PDA

Zobacz pełną wersję : plamy plamy chyba robione nikonem D600



Andi74
17-03-2014, 14:43
witam

jak w temacie zerknijcie jaki olej na zdjeciach

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nato-samoloty-szpiegowskie-beda-latac-nad-polska-i-rumunia/sde9z

martin204
17-03-2014, 15:03
...e tam mój D800 też tak plami... :(

Andi74
17-03-2014, 15:29
no ale az tak ?????

rozumiem jedna kropka no ale nie tyle

zgera
17-03-2014, 15:49
no ale az tak ?????

rozumiem jedna kropka no ale nie tyle

Masakra jakaś, z drugiej strony, korpus uszczelniony więc kurz z wewnątrz nie może się wydostać.

Andi74
17-03-2014, 16:09
ciekawe czym to bylo robione

moze jest ktos u nas na forum autorem tych zdjec i napisze jaki to aparat

vvojtek
17-03-2014, 18:31
Autorem fot, przynajmniej tych z plamami, jest Oliver Berg (dla EPA/DPA). Tak przynajmniej znalazłem w metadanych. Nie mam pojęcia jakiego sprzętu używa...

Robson_zg
17-03-2014, 20:25
Pewnie ze stajni C ;)

elmo78
18-03-2014, 20:36
Autor dał ciała... Rozumiem to, że matryca jest brudna, ale pogorszył wszystko jakąś dużą wartością przysłony. Aby takie plamy wyszły to trzeba minimum 5.6 zapodać albo i 8. Zrobiłby na pełnej dziurze i zdjęcia byłyby czyste i być może bez takiej dziwnej winiety.

Zen
18-03-2014, 20:52
Autor dał ciała... Rozumiem to, że matryca jest brudna, ale pogorszył wszystko jakąś dużą wartością przysłony. Aby takie plamy wyszły to trzeba minimum 5.6 zapodać albo i 8. Zrobiłby na pełnej dziurze i zdjęcia byłyby czyste i być może bez takiej dziwnej winiety.

A jak Ty myślisz..dlaczego użył wyższej przesłony ?

bogdi64
18-03-2014, 21:03
też wczoraj użyłem f16 i przy mocnym wyciąganiu wygląda to mniej więcej podobnie wygląda (nie jednak troszkę mniej :)) - wniosek - nie używać powyżej f 5,6 ;)