PDA

Zobacz pełną wersję : Fujifilm X-A1 - zdjęcia



Hamarama
27-02-2014, 19:19
Miał być NEX, potem Olympus. Skończyło się na Fuji X-A1. Jak, że jestem podekscytowany nową zabawką wrzucam watek i pierwsze zdjęcie na zachętę dla pozostałych posiadaczy.

X-A1 + Fujinon 16-50 OIS

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pawelwolder.ayz.pl/zdjecia/X-a1/DSCF1714.jpg)

tol2di
03-03-2014, 09:49
A wrzuciłbyś jakieś zdjęcie na 50mm z przysłoną 5,6.

d5000
03-03-2014, 09:59
Cenowo dobrze sie przedstawia ten sprzęcik, w UK £379 i 27mm za free.

Hamarama
03-03-2014, 22:24
tol2di , znalazłem tylko takie na 50 mm i 5.6. Jak chcesz jakieś konkretne kombinacje alpejskie to pisz. Będzie okazja do wyjścia w teren i zwalenia odrobinę tłuszczu ;) Aparat mam od tygodnia i nie zdjązyłem jeszcze go zabrać w porządny plenerek. Polują teraz na jakąś stałkę. Nie mogę się tylko zdecydować: 18 f2 czy 35 f1.4


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pawelwolder.ayz.pl/zdjecia/X-a1/DSCF1610.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pawelwolder.ayz.pl/zdjecia/X-a1/DSCF1744.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pawelwolder.ayz.pl/zdjecia/X-a1/DSCF1785.jpg)

tol2di
04-03-2014, 08:40
Ja będę miał swojego pewnie dzisiaj, ale widzę że bez stałki to się nie obędzie u mnie obowiązkowo będę musiał sobie do portretu kupić żeby lepiej rozmyć tło.

Hamarama
04-03-2014, 09:17
No na 5.6 to raczej nie poszalejesz. A jaką stałkę planujesz? Ja myślę o 35 1.4. Chociaż chodzi mi też po głowie 60 2.4, a u mnie w Płocku jest od ręki 18 f.2. Sam nie wiem. Niby chciałbym coś bardziej portretowego, a z drugiej strony to streeta :D

epicure
04-03-2014, 09:52
Miło zobaczyć rodzinny Płock na zdjęciach :)

tol2di
04-03-2014, 09:56
Zastanawiam się nad 35 lub 60 ale w innym wątku polecają mi 35 do portretu. 35 u mnie w Saturnie jest od ręki ale no niestety nie mam na tyle kasy żeby kupić aparat z 3 szkłami mimo że biorę go w promocji z 2 obiektywami. Osobiście też przeglądałem exify na moich zdjęciach i częściej korzystam z ogniskowej 50-70mm więc 60 była by akurat.

Witek.K
04-03-2014, 11:17
No na 5.6 to raczej nie poszalejesz. A jaką stałkę planujesz? Ja myślę o 35 1.4. Chociaż chodzi mi też po głowie 60 2.4, a u mnie w Płocku jest od ręki 18 f.2. Sam nie wiem. Niby chciałbym coś bardziej portretowego, a z drugiej strony to streeta :D

Jesli moge cos doradzic: 35-ka zrobisz i portret i streeta, 18-ka raczej tylko streeta a portret jedynie calej sylwetki. Wiem, ze definicja obiektywu portretowego i portretu jako takiego, jest bardzo gumowa, ale chyba obydwaj wiemy o co chodzi ;) 18mm masz tez w 16-50, a z ciekawosci: jaka jest dziurka na 18mm?

ajma
04-03-2014, 11:37
Polecam 35/1.4 - to szkiełko mnie oczarowało w przeciwieństwie do 16-50 (chyba jakiś gorszy egzemplarz mi się dostał).

