PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon 1 V3 oficjalnie



shaolin
13-03-2014, 06:06
18mpx, 171 punktow AF, 1080p@60fps, 720p@120fps, 400 i 1200fps przy nizszych rozdzielczosciach, burst 20fps, EVR (electronic VR), zmniejszony grip (dodatkowy GR-N1010), amputacja EVF (dodatkowy DF-N1000), wifi, tiltowany wyswietlacz, gniazdo na microSD :shock:


Price and Availability
The Nikon 1 V3, kitted with the 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 PD-Zoom lens, the DF-N1000 Electronic Viewfinder and the GR-N1010 Grip will be available in April 2014 for a suggested retail price (SRP) of $1,199.95*. The 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 PD-Zoom and the 1 NIKKOR VR 70-300mm f/4.5-5.6 lenses will also be sold separately for $299.95* and $999.95*SRP, respectively.

http://www.nikon.co.jp/news/2014/0313_nikon1-v3_01.htm
http://www.nikon.com/news/2014/0313_dslr_01.htm
http://www.dpreview.com/news/2014/03/13/nikon-1-v3-offers-improved-af-system-and-faster-continuous-shooting
http://www.dpreview.com/articles/9596244871/nikon-1-v3-a-quick-summary
http://www.eoshd.com/content/12285/nikon-v3-features-120fps-hd-video
http://nikonrumors.com/2014/03/13/nikon-1-v3-mirrorless-camera-officially-announced.aspx/ na NR bedzie zbiorka linkow i innych bzdetow.

Burst 20fps.
dIhdje6qn18

Do tego premiera nowego 10-30 i 70-300 do jedynek:
http://www.nikon.com/news/2014/0313_lens_02.htm
http://www.dpreview.com/news/2014/03/13/nikon-reveals-70-300mm-telezoom-and-10-30mm-powerzoom-for-1-system

shaolin
13-03-2014, 07:44
Informacja tygodnia - znowu zmienili baterie... :lol:

Sample:
http://www.nikon-image.com/products/camera/acil/body/nikon1_v3/sample01.htm

ooddOFE-GF0

Product tour:
FAe_6Bv1QIk

EDIT: Patrzac na glosy w necie do glowy przychodzi tylko jedno - quo vadis Nikonie?

dexterxx
13-03-2014, 08:02
1080p@60fps, 720p@120fps

Pożądam*.


Ciekawe co uległo zmianie i czy doczekam dnia aż ktoś zhackuje soft do V1... :/

(* - +ekran odchylany, pasm na ringu, gryp... ;) )

Pawel92
13-03-2014, 09:08
V1, V2, V3... Do trzech razy sztuka?
Cena pro, oby się znaleźli chętni :smile:

gryson
13-03-2014, 10:03
A stopka lamp jaka? Ta inwalidzka z poprzednich jedynek czy zdrowa do sabinek? ;)
70-300 dla systemu 1 to jakaś pomyłka. Może optycznie to i mniejsze, ale lepsze optycznie nie będzie niż 70-300 VR, które jest tańsze i ma tę zaletę, że można tego użyć z lustrzankami ;)

shaolin
13-03-2014, 10:14
Skoro stopka ma byc gniazdem dla EVF to na pewno jakas udziwniona ;)

Jeszcze w temacie telegrafu:

The Tripod Mount TR-N100 (available separately), an accessory that enables use of a tripod, will be released at the same time as the lens. The power of this accessory is best demonstrated when conditions demand maximum camera stability, whether framing still images and movies with great precision or shooting night landscapes or other dimly lit scenes that require slow shutter speeds.

Jak tak dalej pojdzie to soczewki, tubusy, slizgi i elektronie (zeby zbudowac obiektyw) tez beda sprzedawac jako dodatkowe akcesoria... ;)

gryson
13-03-2014, 10:20
Czekaj, czekaj, mocowanie do statywu jako akcesorium zamierzają sprzedawać? To już nie wystarczy dziurka z gwintem? :O To jak zamierzają to sprzedać? jako wiertarkę i gwintownik w zestawie żeby samemu tę dziurkę zrobić? ;)
Lipa z tym mocowanie lamp, nie będę miał argumentu by kiedyś się za nim rozejrzeć, zostanę przy v1 :)

shaolin
13-03-2014, 10:26
Moze szklo wazy 5kg i wyrwie Ci bagnet z aparatu jak nie kupisz stopki ;)

gryson
13-03-2014, 10:35
A jak kupię stopkę to mi wyrwie stopkę ;)

Czornyj
13-03-2014, 10:35
"Skoro nie chcieliście naszych V1 i V2 to teraz pożałujecie - za karę podnieśliśmy cenę*V3, a dodatkowo będziecie dopłacać za akcesoria, które w V1 i V2 były w standardzie. Wasz opór jest daremny, tylko pogorszacie swoją sytuację" :lol:

R
13-03-2014, 10:37
kolejny sprzet od N, ktory pieknie bedzie "zdobil" witryny w FJ ;)

shaolin
13-03-2014, 10:41
Ale przyznacie, ze przynajmniej nie wyglada tak pokracznie jak V2 ;) nawet po przypieciu wszystkich gadzetow ;)

gryson
13-03-2014, 11:54
Wygląda futurystycznie, od razu widać, że nikon postawił na "dizajn" zamiast na inne mniej ważne aspekty ;)

drdln
13-03-2014, 12:13
W końcu wygląda jak człowiek, nie jak transformers w czapeczce.

BaCaaa
13-03-2014, 13:12
Ładny :-). I drogi.

Przydłby się do tego naleśnik 50mm (ekw.) z f/1.8

R
13-03-2014, 13:17
ee tam... ekw 35 f1.2 ;)

Ketosz
13-03-2014, 13:34
No niby fajnie to wygląda, ale jak się człowiek przyjrzy, to znowu pojawia się niedosyt i czuć w tym coraz więcej marketingu.

Reklamują, że taki profesjonalny do wideo, a tu ani możliwości podłączenia mikrofonu, a 120fps przy 720p i to, z tego co czytam, tylko 3 sekundy - no przepraszam, ale fachowców raczej nie zachęcą.

Do tego zaczynają znowu z ceną prawie tysiąc euro.
Poczekam - jak spadnie do około 200, to może kupię jak V1 ;)

docxxx
13-03-2014, 13:47
Wow, 3 sekundy! Kolejny mistrzowski krok Nikona. Jeszcze im trochę brakuje do Sony, ale są już na dobrej drodze. Papier wszystko przyjmie.

No i nowa bateria...

GP 3 Black ma 120fps przy 720p i 240fps przy WVGA ciągłego nagrywania. Wiem, wiem, kamera specjalizowana, ale da się.

J1
13-03-2014, 14:02
Nie pozostaje nic innego jak czekać na przecenę V3 do 999 pln. ;-)

A tak serio to dziwną drogę wybiera Nikon dla systemu 1. Sam kupiłem niedawno w mega promocyjnej cenie nowe V1 z naleśnikiem 10mm. Staram się nie myśleć o tym aparacie jak o systemowym z wymiennymi obiektywami. Traktuje go jako kompakt i wtedy jest ok.

Ketosz
13-03-2014, 14:56
Ogołocili V2 z wizjera i uchwytu i od razu okazja żeby to sprzedać za dodatkowe 300 euro, przy już i tak wysokiej cenie aparatu - masakra.
Mocowanie statywowe w 70-300 też jako dodatkowa opcja, choć powinno być w komplecie.

Szkoda patrzeć, jak coraz większą władzę w Nikonie zdobywają ślepi na sytuację na rynku idioci od marketingu.

docxxx
13-03-2014, 15:01
Naprawdę zastanawiają mnie ostatnie poczynania Nikona. Pytam poważnie, bez złośliwości: co tam się dzieje? Może to totalny kryzys i brak kasy zmusza ich do takich kroków i windowania cen. Naprawdę nie wierzę w to, że pracują tam krótkowzroczni debile, którzy nie mają pojęcia o fotografii i finansach. Przecież oni "zęby zjedli" na ekonomii i fotografii. Znają to wszystko od podszewki i nie wierzę, że nagle od tak obrali kierunek destrukcji.
Wiem, Polska to 3 świat, ale płyną głosy z całego świata: "WTF Nikon?!" Przecież zbiorowy pozew o olej w D600 nie złożył ZSF a jakaś gruba firma z USA.

Myślę, myślę i wymyśliłem, że to wszystko co pojawia się na rynku (nie tylko jeśli chodzi o fotografię) nie jest... dla nas. My jesteśmy już za starzy, doświadczeni i kumaci. Wiemy czego chcemy i znamy się. A przecież dziś kupuje się emocjami. Ludzie wydają kasę bo podoba się kolor obudowy, bo zobaczyli w tv fajną reklamą lub przeczytali w necie recenzję (sponsorowaną). My się na to nie nabieramy i dlatego dla firm nie jesteśmy ich targetem. Zwróćcie uwagę przy rozmowie na to, jak mówicie żółtodziobowi o wadach jego np. lustrzanki. Do niego do nie dociera, bo się na tym nie zna. I nie chce znać. 20fps, 2000 fps w serii, wizjer (płatny), uchwyt (płatny), łącze statywowe (płatne). Oni się do tego przyzwyczaili.

Zwróćcie uwagę, że ludzie nie czytają dziś, nie analizują. Liczy się obrazek, który zobaczyli w necie/tv. Ile to razy słyszało się w sklepie "dzień dobry. Ma Pan produkt X, bo widziałem w telewizji...".

Wiem, rozpisałem się, ale chodzi mi o to, że kiedyś kryzysem nazywało się brak towaru na półce, niski standard życia. Dziś niskim standardem życia nazywa się laptopa z Unii, 4 telefony, komputer, kablówkę, lustrzankę itd.

deep
13-03-2014, 15:18
Takie czasy, badziewie nas zalewa ale taki też staje się klient, nie wymagający, nie znający się i nie mający ochoty poszerzać swoją wiedzę. Firmy mają na celu zarabianie pieniędzy i robią pod takiego odbiorcę który im to umożliwi. Szkoda klawiatury na analizowanie bo ta też zaczyna się wycierać a tania nie była :)

Fatman
13-03-2014, 15:40
Ładny :-). I drogi.

Przydłby się do tego naleśnik 50mm (ekw.) z f/1.8

No coś Ty...... a nie lepiej kolejne 2 wersje 10-30 ? To przecież najbardziej wyczekiwany i niezbędny obiektyw w systemie.

J1
13-03-2014, 16:19
...

