PDA

Zobacz pełną wersję : DJI Phantom 2 + Gimball Zenmuse H3 2D



docxxx
08-03-2014, 00:43
Kupiłem DJI Phantom 2 z głowicą Gimball Zenmuse H3 2D:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/DJI_Quadrokopter_Phantom_2_Gimball_Zenmu-2.png
źródło (http://www.komputronik.pl/product_picture/6/KAMCYFDJIPH2H3-2/DJI_Quadrokopter_Phantom_2_Gimball_Zenmuse_H3_2D-c18f52bc.png)

Dzień pierwszy:
Po przykręceniu śmigieł i przeczytaniu instrukcji pomyslalem, ze fajnie jest wyprobować sprzet. Nie wierzylem w to co zrobilem. Opalilem helikopter w pokoju, zamiast isc na swieze powietrze. Skoczylo sie na polamanym skrzydle i poprzecinanym palcu. Jak helikopter zaczal leciec na krzeslo, probowalem go zlapac rekami. Tak, nagroda Darwina dla mnie. Alez to sie szybko kreci. A jak skore przecina. Jak noz! Po awaryjnym wylaczeniu sprzetu pomyslalem sobie, ze moze warto zalozyc jednak te oslony na smigla, ktore dokupilem... Wieczorem okazalo sie, ze sterowanie jest banalnie proste. A jaki szybki i zwrotny jest! Moze jutro zaloze glowice, a pozniej GoPro gdy juz naucze sie latac. Martwi mnie tylko jedno. GP lata w tym bez oslony. Jak "dobrze" zanurkuje to strace sprzet za ok. 7 kzl.
Poza tym, kupilem walizkę za 700 stow. Szkoda, ze sie w nim helikoptem ze smiglami nie miesci. Ale sie w****...

KaarooL
08-03-2014, 12:43
docxxx:

No gratuluję, zarówno zakupu jak i kreatywności. Pewnie chciałeś wszelkie latające robactwo wygonić z chaty, co?

Helikoptery wchodzą pod strzechy i dobrze, ale w ww. rozwiązaniu brakuje podglądu (jak w wersji Vision), nieprawdaż? Masz jakiś patent do zdalnego przesyłania obrazu oraz wyzwalania migawki w GoPro?

Walizkę zawsze możesz wyklepać. Może postaw na coś z tych wodoodpornych skrzyń oraz wkład z gąbki wycięty samodzielnie pod heli...

przem426
08-03-2014, 13:18
gopro hero 3 pozwala na zdalne sterowanie oraz streaming video po wifi na telefon/tablet (2-3 sekundy opóźnienia w obrazie, ale pozwala ustawić kadr) lub samo sterowanie po wifi przez pilota.

docxxx
08-03-2014, 14:48
Tak, GP3 Black ma możliwość podglądu na telefonie przez Wifi. Nie zalezy mi az tak na tym live streaming. Wazne abym ustawic kamere pod odpowiednim katem i po prostu nagral material.

ku6i
09-03-2014, 18:10
Kupiłem DJI Phantom 2 z głowicą Gimball Zenmuse H3 2D:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/DJI_Quadrokopter_Phantom_2_Gimball_Zenmu-2.png
źródło (http://www.komputronik.pl/product_picture/6/KAMCYFDJIPH2H3-2/DJI_Quadrokopter_Phantom_2_Gimball_Zenmuse_H3_2D-c18f52bc.png)

Dzień pierwszy:
Po przykręceniu śmigieł i przeczytaniu instrukcji pomyslalem, ze fajnie jest wyprobować sprzet. Nie wierzylem w to co zrobilem. Opalilem helikopter w pokoju, zamiast isc na swieze powietrze. Skoczylo sie na polamanym skrzydle i poprzecinanym palcu. Jak helikopter zaczal leciec na krzeslo, probowalem go zlapac rekami. Tak, nagroda Darwina dla mnie. Alez to sie szybko kreci. A jak skore przecina. Jak noz! Po awaryjnym wylaczeniu sprzetu pomyslalem sobie, ze moze warto zalozyc jednak te oslony na smigla, ktore dokupilem... Wieczorem okazalo sie, ze sterowanie jest banalnie proste. A jaki szybki i zwrotny jest! Moze jutro zaloze glowice, a pozniej GoPro gdy juz naucze sie latac. Martwi mnie tylko jedno. GP lata w tym bez oslony. Jak "dobrze" zanurkuje to strace sprzet za ok. 7 kzl.
Poza tym, kupilem walizkę za 700 stow. Szkoda, ze sie w nim helikoptem ze smiglami nie miesci. Ale sie w****...

