PDA

Zobacz pełną wersję : Plener modelkowy nad morzem - wiosna 2014 - parę pytań



Jacek_Z
14-03-2014, 02:50
Czas najwyższy ogłosić plener modelkowy wiosenny (tym razem w Łebie, nad morzem), ale zanim to zrobię chcę usłyszeć wasze zdanie w paru kwestiach. Po to ankieta. Zaznaczajcie 4 sprawy:

1. Termin - który z weekendów wam pasuje. A może wszystkie? :)
edit: Widzę, że da się nawet zaznaczyć 2 terminy, gdyby tylko jeden z trzech nie pasował.

2. Długość pleneru - wystarczy jak się zjedziemy w piątek po pracy - fotografowanie cała sobota i niedziela do obiadu (3 połówki dnia), czy przyjazd w czwartek (na kolacje) i fotografowanie w piątek, sobotę i pół niedzieli (czyli 5 połówek dnia). Wiadomo plener 2 dni tańszy, 3 dni - droższy

3. Wyżywienie - pensjonat zapewnia tylko śniadanie, mogą nam załatwić obiad, kolację bądź najchętniej obiadokolacje. Jesli będzie obiad to sesje będą jak zawsze - do obiadu jedna modelka i po obiedzie druga. Jeśli będzie obiadokolacja to nam to skomplikuje sprawę wymiany modelek między grupami fotografów. Ale długi odstęp między śniadaniem a obiadokolacją ma plus - można jechać z modelkami na wydmy (Smołdziński Park Narodowy), co nie ma sensu w przypadku obiadu o godzinie 14, bo się nie zdąży w 3 godziny obrócić w 2 strony i w dodatku zrobić sesje foto.
obiadokolacje możemy załatwiać sobie sami, jedząc gdzieś w Łebie, bez powrotu na kwaterę. Cena pobytu będzie niższa (cena pokoju ze śniadaniem), ale wiadomo, że trzeba będzie mieć kase na obiadokolacje.
Czerwiec to najdłuższe dni w roku. Można pomysleć nad zdjeciami o wschodzie słońca i o zachodzie. Czyli krótkie sesje przed śniadaniem i po kolacji (obiadokolacji), a w środku dnia długa sesja.

4. Modelki - czy same "ciuchowe" czy wziąć 1 do aktu, a może 2 aktowe? oczywiście to zmienia cenę. Nie wiem ilu nas będzie, ale załózmy, że jesli 1 modelkę ciuchową zastapimy 1 aktową to cena pleneru wzrośnie o 50 zł (2 modelki - o 100 zł). Sęk w tym, że jeśli będzie obiadokolacja to kiepsko będzie z rotacją modelek między grupami. Są jakies rozwiązania, ale nie idealne. Martwic sie będe potem - bo zobaczymy co wybierzecie. Możliwe sa no opcje sklejenia 2 grup i fotografowanie 2 modelek - duety.

W każdej z 4 zagadnień ostatnia odpowiedź daje mi największe pole manewru. Boję się, że kazdy zaznaczy co innego, a są to sprawy wykluczające się. Więc jesli wam to nie sprawia różnicy to zaznaczajcie ostatnią z opcji - obojetny termin, obojetna długość pleneru, posiłki - bez różnicy a modelki fajne (jak zawsze ;)). Wtedy mam pole manewru (co lubię).
Gorzej, jak nie będziecie się zgadzali i ja będą musiał wybrać.
Aha - będzie chyba widać kto głosował na jaką opcję.

Może zastosowałem tu zbytnie skróty myślowe, ci co byli na plenerach wiedzą o co chodzi, a jak ktoś nie wie - niech pyta, odpowiem.
Pensjonat chce zaliczkę, będę zbierał kase już w marcu (czyli od zaraz)
Nie podaję ceny, bo ona zalezy od opcji - ile dni, czy samo śniadanie czy inne posiłki tez, ile modelek do aktu, czy bez nich?

Plener 2 dni, pokój ze śniadaniem, bez obiadokolacji (bo te kupimy sami "na mieście") modelki " ciuchowe" (oczywiscie makijazytki będa też) to będzie tania impreza, najtańsza z dotychczasowych (okolice 350 zł). Ale opcja 3 dni, 2 modelki do aktu, powroty na kwaterę na obiad, opłacone 3 posiłki - to impreza o pewnie 250 zł droższa od tej z najtańszej opcji, czyli już możemy być w okolicach 550-600 zł.

