PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparat po nikonie d3100?



Silencex3
24-03-2014, 14:49
Witam :)
Używam Nikona d3100 i nikkora 50mm 1.8, mam także 18-105 i lampę SB-900. Zastanawiam się nad zmianą body, niestety budżet mam ograniczony (ok.5000zł). Zastanawiam się nad d300s, d700 lub d7000/7100.
Moim ostatnie pytanie: Pozostac na razie przy tym body i dokupic jakies obiektywy? np 35 lub 85?

Przemek-83
24-03-2014, 15:16
Pytanie jest mało rzeczowe i rozległe.
Nie wiadomo co fotografujesz i co Ci przeszkadza i brakuje w 3100.Jeśli tylko chcesz se zmienic bo kase trzeba uplynnic to którykolwiek.Pucha 7100 bedzie dobrym wyborem ale trzeba tez pamietac o mocnym kompie .Jest tyle tematów o 7100 że aż razi w oczy

Silencex3
24-03-2014, 15:20
Głównie robię portrety, zdjęcia w studiu i zdjęcia na imprezach :)

Andrzej1974
24-03-2014, 15:27
Głównie robię portrety, zdjęcia w studiu i zdjęcia na imprezach :)

Niedawno jeden forumowicz do portretów polecał mi D700. Do zdjęć w studio, gdzie jest dobre oświetlenie też pewnie D700. Przy imprezach np. w klubie (kiepskie światło) raczej coś z wysokim ISO (D7100?).

Ned Stark
24-03-2014, 15:28
Dokupiłbym szkieł ;-) Ja właśnie skończyłem kompletowanie szklarni i jestem bardzo zadowolony z efektów. Body jako body bez dobrych szkieł niewiele zmieni.

RAF7705
24-03-2014, 16:00
Andrzej przecież d7100 nie ma lepszego wysokiego iso niż d700.
Jak to ma być do roboty to d700 i obiektywy w miarę możliwości.

Wysłane z mojego GT-I9300

mamut54
24-03-2014, 16:18
Używkę d700 za jakieś 3500 kupi obiektyw za 1500 to chyba tylko S17-50 2.8 = mieści się w budżecie. Stałkę N50 1.8 ma. Jak wolisz stałki to poszedłbym podobnie jak
Ned Stark (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=51275) ( zacny zestaw) tylko to wachlowanie szkłami - ale efekt jest.

skarcity
24-03-2014, 17:15
Używkę d700 za jakieś 3500 kupi obiektyw za 1500 to chyba tylko S17-50 2.8 = mieści się w budżecie.

Trochę niedobrana para :-)

Zmień body. D3100 jest kiepski - taki D7100 przerasta go o oooooooo. A czy wchodzić w FX to już sprawa trochę inna.

Pozdrawiam

TOP67
24-03-2014, 17:52
Głównie robię portrety, zdjęcia w studiu i zdjęcia na imprezach :)


Niedawno jeden forumowicz do portretów polecał mi D700. Do zdjęć w studio, gdzie jest dobre oświetlenie też pewnie D700. Przy imprezach np. w klubie (kiepskie światło) raczej coś z wysokim ISO (D7100?).

Do portretów FX, jeśli lubisz małą GO. Z wymienionych tylko D700. Jednak D700 i D300 mają najgorsze oddanie koloru skóry.
Do studio D300 i D700 to kiepski wybór. Mała rozdzielczość, a światła raczej nie brakuje. Zwykle też w studio chcemy mieć większą GO. Tu najlepszy jest D7000/D7100.
Zdjęcia na imprezach. Jeśli masz na myśli ciemne sale, to D300 da najgorszy obrazek (gorszy od D3100). D700 i D7100 mają porównywalny poziom szumów, ale różni się on charakterem. D700 i D300 mają za to najpewniejszy AF.


Używkę d700 za jakieś 3500 kupi obiektyw za 1500 to chyba tylko S17-50 2.8 = mieści się w budżecie.

Tylko, że to jest obiektyw DX. Na D700 zostanie 5Mpix.

Andrzej1974
24-03-2014, 18:20
Andrzej przecież d7100 nie ma lepszego wysokiego iso niż d700.

Dokładnie. ;-)
W takim razie chyba wszystko już jasne... D700?

Silencex3
24-03-2014, 18:21
tak. d700 :)

SerU
24-03-2014, 20:25
Tyle, że masz tylko jeden obiektyw pod FX - tą 50-tkę.
Do tego będziesz potrzebował jakiegoś jasnego zooma (do klubów) - najtaniej, to chyba sigma 28-70 f/2.8, potem Tamron 28-75 f/2.8, a dalej to już studnia bez dna :) i jakieś szkło do portretów (85 albo 105).