Xformat
04-03-2014, 11:55
Zdecydowanie weź 35. Miałem przez moment zestaw xe-1 z 35 i zoomem i ta 35 nie schodziła z korpusu. Ona jest użyteczna od pełnego zakresu.

tol2di
04-03-2014, 19:52
No i mam X-A1 z drugim szkłem za 1 zł a dokładnie 50-230mm niestety obydwa maja plastikowe bagnety a tele jest piekielnie wielkie :(. Co do 35 nie udało mi się wytargować żadnego rabatu i muszę poczekać tak z rok na niego :(, chyba ze zdecyduje się na sprzedaż 50-230

cz4rnuch
04-03-2014, 21:19
Chyba wątek ze zdjęciami nie do końca się udał ;)

Hamarama
04-03-2014, 21:49
No to ja dorzucę jedno ze spaceru. ISO 1600, f/3.5, 1/20s. Wołane w LR: exp. +1,46, shadows +24.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pawelwolder.ayz.pl/zdjecia/X-a1/DSCF1890.jpg)

Hamarama
04-03-2014, 21:50
No to ja dorzucę jedno ze spaceru. ISO 1600, f/3.5, 1/20s. Wołane w LR: exp. +1,46, shadows +24.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pawelwolder.ayz.pl/zdjecia/X-a1/DSCF1890.jpg)

Aparat nie ma tylko jednej rzeczy jak dla mnie. Wizjera. Czy można dokupić jakiś doczepiany wizjer elektroniczny? Wie ktoś coś na ten temat?

pastwisko
04-03-2014, 23:18
18-ka raczej tylko streeta a portret jedynie calej sylwetki.


polemizowałbym co do tej jedynie całej sylwetki..

Witek.K
05-03-2014, 07:42
polemizowałbym co do tej jedynie całej sylwetki..

Jak chcesz, to polemizuj, ale z cala wypowiedzia a nie z jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu. Proponuje czytac wypowiedzi do konca a nie rzucac sie na pierwsze zdanie jak szczerbaty na suchary ;)


Jesli moge cos doradzic: 35-ka zrobisz i portret i streeta, 18-ka raczej tylko streeta a portret jedynie calej sylwetki. Wiem, ze definicja obiektywu portretowego i portretu jako takiego, jest bardzo gumowa, ale chyba obydwaj wiemy o co chodzi ;) 18mm masz tez w 16-50, a z ciekawosci: jaka jest dziurka na 18mm?

tol2di
05-03-2014, 07:50
Aparat nie ma tylko jednej rzeczy jak dla mnie. Wizjera. Czy można dokupić jakiś doczepiany wizjer elektroniczny? Wie ktoś coś na ten temat?

Elektronicznego nie dokupisz tylko zwykły optyczny widziałem takie do Zeiss Ikon i Voigtlandera, tylko że są one kalibrowane pod jedna konkretną ogniskową więc do stałki jak znalazł jedynie obczaić błąd paralaksy.

pastwisko
05-03-2014, 15:37
Jak chcesz, to polemizuj, ale z cala wypowiedzia a nie z jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu. Proponuje czytac wypowiedzi do konca a nie rzucac sie na pierwsze zdanie jak szczerbaty na suchary ;)

Kontekst nic tu nie wnosci przecież. Co ma reszta wypowiedzi do twojego stwierdzenia, że 18mm można tylko całą sylwetkę? Ja uważam ze mozna ciaśniej - plan amerykański czy od pasa w górę. Robiłem takie zdjecia ekwiwalentem tych 18mm i nie było problemu.

Witek.K
05-03-2014, 15:54
Kontekst nic tu nie wnosci przecież. Co ma reszta wypowiedzi do twojego stwierdzenia, że 18mm można tylko całą sylwetkę? Ja uważam ze mozna ciaśniej - plan amerykański czy od pasa w górę. Robiłem takie zdjecia ekwiwalentem tych 18mm i nie było problemu.

Nic nie wnosi? W takim razie polemizuj dalej.

pastwisko
05-03-2014, 16:02
Nic nie wnosi? W takim razie polemizuj dalej.