Myślę, myślę i wymyśliłem, że to wszystko co pojawia się na rynku (nie tylko jeśli chodzi o fotografię) nie jest... dla nas. My jesteśmy już za starzy, doświadczeni i kumaci. Wiemy czego chcemy i znamy się. A przecież dziś kupuje się emocjami. Ludzie wydają kasę bo podoba się kolor obudowy, bo zobaczyli w tv fajną reklamą lub przeczytali w necie recenzję (sponsorowaną). My się na to nie nabieramy i dlatego dla firm nie jesteśmy ich targetem. Zwróćcie uwagę przy rozmowie na to, jak mówicie żółtodziobowi o wadach jego np. lustrzanki. Do niego do nie dociera, bo się na tym nie zna. I nie chce znać. 20fps, 2000 fps w serii, wizjer (płatny), uchwyt (płatny), łącze statywowe (płatne). Oni się do tego przyzwyczaili.

Zwróćcie uwagę, że ludzie nie czytają dziś, nie analizują. Liczy się obrazek, który zobaczyli w necie/tv. Ile to razy słyszało się w sklepie "dzień dobry. Ma Pan produkt X, bo widziałem w telewizji...".

...

Masz w 100% rację. Mniej więcej to samo napisałem dzisiaj rano znajomemu. Ci od Nikona nie są głupcami... niestety klienci przestają myśleć samodzielnie. Odsetek ludzi którzy kupują świadomie sprawdzając stosunek możliwości-cena maleje. Dzisiaj bełkotem marketingowym można wcisnąć praktycznie wszystko.

Zresztą dotyczy to wielu dziedzin życia. Ludzie sami prześcigają się w robieniu największych głupot byle zaistnieć medialnie. Gdyby poobserwować społeczeństwo można dojść do ciekawych wniosków (i bardzo smutnych). Producenci o tym wiedzą i dlatego robią to co robią. Oni po prostu dostosowują się do poziomu społeczeństw. Uważam też że dzisiaj celowo wprowadza się pewne utrudnienia w produktach aby zachęcić klienta który ma już "system" do kupna kolejnego aparatu z drobnymi poprawkami. Zresztą to widać po systemie 1, raz jedno poprawią a drugie skopią. Tak się można bujać w nieskończoność a kasa leci.

Już tak na marginesie polecam film Idiocracy. W tym kierunku zmierzamy.

shaolin
13-03-2014, 16:33
No coś Ty...... a nie lepiej kolejne 2 wersje 10-30 ? To przecież najbardziej wyczekiwany i niezbędny obiektyw w systemie.

Nie ma co marudzic, nikkory jedynkowe lacznie maja pokrycie od 18 do 800mm ;)

BaCaaa
13-03-2014, 17:05
No coś Ty...... a nie lepiej kolejne 2 wersje 10-30 ? To przecież najbardziej wyczekiwany i niezbędny obiektyw w systemie.

I jak widać Nikon ma to to w nosie, albo nie umie, albo nie wie albo ... już nie wiem co ...

tomajk
13-03-2014, 17:05
No i już mają klienta na 70-300 i dodatkowe body :)
Moja żonka zapowiedziała, że jak tylko się pokaże w sprzedaży to mam brać cały komplet.

drdln
13-03-2014, 17:22
Naprawdę zastanawiają mnie ostatnie poczynania Nikona. Pytam poważnie, bez złośliwości: co tam się dzieje? Może to totalny kryzys i brak kasy zmusza ich do takich kroków i windowania cen. Naprawdę nie wierzę w to, że pracują tam krótkowzroczni debile, którzy nie mają pojęcia o fotografii i finansach. Przecież oni "zęby zjedli" na ekonomii i fotografii. Znają to wszystko od podszewki i nie wierzę, że nagle od tak obrali kierunek destrukcji.
Wiem, Polska to 3 świat, ale płyną głosy z całego świata: "WTF Nikon?!" Przecież zbiorowy pozew o olej w D600 nie złożył ZSF a jakaś gruba firma z USA.

Myślę, myślę i wymyśliłem, że to wszystko co pojawia się na rynku (nie tylko jeśli chodzi o fotografię) nie jest... dla nas. My jesteśmy już za starzy, doświadczeni i kumaci. Wiemy czego chcemy i znamy się. A przecież dziś kupuje się emocjami. Ludzie wydają kasę bo podoba się kolor obudowy, bo zobaczyli w tv fajną reklamą lub przeczytali w necie recenzję (sponsorowaną). My się na to nie nabieramy i dlatego dla firm nie jesteśmy ich targetem. Zwróćcie uwagę przy rozmowie na to, jak mówicie żółtodziobowi o wadach jego np. lustrzanki. Do niego do nie dociera, bo się na tym nie zna. I nie chce znać. 20fps, 2000 fps w serii, wizjer (płatny), uchwyt (płatny), łącze statywowe (płatne). Oni się do tego przyzwyczaili.

Zwróćcie uwagę, że ludzie nie czytają dziś, nie analizują. Liczy się obrazek, który zobaczyli w necie/tv. Ile to razy słyszało się w sklepie "dzień dobry. Ma Pan produkt X, bo widziałem w telewizji...".

Wiem, rozpisałem się, ale chodzi mi o to, że kiedyś kryzysem nazywało się brak towaru na półce, niski standard życia. Dziś niskim standardem życia nazywa się laptopa z Unii, 4 telefony, komputer, kablówkę, lustrzankę itd.

Ależ biadolicie, aż się czytać nie da. Teraz jest wybór w foto jak nigdy dotąd, a i tak źle. Przecież nikt nie każe tego kupować. Są setki innych bezlusterkowców, nie wspominając o kompaktach, lustrzankach, hybrydach i innych cudach z pośrednich półeczek.

Ketosz
13-03-2014, 17:25
Edukowanie pokoleń na bezmyślnych, nienasyconych konsumentów jest niestety smutnym faktem.
Mnie zastanawia, czy nie ma w tym drugiego dna, związanego z mocno nieoficjalną informacją o szykowanym przejęciu marki Nikon.
Rozumiem usilne dążenie do uzyskania maksymalnego zysku, jednak w tym przypadku widać bardziej dążenie do obniżenia wartości, przez kolejne nietrafione posunięcia.

Jest to tym bardziej dziwne widząc co robią inni producenci starający się uatrakcyjniać swoją ofertę - np. Olympus jakoś odnalazł się na rynku ze swoim systemem 4/3, Sigma postanowiła znacząco poprawić jakość swoich produktów, nie podnosząc jednocześnie drastycznie cen, Fuji trafia w nurt klasyki oferując przy okazji dobrą jakość, Panasonic realnie kusi filmowców, Sony trafnie odczytuje tendencje masowego konsumenta, Canon zdobywa i umacnia przyczółki w branży filmowej - tylko Nikon działa jak upośledzony na ślepo.

Mocno dziwna jest ta sytuacja, bo sam jak przez lata nabrałem dużego szacunku i zaufania do Nikona, tak teraz w szybkim tempie je tracę.

drdln
13-03-2014, 17:31
Edukowanie pokoleń na bezmyślnych, nienasyconych konsumentów jest niestety smutnym faktem.
Czyli wszyscy powinny chodzić z wielkim formatem, a jeszcze lepiej, z całą plenerową ciemnią kolodionową? A może kolodion też uznamy za fotografię instant i jednak pozostaniemy tylko w studiu? Gdzie jest granica między 'fotografem, który się zna na rzeczy' a 'nienasyconym konsumentem'?


Jest to tym bardziej dziwne widząc co robią inni producenci starający się uatrakcyjniać swoją ofertę - np. Olympus jakoś odnalazł się na rynku ze swoim systemem 4/3, Sigma postanowiła znacząco poprawić jakość swoich produktów, nie podnosząc jednocześnie drastycznie cen, Fuji trafia w nurt klasyki oferując przy okazji dobrą jakość, Panasonic realnie kusi filmowców, Sony trafnie odczytuje tendencje masowego konsumenta, Canon zdobywa i umacnia przyczółki w branży filmowej - tylko Nikon działa jak upośledzony na ślepo.
"Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma".

shaolin
13-03-2014, 17:33
Ależ biadolicie, aż się czytać nie da. Teraz jest wybór w foto jak nigdy dotąd, a i tak źle. Przecież nikt nie każe tego kupować. Są setki innych bezlusterkowców, nie wspominając o kompaktach, lustrzankach, hybrydach i innych cudach z pośrednich półeczek.

Tu nie chodzi o ilosc, a o jakosc. Lepiej wybierac cos z 3 dobrych rzeczy niz ze stu gownianych ;) A poki co, swiat zmierza ku tej drugiej opcji ;)

drdln
13-03-2014, 17:39
Tu nie chodzi o ilosc, a o jakosc. Lepiej wybierac cos z 3 dobrych rzeczy niz ze stu gownianych ;) A poki co, swiat zmierza ku tej drugiej opcji ;)
Czy ja wiem.. jakość obrazka jest coraz lepsza, a to chyba jest najważniejsze. Reszta to dodatek. I nie dajmy się zwariować, że nie ma teraz dobrych korpusów. Nawet jeśli większość to chłam i plastik, to bez problemu można znaleźć perełki z każdej kateogrii, nawet nie trzeba mocno szukać.

shaolin
13-03-2014, 17:51
Nikt tu nie twierdzi, ze nie ma dobrych korpusow. Tu sie tylko twierdzi, ze Nikon ma chyba wiecej kolan niz stonoga bo ostatnio tyle razy sobie w te kolana strzelil, a caly czas jest na chodzie... :mrgreen:

J1
13-03-2014, 18:09
Nikt tu nie twierdzi, ze nie ma dobrych korpusow. Tu sie tylko twierdzi, ze Nikon ma chyba wiecej kolan niz stonoga bo ostatnio tyle razy sobie w te kolana strzelil, a caly czas jest na chodzie... :mrgreen:

Bo Nikon jest mądry... strzela naprzemiennie raz w lewe raz w prawe i dlatego wychodzi po równo jeżeli patrzeć na lewą i prawą stronę stonogi. ;-)

Tak już serio, irytujący jest pewien brak dobrej woli w wymyślaniu nowych sprzętów, chociażby jasne obiektywy do Nikona 1. Idąc dalej skopane Auto ISO w V1 (brak możliwości ustawienia najdłuższego czasu). Uważam że pewne rzeczy robi się celowo aby w przyszłości nowsze modele miały już te poprawki i nakręcały sprzedaż u klientów którzy na poważnie weszli w system (kupili ileś akcesoriów, obiektywów itd.)

Można odnieść wrażenie że Nikonowi nie zależy na kliencie. Trudno właściwie zrozumieć do kogo adresowany jest system Nikon 1.

Sama kwestia ceny tutaj już jest proste wytłumaczenie. Na bezlusterkowce jest moda (została wykreowana) więc wszyscy producenci to wykorzystują.

Z kolei oczywista oczywistością jest to iż dzisiaj aparaty cyfrowe dają niesamowite możliwości zrobienia zdjęcia w dowolnych warunkach oświetleniowych. To co kiedyś było prawie nieosiągalne dzisiaj potrafi aparat ze średniej półki.