Liczba modelek jest zalezna od ilości fotografów. Spodziewam się 25-30 fotografów, 5-6 modelek, 2 makijazystki.
Proszę o głosowanie tylko osoby dość zdecydowane na udział w plenerze. Szybka decyzja, po weekendzie zamknę sprawę (tzn głosowanie).

PS - zrobię u siebie warsztaty z mokrego kolodionu/ambrotypii (jeszcze nie wiem kiedy). Jesli do czerwca uda mi się zrobić przewoźną ciemnię, skombinować kilka kaset 4x5" na płyty szklane to może na plenerze każdy naświetli po 1 płycie (powiedzmy, że zajmie to kwadrans, na 1 osobę!), więcej nie damy rady.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, że to napisałem, bo jest to prawdopodobne tak 50/50.

TOP67
14-03-2014, 08:38
Pierwszy

2 KC
14-03-2014, 09:31
Preferuję dwa pierwsze terminy, ale myślę, że na trzeci też się nagnę.

nickt
14-03-2014, 10:51
Szkoda Jacek, że mi na fejsie nie odpowiedziałeś, bo zapisałem nas z Markiem już na inny plener....ale ankietę wypełnię, przy czym udział tak na 60%

TOP67
14-03-2014, 11:43
Jacek podchodzi do fejsa jak do jeża.

Najważniejsze, żeby była pogoda.

cube
14-03-2014, 14:15
Ja chcę tanio i dużo alkoholu, a modelki i tak porozbieram ;)

.:Gerard:.
14-03-2014, 15:25
Ja chcę tanio i dużo alkoholu, a modelki i tak porozbieram ;)

Dokładnie, w glosowaniu powinno być jeszcze jedno pytanie:
- czy tym razem Jacek powinien postawić alkohol ? :D

Katrina
15-03-2014, 18:25
Tez bede :)

Mi pasuje bardziej czerwiec, bo w maju tez gdzies wyjezdzam. A ze mam blisko, moze byc juz od czwartku :) Reszta mnie wsio ryba. Pensjonat DeMartin?

Co do modelek.... Akty mnie nie ruszaja, poza tym chłopaki i tak robiora nieaktowe dziewczyny ;p

Ja to bym wolala jakiegos faceta-modela. ;p Czemu tylko faceci maja ogladac ładnie Panie? Dziewczyny tez przyjezdzaja na plener i by chciały ładnego Pana sfocic ;p


Ale co ja tam wiem, jade sie integrować, jak zawsze :)

Jacek_Z
15-03-2014, 23:17
Generalnie widać jakie opcje przeważają, jedynie z obiadkami nie ma jednoznacznego wskazania.

Myślałem, że więcej osób zagłosuje. Cuba - nie oddałes głosu na żadna opcję, young, greem itd itd - nie jadą?

Jeśli liczba głosów ma sugerowac frekwencje, to widze, że może powinienem wyliczać koszt pleneru w opcji około 18 fotografów, 3 modelki i 1 makijazystka.

Katrina
15-03-2014, 23:39
Jacek nie wiesz jak to jest?

Jak przyjdzie czas na plener, to w ostatniej chwili wszyscy beda sie zapisywac. Wiem to z autopsji ;p Gdybym sobie nie przypomniala, jak Darko kiedys wspominał o plenerze, ze bedzie w czerwcu, sama bym nie znalazła nowego watku o planowanym plenerze.

Jacek_Z
16-03-2014, 00:00
Wysłałem newsletter ze swojej stronki, widać się nie wpisali na listę mailingową.

Naprawdę nie dasz rady na termin przełom maja/czerwca?

Katrina
16-03-2014, 00:11
Jacku, nie bardzo. Na poczatku kwietnia jade na rajd, 22-25 maja jestem w Borny Sulinowie na Zlocie Jeepa. Musze kase uzbierac na nastepny wyjazd. No a pracowac kiedys tez trzeba.

pinokio
16-03-2014, 00:59
Jacku dopisz mnie proszę, bardzo chętnie zobaczę morze ;)

mini21
16-03-2014, 01:03
Jacku, do kiedy trzeba się deklarować?
W sumie to jeszcze trochę czasu, ale wolałbym wiedzieć...

gustaw79
16-03-2014, 10:24
Trochę daleko ale i ja z chęcią zobaczę morze.

karvajalka
16-03-2014, 12:04
co prawda nie ciagnie mnie do ogladania morza ale jak gustaw jedzie to oczywiscie i ja

tradycyjnie wyjazd z bagazem... czyli pytanie do jacka o cene dla bagazu rodzinnego i osrodek

anita_wlo
16-03-2014, 12:06
Ja również jestem za tym aby był jeden model. Czasami grupy się łączą więc połączenie modela z modelką też wypadnie ciekawie :). O zachodzie słońca jakaś sesja romantyczna ech.....

