PDA

Zobacz pełną wersję : Gramofon - jaki wybrać??



WojtehP
06-03-2014, 10:21
Witam mam wielka ochotę kupić gramofon - oczywiście używany tak do 500 zł. Podłaczyć go chce do Amplitunera Danon 1509.

Podpowiedzcie na co zwracać uwagę i jakie modele są warte zainteresowania. Nigdy nie miałem Gramofonu.

stock
06-03-2014, 10:36
kupic Denona za 500zł. Spokojnie znajdziesz.

WojtehP
06-03-2014, 10:45
a cos dokładniej ?? czytam ze są rózne wkładki - jakieś przedwzmacniacze ... kurna nie znam się zupełnie

fafniak
06-03-2014, 10:48
To tylko propozycja :
http://www.aukcjoner.pl/gallery/015528142-8.html#I8

sprawdź czy w tym twoim danonku jest wejście phono
jeżeli nie to potrzebujesz przedwzmacniacza gramofonowego

WojtehP
06-03-2014, 11:04
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/6693d1322768216amplitunerdoklipschf2deno-2.jpg
źródło (http://www.hdtv.com.pl/forum/attachments/amplitunery-av/6693d1322768216-amplituner-do-klipsch-f2-denon_avr1509-back.jpg)

nie widzę wiec i pewnie nie ma

MARIUSZ Ł.
06-03-2014, 11:12
W tym modelu nie ma wejścia gramofonowego, musisz kupić przedwzmacniacz. Też musiałem kupić, teraz czekam na dostawę.

WojtehP
06-03-2014, 11:14
to ok a teraz jaki gramofon - jakie modele są polecane ??


a cos takiego: Technics SL-DL1

Slon
06-03-2014, 11:19
Poszukaj Lenco L75, staruszek ale jest świetny. Właściwie to będę miał do sprzedania ;)

MARIUSZ Ł.
06-03-2014, 11:20
Może coś takiego używany http://allegro.pl/gramofon-pro-ject-debut-iii-phono-sb-i4033021466.html

fafniak
06-03-2014, 11:24
Może coś takiego używany http://allegro.pl/gramofon-pro-ject-debut-iii-phono-sb-i4033021466.html

Czytałeś opis ? Ja bym tego nie brał

Lenco to dobry pomysł - kwestia jakie ma mocowanie wkładek

MARIUSZ Ł.
06-03-2014, 11:27
Faktycznie, nie czytałem opisu. Może coś z Denona.

WojtehP
06-03-2014, 11:31
sprzęt musi być sprawny ... już za dużo takich aparatów kupiłem które miały tylko małe coś zepsute ...

Slon
06-03-2014, 11:32
Poczytaj w tym watku od postu 890:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=197855&page=89

WojtehP
06-03-2014, 11:45
kurcze przerasta to mnie ... miałem zrobić na allegro "kup teraz" gramofonik przyjedzie do mnie podłącze i gra z trzaskami płyta ... a tu - wkładki MM i MT czy cos takiego w rozmarach 1/2" czy innych jakieś przedwzmacniacze ...

ktoś to ogólnie ogarnia ?? dlatego vinyle zostały wyparte przez CD .... bo nikt tego nie ogarniał

fafniak
06-03-2014, 11:53
ktoś to ogólnie ogarnia ?? dlatego vinyle zostały wyparte przez CD .... bo nikt tego nie ogarniał

To po cholerę pchasz się w to co przeminęło?
Jeszcze do tego musisz kupić szczotki szmatki itp.
Przed puszczeniem płyty wytrzeć... czasem umyć...

tu masz przedwzmacniacz:

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-pro-ject-phono-box-i3949563167.html

wilk325
06-03-2014, 11:55
kurcze przerasta to mnie ... miałem zrobić na allegro "kup teraz" gramofonik przyjedzie do mnie podłącze i gra z trzaskami płyta ... a tu - wkładki MM i MT czy cos takiego w rozmarach 1/2" czy innych jakieś przedwzmacniacze ...

ktoś to ogólnie ogarnia ?? dlatego vinyle zostały wyparte przez CD .... bo nikt tego nie ogarniał

Gramofon i cały "bajzel" do niego ( pre najlepiej do wkładek MM i MC, kosmetyka-szczoteczki do igły do płyt i myjka, nowe folie antystatyczne, kabelki itp ) to niestety nie jest tania zabawa; do tego ustawienie ramienia i wkładki to również kosztuje trochę znajomości, czasu i cierpliwości. No i płyty ( o ile trzeba je kupić ) to już na dzień dzisiejszy dość pokaźny wydatek. Oczywiście, że ogarnia i ma przy tym super frajdę.

A został wyparty przez CD ze względu na łatwość użytkowania, mniejszą dbałość o nośnik i do tego wszechstronność ( ciężko mi znaleźć gramofon do samochodu ;) ). Niestety ma też wadę dla firm fonograficznych - łatwo się kopiuje :).

Ze swojej strony niestety nie polecę Ci żadnego gramofonu do 500PLN bo wg mnie to szkoda pieniędzy, nie na gramofon ale cała pozostała otoczka słuchania "czarnej płyty" jest droga.