I dlatego jeśli chcesz zarobić choć złotówkę na zdjęciach robionych choćby takim cudakiem jak wytwór DJI to masz obowiązek wcześniej zdać egzamin w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

docxxx
09-03-2014, 20:04
gdzieś ktoś juz tu pisał o tym

Wyslane z telefonu

KaarooL
10-03-2014, 16:43
docxxx:

Ta łączność WI-FI bezpośrednio z aparatem rozwiązuje sporo problemów. Jak obadasz w terenie, daj znać na jaki dystans (orientacyjnie) to działa. Wyczytałem że 100m ciągnie w praktyce, ciekawe jak to wygląda w terenie gdzie sieci 5Ghz zagłuszają się wzajemnie.

docxxx
10-03-2014, 16:57
Ogólnie rzecz ujmując, papier to jedno, a praktyka drugie. Już w hali tracę sygnał po kilkunastu metrach. Może na świeżym powietrzu będzie lepiej.
Sory, że tak mało o tym wszystkim piszę, ale jestem zabiegany.
Jeśli chodzi o Phantoma, to na pewno można wyrywać na niego laski i sąsiadki z okien na 10 piętrze ;) Pieruńsko lata wysoko.
W nocy założyłem gimbala i może jutro na żużlu potestuję.

KaarooL
10-03-2014, 17:21
Spoko, testuj.

Pierwotnie myślałem o wersji Vision, ze względu na przesył obrazu i kontrolowanie tej wbudowanej kamerki. Mankamentem tej konstrukcji jest jednak "jednoosiowy gimbal". Przy przechyłach na boki można zapomnieć o horyzoncie.

Dlatego właśnie ciekawi mnie realny zasięg przy komunikacji fon<->gopro. Gimbal wart jest wyrzeczeń.

ku6i
10-03-2014, 18:24
Z jakiegoś powodu nikt z poważnych modelarzy nie wykorzystuje WiFi, tylko transmisję "radiową". Chyba, że mowa o lataniu "dookoła komina", wtedy można się bawić w WiFi.

docxxx
10-03-2014, 19:20
Pierwszy lot Phantoma 2 z gimbalem:

O8ZnG7GcnNk

gibber
10-03-2014, 22:55
Co jest w tych 4 zbiornikach?

Generalnie dotyczy to wszystkich osiedli...najwyższy czas aby się zazieleniło, bo syf nieziemski.

docxxx
10-03-2014, 23:50
Chyba zbiorniki z wodą. Tam gdzie mieszkam jest najwyższy punkt w mieście. Może to ma związek z prawem hydrostatyki ;)

Pierwszy film z DJI. Trochę niezdarny, ale to tylko kwestia treningu:

07cwpYwAKe8

ku6i
12-03-2014, 01:33
Postaram się powiedzieć to najdelikatniej jak się da: zlituj się i najpierw ucz się latać, później filmować. I _nigdy_ nie ucz się latać robiąc to nad głowami ludzi.

GonzoG
12-03-2014, 01:56
1. Widać, że dopiero uczysz się latać.
2. Słychać, że z udźwiękowienia filmów jesteś noga. Na żadnym nie wytrzymałem dłużej jak 30s, bo przez to bzyczenie nie da się dłużej.

docxxx
12-03-2014, 02:33
Postaram się powiedzieć to najdelikatniej jak się da: zlituj się i najpierw ucz się latać, później filmować. I _nigdy_ nie ucz się latać robiąc to nad głowami ludzi.

Czemu mam się zlitować? Przecież napisałem na początku, że zdaję relację, a nie chwalę się czy wysyłam film do oceny. Sprzęt działa i to jest ważne.

Nie zrobi to na mnie wrażenia, jeśli napiszesz "do dupy" czy "jestem zachwycony", bo nie o to tu chodzi.

Zapomniałem dodać:
Wifi z GP na otwartym terenie ma dużo lepszy zasięg niż w hali. Niby oczywiste, ale różnica jest kolosalna.

ku6i
12-03-2014, 02:51
Ale ja nigdzie nie piszę o chwaleniu się, czy jakości filmów. Kupiłeś coś, co wydaje Ci się zabawką, a nią nie jest, bo w razie awarii lub błędu pilota możesz zrobić komuś krzywdę, a nawet przenieść kogoś na tamten świat. Znajdź sobie kawałek pola, z dala od zabudowań i tam ucz się latać, a nie przed blokiem, zwłaszcza gdy masz obok linie energetyczne czy nad stadionem na którym są ludzie!