A nie możesz napisać normalnie jak dorosły człowiek, co w takim razie wnosi dalsza część twojej wypowiedzi? Po co te spinki i jezenie siersci, rzuciłem ci w twarz garscią błota czy jak? Przedstawiłeś jakąś opinię, ja się z nią nie zgodziłem. Twierdzisz, że cię źle zrozumiałem, to napisz gdzie tkwi mój błąd.

Witek.K
05-03-2014, 21:27
A nie możesz napisać normalnie jak dorosły człowiek, co w takim razie wnosi dalsza część twojej wypowiedzi? Po co te spinki i jezenie siersci, rzuciłem ci w twarz garscią błota czy jak? Przedstawiłeś jakąś opinię, ja się z nią nie zgodziłem. Twierdzisz, że cię źle zrozumiałem, to napisz gdzie tkwi mój błąd.

Nie mam siersci, sadzac po Twoim avatarze, Ty takowa posiadasz, wiec nie jez jej niepotrzebnie :) Mam juz 50-at lat wiec jestem dorosly. Spory o to, czym jest portret i jakim obiektywem powinno sie go robic nudza mnie i staram sie w nich nie uczestniczyc, poniewaz sa tak stare jak fotografia i nigdy nie przynosza rozwiazania. Nie spodziewalem sie, ze bede musial tlumaczyc to, tak wydawaloby sie doswiadczonemu userowi tego forum, ale skoro masz takie zapotrzebowanie, sprobuje.

Pozwole sobie w celu doglebnej analizy zacytowac po raz kolejny moja wypowiedz, ktora Cie tak poruszyla:

Jesli moge cos doradzic: 35-ka zrobisz i portret i streeta, 18-ka raczej tylko streeta a portret jedynie calej sylwetki. Wiem, ze definicja obiektywu portretowego i portretu jako takiego, jest bardzo gumowa, ale chyba obydwaj wiemy o co chodzi ;)

Pogrubilem istotne elementy, poniewaz nie wiem czy zrociles uwage na slowo RACZEJ? Mam nadzieje, ze nie musze tlumaczyc jego znaczenia? Zwykle uzywa sie go, by do zdania twierdzacego wprowadzic element mozliwej alternatywy. Mowiac inaczej: zwykle obiektywu 28mm na pelnej klatce mozna uzywac do streeta a do portretow (jesli w ogole) to calej postaci, ale mozna tez alternatywnie uzyc do innych rodzajow fotografii i portretu. Czy teraz jest to bardziej zrozumiale? Przejdzmy w takim razie do drugiej czesci mojej wypowiedzi. Aby uniknac dyskusji o tym, ze portret mozna zrobic kazdym obiektywem i kazdy obiektyw, ktorym sie wlasnie robi portret, jest obiektywem portretowym itd. napisalem, ze wiem, ze definicja obiektywu portretowego i portretu jako takiego, jest bardzo gumowa Nie bardzo rozumiem, co jest w tym zdaniu niezrozumialego i dlaczego zaczales mnie przekonywac wlasciwie do tego samego, co napisalem, jedynie innymi slowami??? Faktem jest, ze jezeli ktos mnie pyta, co wziac do portretu 28, czy 50 mm, to nie wnikajac w dalsze dywagacje, na tak prosto postawione pytanie, odpowiadam prosto: 50. Sam czesto robilem portrety nawet fisheyem, ale jesli ktos o to pyta, to najczesciej nie ma takich doswiadczen i doradzanie mu obiektywow szerokokatnych do portretu, nie jest RACZEJ dobrym pomyslem. Mam nadzieje, ze troche sie rozjasnilo, jesli nie, nie mam zamiaru marnowac wiecej czasu na tak glupi temat. :)

PS. To rzucanie w "twarz blotem" mogles sobie darowac.

pastwisko
06-03-2014, 00:30
Nie mam siersci, sadzac po Twoim avatarze, Ty takowa posiadasz, wiec nie jez jej niepotrzebnie

Tu już sobie pozwolę nie ciągnąć dalej, bo widzę ze jednak się nie da jak człowiek z człowiekiem, normalnie i bez złośliwości. Miłego wieczora.

