28-05-2014, 21:54
Jestem na miejscu. Po zdjęciach na plaży przy falochronie. Dwa polary, spodnie i kurtka goretex, czapka polar. I nie było za ciepło.

dzięki za info
bo ja jestem już spakowany i muszę się przepakować, cienka bluzka z długim to było moje najcieplejsze ubranie

anita_wlo
28-05-2014, 22:09
Dostałam namiar na taki oto obiekt http://www.palacporaj.pl jakies 15 km od Łeby. Prowadzi to mojego kolegi kolega. Można smacznie też zjeść i jest tez stadnina koni. Nie wiem oceńcie może warto tam podjechać. Jak coś to Jacku podam tobie numer do tego pana albo sama moge tez zadzwonić.

Trafiłam tez na http://www.dolinacharlotty.pl ale to już dalej bo jakieś 70 km. od Łeby.

Jacek_Z
28-05-2014, 22:26
Dostałam namiar na taki oto obiekt http://www.palacporaj.pl jakies 15 km od Łeby. Prowadzi to mojego kolegi kolega. Można smacznie też zjeść i jest tez stadnina koni. Nie wiem oceńcie może warto tam podjechać. Jak coś to Jacku podam tobie numer do tego pana albo sama moge tez zadzwonić.Stadnina koni jak najbardziej. Z www wnętrza pałacowe lepiej sie prezentują w Grąbkowie.
Zadzwoń i spytaj o fotografowanie w stajniach.


Trafiłam tez na http://www.dolinacharlotty.pl ale to już dalej bo jakieś 70 km. od Łeby.Tam kiedyś chciałem zrobić warsztaty aktu. Po 3 monitach o obiecaną wycenę dostałem w końcu odpowiedź, że nie chcą tam nagiej modelki.

A do modelki aktowej nadal się nie można dodzwonić ...

Jacek_Z
28-05-2014, 23:01
Uff, już się zalogowała do sieci, rozmawialiśmy, jedzie. Zabiera 3 walizki ciuchów (po co, przecież ma pozować nago ;) )


PS: ja kiedyś dostanę zawału przez te modelki.

.:Gerard:.
29-05-2014, 04:19
Wyjezdzamy ! :D

RobertMiernik
29-05-2014, 09:03
NO!!
Grzejemy wam szklaneczki...

;]

Jacek_Z
29-05-2014, 09:21
Robert, zapal słońce ;)

eSPARROW
29-05-2014, 09:24
Ooo fajnie, to biorę sam sprzęt jeździecki, konia zostawiam. Jeśli macie białe bawełniane lub skórzane rękawiczki to ja bardzo poproszę :)
Jacku, jeśli już zawał to przy aktowej - pomyśl jaka przyjemna reanimacja...
No przecież szyję aktowej ubranie: etolę i podwiązkę ;)

Rozalinda
30-05-2014, 02:17
A ja bez szycia miałam, ale zapomniałam wziąć błękitnej podwiązki... uuuu

Valush
31-05-2014, 16:22
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/repydugu-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/05/31/repydugu.jpg)

Plener pozdrawia nieobecnych ;)



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

somrozen
01-06-2014, 16:25
Dziękujemy Jackowi za zorganizowanie cudownego pleneru, a wszystkim uczestnikom za mega sympatyczną atmosferę...pozdrawiamy, Dorota i Irek :)

Marie
01-06-2014, 16:31
Zgadzam się absolutnie. Było rewelacyjnie, świetni ludzie, modelki, wizażystka - Jacku, spisałeś się na medal. Dziękuję tym, dzięki którym znowu czegoś się nauczyłam.