Skoro mam się nie krygować, to proszę bardzo: Twoje filmy świadczą o Twoim braku wyobraźni i głupocie.

Najpierw kupiłeś samochód i wyjechałeś nim na ulicę żeby się nauczyć jeździć, czy wcześniej uczyłeś się pod okiem instruktora?

docxxx
12-03-2014, 03:56
Nie masz zielonego pojęcia po co ten sprzęt został kupiony.

Nie zaśmiecają wątku takimi radami. Wyluzuj.

6868
12-03-2014, 08:41
Nie masz zielonego pojęcia po co ten sprzęt został kupiony.

Nie zaśmiecają wątku takimi radami. Wyluzuj.
Po co go kupiłeś, to chyba najbardziej tylko ciebie interesuje.
Kolega Ku6i dobrze prawi, nie napinaj sie bo swiadczy to tylko o braku wyobraźni i odpowiedzialności.

Marcin Jakubowski
12-03-2014, 09:12
Nie masz zielonego pojęcia po co ten sprzęt został kupiony.

Nie zaśmiecają wątku takimi radami. Wyluzuj.

Gratuluję zakupu.

Muszę zgodzić sie z przedmówcami i szczerze zalecam większą dawkę wyobraźni przy stawianiu pierwszych kroków w tego typu działalności.

Naprawdę możesz komuś zrobić tym urządzeniem krzywdę - szczególnie posiadając tak małe doświadczenie (o czym sam wspominasz). Mam nadzieję, że ochłoniesz i przyjmiesz dobre rady forumowych kolegów. :)

pozdrawiam

docxxx
12-03-2014, 09:22
No pewnie, że będę uważał. Wzbijajac się pierwszy raz w powietrze miałem wrazenie, jakbym pierwszy raz auto prowadzil, czy wskoczyl na rower.

Wracając jednak do wątku: jednym z problemow jest to, ze nie mamy podgladu z widoku drona (tak go bede nazywał, bo szybciej sie pisze). Podglad z kamery to nie to samo. Widzialem, ze są takie okulary, ale to juz troche samoróbka.
Co by jednak nie mówić, bajer jest niesamowity.

Trudnoonazwe
15-03-2014, 00:14
Martwi mnie tylko jedno. GP lata w tym bez oslony. Jak "dobrze" zanurkuje to strace sprzet za ok. 7 kzl.
Poza tym, kupilem walizkę za 700 stow. Szkoda, ze sie w nim helikoptem ze smiglami nie miesci. Ale sie w****...

Gratuluję zakupu. Na razie filmy hmmm.. odbiegają od tego co widziałem w sieci z takiego zestawu. Więc pewnie to kwestia praktyki. Myślę, że taki mały dronik nie zrobi nikomu krzywdy, chyba że się postarasz tak jak z palcem lub tak jak ten ślubny "filmowiec": https://www.youtube.com/watch?v=ocqB6_y71xE ;)

FPV do phantoma można już kupić w PL, na all. ok 1300 zł. Ciekawostką jest system lightbridge DJI - czyli transmisja fullhd po radiu, podobno bardzo skuteczna, ale będzie kosztował więcej niż phantom... (jak już ktoś sprowadzi do kraju).

Podobno sygnał WiFi z Gopro jest zakłócany przez radio (2.4GHz) i nie polecane jest jego użytkowanie podczas lotu bo może zakłócić sterowanie. Phantom Vision ma sterowanie na 5.8GHz dlatego FPV po WiFi tam działa.

Powodzenia w kolejnych lotach, wrzucaj czasem jakieś filmy.

docxxx
15-03-2014, 01:06
Na razie filmy hmmm.. odbiegają od tego co widziałem w sieci z takiego zestawu. Więc pewnie to kwestia praktyki.

Nie oczekuj od gościa, który dopiero uczy się pisać, poematów czy wierszy.

Przysłowie mówi, że pierwszy sprzęt kupuje się po to, aby sprawdzić czego tak naprawdę potrzebujemy i dopiero drugi zakup jest tym oczekiwanym. I tak jest w przypadku Phantoma 2. Mądrzejszy o doświadczenia dziś kupiłbym Vision. To DJI P2, ale z kamerą, z FPV, lokalizatorem GPS, podglądem na żywo parametrów itd. Droższy o tysiaka, ale wziałbym go.

Okazuje się, że FPV jest bardzo ważne, bo sam Phantom 2 ma duży zasięg i po prostu praktycznie znika nam z pola widzenia. Widzimy kropkę na niebie którą trudno jest sterować. Trzeba na czuja sprawdzać gdzie przód, gdzie tył i wracać.