Slon
06-03-2014, 11:56
Sporo czytania i ogarniesz ;)

http://www.audiostereo.pl/analogowe-faq-jezeli-poszukujesz-pierwszego-gramofonu-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie_99001.html

W bardzo duzym skrocie - szukaj starego, ciekawego gramofonu jesli chcesz miec porzadny dzwiek. Jesli ma tylko "pograc", cos niezawodnego - np. Technics Direct Drive.
Sa 2 typy wkladek - tansze i bardziej popularne MM, oraz MC. Przewzmacniacz musi obslugiwac dany rodzaj wkladki, chociaz dosc czesto sa przedwzmacniacze obslugujace oba typy.

Proponuje najpierw skupic sie na wyborze danego modelu, dopiero pozniej martwic sie o wkladki i przedwzmacniacze.

!AGresT
06-03-2014, 11:58
wilku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/999/gggfc.jpg)

WojtehP
06-03-2014, 12:17
ja chromolę .... czy we wszystkimi nie może być tak prosto jak z Applem ... włączysz i gra ...

co myślicie o tym ?? : http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-xl431-klasyk-in-japan-i4019072253.html

jest blisko mnie - mogę odebrać osobiście nawet

Slon
06-03-2014, 12:19
"Waga: 3,5 kg"

W moim sam talerz wazy wiecej ;)

miron19j
06-03-2014, 12:19
tu masz przedwzmacniacz:

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-pro-ject-phono-box-i3949563167.html

albo pogadać z kimś, kto trochę ogarnia schematy elektroniczne i potrafi lutować. Kupić płytkę wzmacniacza korekcyjnego za 40.- wsadzić do gramofonu, polutować kabelki i gra. Dosłownie :-)

freefly
06-03-2014, 12:32
ja chromolę .... czy we wszystkimi nie może być tak prosto jak z Applem ... włączysz i gra ...



Chodzi o to, że to Ty decydujesz jak ma grać. W przypadku Appla, to Apple decyduje.;-)

robin102
06-03-2014, 13:41
"Waga: 3,5 kg"

W moim sam talerz wazy wiecej ;)
Rafał kurna zaimponowałeś mi :) jaki masz ten patefon, zeznawaj !

wilk325
06-03-2014, 13:49
Rafał kurna zaimponowałeś mi :) jaki masz ten patefon, zeznawaj !

Robin, zastawę kompletujesz ;)?

WojtehP
06-03-2014, 13:51
ale co z Tym sonym ?? wiem ze mozna lepszy - ale czy nadałby się by od czasu do czasu jakąś jazzową płytę włączyć ??

Lena&TheShadow
06-03-2014, 15:20
WojtehP ale na co Ci patefon skoro plyty CD kręcą się w drugą stronę i do tego nie mają rowka ?

bth
06-03-2014, 16:03
Zajrzyj na forum Winyl.net do działu Zakupy - jest tam masa informacji i pojawiają się komentarze na temat trwających własnie aukcji na Allegro.
Wkładkami specjalnie bym się nie przerażał, jeśli po prostu chcesz słuchać płyt i nie masz zapędów audiofilskich, to Ortofon czy Grado za 150 zł da świetny dźwięk.

Z przedwzmacniaczy - ten (http://muzyczny.pl/116532_Art-DJ-PRE-II-przedwzmacniacz-gramofonowy-stereo.html) zbiera dobre opinie.

Forum:
http://www.winyl.net/viewforum.php?f=46

Slon
06-03-2014, 17:04
Rafał kurna zaimponowałeś mi :) jaki masz ten patefon, zeznawaj !

Kumpel zaraził mnie Lenco i mam już 2 :D Wspomniany L75 i odrobinę nowszy L78. Jeden idzie na sprzedaż, ale to bardzo fajne sprzęty.

kux
06-03-2014, 17:12
mam Denona DP300-F i jakby co to polecam
kosztuje sporo więcej, ale może trafisz używkę i do tego ma wbudowany przedwzmacniacz (opcjonalny - można wyłączyć) więc odpada dodatkowy wydatek

WojtehP
06-03-2014, 19:36
O i to jest super wiadomość ... Danonki rządzą ... Tylko cena szaleńcza dla mnie

kux
06-03-2014, 20:44
no szaleńcza, ale nie audiofilsko szaleńcza :)
też szukałem czegoś tańszego, ale sympatia do marki zrobiła swoje. no i świetnie się komponuje z resztą klocków :)

fafniak
06-03-2014, 20:48
O i to jest super wiadomość ... Danonki rządzą ... Tylko cena szaleńcza dla mnie

eeeeee tam

marszull
09-03-2014, 14:58
ja mam stantona T60 i zamiast przedwzmacniacza proponuje prosty mixer, cena uzywki podobna a masz dodatkowe opcje

gryson
28-03-2014, 12:45
Przeczytałem właśnie o czymś takim. Sądzicie, że warto to kupić? I chyba nie trzeba żadnego przedwzmacniacza, czyli mogę to od razu do amplitunera podłączyć i będzie działać?
Bo i ja się trochę zastanawiam nad kupnem gramofonu, mam kilka starych płyt w domu, których chętnie posłucham, a których jakoś nie mogę dostać na innych nośnikach czy formatach.
http://techtrendy.pl/title,Lenco-L-175-wysokiej-jakosci-gramofon-z-wejsciem-USB,wid,16499652,wiadomosc.html?ticaid=51272c

konopia
28-03-2014, 16:34
A ile to jest "kilka płyt"? Chcesz dalej kupować vinyle?
Bo może zamiast kupować gramofon to lepiej będzie poszukać kogoś, kto zrzuci ci to w pliki? A płyty na portal aukcyjny.
Może koło Ciebie oferuje ktoś taką usługę?