Rozalinda
16-03-2014, 12:40
Witajcie :). Proszę mnie dopisać. To będzie mój pierwszy plener i spore wyzwanie. Również głosuję na męskiego modela, ale modelkami nie pogardzę :)

Riki
16-03-2014, 14:32
Obecny

eSPARROW
16-03-2014, 15:43
To proponuję konkurs - kto pierwszy rozbierze modelkę / modela.
Liczę na modela :p...

TOP67
16-03-2014, 15:58
Paru niezłych modeli to tam zawsze jest.

eSPARROW
16-03-2014, 16:04
Katrina,
na zlocie JEEPa jesteś fotografę czy świadkiem JEEPowym?
Booo, jakby co, sprzedaję mojego Granda V8 5,2 rocznik 96.
Na ekstremalne odpada, ale jako techniczny, czy na rodzinne...

Tomek, zgłaszasz akces. Cudownie :D
Dopasuję wdzianka - podrzuć wymiary...

TOP67
16-03-2014, 16:15
eee, to już wolę startować w pierwszej konkurencji. Jakieś osiągnięcia w tym mam. Nie chwaląc się, jam pierwszy rozebrał obecną modelkę Fetisha.
Chociaż słyszałem, że ostatnio ktoś próbował jeszcze w drodze na plener. ;)

photofun
17-03-2014, 09:44
Jeśli nie będzie to druga opcja terminowa to w końcu może uda się z Wami pojechać :)

darko
17-03-2014, 10:06
Obecny, modelek aktowych jak dla mnie nie musi być, poradzimy sobie z tym jak by co ;)

.:Gerard:.
17-03-2014, 17:36
A niech tam,
zgłaszam się na aktowego :roll:

darko
17-03-2014, 17:38
....zgłaszam się na aktowego :roll:
Ale aktowy to ten co polewa ;)

.:Gerard:.
17-03-2014, 18:07
Ale aktowy to ten co polewa ;)

A no tak ;) znowu nie wyszło,

a już chciałem za Adonisa robić :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/FHMAdonis_LOWres-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-ZYfH_dDRWzg/TeyKDO-9xyI/AAAAAAAAAjs/1jsN4TzkjmI/s640/FHM+Adonis_LOWres.jpg)

Gripowiec
18-03-2014, 23:08
Ankieta poszła.

Bartman
19-03-2014, 10:48
Może w tym roku w końcu mi się uda :) Czekam na Waszą decyzję co do terminu. Byłoby najlepiej jakby ktoś akurat jechał przez ZG to mógłbym prosić o podwózkę, ewentualnie ja mogę jechać z ZG na północ to wtedy ja kogoś zabiorę :)

anita_wlo
20-03-2014, 09:58
Jest jeszcze jedna chętna na plener z tym że nie jest tutaj zarejestrowana. Bardziej pasuje jej termin ten pierwszy. Przyleci do Gdańska tak że prośba o transport do Łeby. Wstępnie Ewa się zdeklarowała :D

eSPARROW
20-03-2014, 10:21
Jadę kurduplem, więc nie polecam tylnej kanapy.
Ale jak ktoś z 3city ma wolne m-ca u siebie to na doklejkę chętnie :smile: ...

mini21
26-03-2014, 01:26
Witam.
Czy termin oraz ilość dni zostały już ustalony?
Chętnie bym się wybrał, jeśli znajdę jakiś dogodny dojazd.

nickt
26-03-2014, 09:35
No właśnie. Coś już więcej wiadomo, bo podejrzanie cicho tutaj jak na Jackowy wątek plenerowy.....gdzie jest Robert, ja się pytam ;)

TOP67
26-03-2014, 10:47
Robert kasuje dysk :)

RobertMiernik
26-03-2014, 10:52
Ależ przecież to ankieta tylko a nie wątek plenerowy!

