PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka do zdjęć termiczna czy atrament?



lopi777
15-03-2014, 18:31
Witam. Jaką polecacie drukarkę do wydruku zdjęć portretowych, dowodowych? Czy postawić na termiczną, czy raczej dobrej jakości atramentówkę? Zastanawiam się czy wydruki z atramentu nie rozmazują się przy zawilgoceniu na przykład.

GonzoG
15-03-2014, 18:48
Jak masz odpowiedni atrament i papier, to się nie rozmażą.
A przy termotransferowej (termiczne, to takie, które drukują paragony) też wydruki mogą być nietrwałe jeśli użyjesz kiepskich materiałów.

lopi777
15-03-2014, 19:22
Jak masz odpowiedni atrament i papier, to się nie rozmażą.
A przy termotransferowej (termiczne, to takie, które drukują paragony) też wydruki mogą być nietrwałe jeśli użyjesz kiepskich materiałów.

A jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, jak się tutaj sprawują drukarki termotransferowe?

GonzoG
15-03-2014, 19:38
A jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, jak się tutaj sprawują drukarki termotransferowe?

Tak samo jak każde inne - czyli jeśli używasz oryginalnych materiałów (papier, folie, czy tusz) to wszystko powinno być zgodne z założeniami producenta.
Jak zmienisz choć jedną rzecz, to możesz się spodziewać sieczki.

Borat1979
15-03-2014, 19:46
Kiedyś testowałem trwałość wydruku ze zwykłego domowego Epsona. Wydruk na oryginalnym tuszu i papierze fotograficzny wyjęty bezpośrednio z drukarki nie rozmazuje się nawet pod bieżącą wodą przecierany gąbką :)

motyl
15-03-2014, 19:51
Jak myślisz o wydrukach do dokumentów to popatrz na drukarki Canon Selphy. Koszt wydruku jednej kartki 10 x 15 to ok. 1 zł netto. Trwałość dbd.

bogdi64
16-03-2014, 01:17
chyba tobie chodziło o drukarki termosublimacyjne i jak kolega napisał, jeśli tak to warto zainteresować się Canon Selphy

lopi777
16-03-2014, 14:30
Jak myślisz o wydrukach do dokumentów to popatrz na drukarki Canon Selphy. Koszt wydruku jednej kartki 10 x 15 to ok. 1 zł netto. Trwałość dbd.
Dzięki za wskazówkę, właśnie się zastanawiałem nad atramentówką Epsona L800 a termosublimacyjnym Canonem Selphy CP900 i chyba zdecyduję się na tego Canona

pawelo1991
17-03-2014, 12:01
a czy jest coś lepszego od dnp ds40 w drukarkach termosublimacujnych. W dnp jest problem z czernią.

malibu
17-03-2014, 12:03
ze względu na technologie w każdej termosublimacyjnej wygląda to praktycznie tak samo