PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać takie kolorki?



zolton
27-03-2014, 23:37
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak uzyskać poniższe efekty. Jakimi suwakami się bawić? LR czy PS?
http://www.flickr.com/photos/jimmonk/13416394824/
http://www.flickr.com/photos/jimmonk/13416393404/
http://www.flickr.com/photos/jimmonk/13416147593/

GonzoG
27-03-2014, 23:47
Nie wiem o co chodzi z tymi kolorami... bo dla mnie wyglądają normalnie - zwykłe ustawienie WB, saturacji i kontrastu.

Drugie zdjęcie to najprawdopodobniej HDR, czy to z jednej klatki kilka razy wywołanej, czy z kliku zdjęć.

Ornat Bros
28-03-2014, 00:15
Drugie zdjęcie to najprawdopodobniej HDR, czy to z jednej klatki kilka razy wywołanej, czy z kliku zdjęć.

Najprawdopodobniej nie masz racji.

genghiskhan
28-03-2014, 00:19
Najprawdopodobniej nie masz racji.

Kolega pewnie nie wie, że poza hadeerami są też lampy błyskowe :D

GonzoG
28-03-2014, 00:44
Kolega pewnie nie wie, że poza hadeerami są też lampy błyskowe :D

Wie, wie też że światło rozchodzi się liniowo i powoduje cienie, które tam nie powstają.

Ornat Bros
28-03-2014, 15:07
Wie, wie też że światło rozchodzi się liniowo i powoduje cienie, które tam nie powstają.

możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

morzon
28-03-2014, 15:14
Drugie zdjęcie to najprawdopodobniej HDR, czy to z jednej klatki kilka razy wywołanej, czy z kliku zdjęć.

Na 99% jest to zdjęcie dopalone lampą. Cienie są - popatrz na cienie od okularów, czy choćby od szyi. Światło słoneczne oświetla od od tyłu, lekko z lewej - policzek i bark.

Ornat Bros
28-03-2014, 15:24
Patryk, no i wszystko zepsułeś :(

puszosław
28-03-2014, 15:49
zolton lampa z softem, albo spora blenda + operator lub statyw z uchwytem i próbować do skutku :)

BTW za iste rowery.

zolton
28-03-2014, 21:52
zolton lampa z softem, albo spora blenda + operator lub statyw z uchwytem i próbować do skutku :)

BTW za iste rowery.

Na lampę na chwilę obecną nie nazbieram a blendy będzie kolega kupował (150 cm wystarczy?).

W akademiku mam konstruktora takich rowerków :) Może na wakacjach i mi coś wyrysuje i wyspawa :D