PDA

Zobacz pełną wersję : O Nikonie mówią już na całym świecie



docxxx
18-03-2014, 09:50
Nikonie, dobrze Ci tak! Doigrałeś się:

http://nikonrumors.com/2014/03/17/nikon-d600-spot-issue-all-over-the-news-again-after-chinese-tv-report.aspx/


CCTV (China Central Television) broadcasted a report on the defective D600 camera and today many major news agencies all over the world are basically killing Nikon's reputation and even driving the company's stock down...


ps. Taki mój mały manifest ;)

shaolin
18-03-2014, 10:07
Ty sie zaraz doigrasz za dublowanie info :razz:

http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3336794&postcount=5895

docxxx
18-03-2014, 11:35
Sorki

Wyslane z telefonu

shaolin
18-03-2014, 12:06
Wybaczam.

;)

gryson
18-03-2014, 13:59
Wyjdzie nam to na dobre, z czasem... ;)

docxxx
18-03-2014, 15:34
No pewnie że tak. Nikon wróci do dbania o klienta z pocałowaniem rączki. A mówiłem Wam, że historia Dell Hell, ZSF itd. to nie pitu-pitu, a realny głos użytkowników systemu. Do tego trzeba jednak czasu i determinacji.

RobertMiernik
18-03-2014, 16:22
Nie mówiłeś, że masz takie znajomości w Chinach...

Ech panowie, naprawdę myślicie, że to nam wyjdzie na dobre...

Za błędy firmy płaci klient, powinniście się tego nauczyć i pamiętać, że jak coś dostajesz za darmo to ktoś inny za to płaci, przy czym ktosiem innym nie jest pan prezes tylko pan klient...

freefly
18-03-2014, 16:36
To, że Nikonowi dostało się w Chinach, to przypadek, a akcja brudzącymi się matrycami, to był tylko pretekst. Chińczycy od jakiegoś czasu prowadzą kampanię (z politycznym zaangażowaniem włącznie), która ma na celu wymóc na wielkich firmach lepsze traktowanie chińskich konsumentów, na równi z tym w Ameryce, czy Europie zachodniej. Dostało się już wielu innym koncernom.

docxxx
18-03-2014, 16:42
Nie słyszałem, aby Canonowi się dostało. Może dlatego, że nie wypuścili bubla*?


Nie mówiłeś, że masz takie znajomości w Chinach...

Kropla drąży skałę. Oczywiście ZSF to jak pierdnięcie w dżungi, której królem jest Nikon, ale okazuje się, że można coś z tym zrobić. Wystarczy kilka miliardów skośnookich ludzi :mrgreen:

*bubel = synonim słowa Canon :mrgreen:

RobertMiernik
18-03-2014, 16:49
zaiste pięknie by było, gdyby ta strona miała potencjał jaki myślisz, że ma ;)

shaolin
18-03-2014, 16:57
To, że Nikonowi dostało się w Chinach, to przypadek, a akcja brudzącymi się matrycami, to był tylko pretekst. Chińczycy od jakiegoś czasu prowadzą kampanię (z politycznym zaangażowaniem włącznie), która ma na celu wymóc na wielkich firmach lepsze traktowanie chińskich konsumentów, na równi z tym w Ameryce, czy Europie zachodniej. Dostało się już wielu innym koncernom.

Jasne... :lol:


Kropla drąży skałę. Oczywiście ZSF to jak pierdnięcie w dżungi, której królem jest Nikon, ale okazuje się, że można coś z tym zrobić. Wystarczy kilka miliardów skośnookich ludzi :mrgreen:

Skala drazy krople ;) Nikonowi dostalo sie glownie za to, ze CCTV znajduje sobie co roku jakis cel, najczesciej taki, ktorego nie lubi i go obsmarowuje ;) Tak bylo z Jablkiem, tak jest teraz z Nikonem, tak bedzie z kazdym kto fiknie jak mnie bedziecie denerwowac :twisted:

;)

PS. I mieliscie nie drazyc tego tematu w osobnym watku :razz:

docxxx
18-03-2014, 17:06
zaiste pięknie by było, gdyby ta strona miała potencjał jaki myślisz, że ma ;)


Nie ma żadnego (!), ale nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, że można "coś" zrobić. Niestety, większość siedzi i narzeka. Jak Fatman zaczął tłumaczyć, że wcale nie jest tak pięknie z nowymi puszkami, to reszta go atakowała. Było kiedyś takie badanie z małpami, drabiną i bananem. Idealnie pasuje do tej sytuacji na forum.

ps. Dobra, robimy OT. Od jutra wszyscy przechodzimy na Canona i na pewno będzie spokoj :P

sokolnik
18-03-2014, 17:21
Od jutra wszyscy przechodzimy na Canona i na pewno będzie spokoj :P

wypluj te słowa! :P

freefly
18-03-2014, 17:23
Nie słyszałem, aby Canonowi się dostało. Może dlatego, że nie wypuścili bubla*?



Świat nie kończy się na sprzęcie fotograficznym. Są inne branże i firmy które były poddane krytyce w Chinach i ich podejście do chińskich konsumentów.

docxxx
18-03-2014, 17:25
Zadam pytanie jeszcze raz: czy Canon wypuścił bubla, do którego się nie przyznał, a pokątnie wprowadził poprawioną wersję na rynek?

freefly
18-03-2014, 17:37
Zadam pytanie jeszcze raz: czy Canon wypuścił bubla, do którego się nie przyznał, a pokątnie wprowadził poprawioną wersję na rynek?

