PDA

Zobacz pełną wersję : Co bedzie lepsze do kosciola d90 czy RX100?



Mekano
24-03-2014, 18:28
Wypadla mi rodzinna impreza w kosciele, wezme Nexa i 16mm powinien sobie poradzic, ma dobre uzywane iso,
ale moze jeszcze da rade RX100? I powiedzcie czy warto wziac d90+35 1.8? (bez dodatkowej lampy) czy juz nie ma sensu brac d90 i sobie darowac? Powiecie co wedlug was najlepiej by sie spisalo? Nex + 16mm / d90 i 35 1.8 czy moze rx100? Bedzie to taki mix video+zdjecia, moja dzialka to nie sa koscioly, dlatego waham sie troche nad tym d90.. bo to jednak juz stary sprzet i w stosunku do Nex-a wedlug mnie slabiej sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach. i tak przyszedl mi do glowy jeszcze ten rx100? czy sobie go tez darowac?

stachmuszel
24-03-2014, 18:35
Moim skromnym zdaniem zdecydowanie D90+35/1.8. Nex ma lepsze ISO o ok. 1EV, ale ciemniejsze szkło. AF zdecydowanie lepiej poradzi sobie w D90.

koniecpolska
24-03-2014, 19:29
Moim skromnym zdaniem zdecydowanie D90+35/1.8. Nex ma lepsze ISO o ok. 1EV, ale ciemniejsze szkło. AF zdecydowanie lepiej poradzi sobie w D90.A dodatkowo jednoczesny ekwiwalent 24mm i 50mm pozwoli na zróżnicowanie kadrów. Idę o zakład, że stosunek ilości zdjęć w kościele 50mm vs. 24mm będzie wynosił mniej więcej 75%:25% ...

RX100 nie waży, więc też go można mieć w kieszeni.

matys
25-03-2014, 12:25
A e16 na 2.8 rewelacyjne nie jest... brałbym d90 i rx100

koniecpolska
25-03-2014, 15:45
A e16 na 2.8 rewelacyjne nie jest... ... przez co jest bardzo artystyczne, co się w sam raz nadaje na taką okoliczność.

matys
25-03-2014, 20:57
Patrząc na to w ten sposób, masz rację. Wypadałoby wziąć na taką okoliczność również fujian'a :-)

Mekano
25-03-2014, 23:15
ok. dzieki.


RX100 nie waży, więc też go można mieć w kieszeni.
Racja, jest taki maly ze czy on bedzie czy nie to w zasadzie roznicy nie zrobi..