(tak zrozumiałem przynajmniej ;P)

Valush
27-03-2014, 11:36
Widzę, że gosowanie zamknięte. Dawno nie byłem na żadnym takim wypadzie toteż jak będą jakieś wiążące info co do terminu, składu itp itd. to całkeim możliwe, że dołączę do zestawu :)

Pzdr

PS. Co do modelek - lepsze jedna konkretna i doświadczona która pozuje max w bieliźnie niż aktowe cośtam ;)

Jacek_Z
28-03-2014, 22:27
Ależ przecież to ankieta tylko a nie wątek plenerowy!

(tak zrozumiałem przynajmniej ;P)Dokładnie tak


..jak będą jakieś wiążące info co do terminu, składu itp itd. to całkeim możliwe, że dołączę do zestawu :)Już jest nowy wątek :)

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=246062

a w nim odpowiedzi na pytania jakie zadaliscie tutaj. Ten wątek zamknę, udzielajcie się tam (link także w moim podpisie)

Jacek_Z
07-04-2014, 22:47
Uwaga - proszę się wpisywać na listę w sąsiednim temacie:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=246062
(link też w moim podpisie)
tam już jest lista, ale pojęcia nie mam na ile aktualna, bo osoby piszące tutaj, deklarujące swój udział nie potwierdziły tego w wątku sąsiednim.
Proszę sprawdzić listę i się dopisać (bądź usunąć).

Przy okazji dodam nowe info - będzie możlwość popracowania w technice mokrego kolodionu czy ambrotypii. RobertMiernik będzie służył swoją wiedzą i sprzętem, będzie cały czas do dyspozycji - o ile będą chętni by się w to "bawić". Będą na pewno, ta technika jest bardzo ciekawa, tylko nie wiemy ilu będzie chciało sobie naswietlic jedną płytkę, ilu będzie zależało na "idealnym" zdjęciu i zrobi takich płyt 5, a ilu będzie co najwyżej oglądac efekty pracy innych.
Myślę, że traktując to nawet jako ciekawostke to każdy naswietli choć takie jedno zdjęcie i przywiezie z pleneru swój autoportret w stylu retro :wink: bądź posadzi przed aparatem modelkę, zrobi jakiś ładny akt czy portret.
Wklejam 2 zdjęcia Roberta tak by unaocznić o co chodzi. Oczywiście to są małe skany. Zdjęcia będą na płytach szklanych najprawdopodobniej rozmiaru 18x24 cm! (lub "tylko" 13x18 cm, ale raczej opcja 1 wypali.)
Postaram się zorganizować jakiś płaski skaner na USB i na miejscu zdigitalizujemy zdjęcia tak by ci co nie mają skanera mieli jak swoje ambrotypie wrzucać do netu.
Pomyślę też nad strojami retro dla dziewczyn. Załatwię gorset, może tez takie suknie jakie były w Luboradzy.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/834/wewmc.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/513/cmxj.jpg)

popatrzcie też na avatar Roberta :smile:
Uprzedzam, że materiały do ambrotypii nie są tanie (czarne szkło, azotan srebra itd) i koszt 1 płyty to cos ponad 10 zł. Cena za plener tego nie obejmuje. 10 zł - to smieszna cena, ale ... jak ktoś chce zrobić 1 płytkę. A jak będzie chciał 5 albo 10? I pomnóżmy to x30 uczestników. Kilkadziesiąt płyt i 1 tys pójdzie mi jak nic. Dlatego traktuję to jako coś nadprogramowego, z której to pewnie okazji część z was skorzysta, a część nie. Jak ktoś jest zainteresowany mokrym kolodionem bądź ambrotypią to ma warsztaty w których płaci tylko za materiały - prowadzącego ma za darmo.
Takich warsztatów jest bardzo mało (i czasami są one całkiem drogie), więc nie wykluczam, że pojawią się na plenerze ludzie tylko ze względu na kolodion.

Co do listy i wpłat: wpłaty zbieram jeszcze 3 tygodnie (28 kwietnia data graniczna). Postanowiłem zrobić jak dawniej listę i za chwile roześlę na PW dane i info dotyczące wpłat, nr konta itd.
Jak kogo nie ma na liście to niech zabierze głos :smile: (oczywiście mam na myśli osoby, które chcą jechać).

Proszę przesiąść się ;) na sąsiedni wątek: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=246062 bo tu już nie będzie żadnych info.