Canon to tylko aparaty fotograficzne? Skąd mamy widzieć?

RobertMiernik
18-03-2014, 17:57
Zadam pytanie jeszcze raz: czy Canon wypuścił bubla, do którego się nie przyznał, a pokątnie wprowadził poprawioną wersję na rynek?

Nie przypominam sobie, żeby której gumy w Nikonie powodowały odbarwienia i reakcje alergiczne (Canon 650D), masowo także był wymieniany 24-105 bo cała seria poszła w kosmos mimo, że to eLka...
To tak z naszego podwórka z tego co z głowy pamiętam a do tego tona drukarek i innych pomniejszych sprzętów

Fatman
18-03-2014, 18:27
RobertMiernik, ale Canon się do tego przyznał i zorganizował oficjalną akcję serwisową -nie zrobił numeru w stylu D660D z inną gumą. Co ważne nawet Canona nie trzeba było do tego zmuszać. To taka subtelna różnica.

RobertMiernik
18-03-2014, 18:42
Nie przyznał się tylko go złapali a do alergenogennych gum się nie przyznać nie mogli.

Fatman
18-03-2014, 19:18
Oj troszkę inaczej to wyglądało.

http://www.swiatobrazu.pl/canon-eos-650d-nota-serwisowa-blaknaca-guma-26937.html

Istotne są daty: wpis na ŚwiatObrazu z 9 lipca 2012, problem dotyczył aparatów wyprodukowanych pomiędzy 31 maja a 15 czerwca 2012 roku.
Tutaj na stronie Canona można sprawdzić czy dany egzemplarz (po numerze seryjnym) należy wysłać do serwisu: http://web.canon.jp/imaging/eosd/serial/eosdigital1/x6i-650d-t4i.html
Tutaj nota serwisowa: http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_650D.aspx?type=important&faqtcmuri=tcm:13-948234

Tak więc przyznał się i do tego zareagował bardzo szybko. Nie wypuścił modelu 660D aby zatuszować sprawę.

Premiera D600 była 13 września 2012. Nikon ogłosił akcję serwisową miesiąc temu ? (czyli powiedzmy 15.02.2014). Do tego w między czasie wypuścił "nowy" model D610, wiadomo o co chodziło (analogia SB900 ---> SB910) Jest różnica ?

RobertMiernik
18-03-2014, 20:19
Oj troszkę inaczej to wyglądało.
(..)
Tak więc przyznał się i do tego zareagował bardzo szybko. Nie wypuścił modelu 660D aby zatuszować sprawę.


Chyba nie chcesz porównywać brudnej matrycy, która (chyba?) jest czyszczona za darmo co usuwa problem z gumami, które powodują, że Ci łapy rdzewieją?...
Bo mam wrażenie, że porównujesz te dwie wpadki...

Fatman
18-03-2014, 21:18
Porównuje ogólne wpadki firm -i ich zachowanie po. Chyba nie powiesz mi, że Nikon w tym porównaniu wypada lepiej ?

[dopisane]

Do niedawna ta brudna matryca była czyszczona za darmo tylko przy pierwszym serwisowaniu -przy drugim oszukanym przez Nikona klientom kazano już płacić za tą usługę. Tak dla przypomnienia.

RobertMiernik
18-03-2014, 21:51
A rozchorował się ktoś od tego, że tak porównawczo spytam?

No błagam, ja rozumiem, wpadka za wpadkę ale jednak problemem może być niewygodny grip albo wizjer wybijający oko jeśli założy się szkło dłuższe niż 200mm.

Niby tu jeden i tu jeden jednak wolę mieć ból nadgarstka niż piracką opaskę...

Fatman
18-03-2014, 23:22
Nie słyszałem żeby się ktoś od tego rozchorował. Pytanie było takie:


Zadam pytanie jeszcze raz: czy Canon wypuścił bubla, do którego się nie przyznał, a pokątnie wprowadził poprawioną wersję na rynek?

Nie, Canon tak nie zrobił. Owszem wypuścił bubla, ale się do tego przyznał. Praktycznie od razu. Nie było potrzeby straszenia pozwem zbiorowym w USA i blokadą sprzedaży w Chinach.

shaolin
19-03-2014, 03:47
Są inne branże i firmy które były poddane krytyce w Chinach

Wymieniaj.

Najlepszym przykladem jak mozna (i powinno sie) traktowac klienta jest Fuji - X-T1, ledwo wyszedl i wykryto, ze ma problem z przeciekaniem swiatla... Po 5s Fuji mowi, ze wszystkie aparaty beda naprawione za darmo, wszedzie na swiecie.

W dzisiejszych czasach wiekszosc sprzetow wychodzi z mniejszym lub wiekszym bublem, problemem jest jak producent reaguje na takie rzeczy i jak chce pomoc klientom (w koncu bez klientow bylby nikim).

EDIT: Moze trzeba przerzucic ten watek tu http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=16 skoro nie powstrzymaliscie sie od dalszej dyskusji :razz:

kazwita
19-03-2014, 17:25
[...] roblemem jest jak producent reaguje na takie rzeczy i jak chce pomoc klientom (w koncu bez klientow bylby nikim).

To takie zdrobnienie od Nikona? ;)

shaolin
21-03-2014, 06:24
Są inne branże i firmy które były poddane krytyce w Chinach

Ja dalej czekam dalej na liste tych innych firm...

Kazik prawie ;)

Aktualnie D600 w Kitaju mozna kupic tylko na Taobao, ceny w granicach 4-4.8k ;) Kazdy duzy sklep z elektronika nie ma tego sprzetu w ofercie.