PDA

Zobacz pełną wersję : Silniki prądu zmiennego-prezentacja



zolton
02-03-2014, 17:59
Witam
Tak...wiem, że nie ten dział i nawet nie to forum :D ale może ktoś coś będzie wiedział o tym. Za dużo czasu straciłem na to w poszukiwaniu czegoś czego nie ma :/
Mam na środę (lecz dzisiaj lub jutro wysłać e-mailem) zrobić prezentację nt. silników elektrycznych. Zrobiłem już silkniki prądu stełego i silniki krokowe lecz w sieci nie ma za dużo o silnikach prądu zmiennego. Wyczytałem na wiki, że silniki prądu zmiennego dzielą się na:

JEDNOFAZOWE :
- klatkowy
- szeregowy
TRÓJFAZOWE:
- klatkowy
- liniowy
- pierścieniowy
ZASILANE DWUSTRONNIE:
- synchroniczny
- asynchroniczny-synchronizowany

Chciałbym tak w 1-2 slajdach opisać któtko jakąś budowę i działanie lecz nie mogę znaleźć odpowiednich informacji o tym. Siedzę już nad tym 2-3 godz :/
Może ktoś ma na dysku jakieś inf o tym lub jakieś książki i mógłby udostępnić skany.
Byłbym wdzięczny
Użyłem wcześniej tej strony: Link (http://fiona.dmcs.pl/~piotrowi/enelc/EnElC3.pdf) lecz mówił, że to jest byle co.

Pozdrawiam

sasz87
02-03-2014, 20:18
odezwij sie na PW podeślę ci na maila z naszej lubelskiej politechniki wykład z napędów :)

zolton
02-03-2014, 20:22
Dzięki Ci bratnia duszo za odzew.
Już się odezwałem :)
Jak ktoś jeszcze coś będzie miał pomocnego to też proszę o kontakt :)

pawl_s
02-03-2014, 20:23
Poszukaj o maszynie indukcyjnej lub o pmsm to maszyny pradu przemiennego 3-fazowego. Ale to tylk mala cześć zbioru.

Wysłane z mojego S1 przy użyciu Tapatalka

dax1990
02-03-2014, 20:38
Poszukaj sobie książki Plamitzera - Maszyny elektryczne, tam powinieneś znaleźć informacje.

zolton
02-03-2014, 20:40
Poszukaj sobie książki Plamitzera - Maszyny elektryczne, tam powinieneś znaleźć informacje.

Też popatrzę. Wielkie dzięki za odpowiedzi. Kto by powiedział, że na forum foto dostanę jakąkolwiek odpowiedź niż na typowej elektrodzie gdzie temat usunęli bo się mod przyczepił.

ukasz81
02-03-2014, 20:43
a na jakim poziomie to potrzebujesz? studenta czy technika?:)

zolton
02-03-2014, 21:23
Jestem studentem ale z tego co mówił to może być technika bo to takie ogólne ma być.

ukasz81
02-03-2014, 21:46
http://www.ssdservice.pl/~ssdservice/SSDdrives/ELEKTROTECHNIKA/maszyny%20elektr/Maszyny%20elektryczne%20tom%20I,%20II%20-%20Emil%20Mitew.pdf

skarcity
03-03-2014, 13:51
http://www.ssdservice.pl/~ssdservice/SSDdrives/ELEKTROTECHNIKA/maszyny%20elektr/Maszyny%20elektryczne%20tom%20I,%20II%20-%20Emil%20Mitew.pdf
Miałem wykłady z Profesorem Mitewem - Po prostu GOŚĆ! Jako Człowiek i Fachowiec. Bardzo dobrze go wspominam. Z ciekawostek napiszę, że był znawcą polskiej ortografii. Z pochodzenia był Bułgarem, a polskiego uczył się ze słownika. :-)


Pozdrawiam