Najważniejsze, że sprzęt daje dużo możliwości. No i zabawa jest przednia ;)

EDIT:

O! A jednak jest już w Polsce: http://allegro.pl/gogle-fatshark-predator-v2-rtf-fpv-do-dji-phantom-i4055706132.html

Żona mnie zabije...

qualin
16-03-2014, 08:50
Kumpel sam sobie zbudował takiego cudaka. Same części kupował w Chinach i wyszły go ponad 5 tys, do tego ma też go pro i gogole z podglądem na żywo. Ma jeszcze jakieś anteny kierunkowe na statywie, które same odwracają się w stronę drona. Mówił, że ma to ok 10 km zasiegu.

docxxx
16-03-2014, 12:21
10km? Bajka

ku6i
16-03-2014, 13:25
Zapomniał dodać, że raczej małe są szanse, że na 1 pakiecie poleci te 10 km i wróci ;)

aerialis
02-04-2014, 01:46
docxxx alez się uśmiałem :) ja jak kupiłem swojego to cieszyłem się ze sa dodatkowe skrzydełka.. zmieniałem parę juz po pierwszych 8 sekundach lotu , wleciałem sobie na balkon :) instrukcje przeczytałem później :)
zapraszam na facebooka jak masz https://www.facebook.com/groups/290296091121163/
pozdrawiam wszystkich nikoniarzy phantomiarzy :)

docxxx
02-04-2014, 02:00
Wifi z GP na otwartym terenie ma dużo lepszy zasięg niż w hali. Niby oczywiste, ale różnica jest kolosalna.

Kolosalna moze i jest roznica, ale i tak do bani. Ile to juz ujec stracilem, bo myslalem ze krece mecz, a 95% to trawa. Do bani taka praca. Szkoda nerwow i czasu. Kupilem DJI Phantom 2 Vision.

shaolin
02-04-2014, 03:03
To czekamy na narzekanie na Visiona teraz... :twisted:

:mrgreen:

ku6i
02-04-2014, 05:59
Z jakiegoś powodu nikt z poważnych modelarzy nie wykorzystuje WiFi, tylko transmisję "radiową". Chyba, że mowa o lataniu "dookoła komina", wtedy można się bawić w WiFi.

QI0bB4Pe7sU :-P

docxxx
02-04-2014, 09:26
To czekamy na narzekanie na Visiona teraz... :twisted:

:mrgreen:


Wy tam od razu o narzekaniu, a ja Wam mówię o rzeczach, na które trzeba zwrocić uwagę, aby nie wywalić niepotrzebnie 4 tysiące złotych.

Może jak ktoś sobie chce polatać wokół komina, to wszystko mu jedno, ale jeśli wiesz że masz raptem dwie szanse na rok, aby nagrać mecz żużlowy z góry tak, aby tor i zawodnicy przypominali popularną grę w "kreski", to przestaje być do śmiechu. Idę sobie na mecz (sparing, bo w sezonie nie wolno nagrywać), lecę dronem do góry. Na wysokości połowy toru, który jeszcze miesci w kadrze, GoPro już traci zasięg i nie mam podglądu na żywo. Lecę dalej hen, wysoko. U góry jest już wietrzcie, a trzeba uważać bo jesteśmy na styku łączności z dronem (raz straciłem zasięg, ale dobrze że jest opcja Return To Home). Nagrywamy mecze, pakujemy sie i wracamy. Sprawdzamy nagranie i... Możemy je sobie w dupe wsadzić, bo tor zawsze jest obcięty. 1/3 kadru przesunieta. Gdyby był większy zasięg to nie problemu z koretką pozycji drona, no ale jak nie ma, to nagrywamy sobie na oko. I tak caly dzien pracy do kosza. I tak dwa razy. A szans byly dwie. I co teraz? Nie pisac o tym i przyjac ze po co narzekac? Nie chcecie o tym wiedziec?

Nie chcecie wiedziec, ze GoPro Black 3 nie jest takim sprzetem, jak sie go reklamuje?
Docencie moja pracę, bo takich jak ja to ze świecą szukać :mrgreen:

docxxx
02-04-2014, 09:51
To jest jedyne sensowne z serii zdjęć, które udało się zrobić. Zwróćcie uwage na uciętą górę i dół stadionu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sportowa.zgora.pl/images/joomgallery/originals/ogolne_664/gp-0011595_20140331_1139103138.jpg)

A pomyślcie sobie, że macie komercyjne zlecenie...

drdln
02-04-2014, 11:30
Jak z jakością zdjęć i filmów z Vision vs GoPro?

docxxx
02-04-2014, 11:55
Nie wiem, dopiero paczka przyszła, a mam masę spraw na głowie. Może wieczorem napiszę coś więcej.

