PDA

Zobacz pełną wersję : A moze nowy dział?



Al Bundy
22-04-2007, 17:16
Wcześniej nie zwracałem uwagi na to ale od kilku dni mam właśne studio i nagle zaczęło mnie denerwować że nie mam tutaj jeszcze działu poświęconego wszystkiemu co ze studiem związane - akcesoria, światła, tła itd. Czy szanowny admin nie ma podobnego zdania? Wchodzę na inne forum poświęcone fotografii i czesto takie działy widzę - z powodzeniem się rozrastają...

Jacek_Z
22-04-2007, 20:41
są i inne dziedziny dość specyficzne - ze swoim innym sprzętem itp (np makro)
sęk w tym, że to forum o sprzęcie nikona, a nie fotograficzne. Nikon nie robi nic specyficznego do studia.
Ja jestem za tym, by to było jedno i drugie i by było wydzielone miejsce dla profesjonalnej fotografii. I to bardzo wyraźnie oraz zrobione z pomysłem.

szympro
22-04-2007, 22:14
...
sęk w tym, że to forum o sprzęcie nikona, a nie fotograficzne. Nikon nie robi nic specyficznego do studia.

Kiedys, na starym forum jeszcze (phpBB), bylo na gorze ze jest to forum uzytkownikow aparatow marki Nikon i obiektywow Nikkor, a pod spodem czerwonym drukiem , ze istota tego forum jest fotografia. Tak wiec forum jest i o tym i o tym. Gdyby bylo inaczej, po co dzial " Zdjecia - kategorie tematyczne "?

Jacek_Z
22-04-2007, 22:18
jakubs nie rozumiem obaw.
Zdjęcia - bez ograniczeń na profesjonalne czy nie są w konkursach czy w działach tematycznych : akt, ludzie, przyroda, krajobraz itp. Możesz pisać i piszesz.
Co chcesz pisać w dziale o sprzęcie studyjnym jak go nie masz - i po co chcesz pisać? Będziesz tam dawał rady?

cyrusvirus
23-04-2007, 02:06
fajnie fajnie, chetnie bym sobie (jak i wiele innych osob) poczytal i na pewno sie czegos dowiedzial o studio na ulubionym forumie, tym bardziej ze na stronie glownej jak byk jest baner z kursem fotografii studyjnej :) Chociaz ten baner moze sluzyc dokladnie czemu innemu... ;) Mimo wszystko jestem ZA!

darsedz
23-04-2007, 09:31
dział w którym forumowicze będą mogli sobie wybrać fotki i zamówić ich odbitkę w jakimś wybranym rozmiarze, fotki przedstawiane tutaj na forum, ktos by je tam z moderatorów "kwalifikował" do tych celów, oczywiście autor zdjęcia miałby z tego jakieś pieniazki... strona mogłaby mieć jakieś
pytanie "a dlaczego tu" itp... ludzie tutaj maja dostęp do profesjonalnych maszyn, poza tym bedzie to promocja forum a i fotki typu "och-ach" zarabiałyby na siebie....

co Wy na to?

Al Bundy
23-04-2007, 12:35
Niezależnie od opini chciałbym usłyszeć tę najważniejszą czyli co na to Piotr. Wiem że nie ma czasu co też odczułem ale wydaje mi się że fajnie byłoby tutaj taki dział założyć. Naprawdę sporo osób spośród was ma studio i napewno coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie. Nie wspomnę że na innych forach uzyskanie jakiś informacji jest ciężkie z racji mniejszej zażyłości między userami co tutaj nie stanowi problemu. Taka druga rodzina powinna mieć taki właśnie dział... W końcu chyba każdy chciałby wcześniej czy później w studiu się zabawić. Nie sądzę też aby dział ten w jakikoleik sposób umniejszał zyski z kursu fotografii studyjnej - wręcz przeciwnie. Sam właśnie otworzyłem lokal i szybko okazało się że muszę sam z takiego skożystać...

yetti
23-04-2007, 12:48
Nie ukrywam że dział poświęcony fotografii studyjnej szczególnie zaś wyposażeniu studia radośnie powitam. Jako raczkujący w temacie mam sporo pytań i trudno mi znaleźć miejsce na forum które byłoby najwłaściwsze do ich zadawania.
Co do ewentualnej konkurencji dla kursu... hehe, niemożliwe ;) Gdyby przyjąć taki tok myślenia należałoby zamknąć szkoły, uniwesrytety i wszystko co z edukacją związane i produkować jak najwięcej makulatury podręcznikowej.

admin
23-04-2007, 15:42
Hmmm. Niech pomysle :) No dobra, zmontuje cos ;) Na razie doba jest dla mnie o 20 godzin za krotka. Przy okazji wybaczcie ze nie odbieram ostatnio telefonow, ale niestety nic innego bym nie zrobil.

Al Bundy
23-04-2007, 16:45
Nareszcie ! ;)

Viracocha
23-04-2007, 16:51
To chyba się przeniosę na to forum, mimo, że focę Canonami ;)

yetti
23-04-2007, 17:53
Hmmm. Niech pomysle :) No dobra, zmontuje cos ;)

Dobra wiadomość na początek tygodnia :mrgreen:

Władca Pixeli
23-04-2007, 19:18
To chyba się przeniosę na to forum, mimo, że focę Canonami ;)
Na forum nie toleruje się jedynie tajnych użytkowników Canona. ;) Jawni mogą spokojnie korzystać