PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka do zdjęć. Jaką wybrać -600zł



matej660
12-03-2014, 20:26
Witam poszukuje drukarki domowej do drukowania zdjęć sobie lub znajomym. Chodzi mi o w miare ładne odwzorowanie kolorów i jakość. Zależy mi również obym w drukarce mógł zainstalować CISS lub wieczne kartridże. Brałem pod uwagę urządzenia firmy EPSON i CANON. Chciałbym oby drukarka posiadała tylną kasetę na papier specjalny żeby bez problemu łykała i te grubsze kartki. Proszę o propozycje jakiś przystępnych urządzeń w cenie do 600zł.

Johny42
12-03-2014, 20:36
Poczytaj ten wątek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=241829 i podobne.
Z tego co piszą użytkownicy - wygląda zachęcająco.

matej660
12-03-2014, 20:59
Przeczytałem ten wątek nawet niejednokrotnie, problem w tym że nigdzie nie mogę znaleźć wiecznych kartridży do tego modelu. Wszędzie sa po 5x pojemników. A do tego modelu potrzebne jest 6:)

lazik_s
12-03-2014, 22:14
Opowiadasz. Masz nawet w tamtym wątku link: http://allegro.pl/6x-zamienniki-canon-pgi-550-cli-551-tez-szary-xl-i4027171337.html
Ja akurat kupowałem np do swojej MG7150 w chinach

matej660
12-03-2014, 22:21
znalazłem taka drukarkę:
http://allegro.pl/drukarka-wielofunkcyjna-canon-pixma-mg6150-i4050707693.html
niby napisane ze pochodzi z dystrybucji niemieckiej i jest powystawowa. Co o niej myślicie? Warto kupić używaną?

MARS CooL
12-03-2014, 23:00
kartridże kupowałem tutaj http://www.tusze.info/canon-kartridze-napelnialne-wieczne-chipy-pgi-550-cli-551-do-ip7250-mg5450-mg6350-mx925-p-96627.html
tusze: http://printlab.pl/pol_m_Tusze-w-butlach_Dla-Canon_250-ml-4235.html te w półlitrowych butlach z napisem print lab są polecane przez czornyja
szary tutaj http://allegro.pl/grey-szary-tusz-cli-526-mg6250-mg8250-nowosc-i3962430813.html
jeśli drukarka pozwoli to na trochę wystarczy ;)

lazik_s
12-03-2014, 23:30
Tusze PGI-550/CLI-551 w komplecie: http://allegro.pl/zestaw-tuszy-6x-do-canon-mg6350-tez-szary-nowosc-i4039583224.html
tańsze w printlabie podawa Czornyj

matej660
13-03-2014, 00:01
a wiec zakupiłem drukarkę z powyższej aukcji. Zobaczymy czy będzie coś warta.
Wieczne kartridże też już znalazłem po 10zł za sztukę na tusze.info
Teraz tylko pytanie Lepsze będą tusze SADHAUS czy te PrintLab?

Juriko
13-03-2014, 18:07
Czyli rozumiem kupiłeś MG6150. To w takim razie po co się babrać w wieczne kartridże i nalewanie, skoro można kupić komplet 6 tuszów z chipem za 26zł?
http://printlab.pl/pol_m_CANON_CANON-dla-drukarek_Canon-Pixma-MG_Canon-Pixma-MG6150-502.html

maja_89
13-03-2014, 22:10
Co do drukarek. Mam pytanie.
Mam Canon 5150 i jak drukuje zdjęcie 10x15 (z tylnej tacy) to w połowie zdjęcia zacina się na parę sekund i puszcza dalej. No i jest wtedy taki biały pasek na wydrukowanym zdjęciu. Jak drukuje normalne kartki lub coś to nic się nie zacina. Zdjęć zostało wydrukowanych ok 15... Pierwsze normalnie sie drukowaly, a potem juz z tym paskiem. Jak szybko zaczne drukowac kolejne zdjecie po zle wydrukowanym zdjeciu to czasami sie wydrukuje dobrze. Dziekuje za pomoc.

matej660
13-03-2014, 22:12
Jestem początkujący, wiec może i to mój błąd. Ale wydaje mi się ze jeśli chodzi o firmę PrintLab to i tak taniej wyjdzie z wiecznymi kartridżami ponieważ 500ml tuszu w butlach właśnie tej firmy jednego koloru kosztuje w granicach 25zł. Ja osobiście do swojej kupiłem tusze SADHAUS 6x 100ml za niecałe 140zł to i tak wychodzi taniej niż zamienniki a o jakości tych tuszy tez słyszałem i czytałem dobre opinie. Nie spróbuje to się nie przekonam :) Puki co czekam na przesyłkę :)

Juriko
14-03-2014, 00:43
A ja czekam na wyniki testów. :)

matej660
18-03-2014, 21:57
a wiec trochę podrukowałem i co mogę powiedzieć. Drukarka na pewno warta swojej ceny. W tej kwocie myślę że na pewno nic lepszego bym nie znalazł. Wydrukowałem kilka fotek na tuszu SADHAUS i tanim papierze fotograficznym PAMED i jak dla mnie to zdjęcia rewelacyjnej jakości. Tylko ciekawi mnie ich trwałość... Mam też nadzieje że za szybko ta drukarenka mi nie padnie :)
Póki co szczerze polecam :)

AlexoN
23-04-2014, 23:04
Witam
MARS CooL pytanie mam takie. Linki jakie podałeś są do 5 kartridży 551 - bez szarego, szary atrament z linku jest do kartridża 526 a reszta kolorowe print labu do 551. Do czego wlałeś ten szary atrament i jak to drukuje gdy są wymieszane różne marki atramentu?

matej660 a do czego wlewałeś ten atrament? kupiłeś wieczne kartridże czy reseter do oryginalnych?
Czy wciąż jesteś zadowolony z tych tuszy?