Jacek S.
05-04-2014, 22:31
A masz jeszcze Phantoma 2? Mógłbyś sprawdzić jakie masz wartości basic gain? Wydaje mi się, że mi się przestawiły, a na defaultowych mój P2 dziwnie driftuje przy obrotach.

docxxx
06-04-2014, 02:54
Nie mam. Mam już tylko Vision

Jacek S.
06-04-2014, 10:32
Ciekawe kiedy wrócisz do zwykłej wersji :) Zyskałeś podgląd, ale straciłeś gimbala. Nie lepiej było dokupić monitor albo fatshark'a do P2? Jaka jest jakość obrazu z kamery Vision?

docxxx
06-04-2014, 11:20
Vision też ma gimbala, ale tylko w jednej osi. Jak coś, to w Premiere Pro zarzucę Warp Stabilisation (choć jeszcze tego nie sprawdziłem, więc nie stawiam znaku równości).

Shark i inne FPV to protezy. Ja chcę mieć pełną kontrolę na urządzeniem. Teraz na telefonie mam podane wszystkie parametry, a dodatkowo Vision ma kilka funkcji, których nie ma Phantom 2, np. lokalizację zagubionego urządzenia.

Jakby co, to czekamy na wersję Vision z gimbalem 2 lub 3d ;)

Jacek S.
06-04-2014, 19:29
Myślę, że warp może się nie sprawdzić przy przechyłach coptera, no ale to już sprawdzisz sam i myślę, że opiszesz niedługo.
Co do parametrów, to wystarczy iOSD i z P2 też są parametry.
Zenmuse już zrobił gimbala 3d, ale do P2, ciekawe jak się będzie spisywał :)

amirez
06-04-2014, 20:22
W Poznaniu są świry na punkcie latadełek. Dodanie pokrętła sterującego kamerką góra dół kosztuje chyba 50 zł. Oglądałem zestaw sterowanie, monitor z podglądem obrazu, sterowanie kamerą.
Gratulacje co do zakupu. Też korci, ale to jednak trochę kasy.

Jacek S.
07-04-2014, 15:08
No i pojawił się Vision+ z trzyosiowym gimbalem :P

docxxx
07-04-2014, 15:49
No ja pitole. Wykrakalem :( Ale to dobrze. Nowych aparatów Nikona już nie kupuje, bo to szajs. D7100 stoi na półce, a ja wrocilem do D300. Tak wiec jest na co kase wydawac ;)

Jacek S.
07-04-2014, 16:25
To się nazywa niefart :)
DJI zaczyna też coś mieszać w oprogramowaniu (cytat z forum FPV):

Wygląda na to że dla polskich lotnisk ktore znalazły się w zestawieniu wszystkie są kategorii B czyli 0,6 mili od lotniska nie oderwiesz maszyny i nie ustawisz waypointu. [...] Bardziej mnie martwi to że z opisu wynika że wprowadzili limit lotu do 120m w trybie innym niż GPS. Wszędzie :-(

foto4deg
06-05-2014, 00:46
docxxx jak się rozwija sprawa z Vision?

Sam myślę o zakupie Vision+, ale u mnie jeszcze nie ma :(

docxxx
06-05-2014, 02:34
Wszystko ok, choć troszkę (ale tylko troszkę) brakuje dwuosiowego gimbala. Latam nim mało, bo używam go raczej do specjalnych zadań niż jako podstawowego narzędzia. Jestem pod wrażeniem zasięgu i podglądu na żywo. W końcu mamy pełną kontrolę. Wszystko widać jak na dłoni:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sportowa.zgora.pl/images/joomgallery/originals/ogolne_664/2014-04-24-6tki-00016_20140425_2094643697.jpg)

Kamera ma ciut gorszą jakość niż ta w GoPro, ale z kolei nie można nią sterować i zmieniać parametry.