TOP67
01-06-2014, 21:46
Wrocław w domu

Walle
01-06-2014, 22:08
Wrocław w domu

Rzeszuf także ;-)

gustaw79
01-06-2014, 22:13
Kalisz także. Halszka Wasilewska-wódko pozwól żyć ;)

Valush
01-06-2014, 22:54
Kalisz na bis minus 6h ;)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

.:Gerard:.
01-06-2014, 23:12
o 22.00 przybyłem
przejazd przez Berlin kosztował mnie ponad 4 godziny,
po trasie budowy, korki na 7-10 km

Jacek_Z
01-06-2014, 23:23
Dziękuję za udział, zapraszam we wrześniu (oczekuję propozycji ciekawych lokalizacji, najlepiej w centrum kraju). :)
Mam nadzieję, że reszta też bezpiecznie i bez przygód dotarła do domów.

Pamiętajcie - dziewczyny liczą na zdjęcia.
Linki do portfolio modelek (tak możecie nawiązać z nimi kontakt):
http://www.maxmodels.pl/modelka-marta20-90-90.html
http://www.maxmodels.pl/modelka-hotchocolate.html
http://www.maxmodels.pl/modelka-aleksandrahapka.html
http://www.maxmodels.pl/modelka-emiiilia.html
Mariola już dała zdjęcia !!! :) jestem w lekkim szoku :)


Założyłem galerię na mojej www: http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php (ostatnia pozycja na liscie)
pierw trzeba się zarejestrować, link aktywacyjny trafia do mnie. Dopiero potem mozna wrzucać zdjęcia.
Jest juz kilka zdjęć. Tomek, proszę wrzuć tam backstage takie jak na FB.
Zmieniłem uprawnienia, mozna wrzucać zdjęcia samemu, bez akceptacji.

Na koniec prywatna prośba - napiszcie recenzję (pod kątem przyszłych, niczego nieświadomych potencjalnych uczestników) na: http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=32
nie zwlekacie z tym za bardzo.

TOP67
02-06-2014, 07:05
Dla tych, którzy nie mają FB

1.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7387-2.jpg
źródło (https://picasaweb.google.com/lh/photo/isog4Hxd-5RCb--7PCgtkDuvx2-9VWmuGCwSExS3190?feat=directlink)


2. Kobieta koc. Ostatni hit sezonu

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7365-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-AFupiyDRguQ/U4uIK_NOoyI/AAAAAAAExkQ/NDt162zXJNA/s1024/TP6_7365.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7367-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-5f23p1UD00w/U4uIL-yXM5I/AAAAAAAExkY/lS8McHjb0Ak/s1024/TP6_7367.jpg)

4. Piersi kurczaka

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7370-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-n9wuaY4cv34/U4uIN19fa5I/AAAAAAAExko/Q3ojOP97AfQ/s1024/TP6_7370.jpg)

5. Kurczak odlatuje

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7636-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-oZEmJsjIJqE/U4uQhyMSeRI/AAAAAAAExns/C0X31O4DMg8/s1024/TP6_7636.jpg)

6. Jak to oznaczysz, to zabiję

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7641-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-YYB6wwkhx0M/U4uQi6iHZxI/AAAAAAAExn0/Y86ClJfZhUA/s800/TP6_7641.jpg)

7. Bo kto by patrzył na plecy

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7671-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-mc6zZELa3OA/U4uQhI_YmyI/AAAAAAAExnk/oEd6wAfPI5Y/s800/TP6_7671.jpg)

8. Fotografować każdy może

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7667-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-8nqfrW5dZA0/U4uQmcJHK6I/AAAAAAAExoU/xUG14QMhTBc/s1024/TP6_7667.jpg)

9. I wszystkim

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7647-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-a3Fr45T-iRE/U4uQks3spMI/AAAAAAAExoE/t_5fVmmyiu0/s1024/TP6_7647.jpg)

10. O, trochę rozmazane

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7646-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-t8_baXIkVBk/U4uQjx2EKBI/AAAAAAAExn8/BBqVqaFVRvA/s1024/TP6_7646.jpg)

11. Trzeba było jednak zabrać nikona

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7663-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-edNm-7JC3nU/U4uQlSuqbPI/AAAAAAAExoM/XRT7wLLYljg/s1024/TP6_7663.jpg)

Marie
02-06-2014, 08:24
Jacku, wiesz, że albo zrobię szybko, albo znowu poleżą latami na dysku. A radość "Kurczaka" bezcenna.

pinokio
02-06-2014, 10:41
Ale wam zazdroszczę. Żałuję, że nie mogłem być z wami.
Wrzucajcie fotki, dziewczyny czekają ;)

nikonista02
02-06-2014, 12:27
Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję Jacku za świetny plener.