Wkurzające są właśnie te drobne pierdółki które z jednej strony utrudniają życie a z drugiej strony zabezpieczają producenta przed kanibalizowaniem innych linii swoich produktów.

Fatman wspominał że V1 można pokochać albo znienawidzić. Mam ten aparat, kupiony w promocji za mniej niż 1k pln. W tej cenie jest to przyzwoity sprzęt (znam jego ograniczenia związane z wielkością matrycy). Jednak do sprzętu prawie idealnego zabrakło mu kilku prostych udogodnień. Chociażby bardziej konfigurowalne Auto ISO. Wyświetlanie aktualnej wartości ISO w trybie Auto ISO. Możliwość korekty naświetlania w trybie M przy wyborze Auto ISO. To wszystko oferuje stary D700. W kwestii optyki to stabilizowane stałki 10mm ze światłem 1.8 i 18,5mm 1.8, byłby cymes przy filmowaniu. Można by wykorzystać wtedy duży potencjał szybkiego i sprawnego AF.

Podsumowując ogólnie aparaty są ok, wkurzają te drobne pierdołki.

PS.
W kwestii zakupu V3... może kiedy pojawi się promocja cenowa taka jaka była na V1 to pomyślę. ;-)

marcin_G
13-03-2014, 19:45
No i już mają klienta na 70-300 i dodatkowe body :)
Moja żonka zapowiedziała, że jak tylko się pokaże w sprzedaży to mam brać cały komplet.
Spokojnie! Bez paniki!
Weź żonę za rączkę, zrób jej dobrą kawę i spokojnie poproś, by ochłonęła. Za tę cenę można kupić żonie sprzęt:
- znacznie ładniejszy jeśli priorytetem jest wygląd
- znacznie lepszy, jeśli priorytetem są osiągi foto/video

Nie ma naprawdę pół powodu (poza emocjami żony) by tak strasznie "wtapiać"

Borat1979
13-03-2014, 20:49
kolejny sprzet od N, ktory pieknie bedzie "zdobil" witryny w FJ ;)

Będzie zdobił z rok czasu aż do magicznej promocji 999 PLN :)

W tym czasie zagłosujemy portfelami kupując sprzęt konkurencji pokazując nikonowi środkowy palec. A oni niech się martwią co zrobić z tonami tego badziewia zarastającego kurzem w magazynach.

Na szczęście wybór bezlusterkowców jest tak duży, że to nie nasz problem :)

tomajk
13-03-2014, 20:53
No cóż, ja tu jestem bo lubię NIKONA.

Fatman
13-03-2014, 20:58
Nie ma co marudzic, nikkory jedynkowe lacznie maja pokrycie od 18 do 800mm ;)

Ale w tym wszystkim nie ma np. obiektywu macro. Stałki bez VRa.


A oni niech się martwią co zrobić z tonami tego badziewia zarastającego kurzem w magazynach.

Phiiii oni już mają nawet gotowy plan. Nikon 1 V3 -----> Nikon 1 AW2.

Ketosz
14-03-2014, 01:34
Wbrew temu co podaje dpreview w swojej specyfikacji - można jednak podłączyć mikrofon do V3 - niestety reszta specyfikacji nie pociesza - nagrywanie wideo jest ograniczone do 10 minut, a w trybach spowolnienia do 3 sekund - ogólnie żenada - V1 nagrywa odpowiednio: 20 minut (29 w 720p) i 5 sekund. A to przecież V3 ma szybszy procesor i większy bufor ;)

prz3mo
14-03-2014, 01:47
Jak to fajnie, że jakiś czas temu wszedłem w Pasikonika do video :-P
Gadajcie sobie niektórzy co chcecie - ten aparat to kolejna POMYŁKA Nikona.

Ketosz
14-03-2014, 02:01
Ja czekam na jakąś fajną okazję na GH3, a za jakiś czas może GH4 ;)
Mam jeszcze nadzieję, że może Nikon Hacker się w końcu zajmie V1 i wypuści jakiś konkretny firmware do niego - bo możliwości sprzęt ma, tylko producent staje się coraz bardziej upośledzony :-?

marcin_G
14-03-2014, 11:14
OMFG, Marcinie - skoro ty to piszesz, to naprawdę musi być*potworna klęska :lol: Nawet dla wcześniejszych Vergeltungswaffen Nikona okazałeś więcej litości :mrgreen:
Czornyj, gdy dowiedziałem się, że Nikon szykuje system bezlusterkowy, a- jak możesz przypuszać - wiedziałem o tym DOŚĆ wcześnie, postanowiłem odłożyć w śwince-skarbonce troszę pieniążków by kupić sobie ten system od A do Z i mieć kompletny set na góry, wakacje i wypady bezlustrzankowe (bezlustrkowe?).
Gdy po raz pierwszy dostałem w ręce 1V1 chciało mi sie płakać, a zawartość świnki-skarbonki poszła na udziały w funduszu powierniczym Nippon Kogaku
nie żałuję....

J1
14-03-2014, 13:12
Ja czekam na jakąś fajną okazję na GH3, a za jakiś czas może GH4 ;)
Mam jeszcze nadzieję, że może Nikon Hacker się w końcu zajmie V1 i wypuści jakiś konkretny firmware do niego - bo możliwości sprzęt ma, tylko producent staje się coraz bardziej upośledzony :-?

Też szukałem alternatywnego firmware do V1... niestety póki co lipa.

KaarooL
14-03-2014, 13:51
No świetny produkt z tego V3. Coraz bardziej jestem przekonany, że celowo doprowadzają ten koncern do upadku. Pisałem o tym wcześniej, pisał też o tym kolega Ketosz, w tym wątku...

Tak samo było z Nokią. Potentat (klęczący ale zawsze) i przez lata zero Androida. W efekcje spadający kurs akcji a potem przejęcie po taniości. Jakiś czas po przejęciu Nokia wypuszcza fony na Andku...

Gorszej lipy niż teraz, to u żółtych raczej nie będzie. Można więc założyć że sytuacja po przejęciu się wyprostuje - ktoś ma pomysł na żółtą firmę oraz żółte linie produktów...

adalbertus44
14-03-2014, 15:14
Zdjęcia z 1V3 https://www.flickr.com/photos/nikonfrance/sets/72157642287620513
Zdjęcia makro wykonane pełnoklatkowym N105/2.8G VR Micro.

Borat1979
14-03-2014, 17:06
Jakoś zdjęć z tego aparatu to nędza. Nic dziwnego, że smartfony wypierają kompakty skoro serwuje się klientom coś takiego krzycząc za to 3,5 tys zł.

dexterxx
14-03-2014, 18:54
Też szukałem alternatywnego firmware do V1... niestety póki co lipa.

Pokażcie mi jak ten cholerny soft rozpakować, pisać w nim, kompilować i z powrotem upchać do aparatu to wszystko z nim zrobię B-)

A tak serio to popchajmy kogoś, aparat ma potencjał i ta.. ekhm.. s*******ina nikona zabija potencjał sprzętu, póki jeszcze świeży.

J1
14-03-2014, 19:58
Pokażcie mi jak ten cholerny soft rozpakować, pisać w nim, kompilować i z powrotem upchać do aparatu to wszystko z nim zrobię B-)

A tak serio to popchajmy kogoś, aparat ma potencjał i ta.. ekhm.. s*******ina nikona zabija potencjał sprzętu, póki jeszcze świeży.


Popytaj tutaj... https://nikonhacker.com/

Jakby co to ja poproszę o modyfikację Auto ISO tak aby można ustawić najdłuższy czas od którego rośnie ISO. Przyda się też wyświetlanie aktualnej wartości ISO w trybie Auto i możliwość korekty ekspozycji w trybie M i włączonym Auto ISO. Na dobrą sprawę więcej wad V1 nie widzę.

Fatman
14-03-2014, 20:12
30 lub 60 klatek na sekundę w innym trybie niż P. Najlepiej w M. I ja będę bardziej szczęśliwy z moim V1 wtedy :)

Ark
14-03-2014, 20:19
A mnie najbardziej denerwuje... automatyczne wyłącznie się aparatu po 10 minutach ;-)

Wysłane za pomocą Tapatalk 2

J1
14-03-2014, 22:13
30 lub 60 klatek na sekundę w innym trybie niż P. Najlepiej w M. I ja będę bardziej szczęśliwy z moim V1 wtedy :)

Nie wiem na ile pozwala bufor... jednak gdyby można nagrać powiedzmy 5 sekund było by to bardziej użyteczne


A mnie najbardziej denerwuje... automatyczne wyłącznie się aparatu po 10 minutach ;-)

Wysłane za pomocą Tapatalk 2

To fakt, aparat najpierw się usypia (czas można wybrać w dosyć sporym zakresie) a później całkiem wyłącza (na to już nie mamy wpływu). Ponowne włączenie możliwe tylko przyciskiem On/Off.

Zdolni programiści do dzieła. Wdzięczność zadowolonych użytkowników V1... bezcenna. ;-)

Ketosz
14-03-2014, 23:08
Ja bym chciał jeszcze symulację ekspozycji na wyświetlaczu w trybie M przy zdjęciach (pozwoli sprawniej korzystać z zamienników FT-1), timelapsy z min. odstępem 1s, no i oczywiście kilka drobnych usprawnień wideo - zdjęcie ograniczenia czasu nagrania, 60p zamiast 60i w Full HD, zwiększenie bitrate, czas 1/50s, focus peaking, zebra, wskaźnik poziomu dźwięku, mniejsze rozmycie obrazu ... to tak na szybko ;)

J1
15-03-2014, 05:24
Ja bym chciał jeszcze symulację ekspozycji na wyświetlaczu w trybie M przy zdjęciach (pozwoli sprawniej korzystać z zamienników FT-1), timelapsy z min. odstępem 1s, no i oczywiście kilka drobnych usprawnień wideo - zdjęcie ograniczenia czasu nagrania, 60p zamiast 60i w Full HD, zwiększenie bitrate, czas 1/50s, focus peaking, zebra, wskaźnik poziomu dźwięku, mniejsze rozmycie obrazu ... to tak na szybko ;)

Zmień redukcję migotania z 50Hz na 60Hz i masz najdłuższy czas migawki podczas filmowania 1/60s zamiast 1/100s.

Odnośnie zmian to ja poproszę jeszcze Full HD 24p

shaolin
15-03-2014, 05:25
Obejrzalem sample z Nikon France na flickr... ja piernicze... zenua.fr! ISO800 i mniej szczegolow niz z Nokii 3210 na ISO102k :shock: nie wiem co oni robia ale juz V1 ma 100x lepszy obrazek mimo, ze ma tysiac lat. Oczywiscie to JPGi (a te nawet z D4s gubia szczegol na wysokim ISO ale czy w tym przypadku ISO800 wysoka czulosc? RX100m2 to dobry przyklad jak powinne obrazki wygladac z malej matrycy). Zaczynam sie bac... im dluzej na to patrze tym lepiej, ze reszta firm tak dobrze sobie radzi (Sony, Fuji, Panas, Olek), a te duze kluchy jak Canon i Nikon sa coraz glebiej w zadku. To kara...