I ciekawostka/uwaga na koniec. Kilka dni temu byłem na obrzeżach miasta, aby zrobić kilka zdjęć budynków. Poleciałem na 164 metry w górę, bo akurat tyle potrzebowałem. Mogłem jeszcze wyżej (ponoć do 400m), ale nie wariowałem. I teraz: zrobiłem zdjęcia, schodzę dronem już na ziemię, a tu nagle, na wysokości ok. 100m wyrósł jak spod ziemi helikopter ratowniczy! Nigdzie go nie było widać i słychać (z tym, że robiliśmy między drzewami)! Naprawdę, gdybym był 30 sekund dłużej na tej wysokości, to mogło to się źle skończyć.

ps. Do stabilizacji używam Warpa w Adobe Premiere Pro CC. Nie wiem dlaczego, ale filmy z GoPro pięknie mi stabilizował, a z tej kamery falują jak kisiel.

Jeśli mogę polecić, to poczekaj na Vision+.

daplo
06-05-2014, 06:48
przysznaje nie czytalem wszystkiego tutaj, jak by co to przepraszam, ale Phantom miesci sie do walizki ze smiglami, tylko musisz go odpowiednio ulozyc, mam ten zestaw i wszystko wchodzi idealnie, jedyny minus tej walizki to jej waga, ale na duzy plus, to wodoszczelnosc ,sprawdzona juz na kajakach
pozdrawiam

wywar
06-05-2014, 07:12
DJI Phantom Vision+ App Flight Demo (https://www.youtube.com/watch?v=58kAyX3aMdM)

docxxx
06-05-2014, 09:58
przysznaje nie czytalem wszystkiego tutaj, jak by co to przepraszam, ale Phantom miesci sie do walizki ze smiglami, tylko musisz go odpowiednio ulozyc, mam ten zestaw i wszystko wchodzi idealnie, jedyny minus tej walizki to jej waga, ale na duzy plus, to wodoszczelnosc ,sprawdzona juz na kajakach
pozdrawiam


Nie, nie miesci się. Na pewno nie do tej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sklep.vico.pl/images/allegro/mzakrzewski/33.jpg)

Może masz inną, większą. Ba, z DJI Vision, to w ogóle jest problem, bo do skrzynki dochodzi repeater i ten trzymacz telefonu. Ledwo co się to wszystko domyka. Ledwo.

EDIT:

O, ta jest już inna: http://allegro.pl/dji-phantom-2-vision-vision-walizka-transportowa-i4210414819.html

docxxx
06-05-2014, 10:01
DJI Phantom Vision+ App Flight Demo (https://www.youtube.com/watch?v=58kAyX3aMdM)

W czym problem? To jest właśnie ta aplikacja do DJI Vision.

daplo
06-05-2014, 10:03
mam taka sama - smigla wkladasz w te wystajace cycki po kazdej stronie srzynki hm no to jak Tobie sie nie miesci a mi sie miesci to zagwozdka- wez wloz tak jak mowie by kazde smiglo bylo w tych wystajacych cyckach

docxxx
06-05-2014, 10:27
Na pewno masz Phantoma 2 czy może FC40/Phantom 1?

foto4deg
06-05-2014, 11:54
Docxxx a używałeś kamery z Phantoma i GoPro? Masz jakieś porównanie?

docxxx
06-05-2014, 15:02
Tak, używałem z GoPro 3 Black. Na pewno ta z GP jest lepsza. Jakość, fps, ostrość.

foto4deg
06-05-2014, 15:08
Tak, używałem z GoPro 3 Black. Na pewno ta z GP jest lepsza. Jakość, fps, ostrość.

Rozumiem. Przed chwilą kupiłem za 450 pln wersję pierwszą Phantoma z 3 bateriami. Polatam, poćwiczę i zobaczę czy nada się to dla mnie.

Można do jedynki podpiąć kamerę? Albo telefon? Żal mi roztrzaskać sprzęt za 5 tys...

docxxx
06-05-2014, 15:16
Nie wiem. Sprawdz w google. Sprzętu raczej nie roztrzaskasz, bo jest bardzo intuicyjny i ma zabezpieczenia. No chyba, że jesteś sierotą, a taki to i w tyłku palec złamie ;)

foto4deg
06-05-2014, 15:24
Nie wiem. Sprawdz w google. Sprzętu raczej nie roztrzaskasz, bo jest bardzo intuicyjny i ma zabezpieczenia. No chyba, że jesteś sierotą, a taki to i w tyłku palec złamie ;)
Czyli co, nie warto wydawać tych 500 pln?

docxxx
06-05-2014, 15:34
Nie wiem, nie podejmę za Ciebie decyzji. Będąc na twoim miejscu wydałbym te 500 zł i dokupił kamerę, aby mieć ciekawe kadry. Jeśli jednak dla Ciebie jest to spory wydatek, to zastanów się, czy nie spożytkować kasy gdzieś indziej.

wywar
06-05-2014, 16:48
W czym problem? To jest właśnie ta aplikacja do DJI Vision.