Jacek_Z
02-06-2014, 13:00
:)
Można (a nawet powinniśmy) linkować zdjęcia z pleneru/
Np widzę, że Marek coś wrzucił: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=248892
z dedykacją dla nas :)
To jest chyba Marta? ;)

passer
02-06-2014, 13:40
Wielkie podziękowania , za organizację wyjazdu , atmosferę pobytu , nowe znajomości i możliwość kierowania szkiełek na "smaczne obiekty" !
Wizażystka z kierowcą dotarli bezpiecznie do Bydgoszczy na niedzielny domowy obiad .

arieloza
02-06-2014, 14:28
Podziękowania,choć to tylko 1 dzień to i tak bardzo się cieszę że mogłem się z Wami spotkać,poznać i po fotografować.
Wróciłem 1.30 w sobotę ;-).
Pozdrawiam wszystkich serdecznych ludzi.
Ariel (nie Arek ;-) )

Marie
02-06-2014, 14:43
Mieliśmy wielkie szczęście, bo dziś zimno, zachmurzone i pada. Szaro i nijak.

TOP67
02-06-2014, 15:05
Zwłaszcza wczoraj żal było wyjeżdżać.

.:Gerard:.
03-06-2014, 00:59
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=3381714#post3381714

anita_wlo
04-06-2014, 08:45
Backstage z pleneru wrzuciłam do albumu oto link https://plus.google.com/photos/102046264182729680728/albums/6020956850629492593?authkey=CKKVkciy_aeN4QE

Również dziękuję za miły plener :)

nikonista02
04-06-2014, 16:01
Robercie, odnalazłeś Swoje kolodiony?

TOP67
04-06-2014, 16:05
Kolodionowy psuj


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/TP6_7436-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-UMFXjkB8JNM/U4yqzi7y4NI/AAAAAAAExww/rlZQewG43cc/s1024/TP6_7436.jpg)

RobertMiernik
04-06-2014, 17:45
Robercie, odnalazłeś Swoje kolodiony?

O właśnie!

Słuchajcie, na recepcji leżały trzy kolodiony z Pałacu w Grąbkowie, pewnie ktoś myślał, że już pojechaliśmy i je spakował co by nie zginęły.
Niech Ktoś owy się do mnie odezwie to się zgadamy co i jak.

Dzięks

Jacek_Z
04-06-2014, 22:01
Miałem telefon od modelki aktowej - nie oznaczamy jej na FB. Na wszelki wypadek nie oznaczajcie tez takich gdzie jest zakryta, w przeźroczystościach itd.
Najlepiej nie oznaczajcie jej wcale.

RobertMiernik
04-06-2014, 22:38
Robercie, odnalazłeś Swoje kolodiony?


O właśnie!

Słuchajcie, na recepcji leżały trzy kolodiony z Pałacu w Grąbkowie, pewnie ktoś myślał, że już pojechaliśmy i je spakował co by nie zginęły.
Niech Ktoś owy się do mnie odezwie to się zgadamy co i jak.

Dzięks

Mo i magicznie zginięte kolodiony się okazało, tak jak przypuszczałem odpowiedzialni ludzie je zapakowali bo myśleli, że pojechałem i o nich zapomniałem ;)

Dzięki Pawle! ;)

Jacek_Z
02-07-2014, 20:57
Kolejny plener, zapisy, informacje http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=249858 - zapraszam :)
a recenzji malutko ... http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=32 ale ciągle mam nadzieję ...
za to parę osób ambitnie wrzuca do galerii zdjęcia :) http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php

Marie
02-07-2014, 21:13
Jacku, jak przypominasz - to działam. Zapisana, recenzja wystawiona.