Ketosz
15-03-2014, 14:22
Zmień redukcję migotania z 50Hz na 60Hz i masz najdłuższy czas migawki podczas filmowania 1/60s zamiast 1/100s.

Motyw z redukcją migotania znam, ale 1/60s przy sztucznym świetle daje więcej problemów niż zysku.
1/100s zamiast 1/50s przy 50Hz, to jedna z tych rzeczy, które mnie dziwią i powinny zostać poprawione.
No chyba, że odczyt z matrycy jest zawsze z szybkością co najmniej 60 klatek, a 30p jest robione przez porzucanie klatek.

shaolin
15-03-2014, 15:05
Bylem dzisiaj w Nikonie i juz mieli w gablotce v3. Nawet ladny, zwlaszcza patrzac na v2 ;) szkoda, ze na tym plusy sie koncza ;)

pap911
16-03-2014, 12:29
Tak czytam owy wątek i wydaje mi się, że się mylicie. Grip i wizjer są w zestawie za 1200$. Tak przynajmniej wychodzi z mojego rozumowania tekstów:

The Nikon 1 V3, kitted with the 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 PD-Zoom lens, the DF-N1000 Electronic Viewfinder and the GR-N1010 Grip will be available in April 2014 for a suggested retail price (SRP) of $1,199.95*

Na BHPhoto tak samo:

Includes Electronic Viewfinder and Grip
NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 PD-ZOOM Lens

Mnie aparat się podoba, tylko ta cena i slot microSD.
Już SD można zgubić żąglując kartami, micro SD nawet mając drobne dłonie jest zupełnie nieporęczne.

shaolin
17-03-2014, 07:54
Mylimy sie z czym? Przeciez w pierwszym poscie tego watku masz napisane co wchodzi w sklad zestawu za 1200$...

Ketosz
17-03-2014, 13:56
Jak chce się mieć grip i wizjer, to życzą sobie dodatkowe 300 euro więcej niż za zestaw z samym obiektywem - tak było od początku pisane.
Jeszcze ciekawiej to wygląda jeśli ktoś będzie chciał dokupić osobno - €179 za grip i €349 za wizjer, czyli wychodzi ponad 2 tysiące złotych, za coś co powinno być w komplecie. Sumując - wychodzi, że zestaw może kosztować ok. 6 000 zł - masakra.

Borat1979
17-03-2014, 14:37
Patrząc na to co oferuje Sony w segmencie bezlustetkowców to oferta Nikona jest niepoważna a cena tego sprzętu to już kompletny absurd.

tomajk
17-03-2014, 18:28
Przecież nikt ci Panie Borat1979 nie zabrania kupić SONY. Nie rozumiem tylko dla czego tak zapalczywie starasz się odciągnąć od zamiaru zakupu jakiegokolwiek Nikona ludzi którzy są na FORUM "NIKONA". Przecież jest forum Sony, KM, CB i wiele wiele innych, tam miałbyś pełne poparcie i zrozumienie.
NIKON 1 V3 GÓRĄ!!! kupuję "CAŁY" komplet, czyli kompletny komplet nawet za 6tyś, bo to NIKON i koniec kropka.

J1
17-03-2014, 18:45
Patrząc na to co oferuje Sony w segmencie bezlustetkowców to oferta Nikona jest niepoważna a cena tego sprzętu to już kompletny absurd.

Bez przesady... ;-)

Mnie właśnie cena zachęciła do zakupu nowego V1 z naleśnikiem 10mm.

Borat1979
17-03-2014, 19:43
Przecież nikt ci Panie Borat1979 nie zabrania kupić SONY.
Nikt mi nie zabrania wyrażam tylko swoją opinię.


Nie rozumiem tylko dla czego tak zapalczywie starasz się odciągnąć od zamiaru zakupu jakiegokolwiek Nikona ludzi którzy są na FORUM "NIKONA". Przecież jest forum Sony, KM, CB i wiele wiele innych, tam miałbyś pełne poparcie i zrozumienie.
NIKON 1 V3 GÓRĄ!!! kupuję "CAŁY" komplet, czyli kompletny komplet nawet za 6tyś, bo to NIKON i koniec kropka.
Jak ktoś lubi przepłacać za tak marny sprzęt to jego sprawa przecież nikomu tego nie zabraniam ;)

Jestem użytkownikiem sprzętu Nikona i z roku na rok spada jakości za to ochoczo wzrasta cena większości produktów. Jeżeli tobie się to podoba to spoko, mnie nie bardzo.


Bez przesady... ;-)
Mnie właśnie cena zachęciła do zakupu nowego V1 z naleśnikiem 10mm.
Ale w cenie po premierze czy tej po roku zalegania na półkach bo to znacząca różnica :)

gryson
17-03-2014, 19:50
Ale cena w dniu premiery czy ta po roku zalegania na półkach bo to znacząca różnica :)

Ja się nie bardzo orientuję, bo sony mnie kompletnie nie pociąga i nie interere, ale te mityczne bezlusterkowce sony ile kosztowały w dniu premiery i jak ich cena spadała w ciągu roku-dwóch? Pytam najzupełniej poważnie, bo po Twoich pochwałach sony mam wrażenie, że cena od razu była świetna, tylko brać i kupować.

Mimo wszystko szacun dla tomajka, ma podobne podejście do mojego: jak coś mi się podoba i mnie na to stać to nie zastanawiam się miesiącami i nie analizuję czy warte ceny czy nie, czy lepiej szukać czegoś innego, tylko kupuję i się cieszę z zakupu ;)
Kto wie, może sam kiedyś zmienię v1 na v3, a raczej v4, licząc na to, że kolejną wersję zrobią taką jak trzeba, jak oczekuje rynek ;)

Borat1979
17-03-2014, 20:45
Ja się nie bardzo orientuję, bo sony mnie kompletnie nie pociąga i nie interere, ale te mityczne bezlusterkowce sony ile kosztowały w dniu premiery i jak ich cena spadała w ciągu roku-dwóch? Pytam najzupełniej poważnie, bo po Twoich pochwałach sony mam wrażenie, że cena od razu była świetna, tylko brać i kupować. Mimo wszystko szacun dla tomajka, ma podobne podejście do mojego: jak coś mi się podoba i mnie na to stać to nie zastanawiam się miesiącami i nie analizuję czy warte ceny czy nie, czy lepiej szukać czegoś innego, tylko kupuję i się cieszę z zakupu ;)
Kto wie, może sam kiedyś zmienię v1 na v3, a raczej v4, licząc na to, że kolejną wersję zrobią taką jak trzeba, jak oczekuje rynek ;)
Tylko porównaj matryce i obrazek, który produkuje ten Nikon z tym co w podobnej cenie oferuje konkurencja. I tu nie trzeba miesięcy analizy wystarczy obejrzeć kilka zdjęć np. to na ISO 800 (https://www.flickr.com/photos/nikonfrance/13122380003/sizes/o/in/set-72157642287620513/). Taka jakość zdjęć oferują kompakty za 1000 zł.


Kupowanie pod wpływem impulsu ma też swoje zalety. Mniej analizowania, więcej przyjemności. Niestety ja mam z tym problem.
I ta przyjemność kończy się po obejrzeniu pierwszych zdjęć ;)

J1
17-03-2014, 21:03
...

Kupowanie pod wpływem impulsu ma też swoje zalety. Mniej analizowania, więcej przyjemności. Niestety ja mam z tym problem.



...

I ta przyjemność kończy się po obejrzeniu pierwszych zdjęć ;)

Nie jest tak źle. Dużo zależy od tego czy się fotografuje czy liczy piksele pod lupą. ;-)

tomajk
17-03-2014, 21:09
Borat, weź nie mędrkuj, nabijasz posty i tyle.
Co z tego, że może jakiś tam inny aparat robi lepsze zdjęcia, że ma lepszy stosunek jakości do ceny. Marka się liczy i tyle, jeżdżę mercedesami, fotografuję nikonami i dopóki te firmy będą na rynku jestem ich klientem.
Cieszę się, że sprzęt jest coraz droższy, ja też zarabiam coraz więcej i tak się pięknie kółko zamyka, jeśli biadolisz, no cóż, twój problem.

Fatman
17-03-2014, 21:30
tomajk, ale chyba nie jest tak, że tutaj można o nikonie pisać dobrze albo wcale ?

tomajk
17-03-2014, 22:15
E no pewnie, ale taka jazda bez trzymanki non stoper?
Jestem zainteresowany nowym sprzętem Nikona, a tu ciągle się czyta, że lepsze to a lepsze tamto, że Nikon to już taka padlina, że nawet szkoda sobie tym głowy zawracać.
Chcę się tu dowiedzieć co jest dobrego w tym Nikonie a nie co jest lepszego w Sony, czy nie można?

Mimo wszystko parę lat temu zarejestrowałem się na tym forum, gdyż było to forum użytkowników sprzętu marki N.
Wiadomo, że nie wszystko idzie zawsze gładko, są potknięcia, ale jeśli kogoś bardzo ta marka męczy, to po kiego grzyba się tu produkuje?
Jeśli moją ulubioną marką byłoby S, to czytałbym forum S, ale kuźwa tak nie jest, więc jest coś w tym złego?

Fatman
17-03-2014, 23:12
Chcę się tu dowiedzieć co jest dobrego w tym Nikonie a nie co jest lepszego w Sony, czy nie można?

A co jest zdaniem innych złego w tym Nikonie też ? Bo moim zdaniem to też bardzo istotne i ważne informacje.

tomajk
18-03-2014, 07:30
Każdy chce mieć lepiej, lepszy aparat, lepszą płacę lepszą pracę, więc co w tym dziwnego, że i ceny rosną.

Ale fakt, uniosłem się i PRZEPRASZAM.

shaolin
18-03-2014, 11:45
Tomek lepiej zebysmy chcieli (i robili/mieli) lepsze zdjecia, a nie lepsze gadzety ale i tak Cie kocham :D

Ketosz
18-03-2014, 13:14
Dla przełamania tendencji napiszę, że cieszę się, że Nikon zaczyna zauważać, że są takie wynalazki jak ruchomy i do tego dotykowy ekran :)

Fatman
18-03-2014, 13:36
Zaraz zaraz -dotykowy ? !!!!! Ja to przeoczyłem ? Aaaaa nie mogę uwierzyć :) Nikon i dotykowy wyświetlacz !!!! Piekło zamarzło :)

shaolin
18-03-2014, 13:51
Przeciez Nikon ma dotykowe ekrany od dawna... Rafal nie zalamuj mnie.

