PDA

Zobacz pełną wersję : Gradient wyostrzający..?



Kacper82
02-03-2014, 17:35
Witam,
Potrzebuję lekko wyostrzyć dolną połowę zdjęcia. Przejście między obszarem wyostrzanym a pozostawionym musi być bardzo płynne, dlatego chciałbym użyć do tego gradientu. Czy istnieje jakiś sposób, aby w Photoshopie "wyostrzyć gradientem"?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Misher
02-03-2014, 17:52
Możesz wyostrzyc całe zdjęcie na nowej warstwie, a następnie nałożyć gradient biało czarny na maskę wyostrzonej warstwy.

RobertMiernik
02-03-2014, 17:53
Wyostrz normalnie, tylko na nowej warstwie a później maskę gradientem zrób

Kacper82
02-03-2014, 18:12
W zasadzie banalne.. dzięki :)

sufenta
03-03-2014, 10:07
inna i bardzo prosta metoda jest wyostrzenie zdjecia (dowlonym sposobem) a nastepnie wyostrzona warstwe zaslonic otwierajac alt + adjustment layer. wybieramy nastepnie pedzel (B), sprawdzamy czy foreground jest bialy i malujemy na masce obszary, ktore maja byc ostre. pozdrawiam i zycze duzo swiatla