Jacek_Z
02-07-2014, 21:19
Dzięki. Ty to dostajesz pochwałę za wrzucanie zdjęć na galerię :) No i Gerard i Anita wrzucają, oczywiście są też backstage TOP67. 4 osoby.
Kuba byś mógł, na FB wrzucałeś. No i kilka innych osób na FB też dało zdjęcia. Wypatrzyłem tam zdjęcia u eSPARROW, Gustaw79, jerzyb, nikonista02, somrozen, Rozalinda.

Marie
02-07-2014, 21:26
A na piśmie dostanę? Czy medal na szyję z lizaka?

Jacek_Z
02-07-2014, 22:55
Na piśmie. :) Zrobię ci w nagrodę 2 identyfikatory, jeden przypniesz z przodu a drugi z tyłu ;)

Jacek_Z
25-08-2014, 12:29
Kurczaczek do mnie napisał, prosi o zdjęcia.
W ogóle to kurczaczek szaleje, wszędzie go pełno ;)
A Mariola jest na pewszej stronie Maxmodels http://www.maxmodels.pl/fotograf-mariolahupert.html (swoją drogą - duzo tu zdjęć z naszych plenerów :))
Kurczaczek pewnie zdjęcia Marioli ma, ale od innych - nie wiem.
Oczywiście nie tylko o zdjęcie Emilii chodzi, zdjęcia pozostałych dziewczyn też powinniście oddać.
No i wpis (recenzja) ma mojej http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=32 itd itd.
Pomysły jak was motywować PO plenerze mi się skończyły. Mogę tylko grozic wykluczeniem z następnego pleneru ;)
A tak na serio - przywieźcie zdjęcia do Ciechocinka. Bo będę truł.

Marie
25-08-2014, 12:32
Ale mi reklamę robisz Jacku - dzięki.
Ode mnie Kurczak ma wszystkie, które obrobiłam. Inne dziewczyny też, gdy tylko są gotowe, wysyłam i wrzucam do Ciebie również (gorzej z poprzednimi plenerami:)) Ale może kiedyś się doczekają.

.:Gerard:.
25-08-2014, 14:26
Dzięki. Ty to dostajesz pochwałę za wrzucanie zdjęć na galerię :) No i Gerard i Anita wrzucają, oczywiście są też backstage TOP67. 4 osoby.


Pochwale, coś byś obiecał, może ze następnym razem przywieziesz alkohol przeznaczony do picia .... ;)

Jacek_Z
25-08-2014, 14:33
Czyli Whisky? ;) OK.

Jacek_Z
11-03-2015, 00:41
Marta robi karierę. Jest "wodzianką" u Wojewódzkiego
www.maxmodels.pl/marta-karpinska-nowa-wodzianka-kuby-wojewodzkiego,a,710.html

Przy okazji - plener wiosenny - chyba ostatni weekend maja. Szykujcie się :)

fafniak
11-03-2015, 00:47
co to jest wodzianka ? (pomijając pseudo zupkę ? )

Jacek_Z
11-03-2015, 01:05
Oprócz TVP ;) istnieje jeszcze stacja TVN. W TVN ma swój program Kuba Wojewódzki (leciał własnie przed chwilą). Marta robi tam za hostessę przynoszącą rozmówcom Kuby wodę, stąd "wodzianka". Ma całe kilkanascie sekund dla siebie. A że jest raczej skąpo ubrana to daje się zapamietać. Jej poprzedniczki robiły to samo.

Kariera jak kariera ;) Inne dziewczyny pracują może i ambitniej, ale tego nie widać. A jak nie widać ... to nie ma kariery. Takie czasy.

fafniak
13-03-2015, 09:37
Oprócz TVP ;) istnieje jeszcze stacja TVN.
Faktycznie... chyba widziałem jakieś informacje że taki twór powstał ;)