R
18-03-2014, 13:54
Przeciez Nikon ma dotykowe ekrany od dawna... Rafal nie zalamuj mnie.


i to od poczatku jak pojawily sie aparaty z LCD... ja tam se dotykalem i w d70, d200... itd...

Fatman
18-03-2014, 15:39
Przeciez Nikon ma dotykowe ekrany od dawna... Rafal nie zalamuj mnie.

W sensownych (no w miarę :) ) ?

shaolin
18-03-2014, 15:50
Oczywiscie, ze w sensownych! Jak mogles nie wiedziec o takich kamieniach milowych fotografii jak S100, S02, itd?!

:mrgreen: :twisted:

Fatman
18-03-2014, 15:53
Przyznam, że ja ich nawet nie znam :) Wiem, że Nikon robi jakieś kompakty na P chyba i kompakt z dużą matrycą -oznaczenie A. Z dotykowym ekranem to był mi znany jeden. Z Androidem na pokładzie, tak więc nie było wyboru...... ;)

Tak czy inaczej ten dotykowy ekran w V3 cieszy mnie bardzo, bo to oznacza, że za jakiś czas może ta nowość zostanie wprowadzona wyżej np. do luster entry level :)

Ketosz
18-03-2014, 16:07
Jeśli sensownie rozwiązali np. śledzenie ostrości podczas filmowania za pomocą wskazywania na wyświetlaczu, to w końcu byłoby coś ciekawego :)

... choć boję się, że może się cała zabawa kończyć na wskazywaniu opcji w menu.

Borat1979
18-03-2014, 16:20
Mnie zastanawia jedno, dlaczego Nikon i Canon tak zlewają bezlusterkowce?

Ktoś bodaj na optycznych napisał, że zarabiają na sprzedaży lustrzanek oraz szkieł i nie chcą robić im wewnętrznej konkurencji. Tylko zdecydowana większość sprzedaży to lustrzanki najniższego segmentu. 2/3 tych użytkowników nie wyjdzie poza zestaw kitowy więc dla producenta bez różnicy czy w tym kicie sprzeda lustrzankę czy belusterkowca bo i tak zarabia na tym tyle samo a nawet więcej. Gdyby taki V3 miał matrycę z D3200 i kosztował te 3-3,5 tyś zł to ok płacisz więcej ale masz sprzęt o dobrej jakość obrazu, który schowasz w kiszeni.

Dodatkowo wielu użytkowników zaawansowanych lustrzanek APS-C czy FF chętnie dokupi mały aparat jako uzupełnienie posiadanego sprzętu, który przyda się tam gdzie lustrzanka będzie za duża, za ciężka, za mało "dyskretna". Albo tam gdzie po prostu nie chce się taszczyć dużego body np. na wakacje, jakieś timelapsy czy wideo jako dodatek do sesji itd. Przecież to dla producenta same plusy i dodatkowa kasa. Wypuszczając drogi badziewny bezlusterkowiec tracą tylko klienta bo jak ktoś potrzebuje małego dobrego aparatu to kupi cos od konkurencji.

kolas
18-03-2014, 17:01
Dlaczego zlewają ? Mają taki pomysł i go realizuję. Po co pchać się w matryce APS-C do której obiektywy muszą być znacznie większe niż do 1.
Z małego wakacyjnego aparatu zrobiła by się znowu jakaś kobyła.
Jak by jeszcze dopracowali funkcje aparatu, poprawili trochę osiągi matrycy i dołożyli jaśniejsze szkła to był by to świetny aparat.

Oczywiście, przydała by się jeszcze jakaś inna seria z matrycą APS-C i małymi, jasnym stałkami w celu utarcia nosa Fuji ;)

Vincente
19-03-2014, 03:35
Dodatkowo wielu użytkowników zaawansowanych lustrzanek APS-C czy FF chętnie dokupi mały aparat jako uzupełnienie posiadanego sprzętu, który przyda się tam gdzie lustrzanka będzie za duża, za ciężka, za mało "dyskretna". Albo tam gdzie po prostu nie chce się taszczyć dużego body np. na wakacje, jakieś timelapsy czy wideo jako dodatek do sesji itd. Przecież to dla producenta same plusy i dodatkowa kasa. Wypuszczając drogi badziewny bezlusterkowiec tracą tylko klienta bo jak ktoś potrzebuje małego dobrego aparatu to kupi cos od konkurencji.
1. Cena spadnie. 2. Na ten fragment twojego wywodu odpowiadam : Nikonek V1 ze słoiczkiem 10-30 i kartą 32 gb do kupienia dziś za ~ 1000 zł. Podaj proszę lepszą alternatywę. Bolączką tego systemu jest chora cena na starcie, ale to zweryfikuje rynek. I proszę, nie nazywaj mojego aparatu badziewiem. Używam go i wiem co potrafi, Ty posiłkujesz się samplami i hejtem z internetu.
Podsumowując : System dopiero raczkuje, zobaczmy co się z tego urodzi, jedyne co mnie zraża to startowe ceny, jak i ceny akcesoriów (no ale u Nikona to chyba żadna nowość).

Tymczasem zakładam świeżą rolkę slajdu do mojego FE i z rana wyruszam na poszukiwania wiosny. W torbie oczywiście będzie mi towarzyszył V1 do video.

No i prośba : róbcie zdjęcia, nie pieprzcie o sprzęcie ;)

Dobranoc.

Borat1979
19-03-2014, 09:39
1. Cena spadnie. 2.
Cena sprzętu konkurencji też spada.


Na ten fragment twojego wywodu odpowiadam : Nikonek V1 ze słoiczkiem 10-30 i kartą 32 gb do kupienia dziś za ~ 1000 zł. Podaj proszę lepszą alternatywę. NEX3 z obiektywem 16-50 kosztuje ok 1200 zł więc V1 to żadna okazja.


Podsumowując : System dopiero raczkuje, zobaczmy co się z tego urodzi, jedyne co mnie zraża to startowe ceny, jak i ceny akcesoriów (no ale u Nikona to chyba żadna nowość).
Na rynku jest już 7 modeli tego systemu, do emerytury będzie tak raczkował ? :)

miron19j
19-03-2014, 10:48
Cena sprzętu konkurencji też spada.

NEX3 z obiektywem 16-50 kosztuje ok 1200 zł więc V1 to żadna okazja.


Na rynku jest już 7 modeli tego systemu, do emerytury będzie tak raczkował ? :)

Borat, czy Tobie ktoś płaci za najeżdżanie na Nikona? Pracujesz dla Sony?
Ktokolwiek założy wątek o N1, Ty już jesteś i wypisujesz, jaki to ten Nikon jest be. I udowadniasz, że jeżeli ktoś kupi ten aparat, to popełni pomyłkę życia. Konkurencja robi aparaty lepsze i gorsze niż N1, jak z resztą w każdej dziedzinie. Ale Ty musisz dowieść, że N1 jest najgorszy. Jeżeli ten system Ci nie pasuje, to nie wchodź w ten dział. Tak jak ja nie wchodzę w wątki o D600 i D610. Będziesz spokojniejszy.

fafniak
19-03-2014, 11:00
Może chcą zrobić z tego "także" system w stylu gopro tylko bardziej zaawansowany?

tomajk
19-03-2014, 12:41
Czyli nie jestem sam :D

A wbudowane łifi? no pikna sprawa, szkoda że dedykowanego softu na windowsy nie ma, ale może z czasem.
Poza tym to takie piękne fuji jednak jest duuuże, oby tylko Nikon nie poszedł w gabaryty.
Co do Sony, to może i fajny, ale jednak wolę Nikona, choćby nawet był gorszy, a wcale zły nie jest.

Vincente
19-03-2014, 19:34
:shock:

To teraz zobacz co zrobilo Fuji w tym samym czasie, a co zrobil Nikon (bo systemy powstaly praktycznie rownolegle).

Jednak rok różnicy jest :) Fuji idzie w półkę total pro, nie mają własnego, ogromnego rynku lustrzanek któremu robili by sobie konkurencję. Nikon ma zupęłnie odwrotnie.


Cena sprzętu konkurencji też spada.

NEX3 z obiektywem 16-50 kosztuje ok 1200 zł więc V1 to żadna okazja.

Dyskwalifikacja. Nie ma wizjera :)

Borat1979
19-03-2014, 19:43
Borat, czy Tobie ktoś płaci za najeżdżanie na Nikona? Pracujesz dla Sony?
Oczywiście z comiesięcznych przelewów dorobiłem się willi z basenem i maybacha :)

A tak poważnie to ten system już w momencie premiery był w tyle za konkurencją a producent zamiast jak najszybciej nadrabiać zaległości, zwiększyć jego możliwości i dostosować cenę do realiów robi coś zupełnie przeciwnego. Jeżeli komuś to pasuje to ok bo to jego wybór i jego pieniądze. Tylko to nie oznacza, że ktoś inny też temu przyklaśnie i nie ma prawa krytykować.

Mimo wszelkich sympatii do marki trzeba sobie jasno powiedzieć, że system Nikon 1 jest najsłabszym na rynku bezlusterkowców pod względem jakości obrazy i najmniej opłacalnym finansowo. I nie zmienią tego przeceny modelu z przed kilku lat, którego cena jest taka a nie inna bo po wcześniejszej cenie prawie nikt nie chciał tego kupować.

J1
19-03-2014, 21:26
...

Mimo wszelkich sympatii do marki trzeba sobie jasno powiedzieć, że system Nikon 1 jest najsłabszym na rynku bezlusterkowców pod względem jakości obrazy i najmniej opłacalnym finansowo. I nie zmienią tego przeceny modelu z przed kilku lat, którego cena jest taka a nie inna bo po wcześniejszej cenie prawie nikt nie chciał tego kupować.

