PDA

Zobacz pełną wersję : Sokolica o wschodzie, czy zachodzie?



black70
27-03-2014, 21:01
Hej, planuję wypad w Pieniny w ostatni weekend kwietnia. Mam mały dylemat, czy wyjść na Sokolicę na wschód, czy zachód słońca? Jeśli ktoś był, to proszę o podpowiedź. Jeśli ktoś ma w planach wyskoczyć na Sokolicę w tym samym czasie, to towarzystwo mile widziane :)

mikkay
27-03-2014, 21:28
Jak już zdecydujesz się na wschód lub zachód to pamiętaj by dobrać odpowiednią trasę. Na wschód ze Szczawnicy nie wejdziesz, flisacy trochę później zaczynają pracę ;) Zachód jak to zachód, a przy wschodzie możesz trafić na fajne mgiełki.

Pumexior
27-03-2014, 23:00
W Pieninach zdecydowanie polecam wschód :) Nie wiem jak teraz, ale jesienią, na Sokolicy, słońce wschodzi w miejscu ciężkim do sfotografowania, także w kadrze tarczy nie uświadczysz. Mimo to, polecam wschód. Ze względu na bliskość wypady zazwyczaj planuje w piątek wieczór/sobotę także jeśli nie stanie nic na przeszkodzie to chętnie się wybiorę :) O ile pisząc "weekend" masz na myśli noc z soboty na niedzielę, bo tylko wtedy mogę :) Z Krościenka bez problemu można wejść na wschód :)

black70
28-03-2014, 14:44
Dzięki za podpowiedzi. Tego właśnie się obawiałem, czyli zrywania się w środku nocy ;) W Szczawnicy się zatrzymam. Wiadomo, że o tej porze dnia, a raczej nocy to tylko wejście z Krościenka i podjazd samochodem maksymalnie najbliżej - do samego znaku zakazu.
W nocy z 26/27 kwietnia wschód na Sokolicy jest o godz. 5:21. Golden Hour do 6:06. Czyli trzeba wyjść przed 4:00 (czołówki niezbędne). Poniżej zamieszczam kąty wschodu i zachodu w tym dniu na Sokolicy wraz z tabelką i zapraszam chętnych na powitanie dnia w tym magicznym miejscu. Jak będzie zainteresowanie, to wrzucę info do "plenerów nikoniarzy" z zarysem planu na 2 pełne dni.
@Pumexior - dzięki za towarzystwo :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/20140328_112930-1.png
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/--5tcfOUS30A/UzVSsilcRyI/AAAAAAAAWi4/3FiG5mpWcz4/s918/2014-03-28_112930.png)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/20140328_113045-1.png
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-JPDRlVERtFU/UzVSwPeDytI/AAAAAAAAWjA/GMZeH-kwNjg/s800/2014-03-28_113045.png)

Amadeusz
31-03-2014, 21:39
Z tego co pamiętam to poniżej godziny się idzie. Latarka to podstawa.

malibu
01-04-2014, 10:00
black70 a może weekend majowy ?

black70
01-04-2014, 10:28
Unikam długich weekendów z prostej przyczyny: tłumy ludzi ;)

Fajną miejscówkę (35 zł./os) na nocleg mam już zarezerwowaną 26-29.04.
Plan miejscówek fotograficznych przygotowany :)

edit: patrząc na kąt wschodu o tej porze, to raczej tarcza słońca będzie niewidoczna w początkowej fazie. Zasłaniać ją będą drzewa. Chyba, że się mylę.

malibu
01-04-2014, 11:00
no ja będę trochę później to może będę się wspierał waszymi doświadczeniami, w Szczawnicy byłem ostatnio w sierpniu i to były tłumy i taki gorąc że mi się niechciało dźwigać dodatkowo sprzętu foto :) nocleg w fajnym sprawdzonym przeze mnie miejscu to 40 pln czyli koszty małe :)