Zobacz pełną wersję : jak uzyskac taki efekt ?
jak w temacie. Czy to jakis filtr ?
http://obrazki.wapnet.pl/view.php?filename=417L1004025ca.jpg
ARECKI777
19-03-2014, 23:10
Może to Cie zadowoli: http://www.extrasite.com.pl/index.php/photoshop-tutorial/7-photoshop-efekt-ruchu
RobertMiernik
19-03-2014, 23:23
Niestety to zdjęcie zostało zrobione najlepszym aparatem świata (Lejkom) więc w żaden sposób nie da się podrobić tego efektu.
A jakbyś koniecznie chciała spróbować to:
W Photoshopie:
kopiujesz warstwę z obrazkiem i ustawiasz się na 'górnej' warstwie
dajesz filtry -> blur -> Radial blur
ustawiasz na zoom i sporą wartość (Amount) tak powiedzmy ponad 30
dajesz ok
a później dodajesz do warstwy z blurem dodajesz maskę i zamalowujesz to co ma być nieporuszone
kunec
ARECKI777
19-03-2014, 23:28
Niestety to zdjęcie zostało zrobione najlepszym aparatem świata (Lejkom) więc w żaden sposób nie da się podrobić tego efektu.
A jakbyś koniecznie chciała spróbować to:
W Photoshopie:
kopiujesz warstwę z obrazkiem i ustawiasz się na 'górnej' warstwie
dajesz filtry -> blur -> Radial blur
ustawiasz na zoom i sporą wartość (Amount) tak powiedzmy ponad 30
dajesz ok
a później dodajesz do warstwy z blurem dodajesz maskę i zamalowujesz to co ma być nieporuszone
kunec
Czyli dokładnie tak jak w linku, który podałem ;)
RobertMiernik
19-03-2014, 23:29
Czyli dokładnie tak jak w linku, który podałem ;)
Tak jest, ale właśnie jem obiad i pisałem jedną ręką więc trochę mi to zajęło i jak zaczynałem to jeszcze nie było odpowiedzi ;>
ARECKI777
19-03-2014, 23:31
Tak jest, ale właśnie jem obiad i pisałem jedną ręką więc trochę mi to zajęło i jak zaczynałem to jeszcze nie było odpowiedzi ;>
Spoko :)
Jakiś czas temu w radiu (nie pamiętam jakim), jakaś pani fotograf się wypowiadała, że ciekawe efekty można uzyskać poprzeć "kręcenie" obiektywem w trakcie robienia zdjęcia, ale ja tego nie próbowałem i nie wiem do końca czy efekt końcowy to miało być coś takiego jak wyżej czy chodziło o coś zupełnie innego...
RobertMiernik
19-03-2014, 23:32
jest podobnie
ale zdjęcie zrobione stałoogniskowym obiektywem 35mm a nie zoomem, więc efekt jak najbardziej PSowy
D_Z_I_A_D_E_K
19-03-2014, 23:41
faktycznie to zdjęcie sadząc po ekspozycji (1/1000s) zostało po(PS)ute.
Podobny efekt możesz uzyskać kręcąc zoomem podczas wyzwalania migawki
Borat1979
19-03-2014, 23:44
Spoko :)
Jakiś czas temu w radiu (nie pamiętam jakim), jakaś pani fotograf się wypowiadała, że ciekawe efekty można uzyskać poprzeć "kręcenie" obiektywem w trakcie robienia zdjęcia, ale ja tego nie próbowałem i nie wiem do końca czy efekt końcowy to miało być coś takiego jak wyżej czy chodziło o coś zupełnie innego...
Ale to raczej na długich ekspozycjach np. coś takiego co robi Lincoln Harrison
http://www.boredpanda.org/star-phtography-lincoln-harrison/
ARECKI777
19-03-2014, 23:47
Ale to raczej na długich ekspozycjach np. coś takiego co robi Lincoln Harrison
http://www.boredpanda.org/star-phtography-lincoln-harrison/
Ciekawie to dosyć wygląda, myślę, że nie będzie to potraktowane jak off top jak zapytam, jak to uzyskać na długich ekspozycjach? Czy mocuje się coś takiego na obiektywie jak przy filmowaniu co pomaga kręcić nie tracąc stabilizacji? Bo długa ekspozycja, a my będziemy kręcić to raczej zdjęcie poruszone wyjdzie...
RobertMiernik
19-03-2014, 23:48
To co jest na zdjęciach jest komputerowe raczej, drzewo i droga nie ruszone więc to sklejka z kilku (nastu?) zdjęć.
