PDA

Zobacz pełną wersję : Podatność Tokin 12-24 na FF/BF



life
21-04-2007, 19:07
witam zamierzam zakupić Tokinę 12-24 czy ktoś się może spotkał z przypadłością FF/BF dla tego obiektywu??

pytam bo "osławione" tamrony mocno mnie zniechęciły :) sam miałem wymianę T28-75, szkło będę chciał zakupić gdzieś w trójmieście więc postaram się je sprawdzić ale być może będzie tak że zakupie przez net i tu już nie ma możliwości sprawdzenia :(

leon28
21-04-2007, 22:05
witam zamierzam zakupić Tokinę 12-24 czy ktoś się może spotkał z przypadłością FF/BF dla tego obiektywu??

pytam bo "osławione" tamrony mocno mnie zniechęciły :) sam miałem wymianę T28-75, szkło będę chciał zakupić gdzieś w trójmieście więc postaram się je sprawdzić ale być może będzie tak że zakupie przez net i tu już nie ma możliwości sprawdzenia :(

jakos nie moge przypomniec sobie zeby bf/ff trapil to szklo, ale przy tak szerokich katach to chyba nie dziwne.

turbo
21-04-2007, 22:46
Także zadałem to pytanie dzisiaj rano >> klik (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=7424&page=2) ale bez odzewu. W sumie przy tak małej ogniskowej głębia ostrości jest chyba tak duża że ew. BF/FF musiał by być kolosalny. Wymieniał ktoś swój egzemplarz bądź reklamował z tego względu.

life
22-04-2007, 10:37
zdaje sobie sprawe z wielkosci GO oraz ze na kartach testowych moga byc trudnosci ze stwierdzeniem tego ale pytam z ciekawosci :)

DXT
22-04-2007, 10:42
Przejedz sie do fotoMAT Gdynia - nie trafilem u nich na wadliwe szklo(i calkiem spora grupa znajomych ktora sie tam zaopatruje tez nie) - szczerze polecam.Mozna przetestowac szkla przed zakupem,poradzic sie.W razie czego moge dac ci namiary zeby sie upewnic czy maja/moga zalatwic to szklo.

life
22-04-2007, 10:54
no to poproszę o jakiś kontakt :)

Filip2b
25-04-2007, 19:27
DXT gdzie w Gdyni jest ten fotomat? Maja jakas strone internetowa?

DXT
25-04-2007, 19:34
foto MAT jest przy WladyslawaIV na wysokosci dworca Gdynia-Wzgorze sw Maksymiliana. - za chinska restauracja Li-Du.

err
25-04-2007, 19:42
Nie tak do końca na wysokości dworca, bardziej w stronę centrum, na przeciwko LO X. Sklep godny polecenia. Nie słyszałem by ktoś miał jakieś problemy ze sprzętem zakupionym u nich.

DXT
25-04-2007, 19:51
err - chlop z Elblaga wiec podaje mu namiary kolejowo - jak dojdzie do Li-Du to trafi.

Co do sprzetu to naprawde wielu znajomych kupuje u nich(ja na razie 2 szkla,plecak i jakies inne duperele) i z niczym nie ma problemu - mozna przetestowac kilka,porownac,zarezerwowac telefonicznie - i zawsze fachowa i przyjazna obsluga.

err
25-04-2007, 20:07
Zdecydowanie przyjazna i przemiła obsługa. Doradzą, porozmawiają. I sami zachęcą by przypiąć szkło do swojej puszki, wyjść na zewnątrz i sprawdzić jak działa.
Jak kupowałem tam 50-tke to Pani nie chciała w ogóle słyszeć o tym, że nie trzeba sprawdzać. Musiałem przypiąć i zrobić kilka zdjęć :)

To fakt, dojedzie do Wzgórza to już dojdzie :)

Filip2b
25-04-2007, 22:29
Dzieki Panowie za info, na pewno trafie. :) Warto wiedziec gdzie znajduja sie dobre sklepy ze sprzetem foto, a z E-ga do Trojmiasta blisko.