A czy gdzieś pisałem o jakimś problemie? Tylko wkleiłem linka.

docxxx
06-05-2014, 21:23
A czy gdzieś pisałem o jakimś problemie? Tylko wkleiłem linka.

Myślałem, że może miałeś na myśli nie działający soft. Owszem, wcześniej się wieszał, ale teraz, po poprawce, jest już ok.

foto4deg
07-05-2014, 14:05
Tego cudaka ktoś widział w akcji? UxNxeKERsD8.

Ciekawe, czy to chiński badziew, czy rzeczywista konkurencja.

fIlek
07-05-2014, 22:51
Phantom sam z siebie ze standardowymi silnikami i śmigłami (która by to wersja nie była) czterech liter nie urywa. Cudów przy porównaniu z chińczykami bym się nie spodziewał, cały bajer produktów DJI to bardzo dobre kontrolery. Inna sprawa, że tematy dotyczące doświadczeń kolegów z lataniem, zmianą sprzętu i kraksami, czytam z przerażeniem. Więc ZANIM ktokolwiek zacznie latać:

1. Phantom niefartownie spadający na łeb z nieba może zrobić krzywdę.
2. Pomimo, że do latania rekreacyjnego i sportowego nie potrzeba świadectwa kwalifikacji UAVO, to przepisy dotyczące latania takimi urządzeniami dotyczą WSZYSTKICH operatorów.
3. Warto zacząć od poczytania informacji i przepisów: http://ulc.gov.pl/pl/bezzalogowe-statki-powietrzne.
4. Koniecznie trzeba przeczytać (i zrozumieć) również strefy ruchu lotniczego i podstawowe zasady poruszania się w przestrzeni powietrznej.
5. Nie, nie przynudzam, sporo o incydentach można poczytać tu: http://www.latajmybezpiecznie.org/
6. Schowanie się za budynek/wieżę/górkę przed wzrokiem operatora jest niedozwolone prawnie, bo nie jest to już latanie w warunkach VLOS
7. Latanie w pomieszczeniach (a zwłaszcza w domu) to proszenie się o kłopoty.

To na początek. A dodatkowo - trzeba pamiętać, że "życzliwi" są wszędzie, więc latanie w strefie zabronionej może się różnie skończyć, bo doniesienia do odpowiednich organów potrafią ludziska składać nawet na podstawie filmików opublikowanych na youtube (przykład - rozbicie Phantoma o PKiN w Warszawie - sprawa ma swój finał w sądzie).

Co do zamiany Phantoma 2 z H3 2D na Vision - wystarczyło poczytać, zamiast pochopnie się przesiadać. Można dopiąć Fatsharka, ImmersionRC, albo cokolwiek w tym stylu. Dla wygody można dodać jeszcze miniOSD. Wielkiego nakładu pracy przy tym nie ma, średnio inteligentny szympans da radę. Co do gogli Fatshark itp. - rzecz fajna, ale zgodnie z przepisami potrzeba każdorazowo spottera, który będzie śledził lot gołym okiem/lornetką. Gimbal 3-osiowy przy Phantomie ma jedną podstawową wadę - przy ostrej zabawie podwozie za bardzo wchodzi w kadr :(

foto4deg
07-05-2014, 23:05
I takie wypowiedzi chcę tu widzieć. Pełna profeska!

docxxx
08-05-2014, 15:12
OMG! FIlek (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=7659)? Ty żyjesz?!

foto4deg
08-05-2014, 15:16
Chyba znalazłem coś lepszego od GPH3+, a mianowicie ISaw Extreme. Tylko, czy orientuje się ktoś, czy można toto zamontować do Phantoma 2 z gimbałką 3D? I czy będzie możliwy podgląd, czy też trzeba zakupić phantoma vision?

ku6i
08-05-2014, 21:08
fIlek, dzięki za wsparcie na duchu, bo już się bałem, że to ze mną coś nie tak...


OMG! FIlek (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=7659)? Ty żyjesz?!

Jeśli trafił w Twoje okolice, to niekoniecznie ;)

foto4deg
09-05-2014, 16:15
Koledzy, a czy Phantom I z goprohero 3+ do przekaz liew view, czy trzeba coś dokupić?

Jacek S.
19-05-2014, 15:42
Koledzy, a czy Phantom I z goprohero 3+ do przekaz liew view, czy trzeba coś dokupić?

Trzeba dokupić trochę rzeczy.