Zapominasz o bezlusterkowcach Pentaxa. Więc jakby co Nikon jest 2 od końca ;-)

PS.
Żeby nie było... mówię to jako użytkownik V1.

miron19j
19-03-2014, 21:58
odpowiem subiektywnie, bo mam V1
- ma wizjer. Dla mnie podstawowa zaleta. Aparat bez wizjera dyskwalifikuję na wstępie, nie umiem robić zdjęć "na zombi"
- jest mały. Używam go jak aparatu spacerowo-wycieczkowego. Za stary jestem (już mi się nie chce) na dźwiganie lustrzanki, gdy idę z żoną do Łazienek lub na Starówkę
- ma jednak te kilka obiektywów do wyboru. Co może być też wadą. Gdy ma się niewymmienny, odpada problem, który zabrać ze sobą?
- można podłączyć szkła od lustrzanki
- nie wzbudza takiego zainteresowania jak lustrzanka

dla mnie osobiście jakość zdjęć jest wystarczająca. Do "poważnego" fotografowania mam lustrzankę, do dużych wydruków mam Bronicę. Z V1 zdjęcia lądują najczęściej w albumie 10x15 lub w sieci. A do tego jakość jest aż za dobra.
Moim zdaniem podstawowy błąd tkwi w określeniu aparatu. Nie należy rozpatrywać go w kategorii lustrzanki bez lutra, wtedy faktycznie wypada blado. Ja bym go określił jako kompakt z wymienną optyką, a wtedy jest już dosyć atrakcyjną propozycją.
A cena? Cóż, Nikon już tak ma :-)

J1
19-03-2014, 22:27
...
Moim zdaniem podstawowy błąd tkwi w określeniu aparatu. Nie należy rozpatrywać go w kategorii lustrzanki bez lutra, wtedy faktycznie wypada blado. Ja bym go określił jako kompakt z wymienną optyką, a wtedy jest już dosyć atrakcyjną propozycją.
A cena? Cóż, Nikon już tak ma :-)

Dokładnie tak samo myślę. Dla mnie V1 to kompakt... wtedy jestem bardziej niż zadowolony.

Wybierając aparat postawiłem wymóg że musi mieć wizjer... najśmieszniejsze jest to że tego w V1 (pomimo że dobry) prawie wcale go nie używam. V1 służy jako aparat do fotografowania życia codziennego. Przykładanie aparatu (nawet tak małego) do oka już wzbudza czujność. Finalnie aparat mam w opuszczonej prawej dłoni, pasek obwinięty wokół nadgarstka. Kiedy chcę zrobić zdjęcie podnoszę aparat do góry i... mam zdjęcie. Dzięki bardzo szybkiemu AF często ludzie nie zdążą zauważyć że zrobiłem zdjęcie.

Póki co wciąż bije się z myślami czy dokupić 18.5mm i FT-1. Patrząc jak ostatnio kształtują się ich ceny na ebay stwierdzam że chyba zaryzykuje. Wtedy V1 stanie się aparatem systemowym. ;-)

Nie ukrywam że wybierając V1 jednym z argumentów była możliwość podpięcia szkieł które używam z D700, szczególnie 70-200 2.8 VR chciałbym przetestować z V1 (liznąć trochę foto przyrodniczego).

Ketosz
19-03-2014, 23:45
V1 świetnie sprawdza się ludziom, którzy kupili go będąc świadomym tego, czego można można od niego oczekiwać.
Dla mnie miał być w miarę sensowną ucieczką od zawodowego fotografowania, pozwalającą na więcej niż zwykły kompakt - dzięki takiemu podejściu, zostałem miło zaskoczony możliwościami jakie faktycznie oferuje.
Oczywiście, że chciałbym jeszcze więcej, ale to co mam pod ręką spokojnie przewyższa ewentualne mankamenty.
Nie zmienia to oczywiście faktu, że po nowych modelach oczekuję rozwoju - no i tu pojawia się problem, bo okazuje się, że jakość zdjęć się zbytnio nie poprawia, a na dodatek sprzęt zaczyna być okrajany zarówno z wyposażenia, jak i z funkcji.
System ma sens, ale oczywiście jeśli zostanie sensownie rozwinięty.

Borat1979
20-03-2014, 00:23
Zapominasz o bezlusterkowcach Pentaxa. Więc jakby co Nikon jest 2 od końca ;-)
To akurat powód do dumy nie jest :)


Moim zdaniem podstawowy błąd tkwi w określeniu aparatu. Nie należy rozpatrywać go w kategorii lustrzanki bez lutra, wtedy faktycznie wypada blado. Ja bym go określił jako kompakt z wymienną optyką, a wtedy jest już dosyć atrakcyjną propozycją.
A cena? Cóż, Nikon już tak ma :-)
Właśnie tu leży problem bo jego cena na starcie powinna być na poziomie kompaktu czyli 1500-1800 zł a Nikon wyskakuje z ceną na poziomie D7100 czyli najwyższego modelu lustrzanek APS-C. Później jest wielkie zdziwienie w centrali Nikona, że system sprzedaje się poniżej oczekiwań ;)

W dodatku V3 poza bezsensownym wypchaniem magapikselami właściwie nie różni się zbytnio do V1.

J1
20-03-2014, 02:09
...

W dodatku V3 poza bezsensownym wypchaniem magapikselami właściwie nie różni się zbytnio do V1.

Można by się nawet pokusić iż jest to krok do tyłu.

Wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego na tak małej matrycy upycha się taką ilość pikseli. To znaczy rozumiem dlaczego... "małketing" na który dają się nabierać nieświadomi klienci. Zabieranie funkcji które miały poprzednie modele też jest co najmniej dziwne.

Ponoć jutro ma być ładna pogoda... więc zamiast dyskutować o przyszłości systemu Nikon 1 pójdę robić zdjęcia V1 ciesząc się małym, dyskretnym, cichym i lekkim aparatem z bardzo szybkim i celnym AF.

shaolin
20-03-2014, 10:32
Jak tak dalej pojdzie to bedzie wiecej puszek systemu 1 rownolegle na rynku niz wszystkich Nikonow wyprodukowanych w calej historii firmy ;)

http://nikonrumors.com/2014/03/19/nikon-1-j4-mirrorless-camera-to-be-announced-soon.aspx/

Czornyj
20-03-2014, 12:40
a Ty dalej zaglądasz innym do portfela i mówisz ile i na co mają wydać.

Zasadniczo taka jest idea forum internetowego, by dzielić się informacją.

Ktoś może chcieć zapłacić za jedynaczka 3800 w pełni świadom jego plusów dodatnich i plusów ujemnych, ktoś może dać się zbajerować marketoidom i nie wiedzieć realnie za co płaci.

Smutna prawda jest taka, że system 1 d... nie urywa, szczególnie w kontekście dokonań konkurencji. Osobiście jako wieloletni użytkownik i miłośnik systemu Nikon z wielką przykrością kupiłem NEXa, a system 1 traktuję w kategoriach osobistej zniewagi.

Znamienna jest też opinia Marcina_G - skoro facet, który oddał kawał serca systemowi Nikona, a prywatnie posiada małe muzeum produktów tej znamienitej firmy i napisał o niej kilka świetnych książek odradza zakup japońskiej Vergeltungswaffe-3, to ewidentnie coś poszło nie tak...

miron19j
20-03-2014, 12:57
Zasadniczo taka jest idea forum internetowego, by dzielić się informacją.

Ktoś może chcieć zapłacić za jedynaczka 3800 w pełni świadom jego plusów dodatnich i plusów ujemnych, ktoś może dać się zbajerować marketoidom i nie wiedzieć realnie za co płaci.

Smutna prawda jest taka, że system 1 d... nie urywa, szczególnie w kontekście dokonań konkurencji. Osobiście jako wieloletni użytkownik i miłośnik systemu Nikon z wielką przykrością kupiłem NEXa, a system 1 traktuję w kategoriach osobistej zniewagi.

Znamienna jest też opinia Marcina_G - skoro facet, który oddał kawał serca systemowi Nikona, a prywatnie posiada małe muzeum produktów tej znamienitej firmy i napisał o niej kilka świetnych książek odradza zakup japońskiej Vergeltungswaffe-3, to ewidentnie coś poszło nie tak...

zgadzam się, że to, co wyczynia Nikon, to żenada. Zaczęło się od chybionego moim zdaniem pozycjonowania N1 jako bezlusterkowca. Do tego pojechali z ceną. Ale męczą już mnie ciągłe komentarze, takie jak powyższy. To znaczy nie Twój, tylko Doxxxa. Tym bardziej, że cena już od dawna spadła poniżej 1000.-
Kupiłem V1 za ponad 3 tys, świadomie wybrałem za tą cenę. Gdy inni jołczeli na Nikona, ja miałem aparat akurat na zbliżający się wyjazd. Swoją opinię o nim wyraziłem w jednym z poprzednich wpisów. A że cena spadła? Cóż, takie są prawa rynku.

Czornyj
20-03-2014, 13:18
Z mojego egoistycznego punktu widzenia im więcej negatywnych opinii i gorsza sprzedaż systemu 1, tym lepiej - może japońce doznają w końcu jakiegoś objawienia i wprowadzą do oferty wreszcie coś jako-takim, p... poziomie, a ja wrócę do systemu, do którego nadal odczuwam wielki sentyment i którym zarobiłem sporo grosza.

Ale doskonale rozumiem, że z drugiej strony ciągły, monotonny lament może być nieco nudny ;)

docxxx
20-03-2014, 13:33
a Ty dalej zaglądasz innym do portfela i mówisz ile i na co mają wydać.

Czemu nie powiesz tego głośno "tak, Nikon zrobił ze mnie frajera, bo kupiłem shit za 3800 zł!"? Korona Ci z głowy nie spadnie.
Dla pocieszenia, nie tylko Ciebie wydymali. Każda firma dyma nas na każdym kroku, dlatego trzeba mieć łeb na karku i nie dać się manipulacji. W myśl staropolskiej zasady "mądry Nikoniarz po V1" ;)

miron19j
20-03-2014, 13:40
Czemu nie powiesz tego głośno "tak, Nikon zrobił ze mnie frajera, bo kupiłem shit za 3800 zł!"? Korona Ci z głowy nie spadnie.
Dla pocieszenia, nie tylko Ciebie wydymali. Każda firma dyma nas na każdym kroku, dlatego trzeba mieć łeb na karku i nie dać się manipulacji. W myśl staropolskiej zasady "mądry Nikoniarz po V1" ;)

a Ty możesz przed snem powiedzieć sobie "dzięki wrodzonemu sprytowi nie dałem Nikonowi zrobić z siebie frajera". :-)
Widać mamy inne priorytety, inne wymagania i potrzeby. Dla Ciebie to shit, dla mnie fajny aparat do robienia zdjęć.
I nie dałem 3800 tylko 3160. :-)

docxxx
20-03-2014, 13:41
a Ty możesz przed snem powiedzieć sobie "dzięki wrodzonemu sprytowi nie dałem Nikonowi zrobić z siebie frajera". :-)


No, w szczególności że też mam V1, z tym że za tysiaka. Wiem, przepłaciłem :P

tomajk
20-03-2014, 13:41
Takie ciągłe odczucie, że jest się wydymanym chyba nie należy do przyjemnych, ale może są wyjątki.
Ja jak i parę innych użytkowników Nikon 1 nie czują się wydymani, i pewnie tak nie jest, za to ci których d..a boli z pewnością są WYDYMANI.

