uppersilesian
07-03-2014, 21:22
Dzień dobry,
Przymierzam się do założenia własnej galerii na stronie National Geographic Polska. Powiedzcie mi, proszę, do jakich wymiarów skalować zdjęcie, żeby pogodzić szybkość przesyłu z możliwością zerknięcia przez przeciętnego użytkownika internetu na zdjęcie w miarę dobrej jakości ?
Myślę o 1024 pikseli dla dłuższego boku, czy to będzie OK?
Jak wyostrzać taki plik do netu? Nigdy tego nie robiłem. Do druku (30x45 cm) wyostrzam przy podglądzie 50%, mam wrażenie, że to oddaje wygląd odbitki. Na pewno oddaje.
Po pierwszych próbach z plikami 1024 x ... px wydaje mi się, że należałoby wyostrzać dla podglądu 100%?
Będę wdzięczny za porady.
Przymierzam się do założenia własnej galerii na stronie National Geographic Polska. Powiedzcie mi, proszę, do jakich wymiarów skalować zdjęcie, żeby pogodzić szybkość przesyłu z możliwością zerknięcia przez przeciętnego użytkownika internetu na zdjęcie w miarę dobrej jakości ?
Myślę o 1024 pikseli dla dłuższego boku, czy to będzie OK?
Jak wyostrzać taki plik do netu? Nigdy tego nie robiłem. Do druku (30x45 cm) wyostrzam przy podglądzie 50%, mam wrażenie, że to oddaje wygląd odbitki. Na pewno oddaje.
Po pierwszych próbach z plikami 1024 x ... px wydaje mi się, że należałoby wyostrzać dla podglądu 100%?
Będę wdzięczny za porady.