Pytam bo stoję przed kupnem drukarki (6350 lub 7150).

Czornyj pisze, że lepsze zdjęcia wydrukuje się, z tym szarym atramentem, ale np. print lab wciąż go nie sprzedaje w butlach, a o tych sudhaus zbyt wiele nikt nie pisze. Znalazłem jakiś wątek na zagranicznym forum, gdzie nie wszyscy chwalili te sudhaus, które jak tam pisze już zmieniły nazwę.

http://www.printerknowledge.com/threads/sudhaus-refill-inks.6226/

Wiem, że najlepsze byłyby oryginały, ale wiecie ile kosztują, więc trzeba znaleźć jakiś rozsądny kompromis.

Może ktoś inny już też próbował tych rzeczy. Proszę o odpowiedź.

MARS CooL
24-04-2014, 00:40
Witam
MARS CooL pytanie mam takie. Linki jakie podałeś są do 5 kartridży 551 - bez szarego, szary atrament z linku jest do kartridża 526 a reszta kolorowe print labu do 551. Do czego wlałeś ten szary atrament i jak to drukuje gdy są wymieszane różne marki atramentu?



Wkłady i tusz najpierw kupiłem w tusze.info. Wkłady ok nie trzeba resetowac, tusze zatkały głowice po 10 wydrukach. Wymieniłem na te z printlabu i wydają się być bardzo dobre. Na razie bez problemu. Wydaje mi się ze w połaczeniu z sudhaus jest gorzej niz z orginałem czy szarym z tusze.info. Tak jakby nie było tej klarowności i ostrości. Ale z powodu częstych wyjazdów nie drukowałem nazbyt dużo. Natomiast dziwna sprawa z Epsonem P50. Zatkały się głowice i nie mogłem jej wyczyścić. Nie pomógł płyn ani zmiana na oryginalne tusze. Drukarka leżała kilka miesięcy nieużywana. Z głupia zamówiłem przy okazji tanie zamienniki z printlabu i poszło. Poza mikro bandingiem który ustępuje drukuje jak nowa.

Do ogólnego użytku: dokumenty + zdjęcia Canon rewelacyjny, do zdjęć Epson P50 jeszcze lepszy (poza dominatą w wydrukach czarno białych). Będąc w Afryce drukowałem zdalnie dzieciakom zdjęcia z telefonu na Canonie. Bardzo się zdziwiłem jak dostałem maila że jeden z pojemników jest prawie pusty

AlexoN
24-04-2014, 10:31
Dzięki za info MARS CooL.

Czy czasem przyczyną opisanej przez Ciebie gorszej jakości druku pomieszania kolorów z PrintLabu z szarym z Sudhausu nie jest to, że na butli z szarym jest napis, iż jest do wkładów z oznaczeniem 526 a nie 551?

Zatem jaki szary najlepiej pasuje do kolorowych tuszów PRINT LAB?

Może ktoś też wypowie się jaka jest jakość i trwałość druku zdjęć tymi SUDHAUSAMI i czy nie zatykają głowicy po dłuższym użytkowaniu.

Wychodzą znacznie drożej niż print laby ( ta sama cena 5x mniejsza pojemność), ale może jakość i trwałość druków uzasadniała by ich zakup, szczególnie, że mają komplet wraz szarym.

Dziś napisałem e-maila do PRINT LABU z zapytaniem czy planują sprzedawać szary tusz w butlach.

Odpowiedzieli, cytuję: "staramy się by mieć w swojej ofercie w niedługim czasie".

Może za jakiś czas nie będziemy mieli dylematów.

Pozdrawiam

AlexoN
24-04-2014, 10:34
... a może lepiej kupić model drukarki bez szarego tuszu. Nie będzie problemu.
Czy naprawdę widać różnicę w jakości druku pomiędzy pięcio a sześcio kolorowym, szczególnie przy druku tuszami z butli?

Co wy na to?

MARS CooL
24-04-2014, 21:16
... a może lepiej kupić model drukarki bez szarego tuszu. Nie będzie problemu.
Czy naprawdę widać różnicę w jakości druku pomiędzy pięcio a sześcio kolorowym, szczególnie przy druku tuszami z butli?

Co wy na to?