Ketosz
20-03-2014, 14:21
Koncepcja systemu Nikon 1 jest słuszna, bo nieduża matryca ma sens dając zadowalającą jakość i możliwość utrzymania małych wymiarów sprzętu.
Nikon popełnił jednak zasadniczy błąd polegający na tym, że wprowadzili ten system w momencie kiedy rynek oczekiwał ich dołączenia do całej obecnej konkurencji i powinni stworzyć serię mogącą z pozostałymi konkurować, czyli coś przynajmniej z matrycą DX.
System z matrycą CX powinni wprowadzić później, chcąc wykorzystać lukę pomiędzy pozostałymi bezlusterkowcami, a kompaktami, lub nawet po to, by zastąpić tą technologią umierający rynek kompaktów.

Czornyj
20-03-2014, 18:23
Koncepcja systemu Nikon 1 jest słuszna, bo nieduża matryca ma sens dając zadowalającą jakość i możliwość utrzymania małych wymiarów sprzętu.
Nikon popełnił jednak zasadniczy błąd polegający na tym, że wprowadzili ten system w momencie kiedy rynek oczekiwał ich dołączenia do całej obecnej konkurencji i powinni stworzyć serię mogącą z pozostałymi konkurować, czyli coś przynajmniej z matrycą DX.
System z matrycą CX powinni wprowadzić później, chcąc wykorzystać lukę pomiędzy pozostałymi bezlusterkowcami, a kompaktami, lub nawet po to, by zastąpić tą technologią umierający rynek kompaktów.

Z mojego partykularnego punktu widzenia koncepcja systemu 1 jest zbrodnicza i słuszna wyłącznie dla księgowych, bo z jednego wafla jest nieporównywalnie większy uzysk matryc CX niż DX.

Przewaga wielkości nad konkurencją nie jest kolosalna, to i to jest w miarę małe lekkie i idzie upchnąć*po kieszeniach, a jeśli dla kogoś niewielkie gabaryty są absolutnym priorytetem, to i tak kompakt z matrycą 1" (np. RX-100) jest pod tym względem znacznie lepszym (i oczywiście tańszym) rozwiązaniem.

Co się natomiast tyczy jakości, to APS-C czy nawet m4/3 (o FF przez litość nie wsponę) wciąga CX-a nosem, pozwala też sensownie wykorzystać istniejącą szklarnię, co w przypadku CX ogranicza się*praktycznie do teleoptyki. W sumie więc zalety zaczynają się i kończą na szybkim AF i serii, co może jest dla kogoś doniosłe i fundamentalnie hiperistotne, ale znowu - z mojego egocentrycznego punktu widzenia - centralnie powiewa mi kalafiorem.

Podsumowując - mam nieodparte wrażenie, że Nikon wprowadzając toto na rynek kierował się wyłącznie korporacyjną chciwością, a opinię fotograferów miał w najgłębszych zakamarkach swego żółtego dupska - i odczuwam mściwą, złośliwą satysfakcję, że się na tym cholernie przejechał. W osłupienie wprawia mnie również fakt, że z uporem godnym lepszej sprawy wprowadza kolejne generacje tego cudu, które są coraz gorsze i droższe.

Ketosz
20-03-2014, 22:01
dxomark.com Nikon-1-V1-versus-Nikon-1-V3 (http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-1-V1-versus-Nikon-1-V3___745_947)

Nosz w mordę - jest postęp ;)

Czornyj
20-03-2014, 22:42
dxomark.com Nikon-1-V1-versus-Nikon-1-V3 (http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-1-V1-versus-Nikon-1-V3___745_947)

Nosz w mordę - jest postęp ;)

I to po znormalizowaniu do 8Mpix - rozpatrując jakość z sensela (zakładka screen) jest jeszcze gorzej :(
Ja wszystko wiem - wykresy i słupki mają się niby nijak do zdjęć, które można robić nawet pudełkiem po butach, ale - na miły buk - to jest poniżej poziomu archaicznego D70...

I weź*teraz porównaj te kreski do neksia...

deep
20-03-2014, 22:51
Prawie zrównał się z P330 :D

shaolin
21-03-2014, 03:27
Ja piernicze... Teraz sie okaze, ze podniosa ceny V1 znowu do 4k pln bo jest lepszy niz V3 ;)

gryson
21-03-2014, 13:54
No, w szczególności że też mam V1, z tym że za tysiaka. Wiem, przepłaciłem :P

No patrz, ja kupiłem za tyle samo i uważam, że świetnie wydałem pieniądze.
Tyle, że różnimy się podejściem do sprzętu, może i fotografii, a na pewno do życia.
Ty wylewasz żółć (dosłownie i w przenośni), bo uważasz się na frajera, którego oszukał nikon i umoczyłeś 1 tysiąc.
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem i przy każdej możliwości jadę w plener i robię tym aparatem zdjęcia, po to go kupiłem, z pełną świadomości co kupuję. I dziwna rzecz: cieszę się robieniem tych zdjęć, sprzętem, którym robię i ogólnie fotografią.
Że tak zapytam: nie widziały gały co brały? Kupiłeś kota w worku, że teraz żałujesz? Ktoś Ci podrzucił ten aparat, albo gorzej: przystawił nóż do szyi i kazał wziąć aparat i oddać tysiąc złotych?
Ja doskonale wiedziałem co kupuję, i dlatego nie żałuję ani złotówki. Ba, chciałem go kupić nawet za 2 tysiące, ale akurat miałem inne wydatki, a potem spadły ceny i jeszcze bardziej się ucieszyłem, bo starczyło mi kasy na FT-1.

Pozostaje mi jedynie współczuć Tobie i innym w podobnej sytuacji i z podobnym, trochę krzywym podejściem do życia, że daliście się nabrać i poczuliście się oszukani przez nikona.
Ja widać miałem wielkie szczęście, mnie nikon nie oszukał :) Jestem widać w czepku rodzony, bo jak mówią, bogatemu to i byk się ocieli, a biedny to i we śnie się zesra. Współczuję :)

docxxx
21-03-2014, 14:31
Pisząc "frajer" miałem na myśli tych, co wydali ca. 3 z hakiem na to cudo. A co do ********ości tego sprzętu, to jest takim fajnym aparatem, że używam go jako pudełka na baterie. Aku pasuje do D7100.
Możliwe, że gdyby V1 byłby jedynym aparatem w rodzinie, to inaczej patrzyłbym na niego. Ba, nawet przez jakiś czas postanowiłem, że będzie to mój podstawowy sprzęt reporterski (oprócz meczów) ze względu na ciężar, ale:

- słaba matryca

- praktycznie brak możliwości konfiguracji

- cena FT-1 to jakiś kiepski żart

- nie rozumiem projektantów, którzy zrobili obiektyw 10-30/3.5-5.6 i dodatkowo zrobili naleśnik 10/2.8, czyli o 0.5 EV mniej

- autoiso (bez komentarza)

- slow motion (pasek 1/3 przez kilka sekund)


Twoja empatia do mnie nie ma tu nic do rzeczy. Gro osób potwierdza to, co mówię więc możliwe, że tak jest. A jeśli jesteś zadowolony, to tylko pogratulować. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

miron19j
21-03-2014, 15:05
Pisząc "frajer" miałem na myśli tych, co wydali ca. 3 z hakiem na to cudo...

. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

musisz się jeszcze dużo o życiu nauczyć. Skoro nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że są ludzie, których stać na spełnianie zachcianek. Na kupowanie aparatów bez patrzenia na specyfikacje, tabelki i wykresy. Ot tak, po prostu, podoba mi się, to go kupuję.
Ale jak nie stać na coś, to trzeba sobie to zobrzydzić, żeby mieć wytłumaczenie przed samym sobą.

Ketosz
21-03-2014, 15:06
Seria 1 nie jest adresowana do zawodowego wykorzystywania w reporterce (i wielu innych zawodowych dziedzinach) - jeśli takie się ma oczekiwania, to nie dziwne, że jest się zawiedzionym.
Ja osobiście mając pod ręką kilka lustrzanek, różnych formatów i przeznaczenia, chętnie sięgam po V1, kiedy nie potrzebuję max jakości, a za to wystarczy mi rejestrowanie kadrów, bez myślenia jakie będę mógł zrobić powiększenie - choć mam nawet oprawione 30x90cm z wykadrowanego ISO 1600 ;)

docxxx
21-03-2014, 16:08
musisz się jeszcze dużo o życiu nauczyć. Skoro nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że są ludzie, których stać na spełnianie zachcianek.

A ty naucz się czytać ze zrozumieniem. Seria 1 ma to do siebie, że za duże pieniądze nie oferuje nic ciekawego. Inaczej mowiac: za te kasę konkurencja jest daleko, daleko z przodu. Teraz rozumiesz?

Twoja kasa, twoja sprawa. Obys byl zadowolony i robil fajne zdjecia.

shaolin
21-03-2014, 17:03
To po co kupiles? Przeciez jest tyle lepszych opcji aparatow za tysiaka, dla zon, itd ;)

Nie bede bronil Nikona ale bede bronil Mirka wiec nie fikajcie :twisted: Marka (czyt. grysona) tez chociaz to takie bydle, ze sam moze sie bronic :mrgreen:

docxxx
21-03-2014, 17:35
Jeszcze raz, bo moze ja zle napisalem: czy V1, a teraz V3 jest warta ca. 3 z hakiem?

shaolin
21-03-2014, 17:53
Nie odpowiadamy pytaniem na pytanie. Powtorze sie... Dlaczego kupiles V1? I dlaczego go do tej pory nie sprzedales?

dexterxx
21-03-2014, 19:57
Męczycie mnie (i pewnie innych) przelewając w tym temacie te gorzkie żale, odejdźcie, proszę.

Kupiłem V1 za tysiaka (i to rok temu!!), nie żałuję, lepiej?

r2mdi
21-03-2014, 20:05
Popieram rozsądnych przedmówców. Wszystko ma wady i zalety. Za 800 - 1000 pln aparat jest naprawdę super. Szkoda tylko, że przejściówka na bagnet F jest taka droga. Przy obecnej realnej cenie zakupu (900 pln) jej wartość równoważy zakup aparatu. :( Niestety nie ma w zasadzie używek.

Jacek_Z
21-03-2014, 21:08
Były raporty, poczyściłem (za mało). Postarajmy się nie zarzucać komuś, że jest niemądry, bo go kupił za xxxx zł, OK ?

Ktos pisał o starcie systemu 1 razem z systemem Fuji. Ale Fuji nie robi lustrzanek i cały potencjał firmy idzie w te serię. Nikon (jak i Canon) zrobił bezlusterkowca jako niekonkurencyjnego dla lustrzanek. I sie przejedzie, bo dzięki temu zrobi system konkurencyjny do ... telefonów komórkowych. Z którymi to przegra (ceną, no i komórkę ma się zawsze z sobą).


Koncepcja systemu Nikon 1 jest słuszna, bo nieduża matryca ma sens dając zadowalającą jakość i możliwość utrzymania małych wymiarów sprzętu.Kompakty z matrycą DX nie są znowu az tak wiele większe.