Hamarama
06-03-2014, 00:33
Czy są już jakieś sprawdzone adaptery Fuji-Nikon? Znalazłem tylko jakiś Novoflex. Ale cena 800zł za kawałek metalu? Nie ma nic tańszego?

tol2di
06-03-2014, 08:27
Czy są już jakieś sprawdzone adaptery Fuji-Nikon? Znalazłem tylko jakiś Novoflex. Ale cena 800zł za kawałek metalu? Nie ma nic tańszego?

Poszukaj na allegro widziałem taniej bo tez szukam jakiegoś na M42 żeby podłączyć jakieś tanie szkło do Makro

Witek.K
06-03-2014, 08:44
Czy są już jakieś sprawdzone adaptery Fuji-Nikon? Znalazłem tylko jakiś Novoflex. Ale cena 800zł za kawałek metalu? Nie ma nic tańszego?

Ja uzywam Kiwi, jest OK.

tol2di
06-03-2014, 13:04
Próbowałem włączyć linie kadrowania na swoim X-A1 i nic, nie wyświetlają się może ktoś mi wyjaśni jak je włączyć ?

Hamarama
06-03-2014, 21:30
Ja uzywam Kiwi, jest OK.

Podasz jakiś namiar na sklep? Nie mogę znaleźć.

Witek.K
06-03-2014, 21:47
Kupowalem na ebay.de

Hamarama
31-03-2014, 21:40
18 f.2 na f3.2 ze słońcem w kadrze

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pawelwolder.ayz.pl/zdjecia/DSCF2724.jpg)

Antonioo
31-03-2014, 22:17
no cóż. . . zamiast nieba. . . piękna biała plama.

Hamarama
01-04-2014, 19:47
18 f.2 to fajne szkiełko. Kompaktowe i w końcu mam aparat prawie do kieszeni, mogę go mieć zawsze przy sobie i na ISO 1600 nie szumi za mocno. Tylko ta cena :/

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pawelwolder.ayz.pl/zdjecia/DSCF2767.jpg)

Witek.K
01-04-2014, 20:03
To zdjecie, na F2? Jakie ustawienia w puszce, symulacja filmu itp? Podobno do jpegow, trzeba ustawiac odszumianie na -2...

Hamarama
01-04-2014, 21:10
To zdjecie, na F2? Jakie ustawienia w puszce, symulacja filmu itp? Podobno do jpegow, trzeba ustawiac odszumianie na -2...

RAW wywołany w LR - dodana winieta -25, odszumianie 15, wyostrzanie 50, trochę w lewo i w prawo cieniami i światłami i ciut w lewo WB. Ustawienia aparatu to: f2, ISO 1600, 1/80s.

Witek.K
01-04-2014, 21:30
RAW wywołany w LR - dodana winieta -25, odszumianie 15, wyostrzanie 50, trochę w lewo i w prawo cieniami i światłami i ciut w lewo WB. Ustawienia aparatu to: f2, ISO 1600, 1/80s.

Dzieki za info, dobrze wyszlo :)

Hamarama
01-04-2014, 22:50
To jest 950px. Musi być dobrze :)
Ciekawi mnie jeszcze 23 1.4. Zawsze ciut jaśniej. Ale to szkło mimo bdb optyki jest dużo większe niestety. Przez to u mnie odpada.
Ja zawsze chciałem coś co upchnę do kurtki.

matys
02-04-2014, 08:42
To najprostsze rozwiązanie dla Ciebie, zamiast 23 1.4 kupić w tej cenie fuji x100/x100s tylko niestety potrzebne są 2 kieszenie ;)

A tak w ogóle, z czystej ciekawości spytam, czemu X-A1 znalazł się poza wątkiem fuji x? Za tani jest, czy o co kaman?

Witek.K
02-04-2014, 10:29
To mialbyc watek tylkozdjeciowy chyba.

matys
02-04-2014, 10:33
A cholera, masz rację... moja wina.

Jeśli mozna usunąć te moje wpisy - dziękuję.