Tutaj macie forum modelarskie, konkretnie podforum dot. Phantomów: http://www.rc-fpv.pl/viewforum.php?f=54
Można na nim znaleźć sporo informacji o modyfikacjach do Phantoma (jak i innych modeli).

Jest też wątek o CX-20, o którym wspomniał kolega foto4deg
http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19234

Niestety, jak na wielu forach (ale na tym jest to dość mocno zauważalne), wśród społeczności panoszy się wielu bufonów, którzy dosyć skutecznie psują atmosferę :(

docxxx
19-05-2014, 15:44
Znam takich i tu na forum Nikoniarzy ;)

Jacek S.
19-05-2014, 15:47
Nie przeczę :D
Ale tam współczynnik nienormalnych do normalnych jest znacznie większy :)

velaskez
25-05-2014, 21:47
I dlatego jeśli chcesz zarobić choć złotówkę na zdjęciach robionych choćby takim cudakiem jak wytwór DJI to masz obowiązek wcześniej zdać egzamin w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Eee, jaki egzamin?

EDYTA
Dotarłem, Licencja UAVO. Nigdy się tym nie interesowałem, sam siedzę w PPLkach i PLG, modele jakoś nigdy mnie nie jarały.
W ogóle to ważny komunikat: http://www.ulc.gov.pl/_download/personel_lotniczy/komunikaty/komunikat_uav.pdf
Warto przed lotem sprawdzić na stronie PAŻP aktywne strefy na czas lotów ;)
Aktualny FIS dla Twojej lokalizacji docxxx: http://www.fis.pansa.pl/sektory_FIS/PO_A2.jpg

docxxx
02-06-2014, 00:52
Brakuje jednak tego Gimbala H3 2D :( Niby w Vision jakaś tam stabilizacja jest, ale obrabianie tego później w Premiere Pro + Warp Stabilizer to mordęga. Trzeba czekać na analizę, obraz nie rzadko pływa, trzeba zagnieżdżać pliki. Ech...

fafniak
02-06-2014, 07:31
To jest właśnie ten problem.
Można oczywiście podniecać się tym że można zrobić ujęcie " z góry" ale w pewnym momencie przychodzi świadomość że te półśrodki to jednak za mało by robić coś sensownego.
"Sensownego" w takim rozumieniu że planuję ujecie takie jakie jest mi potrzebne a nie takie jak mogę zrobić bo przeszkadza mi słaby kopter , słaba głowica itp. itd.
Sprowadzając to do świata fotografii statycznej - używając 14-24 chciałbym umieszczać słońce w kadrze tam gdzie ja chcę a nie tam gdzie muszę aby nie powstawała "piękna" tęcza. Co prawda w tym przypadku rozwiązaniem było kupno tańszego szkła ale to już szczegół :)

docxxx
02-06-2014, 12:48
Sprawa nie jest taka oczywista. Warp Stabilizer pięknie stabilizował obraz z GP. W przypadku kamery w DJI Vision obraz po analizie pływa. Dosłownie. Jak galaretka. Nie wiem z czego to wynika.
Jeśli już, to kupię raczej droższego VisionPlus niż wrócę do Phantom 2 + GoPro. Vision (+) ma dużo lepszy zasięg i podgląd ze względu na repeater. Bardzo przydatna rzecz. Ok, viem ze jest Sharp do P2, ale to proteza. To jak linka z kółkiem zamiast statywu do aparatu ;)

O, tu wszystko widac:

IhR_iBB9VNw

Dyziek
18-09-2014, 09:41
Ma ktoś może doświadczenie z transportem drona (phantom 2) samolotem? Wrzucać do nadawanego? zabierać w podręczny?

docxxx
18-09-2014, 12:23
Nie mam pojęcia

foto4deg
23-09-2014, 12:35
docxxx to masz już vision +? Zastanawiam się, czy lepiej wziąć dwójkę z GoPro, czy v+. Za tym pierwszym przemawia lepsza jakość w gp3+ i możliwość zdjęcia gp3+ z drona.

Daarro
24-09-2014, 21:53
Dokładnie tak, lepiej DJ phantom2 z Gopro.

fIlek
20-11-2014, 18:12
Ma ktoś może doświadczenie z transportem drona (phantom 2) samolotem? Wrzucać do nadawanego? zabierać w podręczny?

Dyziek, pewnie już musztarda po obiedzie, ale kumpel latał ze swoim Phantomem nawet do singapuru. Nie należy się tylko wyrywać, że ma toto baterie LiPo, bo niektóre linie lotnicze nie za bardzo się na to zgadzają. Tak czy inaczej LiPobag nie zaszkodzi...