Mam P50 Epsona i Canon 7150 oraz kilka rożnych wynalazków w pracy z 4 tuszami. Pod względem jakości zdjeć w kolorze najbardziej podoba mi Epson (tusz czarny, 3 kolory i 2 kolory light ale daje popalić nieraz z przebarwieniami). Canon nie ma tak mocnych i klarownych kolorów ale za to bardzo ładnie zachowuje się w cieniach i półtonach. Ja bym brał Canona z szarym bo ma wszystko co potrzeba. Zawsze możesz używać oryginalnego szarego dopóki nie będzie tego z printlabu.

Co do SUDHAUSU to się nie wypowiem jedynie tylko to że nie ma z nimi żadnego kontaktu, towar przyszedł 2 tygodnie po przedpłacie

AlexoN
24-04-2014, 21:51
Dzięki.

Tak też chyba zrobię. Kupię Canona 7150 lub jak się uda w dobrej cenie 6350 (praktycznie to samo).

Z Print Labu można kupić szary zamiennik - kartridż za ok 17 zł + pozostałe wieczne kartridże i tusze z butli PrinLAb.

Powinno być OK.

A tak nawiasem mówiąc, czy zdjęcia w albumach też tracą jakość po czasie gdy drukowane zamiennikami, czy tylko gdy wiszą na ścianach i poddawane są promieniowaniu UV ?

AlexoN
24-04-2014, 22:18
Kupiłem właśnie Canon Pixma MG6350 (poprzednik 7150) za 559zł w sklepie X-KOM_PL przez popularny serwis aukcyjny.

Jak odbiorę to coś podrukuję i się zobaczy.

Pozdrawiam

Johny42
29-05-2014, 09:37
A miał ktoś może kontakt z TYMI TUSZAMI (http://allegro.pl/6x-tusze-do-canon-pgi550-cli551-mg5450-mx925-chip-i4257468548.html). Chodzi oczywiście o jakość, bo cena dobra.

AlexoN
29-05-2014, 19:43
Z tymi nie miałem,ale mam szary kartridż z printlabu i reszta butle 500ml z tej firmy i jakość i działanie rewelacja, tzn, nie widzę różnicy z oryginałami. Chociaż jak przeliczyć zestaw kartridży Printlabu wynosi ok 98 zł, a te ok 70 zł. Trochę drożej ale za to sprawdzone.

Może ktoś się pokusi i da znać ;)

Johny42
29-05-2014, 19:54
Z tymi nie miałem,ale mam szary kartridż z printlabu i reszta butle 500ml z tej firmy i jakość i działanie rewelacja, tzn, nie widzę różnicy z oryginałami. Chociaż jak przeliczyć zestaw kartridży Printlabu wynosi ok 98 zł, a te ok 70 zł. Trochę drożej ale za to sprawdzone.

Może ktoś się pokusi i da znać ;)

Ja dzisiaj zamówiłem mg7150 :-)
Do tych butli brałeś te samoresety, które linkował kolega MARS CooL ? (http://www.tusze.info/canon-kartridze-napelnialne-wieczne-chipy-pgi-550-cli-551-do-ip7250-mg5450-mg6350-mx925-p-96627.html). Mają już dodatkowy na szary, ale na razie Print Lab nie daje dolewki GY.

AlexoN
30-05-2014, 15:56
tak te brałem, ale pomimo, że w ofercie szary jest to do dziś czekam na niego, bo kupiłem komplet lecz zadzwonili, że niestety na razie szary się skończył i producent nie jest w stanie powiedzieć kiedy będzie. Poprosiłem o wysłanie 5, bez szarego. Wlałem atrament Printlab do tych pięciu a szary zamiennik z printlabu dałem. Wszystko działa idealnie, chociaż ostrzagali, że tusze samoresetujące muszą działać w komlecie. U mnie działają z szarym zamiennikiem. Jak dojdzie szary to będę musiał się zastanowić co do niego wlać.

Johny42
31-05-2014, 11:01
...chociaż ostrzagali, że tusze samoresetujące muszą działać w komlecie.
Mi odpisali, że z oryginalnym działają.

U mnie działają z szarym zamiennikiem.
I to jest dobra wiadomość ;)

Jak dojdzie szary to będę musiał się zastanowić co do niego wlać.
Jak coś przetestujesz to napisz koniecznie.
Ja na razie zamówiłem zamienniki z printlabu, ale docelowo chcę przejść na dolewki. Tylko ten szary...:(

AlexoN
31-05-2014, 12:46
Ok. Jak dostanę, ten szary samoreset to może już Printlab będzie miał butlę z szarym. Odpisali mi kiedyś że czynią takie starania, więc być może.

Johny42
31-05-2014, 14:23
Mi odpisali, że szary samoreset już mają, ale w ofercie go jeszcze nie widziałem.

lazik_s
01-06-2014, 12:08
W MG7150 można wyłączyć info o braku tuszu i drukuje OK. Przynajmniej tak wygląda na moich kartridżach z chin.

dmk
24-06-2015, 19:41
E Krakowie w Saturnie widziałem l800 za 800 zł jakby coś w zeszły piątek.

pierote
30-12-2015, 12:50
Odświeżę temat. Słuchajcie czy jest szansa stosować zamiennie tusze do napełniania cli526 zamiast 551?
Zostały mi setki po poprzedniej drukarce.