Z mojego partykularnego punktu widzenia koncepcja systemu 1 jest zbrodnicza i słuszna wyłącznie dla księgowych,
...
Podsumowując - mam nieodparte wrażenie, że Nikon wprowadzając toto na rynek kierował się wyłącznie korporacyjną chciwością, a opinię fotograferów miał w najgłębszych zakamarkach swego żółtego dupska - i odczuwam mściwą, złośliwą satysfakcję, że się na tym cholernie przejechał. W osłupienie wprawia mnie również fakt, że z uporem godnym lepszej sprawy wprowadza kolejne generacje tego cudu, które są coraz gorsze i droższe.Zgadzam się. Dziwię się legendarnej firmie fotograficznej, że wymyśla system nie dla fotografów, choć po pozorem systemu dla pro (dodatki, wymienna optyka, uszczelnienia i pro cena). Księgowi to wymyślili, widząc jak schodzą body D3x00. Ale się przejadą na tym systemie. Przy przecenie do 1 tys zł to oni wiele na tym nie zarabiają.

miron19j
21-03-2014, 22:03
za te kasę konkurencja jest daleko, daleko z przodu. Teraz rozumiesz?
chyba masz problemy ze zrozumieniem tego, co czytasz. Czy kiedykolwiek lub gdziekolwiek napisałem, że tak nie jest? Że jest to najlepszy aparat w swojej klasie? Cały czas piszę, że dla niektórych tabelki i rubryczki nie są ważne. Że można kupić "słaby" aparat i być z niego zadowolonym. I że nikomu nic do tego na co wydaję swoje pieniądze.


Twoja kasa, twoja sprawa. Obys byl zadowolony i robil fajne zdjecia.
o, czyżbyś jednak zrozumiał?

docxxx
22-03-2014, 01:05
Kupiłbyś jeszcze raz V1 za 3 koła? ;)

miron19j
22-03-2014, 02:49
Kupiłbyś jeszcze raz V1 za 3 koła? ;)

szczerze? Tak

shaolin
22-03-2014, 03:37
Jacku ja pisalem o Fuji... i wlasnie dlatego, ze Fuji nie ma calej brygady od lustrzanek mialo trudniej bo nie wystarczylo wykroic mniejszego kawalka z plastra krzemu majac juz wszystko dostepne (soft, elektronike i inne bzdety), oni musieli zaczac od 'zera' (bo to co mieli mialo tysiac lat - S5 Pro, a reszta to jakies male bzdety z kompaktow). Moze dlatego im wyszlo... nie dlatego, ze moga cala swoja moc przerobowa wsadzic w ten jeden system ;) Patrzac na Nikona to oni aktualnie cala swoja moc przerobowa wsadza w kopanie sobie grobu ;)


Kupiłbyś jeszcze raz V1 za 3 koła? ;)

Dalej czekam na Twoja odpowiedz ;)

Władca Pixeli
22-03-2014, 03:38
Nikon (jak i Canon) zrobił bezlusterkowca jako niekonkurencyjnego dla lustrzanek.
Gdyby Nikon albo Canon były jedynymi firmami na rynku to wtedy można zrozumieć politykę ochrony lepiej dochodowych aparatów. Na szczęście na rynku są inne firmy które nie mają takiego problemu i szybko wypełniają luki.

Jeżeli ktoś chce płacić obecną cenę za V3 to nikt mu nie zabroni. Problem w tym, że Nikon wyskakuje z początkowymi cenami Nikon 1 jak Filip z konopi i sprzedaż tych aparatów w cenach wyjściowych leży na łopatkach.
Bardzo to źle świadczy o rozeznaniu rynku przez firmę Nikon.

Na dpreview się śmieją, że Nikon powinien wzorem firmy Leica naklejać małą zółtą kropkę i wystawiać aparat z jeszcze wyższą ceną. :mrgreen:

J1
22-03-2014, 12:41
... Patrzac na Nikona to oni aktualnie cala swoja moc przerobowa wsadza w kopanie sobie grobu ;)



Myślę że jest jakaś głębsza myśl w tym stwierdzeniu.

Fatman
27-03-2014, 21:59
Miałem dziś przyjemność macać (tylko macać, bo zabrali aku, żeby zdjęć nie robić -egz. przedprodukcyjny) 1 V3 (z dodatkowym gripem). I muszę powiedzieć, że jestem w pozytywnym szoku jeśli chodzi o sam uchwyt. Z dodatkowym gripem trzyma się go znakomicie !!! Nawet bez tego gripa, wygoda trzymania tego aparacika jest bardzo duża. Gumowa okładzina jest bardzo dobrej jakości (jeśli chodzi o "lepkość"). Cała konstrukcja bardzo solidna, szkoda że nie można było choćby włączyć.....

Przy okazji, podziękowania dla Pana z stoiska Nikona -tak sympatycznej osoby dawno nie spotkałem :)

avatarr
02-04-2014, 18:39
Miałem dziś przyjemność macać (tylko macać, bo zabrali aku, żeby zdjęć nie robić -egz. przedprodukcyjny) 1 V3 (z dodatkowym gripem). I muszę powiedzieć, że jestem w pozytywnym szoku jeśli chodzi o sam uchwyt. Z dodatkowym gripem trzyma się go znakomicie !!! Nawet bez tego gripa, wygoda trzymania tego aparacika jest bardzo duża. Gumowa okładzina jest bardzo dobrej jakości (jeśli chodzi o "lepkość"). Cała konstrukcja bardzo solidna, szkoda że nie można było choćby włączyć.....

Przy okazji, podziękowania dla Pana z stoiska Nikona -tak sympatycznej osoby dawno nie spotkałem :)

Dziwne, że firma Nikon jeszcze nie zabroniła swoim pracownikom kontaktu z tobą ;-)
Więcej takich ludzi w serwisie N jak pan ze stoiska i serwis byłby w końcu w XXI wieku.

shaolin
15-04-2014, 09:02
No prosze, bhphotovideo dorzuca FT1 gratis:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/FreeFT1MountAdapterwithNikon1V3-2.png
źródło (http://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2014/04/Free-FT1-Mount-Adapter-with-Nikon-1-V3.png)
->
http://www.bhphotovideo.com/c/product/1038908-REG/nikon_27695_1_v3_mirrorless_digital.html

shaolin
24-04-2014, 04:16
http://nikonrumors.com/2014/04/23/nikon-df-n1000-electronic-viewfinder-service-advisory-issued-in-japan.aspx/

:lol:

Władca Pixeli
24-04-2014, 06:40
http://nikonrumors.com/2014/04/23/nikon-df-n1000-electronic-viewfinder-service-advisory-issued-in-japan.aspx/

:lol:
Tak to jest jak w ramach oszczędności zwalnia się specjalistów i zleca robotę w krajach trzeciego świata osobom, które nie potrafią dopasować mechanicznie dwóch elementów.

shaolin
24-04-2014, 07:56
Od kiedy Japonia jest krajem trzeciego swiata?

docxxx
24-04-2014, 10:17
Od kiedy Japonia jest krajem trzeciego swiata?

My jesteśmy pierwszym. Wszystko zależy od tego, jak liczysz ;)

Wyslane z telefonu

Władca Pixeli
24-04-2014, 19:32
Od kiedy Japonia jest krajem trzeciego swiata?
A gdzie ja napisałem że to Japonia? :mrgreen:
Od wielu lat zachodnie firmy zlecają nie tylko produkcję innym krajom z tanią siłą roboczą ale coraz częściej zlecają projektowanie nowych urządzeń.

marcin_G
16-05-2014, 21:13
Dobra, to ja znowu o aparacie.
Miałem go w łapkach przez kilkanaście godzin. Pod względem wyglądu / ergonomii i obsługi jest doskonale. Tak powinien wyglądać pierwszy 1V1. Robienie nim zdjęć (gdyby nie brak fajnych obiektywów) to naprawdę przyjemność. Żeby tylko ten zewnętrzny wizjer nie był taki wielki / drogi (patrz Sony RX100 III)

shaolin
01-07-2014, 02:59
http://www.dpreview.com/previews/nikon-1-v3

shaolin
08-07-2014, 02:59
http://www.dpreview.com/articles/0136430346/nikon-1-v3-stock-shortage-prompts-official-apology

shaolin
16-07-2014, 03:20
Rewju na DPR:
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-1-v3

shaolin
19-08-2014, 05:53
7e6HF1BmiG0


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/1386191266_by_rkggt32_500-1.jpg
źródło (http://fabrykamemow.pl//uimages/services/fabrykamemow/i18n/pl_PL/201312/1386191266_by_rkggt32_500.jpg)

dink
09-09-2014, 00:08
Borat, weź nie mędrkuj, nabijasz posty i tyle.
Co z tego, że może jakiś tam inny aparat robi lepsze zdjęcia, że ma lepszy stosunek jakości do ceny. Marka się liczy i tyle, jeżdżę mercedesami, fotografuję nikonami i dopóki te firmy będą na rynku jestem ich klientem.
Cieszę się, że sprzęt jest coraz droższy, ja też zarabiam coraz więcej i tak się pięknie kółko zamyka, jeśli biadolisz, no cóż, twój problem.

Cóż za przyjemność spotkać człowieka sukcesu. Napisz jeszcze jakim papierem się podcierasz, żeby wszystkich wprawić w podziw.
A co do nabijania postów - to raczej sam to robisz, bo nic konkretnego nie piszesz o tym modelu, poza tym, że cię na niego stać. Mnie też stać, ale ponieważ nie muszę nikomu pokazywać, że mam sprzęt na N lub C lub S to wybiorę ten, który będzie spełniał moje oczekiwania.

shaolin
09-09-2014, 08:12
I zarejestrowales sie tylko po to, zeby sie wyplakac? Czy jak? Bo swoja kariere tutaj powinienes zaczac od przywitania we wlasciwym watku, a nie od marudzenia...

dink
09-09-2014, 15:07
zarejestrowałem się, bo zastanawiam się nad V3, ale nawet w sklepach Nikona odradzają ten zakup :-) Więc chciałem poczytać opinię użytkowników. Zamiast tego trafiłem na jakiegoś fanboja, który płacze, że ktoś spamuje wątek, a on by kupił wszystko od Nikona, no i - jeździ tylko mercedesami - ale nie sprecyzował czy może tylko A-klasse :-)

Ale fakt, powinienem zacząć od dostosowania się do reguł, powitań, etc. - alem nie zdzierżył :-)

Psychotrop
09-09-2014, 17:34
dink
wyciąłeś z kontekstu posta z marca, nie łapiąc w ogóle sarkazmu odnoszącego się do większej całości.
uprzejmie proszę o czytanie ze zrozumieniem i nie wybiórczo.