ARECKI777
19-03-2014, 23:51
Myślałem, że gwiazdy robione "manualnie", a drzewo ewentualnie jakoś na warstwach wstawione gdy było cyknięte bez kręcenia, ale może i masz racje, że to wszystko już zasługa komputera.
Borat1979
20-03-2014, 01:13
Kiedyś w serwisie flickr czytałem, że pierwsza klatkę naświetla, na krótszym czasie z wyższym iso żeby mieć pierwszy plan bez poruszeń gałęzi a resztę już normalni na długich czasach i łączy w PSie na warstwach.
przy stałce- wiadomo- PS, ale przy zmiennoogniskowym to fajna zabawa z tym kręceniem
jak to uzyskać na długich ekspozycjach? Czy mocuje się coś takiego na obiektywie jak przy filmowaniu co pomaga kręcić nie tracąc stabilizacji? Bo długa ekspozycja, a my będziemy kręcić to raczej zdjęcie poruszone wyjdzie...
O ile nie chodzi o takie zdjęcia jak podane przez autora wątku, to można robić z ręki, z jednej klatki.
Jakiś rok temu bawiłem się tym i jak spojrzałem na exif, przy około1/25s (f16-22) zdjęcia nie wychodziły poruszone.
Problemem jest jednak to żeby uchwycić to, co cię interesuje w tym małym obszarze ostrości, który znajduje się w centrum kadru- jego wielkość zależy od szybkości wsuwania/wysuwania obiektywu i chyba od tego czy obiekt jest prostopadły do aparatu, czy pod kątem.
http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/77_zpsadeb23ff.jpg
Jakby ostrość była na głowie, to byłoby fajne wrażenie ruchu, a tak to ostrość poleciała na drzewko i zdjęcie bez sensu :)
http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/79_zpsdedf678c.jpg
Fortaigne
29-03-2014, 20:49
Próbowałem z ciekawości z tym kręceniem zoomem o którym piszecie, ale zupełnie nie wychodzi mi taki efekt. Może zbyt krótkie czasy były fakt. Komuś się udało zoomem tak zrobić ?
Próbowałem z ciekawości z tym kręceniem zoomem o którym piszecie, ale zupełnie nie wychodzi mi taki efekt. Może zbyt krótkie czasy były fakt. Komuś się udało zoomem tak zrobić ?
A post wyżej sprzed ponad tygodnia widział ??
Może to Cie zadowoli: http://www.extrasite.com.pl/index.php/photoshop-tutorial/7-photoshop-efekt-ruchu
Super tylko jest mały problem. Czy da się to pole które ma być ostre w centrum kadru jakos poszerzyc ? zaznaczyc od jakiego punktu ma rozmywac? bo efekt fajny ale to co w srodku jest tez tak rozmyte ze nie widać co tam jest :(
Próbowałem z ciekawości z tym kręceniem zoomem o którym piszecie, ale zupełnie nie wychodzi mi taki efekt. Może zbyt krótkie czasy były fakt. Komuś się udało zoomem tak zrobić ?
1/50 sekundy, f/13 i do tego doszedł jeszcze panning:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/zp6-1.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/zp6.jpg)
Super tylko jest mały problem. Czy da się to pole które ma być ostre w centrum kadru jakos poszerzyc ? zaznaczyc od jakiego punktu ma rozmywac? bo efekt fajny ale to co w srodku jest tez tak rozmyte ze nie widać co tam jest :(
Da się. Wystarczy odpowiednio ustawić sam filtr.
Można też to wykonać na drugiej warstwie i wtedy maską określasz co, gdzie i jak będzie rozmyte.
Da się. Wystarczy odpowiednio ustawić sam filtr.
Można też to wykonać na drugiej warstwie i wtedy maską określasz co, gdzie i jak będzie rozmyte.
ale ten filtr ma tylko skale mocy że tak się wyrażę ( jak dam mniej siły rozmycia to owszem środek jest bardziej widoczny ale ten efekt ruchu/zoomu jest nijaki) i rodzaj rozmycia, czy można gdzieś ustawić jak duże pole licżąc od środka ma pozostać nieruszone przez filtr ?
faktycznie to zdjęcie sadząc po ekspozycji (1/1000s) zostało po(PS)ute.
Podobny efekt możesz uzyskać kręcąc zoomem podczas wyzwalania migawki
święta racja, najprościej jest właśnie zrobić to kręceniem zoomem, w tym przypadku chyba kręciłem oddalając ogniskową Nikkorem 24-70 :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/544441_3048362824689_1562111099_n.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.